Lolancica

Izleti na Eviji

234 poruke u ovoj temi

Ovo je prva tema koju samostalno otvaram i nadam se da ne gresim :)

Naime, svako koga interesuju izleti iz raznih mesta na Eviji se u opstim temama tesko snalazi ;)

Pa eto, dodjoh na ideju da otvorim ovu temu kako bi oni koju si vec bili na Eviji i isli na izlete pisali svoje utiske i dozivljaje a kako bismo se mi drugi, koji nismo bili ili planiramo da idemo, informisali :)

Opisite utiske, i dobra i losa iskustva, cene, agencije, sve sto vam pada na pamet :)

Izmenjeno (Lolancica)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HOCE LI NEKO NESTO NAPISATI O IZLETIMA................

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HOCE LI NEKO NESTO NAPISATI O IZLETIMA................

Vratila sam se sa Evije 14. jula, bila sam na izletu do Skiatosa i do Atine. Do Skiatosa se ide brodom oko 1,5h, cena je u tom periodu bila 13e, proveli smo 3h u gradu i 3h na plaži Kukunaries. Izlet do Atine je 35e, ide se busom preko mesta Prokopi gde se nalazi crkva Svetog Jovana Rusa u kojoj se nalaze mošti tog sveca. Zadržali smo se 30 min i nastavili do Atine. Tamo je u autobus ušao lokalni vodič, naš čovek koji živi tamo, i dok smo se vozili po ulicama Atine pričao nam je o znamenitostima koje se vide u prolazu. Kod Akropolja se izlazi iz busa i imate vremena za obilazak do 18h, sastanak grupe je kod Parlamenta, čim se završila smena straže prišao je naš autobus, brzo smo se ukrcali i bržim putem se vratili u Pefki. Išli smo autoputem do mesta Arkitsa a zatim trajektom do Edipsosa a u Pefki smo stigli oko 22h. Od izleta se još organizuju i obilasci plaža Elinika i Vasilika za 6e, tura Severna Evia (ne znam cenu) i ostrva Lihodanisia (35e). 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Bojana.Znaci kada dodjete do Akropolja slobodni ste do 18,00.Jel sami idete na Akropolj ili sa vodicem,karta se kupuje posebno??? I koliko je od Akropolja do parlamenta.Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HOCE LI NEKO NESTO NAPISATI O IZLETIMA................

a zašto ti vičeš na forumu ??? :shokiran:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne vicem samo pitam da li neko zeli nesto da napise :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pisali smo na strani 121 Evia Pefki.

Izmenjeno (nesacaca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

velika slova su vikanje na forumu ... a pisali smo na temi i pišemo često ... 

Sve pohvale i za Bojanu ..:cvetic:. moj izlet je slično ovako izgledao.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se Biljana,slucajno su otisla velika slova.Pozdrav :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Bojana.Znaci kada dodjete do Akropolja slobodni ste do 18,00.Jel sami idete na Akropolj ili sa vodicem,karta se kupuje posebno??? I koliko je od Akropolja do parlamenta.Pozdrav

U Atinu smo stigli oko 12h, pa smo grupu rumunskih turista ostavili kod Akropolja i vratili se busom po našeg vodiča specijalizovanog samo za Atinu, pokupili smo ga negde u gradu. Prošli smo ulicom koja vodi od trga Sintagma do trga Omonia, i još po nekim uličicama, on je za to vreme pričao o znamenitostima koje smo videli iz busa. U jednom momentu smo stali kod botaničke bašte, rekli su nam da se slikamo na brzinu a zatim idemo na Akropolj. Mi smo se javili vodiču da nas ne čeka i dalje nastavili sami. Postalo nam je neizdrživo - putovali smo preko 6 sati (sa svim pauzama) do Atine, više nismo mogli sedeti a i deca koja su sedela iza nas već su počela da se vrpolje, galame i traže da idu napolje, autobus je kroz gradsku gužvu išao mic-po-mic, mislili smo da nikad nećemo stići. Oni su do Akropolja stigli negde oko 13h-13.30. Mi smo želeli više da šetamo po Atini, nešto možda i da kupimo na sniženju, da ručamo, popijemo kafu na miru, bez žurbe. Tako da smo obišli ceo kvart od Sintagme do Monastirakija i Plake, Botaničku baštu, Rimsku agoru, Hadrianovu bibilioteku, Hadrianovu kapiju.... Akropolj smo ostavili za drugu priliku, jer bismo želeli da muzej koji se tamo nalazi obiđemo na miru i bez žurbe. Smena straže je bila u 18h, čim se to završilo ušli smo u bus i krenuli nazad. Sve je blizu i peške se stiže vrlo brzo. Od Akropolja do Parlamenta ima 1,7km a usput vam je i Plaka, trg Monastiraki i Rimska agora. Odštampala sam kartu Atine sa google.maps i markerom označila ključne tačke radi lakšeg snalaženja. Za Atinu definitivno treba bar 10 dana odvojiti za obilazak jer je grad ogroman a na svakom koraku se nalazi neki muzej, arheološki lokalitet, crkva, trg... 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Atinu smo stigli oko 12h, pa smo grupu rumunskih turista ostavili kod Akropolja i vratili se busom po našeg vodiča specijalizovanog samo za Atinu, pokupili smo ga negde u gradu. Prošli smo ulicom koja vodi od trga Sintagma do trga Omonia, i još po nekim uličicama, on je za to vreme pričao o znamenitostima koje smo videli iz busa. U jednom momentu smo stali kod botaničke bašte, rekli su nam da se slikamo na brzinu a zatim idemo na Akropolj. Mi smo se javili vodiču da nas ne čeka i dalje nastavili sami. Postalo nam je neizdrživo - putovali smo preko 6 sati (sa svim pauzama) do Atine, više nismo mogli sedeti a i deca koja su sedela iza nas već su počela da se vrpolje, galame i traže da idu napolje, autobus je kroz gradsku gužvu išao mic-po-mic, mislili smo da nikad nećemo stići. Oni su do Akropolja stigli negde oko 13h-13.30. Mi smo želeli više da šetamo po Atini, nešto možda i da kupimo na sniženju, da ručamo, popijemo kafu na miru, bez žurbe. Tako da smo obišli ceo kvart od Sintagme do Monastirakija i Plake, Botaničku baštu, Rimsku agoru, Hadrianovu bibilioteku, Hadrianovu kapiju.... Akropolj smo ostavili za drugu priliku, jer bismo želeli da muzej koji se tamo nalazi obiđemo na miru i bez žurbe. Smena straže je bila u 18h, čim se to završilo ušli smo u bus i krenuli nazad. Sve je blizu i peške se stiže vrlo brzo. Od Akropolja do Parlamenta ima 1,7km a usput vam je i Plaka, trg Monastiraki i Rimska agora. Odštampala sam kartu Atine sa google.maps i markerom označila ključne tačke radi lakšeg snalaženja. Za Atinu definitivno treba bar 10 dana odvojiti za obilazak jer je grad ogroman a na svakom koraku se nalazi neki muzej, arheološki lokalitet, crkva, trg... 

Znaci, od botanicke baste ste nastavili sami uz pomoc mape? Jer, i meni tako nesto  pada na pamet, da se sto vise prosetamo i vidimo :)

Izmenjeno (Lolancica)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Botaničku baštu,

PREKO PUTA REZIDENCIJE PREDSEDNIKA REPUBLIKE - NACIONALNI VRTOVI: adresa: ugao Vasilissis Sofias, Heroda atičkog, Vasilissis Olgas i Vasilissis Amalias

Iza zgrade Parlamenta Vouli, ovaj 16 hektara veliki park, koji svi Atinjani zovu po nekadašnjem imenu "KRALJEVSKI VRTOVI" preimenovan je dekretom 1923. godine u Nacionalne vrtove.

Botanička bašta - Amalijini vrtovi --- 

Kraljica Amalia odlučila je 4o. godina XIX veka da se posadi vrt (tom prilikom mlada grčka mornarica joj je donela 15 ooo različitih sadnica iz čitavog sveta). Vrtove je uredio pruski hortikulturolog FRIEDRICH SCHMIDT, koji je putovao po svetu tražeći retke biljke. 

Kraljica Amalia

https://en.wikipedia.org/wiki/Amalia_of_Oldenburg

Nacionalni vrtovi, Atina

https://en.wikipedia.org/wiki/National_Garden,_Athens

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci, od botanicke baste ste nastavili sami uz pomoc mape? Jer, i meni tako nesto  pada na pamet, da se sto vise prosetamo i vidimo :)

Pripremila sam se pred put, odštampala mapu i markerom označila ulice koje su preporučili na sajtu  http://www.b92.net/putovanja/destinacije/evropa.php?&nav_id=428645 

Međutim, vremena je malo pa smo stigli obići samo ono najvažnije. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li postoji izlet iz Pefkija do banje Edipsos? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li postoji izlet iz Pefkija do banje Edipsos? :)

Da, u okviru ture Severna Evia, ali možete otići samostalno lokalnim busom, mislim da je red vožnje je istaknut kod hotela Galini. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka