seagull

El Mouradi El Menzah hotel

25 poruka u ovoj temi

Moze li mi neko reci da li cu se smrznuti u hotelu El Mouradi Hammamet ako idem u aprilu ? Vidim na accuweather kakvo ce vreme biti napolju, ali me zanima da li je hladno u sobama u hotelu, jer sam se u Dubaiju smrzla u januaru ( u sobi ), a tek pranje kose, brrrrrr...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Prva sam koja ove godine pokrece temu! Pročitala sam sve vaše utiske, bas su korisni!! Hvala puno svima! Idemo u El Menzah sa dvoje dece sredinom jula. Nismo nikada bili u Tunis. Sve informacije su mi dragocene! Da li mozete da mi predložite koje zdravstveno osiguranje da uplatim za Tunis? Mlađoj ćerki zbog osetljivosti kože obično treba lekar. Vidim da je Dalibor Zivanovic imao loše iskustvo sa nekim medicinskim bratom. Da li je jos neko imao iskustva sa potrebom za lekarom u hotelu? Da li svakog dana možemo posetiti lekara, ili postoje odredjeni dani u nedelji?  Zanima me i poseta CARTZE LAND-u. Vidm na sajtu da se posebno plaća ulaznica za Aqua park, posebno za Catrage Land, za Aladin park, za Cinema, Ali Baba, Medina Voyage itd... Šta nam preporučujete da uzmemo? Da li se sve može u istom danu obići? Ako provedemo tamo ceo dan da li dobijamo lanč paket iz hotela pošto smo tamo na all inc.? Da li dozvoljavaju da unesemo hranu u Cartze Land? Da li pored ulaznice unutra dodatno plaćamo neke vožnje ili je sve uračunato u cenu? Ako neko ima jos nešto da doda, baš bi mi značilo. Takođe me zanima šta je to Ala kart restoran? Pišu neki da treba da se rezerviše? Kakva je usluga u tom restoranu, da li vredi otići, da li se tamo posebno plaća obrok? Ako u Tunisu kupimo nešto da li u hotelu postoji vaga za merenje kofera da bi smo znali da li ćemo opet imati manje od 20kg što je na aerodromu bitno jer se sve prekomerno dodatno naplaćuje? Takođe sve dodatne "sveže" informacije su dobro došle? Da li ste u Tunisu doživeli da kažete samom sebi : E to i to sam trebao poneti od kuće! Šta je to što Vam je nedostajalo u toku letovanja. Stvarno su mi takve informacije baš dragocene! Hvala svima unapred na pomoći. Veliki pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro došli u Tunis!!!

Inače nisam pobornik pisanja na društvenim ili bilo kojim mrežama, ali me je Vaše ishićenje putovanjem u Tunis navelo da se registrujem id a Vam odgovorim na sva pitanja, jer Tunis je magija.

Idemo u El Menzah sa dvoje dece sredinom jula.

-       Niste pogrešli, Tunis je jako neobična zemlja i prava destinacija za ljude koji imaju toliko pitanja, koliko ih Vi imate. Da se razumemo, to je Afrika, po svemu daleko od Evrope, iako je Tunis najevropskija avfrička zemlja, ipak se Afrika vidi na svakom koraku, baš na svakom. Ko to voli, ko voli da vini nešto drugačije, a da uz to bude u vrlo luksusnom abijentu - na pravom je mestu.

-       El Menzah je hotel iz tuniškog lanca El Mouradi, koji je godinama najprodavaniji u Srbiji i drugim bivšim JU državama.

-       Nalazi se u glavnom turističkom gradu Jasmin Hamamametu, rekao bih skoro u njegovom centru. Ali, ne brinitr, gužve nema. Sve je to lepo isplanirano.

-       Sredina jula je srce leta, to znamo, naravno da će tada biti najveća gužva, ali neće biti problem da se u nju uklopite. Temperatura će biti preko 30 stepeni, ali afrička vlažnost vazduha i stalni vetrić doprinose tome da se toplota lako podnosi.

-       Vaš hotel je Celina sa hotelom iz iztog lanca, on je nekada imao 5* a sada vidim da ima 4*. Svakako je razlika između El Menzah i tog drugog hotela sibolična. Npr. Njihovm mali bazen za decu ima na dnu mozaik, a u El Menzah nema, oni imaju diskoteku koju i gosti iz El Menzah mogu da koriste. Koliko se sećam stolovi u njihovom delu dvorišta su imali stolnjake a El Menzahovi kod bazena ne. Svakako da sve druge sadržaje u dvorištu koriste gosti oba hotela. Nadam se da ste fotografije na nekom sajtu videli, tako da Vam dvorište oba hotela ne opisujem. Ipak da kažem: dva velika bazena, od kojih jedan sa morskom vodom, plus jedan ogromni bazen plus dva mala dečija.

Nismo nikada bili u Tunis.

-       U Tunisu smo bili četiri puta, id a baš i u El Menzahu. Sa zadovoljstvom bi opet otišli i u taj hotel i u bilo koji drugi u kome smo bili, a sada znam da ne bi pogrešili da odemo i u bilo koji peti hotel. Jedini što bi trebalo da malo uklopimo cenu-ponuđenu uslugu-kvalitet, pa da u tom odnosu odaberemo.

-       Inače htl. Sa **** u Tunisu, nudi Vam svakako više usluga nego što možete da ih konuzumirate.

Sve informacije su mi dragocene!

-       Puno informacija, ali ajde da kažem najvažnije. Novac - tuniška moneta je dinar, stabilna je, nema crnog kursa, nema divljih dilera, nema menjana na ulici, samo u hotelima, bankama, ali najbolje vam je u hotelu. Kad zamenite euro u tuniški dinar, dobićete potvrdu, čuvajte je, svakako. Ako vam tuniški din.ostane možete ga na auerodromu u povratu zameniti za euro, ali samo uz potvrdu o prethodnoj zameni euro za tun.din. kurs je da nažem najgrublje 1 tun.din. = 0,5 uero. Inače za taj jedan tun.din. imaćete gala uslugu i pažnju. Tako da mislim da je red da odvojite neku manju sumu tun.din. za bakšiš, prvo momku koji će vam onestti stvari do sobe, pokazati kako radi sef u sobi, proveriti mini bar u sob ii reći vam par malih informacija, inače on ne zna puno, ali ljudi na recepciji znaju sve. Možete dati 1 tun.din.momku na bazenu ili na plaži da vam nađe mesto, ali u jeku sezone da znate da se za mesto na svim destinacijama mora poraniti. Jedino ako za momkom za plažu ne napravite dil, da vam baš čuva mesto, ali to mislim da košta malo više. Inače mi smo par puta dali po 1 tun.din.za mesto na plaži, obično sam ja ranije ustajao i zauzimao mesto, ako je bila gužva.

-       Konobarima, možete dati istu sumu, ako hoćete da vam baš čuvaju mesto id a vas služe kao kraljicu, ali ne morate. Mi npr nikada nismo konobarima dali bakšiš, a uvek smo našli mesto, ako je velika gužva, onda nađemo neko malo dalje, ako nije nađemo lepo mesto. Inače, konobari će vas služiti samo pićem bez obzira na bakšiš, dok hranu uzimate sami sa švedskog stola. A nje toliko ima u ponudi, da samo kada bi od svakog ponuđenog jela po jedan zaloga pojeli, ne bi mogli sve da probate. Hrana je carska, ako ni zbog čega drugog u Tunis zbog hrane treba otići. Sećam se das am jedno veče npr u Portu u htl. Viči, izbrojao sedam vrsta ribe na švedskom stolu, od nekih slanih saredla za predjelo, do morske ribe na grilu koju pred vama u bašti peku u dvorištu restorana (to je bilo u Portu). U El Menzahu posebno sam voleo da vidim celu pečenu tunu, sa koje vam kuvar seče komade i služi vas.  

-       Uostalom sve će te videti još prvi dan. I naravno, čim sletite u Tunis (ima tri morska aerodrome, dobro je da letite na Enfidu, ona vam je najbliža, al ii ako letite na Tunis-grad, nije loše, videćete nešto malo i od glavnog grada, a auto putem sa 8 traka brzo se stiže u Hamamet.

-       Važna inf.je npr.alkohol. Kao muslimanska zemlja alcohol je zabranjen, svuda, osim u hotelima. U njima ga ima u izobilju. Mislim da se neki turisti napiju prvi dan i do zadnjeg se ne trezne. Viđao sam da pijane u autobus ubacuju. Piće će vam u all usluzi konobari sipati koliko god u vas stane, ali samo dok vam je all narukcina na ruci (dokaz da ste gost tog tipa - sve uljučeno - sve besplatno tj. sve ste već platili), ali zadnji dan, kada vam skinu (iseku) narukvicu, više nema ni kapi džabe.

-       U lokalima u gradu nema alkohola. U prodavnicama takođe, osim u jednoj. Kada izađete iz El Menzaha krenite levo ka centru, sve su radnje jedna do druge, na prvom uglu, je poveći market, u njemu j jednom delu, skoro skriveno i zagrađeno prodaje se alcohol. Vina su im ekstra, I nisu skuplja od naših a bolja su!?

-       Važna inf.je voda za piće - zvanično voda iz vodovoda - česme nije za piće, ali neki je naši ljudi piju i nije im ništa. Svakako imaćete u sobi mini bar. Mislim da treba u njemu da svaki dan bude flaša vode i šlaša soka i to se skupi za par dana. U baru imate vodu, ali mislim da bar radio d 9 do 24, a vodu možete da kupite u nekom market (ima ih u blizini) i nije skupa, čak mislim da je jeftinija nego flaširana voda u Srbiji.

-       Jako važna inf.je šoping - videćete. Tamo gde piše fix prajs (fiksna cena) je to -to. Klasika kao u evropi, nema cenjkanja. Ali većina radnji ka centru su bez cena, a i ako ima cena, pogađanje - cenjkanje je obavezno. Pazite se. može da vam se desi da se npr. Iscenjkate za kožne papuče ili za letnju haljinu, id a mislite da ste dobro prošli, a onda sutra dan pođete desno od El Mehzaha, naiđete na srednji pravi marker sa fix prajs, i vidite da je tu cena niža. Tunižani cene sebe i svoju robu, ona je njihova iako je u radnji, sve dok je ne kupite. Zato ne uzimajte u ruku tek tako bilo koji proizvod, posebno ga ne držite duže u ruci, jer će prodavac po misliti da ste ga time već kupili i vršiti pritisak dam orate dag a kupite. Prvih par dana gledjate cene, i pitajte za cene, pa se tek onda odlučite šta će ted a kupite i po kojoj ceni. Onda cenu držite. Ako npr. Letnja haljina košta, tj ako za nju traži 60 tun.din.. vi odfredite sebi cenu npr. 20, 25 ili 28….. i držite tu cenu. On će na digitronu da vam napiše 50, vi držite i dalje cenu… Ali, kada vam prodavac prihati ponudu, onda m o r a t e da kupite. Jako se ljute ako tada odustanete, a zaista i nije lepo.

Da li mozete da mi predložite koje zdravstveno osiguranje da uplatim za Tunis? Mlađoj ćerki zbog osetljivosti kože obično treba lekar.

-       Msilim das vu sva zdr.osig,ista, neka vam predlože u agenciji, ali za malu medicinsku uslugu, mislim do 100 eura, nećete moći da naplatite. Zdr.osig je za ne daj Bože nešto veće. Da vam to ne treba. Moj savet je bolje da ovde pitate vašeg doktora id a vam on kaže, pa id a ovde kupite neki lek, nego da jurite po hamametu.

Da li svakog dana možemo posetiti lekara, ili postoje odredjeni dani u nedelji? 

-       Hotelski lekar, tj.onaj koji dolazi u hotel je moguć svaki dan, ali da vam ne treba.

Zanima me i poseta CARTZE LAND-u. Vidm na sajtu da se posebno plaća ulaznica za Aqua park, posebno za Catrage Land, za Aladin park, za Cinema, Ali Baba, Medina Voyage itd... Šta nam preporučujete da uzmemo?

-       Odmah iza vašeg hotela je Medina sa zabavnim parkom i svakojakim čudesima.  Medina je ogromna pijaca, ulaz besplatan naravno, a za zabevne sadržaje se plaća ulaz. Videćete pećinu… nije skup ulaz, i za malu decu je baš ok, ali rekao bih da ne treba da preterujete,jer in a plaži i u dvorištu hotela posebno ima za decu besplatnih saržaja, ljuljašk,e konjići, stoni tenis, odbojka i svašta… animatori će vas stalno pozivati i voditi decu da se igraju.

Da li se sve može u istom danu obići?

-       Kažem, iza hotela vam je zabavni park, ima sve i svašta, ali ne treba za njega odvajati posebno vreme. Pre podne ste na plaži ili bazenu - do ručka, psoel ručka isto ili obrnuto - na moru ste. Predveče šetnja i cunjanje po prodavnicama, uveče imate zabavu za decu sa animatorima… a može i šetnja po medina, sve je to besplatno!

Ako provedemo tamo ceo dan da li dobijamo lanč paket iz hotela pošto smo tamo na all inc.?

-       U all konceptu nema lanč paketa, nema iznošenja hrane, a i ne treba vam, jer su obroci česti, nećete moći ni jednog dana da iskoristite sve obroke!

Da li dozvoljavaju da unesemo hranu u Cartze Land?

-       To ne znam, ali ne treba vam, jer ne verujem da ćete od ujutru do uveče da budete u zabavnom parku. Mislim da je hotel, bazen, dvorište a tek plaža mnogo zanimljivije.

-       Mi smo npr. Za 44 dana ukupno u tunisu, samo jednom van hotela probali neki giros dobar ali jako ljut. U htl. Imate sve, tako da ne gtreba vam ništa skoro van njega.

Ako neko ima jos nešto da doda, baš bi mi značilo.

-       Ako dobro vidim idete sami sa dvoje dece? Da znate da su arapi malo navalenti kada vide samu ženu, tako da se ne upuštate u konverzaciju jer  će pomisliti da prihvatate. U htl.neće biti problema, sa decom ste, ona su tu, to se vidi, i to je to. Ali kada pođete u šetnju i u prodavnice u medinu, mogu da pokušaju da uspostave kontakt, i za trgovinu su navalentni, nude svoju robu mame vas, da uđete, da vidite kažu “…samo gleda…”. Imaćete naše ljude u hotelu, pa će te sa još nekim parom da se šetate, onda je sve mnogo lakše a i zanimljivije.

Takođe me zanima šta je to Ala kart restoran? Pišu neki da treba da se rezerviše? Kakva je usluga u tom restoranu, da li vredi otići, da li se tamo posebno plaća obrok?

-       Ala kart je kada sednete ii z karte - jelnovni naručujete a konobar vas služi. Suštinski luksuznija i skuplja usluga od švedskog stola, koji mi više volimo. Znači imaćete poseban restoran, sa temataskim večerama, pa na recepciji rezervišete, npr u petak je italijanska kuhinja, i onda odete u taja poseban restoran, mnogo je manja gužva, imate rezervaciju, konobar vas služi a vi birate neko italijansko jelo (mislim da je tada red da date bakšiš), naravno to veče možete i u svoj redovni restoran, ako možete.

Ako u Tunisu kupimo nešto da li u hotelu postoji vaga za merenje kofera da bi smo znali da li ćemo opet imati manje od 20kg što je na aerodromu bitno jer se sve prekomerno dodatno naplaćuje?

-       To ne znam. Ali kupite za kuću maslinovo ulje extra je i drže mu cenu, kupite harisu - ljut začin - bocu vina….maslinke, urme, extra su… I tako nešto, pa kada se vratrite iz Tunisa pozovite prijatelje i napravite tuniško veče, uz nezabiravnu muziku sa bazena. Sve igraju na nju.  …. Pi…pi ---pi.pi.pi-pi ….

Takođe sve dodatne "sveže" informacije su dobro došle? Da li ste u Tunisu doživeli da kažete samom sebi : E to i to sam trebao poneti od kuće!

-       Ne

Šta je to što Vam je nedostajalo u toku letovanja.

-       Ništa

Sretan pu i uživajte!

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima na iscrpnim postovima, zaista pomaze citati vas. 

Ja i supruga idemo narednog mjeseca u ovaj hotel, na slikama i klipovima nam se ucinio pristojan, a i relativno jeftin. Poprilicno ste nam pomogli oko izabira ovog hotela, kao i mnoge stvari koji bi nam dobro dosle u Tunisu. Naravno, necemo se svih 10 dana zadrzavati u hotelu.

Jedan dan planiramo sa kcerkicom otici u Cartage Land i obici sto uspijemo, vjerovatno Aqua Park, King Kong i ne znam vrijedi li jos nesto unutra posebno. Naredni dan cemo obici FRIGUIA ZOO PARC.

Jedan dan, MOZDA, odemo u pustinju, ali sam citao da je papreno skupo, a i pretoplo za dijete od 9 godina, pa cemo se tu jos preispitati. Zelja joj je kamile da jase, pa ako vec nemamo gdje drugo blise i jeftinije, onda i odemo u Saharu!?

Potrudicemo se da setamo uvecer i obidjemo barem dio Hammameta, starog grada, ne znam ima li jos neka vasa preporuka sta obici u okolini?

Taxi je 10TND u jednom pravcu, a to je oko 5 eura(?), ako sam dobro vas skontao. Autobus daleko jeftinija opcija. Pare da zamijenimo na aerodromu, nebitno nosili dolare ili eure jer ih ne racunaju isto, kao u Egiptu cini mi se. Ima li jos neki savjet prije polaska, da li i koje tablete ponjeti tamo protiv stomacnih tegoba ili sta vec bude zbog promjene klime i vode njihove (znam da pijemo samo flasiranu vodu)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Novac menjate u hotelu, kurs je svuda isti i cuvate potvrdu ukoliko budete hteli na aerodromu da zamenite za eure, ako ne potrosite. Eure nislim da je bolje poneti. Sahara se radi 2 dana izlet, idu i sa manjom decom, ali to je indivudualno, jeste vruce ali i lepo. Kamile mozete jahati i tu u blizini, nudice vam na plazi, ali svakako je lepse u pustinji po dinama. 

Za vas je lep izlet u Tunis, ostaci Kartagine i Sidi bu said. 

Mi nismo nikad imali problema sa stomakom, ali to zavisi od osetljivosti osobe. Sve smo jeli i pili pica sa ledom. U Egiptu je to mnogo cesci problem, ali ponesite enterofulir i lekove preventivno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Novac menjate u hotelu, kurs je svuda isti i cuvate potvrdu ukoliko budete hteli na aerodromu da zamenite za eure, ako ne potrosite. Eure nislim da je bolje poneti. Sahara se radi 2 dana izlet, idu i sa manjom decom, ali to je indivudualno, jeste vruce ali i lepo. Kamile mozete jahati i tu u blizini, nudice vam na plazi, ali svakako je lepse u pustinji po dinama. 

Za vas je lep izlet u Tunis, ostaci Kartagine i Sidi bu said. 

Mi nismo nikad imali problema sa stomakom, ali to zavisi od osetljivosti osobe. Sve smo jeli i pili pica sa ledom. U Egiptu je to mnogo cesci problem, ali ponesite enterofulir i lekove preventivno.

Hvala na savjetima. Mislim da sam sad spreman za Tunisa :)  Odbrojavamo do 6. avgusta. Samo jos da pitam, koliko traje let od BG-Tunis, a koliko od aerodroma do hotela?

I je li istina da mozemo 2 puta koristiti ala carte restoran, i koje restorane nude, ima li meksicki (supruga ima zelju za njihovom hranom, a u Turskoj smo radi kcerke isli u italijanski)?

Prosle godine u Turskoj smo bili i nismo imali problema sa stomakom, mada je dosta ljudi upozoravalo na tu mogucnost. Istina, od izleta sam se razbolio i zadnja 2 dana me sinuli i grlo ubijali, ali prezivilo se kao i uvijek.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Let traje oko 2 sata, nesto manje, transfer 1 sat do 1.5 sat, 2 puta tokom boravka mozete koristiti ala carte restoran. Ne znam gde ste bili u Turskoj ali Tunis je skromniji po pitanju izbora hrane, ali je meni ukusno. Tunisku kuhinju mozete svako vece probati jer uvek ima deo sa njihovim jelima.  Licno birala bih hotele iz drugih lanaca, ali ko ne trazi luksuz i Mouradi je ok. 

Izmenjeno (Lidija J)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

vratih se sa porodicom iz Tunisa prosle nedelje, mi smo bili smesteni u El Menzah, ali kako ova dva hotela dele vecinu sadrzaja a i nema posebna tema za El Menzah da bacim ovde svoje utiske.....koji nisu bas sjajni.

mali disclaimer - necu da uporedjujem sa El Mouradi Hammaet zato sto on ima 5 a El Menzah 4* i drzim se samo hotela, necu o mestu da pisem.

Da pocnem od sobe. Lepa prostrana, pogled na more, duseci dobri kreveti ne skripe.

Higijena, najvece razocaranje. Sobe se brisu svaki dan, ali sam imao priliku da jedan dan budem u sobi kad je cistacica dosla. Voda kojom je omlatila sobu je toliko prljava da je bolje da je nije ni cistila. Terasa je obrisana samo jednom i to onda kad sam sacekao cistacicu i zamolio da se obrise i terasa.

Kante se prazne redovno ali se baca iskljucivo ono sto je u kanti, niko pepeljaru sa terase nije pipnuo dok nismo poceli da je praznimo u kantu, i bilo sta drugo u sobi, dok nesto nije u kanti to se obilazi. Neko ce resi “pa ne zna zena sta vama treba”, slazem se ali papiric od cokolade ako je klinac spustio pored kreveta nam sigurno ne treba. Tako da smo do kraja letovanja spremali sobu za spremacicu, kako god to zvucalo.

Posteljina nije promenjena ni jednom! Samo su je zatezali.

Ostavljali, ne ostavljali baksis na krevetu dobijali smo isto. 1din, 2 din, isto, 5e, opet isto.

Odrzavanje hotela…ne znam da li je sve krenulo nizbrdo pa nema sredstava u El Mouradi kompaniji ili je u pitanju samo El Menzah, ali se bas vidi zapustenost na dosta mesta. Oronuli zidovi, ostecene terase, oguljena vrata, flekavi tepisi. Opet mozda je to sve od Arapskog proleca pa naovamo, ne znam.

Bazeni – odrzavani su, voda uglavnom cista, spasilaca ima. Problemi oko bazena su nedovoljan broj lezaljki i dopustanje od strane osoblja i uprave da se lezaljke rezervisu, iako ima table na kojoj na 5 jezika pise da se to nije dozvoljeno. Ne mogu se zaliti hotelu na Ruse. Rusi su Rusi i to niko ne moze da promeni, ali zato postoje pravila da se cak i Rusi nateraju da rade nesto po pravilima. Isto je stanje i na hotelskoj plazi, mali broj lezaljki i Rusi koji u 6h ujutru odu na plazu postave svoje stvari i onda se vrate na dorucak. To je opet zamerka hotelu, ne Rusima. Bar na plazi je sve samo ne bar, dodjes na sank i tamo dobijes sok ili kafu iz aparata. Ako potrosi recimo koka-kolu iz flase on lepo stavi flasu na aprat, napuni je i tera dalje. Ima 2 tusa od kojih jedan radi.

Toalet napolju na bazenima je uzas i necu dalje o tome.

Bar na bazenima je smisleniji zato sto ima i stolica / stolova oko bazena.

Kuhinja / hrana. Ogromna kolicina ali nazalost dosta jednolicne hrane, sve je puno karija, kurkume i ostalih stvari. Ok, arapska je zemlja, kvalitet mlecnih proizvoda, povrca, voca ne moze nikako da se meri sa onim sto jedemo u Srbiji. Neko je nahvalio sireve tamo, ne znam dal ih taj neko jede u Srbiji. O kolacima da ne pricamo

Kad pocne obrok kao divlja horda se navali na kuhinju tako da smo vec posle 2 dana skontali da idemo u poslednjem satu na obrok, nikako na pocetak. Opet dolazimo do organizacije hotela. Malo resursa za toliki broj gostiju. Sami smo trazili viljuske, case, salvete po restoranu. 2 aparata za sokove u restoranu od kojih jedan uglavnom nije radio.

Da se razumemo, vecina nas je iz korumpirane Srbije i znamo kako baksis i potkupljivanje funkcionise. To u Srbiji znaci da ces dobiti  ili biti posluzen pre ili vise od ostalih, a u El-Menzah (ne znam kako je u ostalim hotelima) je razlika da neces biti uopste usluzen ako ne castis. To onda prelazi u harac a ne u baksis.

Internet takodje nikakav. Srecom pa smo kupili data karticu odmah na aerodromu po sletanju, pa smo taj deo resili, da smo se oslonili na hotelski net, proveli bi vreme u WC, tu je bio signal pristojan.

Ukupni utisak o hotelu je da sve to deluje jako grandiozno ali kao da je to neko polako pustio niz vodu usled nedostatka sredstva ili interesovanja.

Da ne duzim dalje, sve ovo mogu da usitnim u jos detaljnija objasnjenja ali i ovo je dovoljno dugacno, pa ako nekog zanima nesto jos vise usitnjeno neka pita. Odgovaram na sva pitanja na koja mogu da odogovorim, zato smo tu. ?

Bottom line, letovanje je bilo ok, planirano je da ja ne vozim da supruga ne kuva i da klinac bude na moru, sve ispunjeno, ali da sam dao vise od 1100e bio bih nezadovoljan.

U Tunis cu se mozda i vratiti opet jer je more divno, u Yasmin malo verovatno u El-Menzah nikako.

Imam i fotke ako nekog bude zanimalo

Pozz svima

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Generalno, ni 2015 higijena nije bila valjana.  Tada je hrana bila odlicna, sem kolaca. Retko koji kolac nije bio korast sa slagom. Izbor voca je bio fenomenalan. Konobari u restoranu divni, kao i u snek baru pored bazena. 

Evidentno je da je usluga bila jako losija u odnosu na 2012 ( drugi Muradijev hotel u PEK-u), a cena aranzmana je poskupela.

2012-hotel sa 4* 15 dana placeno 1250€

2015--||---10 dana 1100€+ izlazna taksa za tri osobe 90 ili 105€

Ne vredi taj novac.

Bolje je ici u Egipat i biti na lepsem i toplijem moru.

Higijena je ista.

Hrana, sve zavisi od hotela

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Higijena u hotelima u kojima sam ja bila u Tunisu je bila super, Iberostar, Vincci, i u Mouradi Mahdia je bilo cisto svuda, od hola, sobe, restorana, oko bazena ali 2013. Meni je hrana super bila u svim hotelima, ukusnija nego u Egiptu i manje zacinjena, puno ribe i voca ali to je stvar ukusa. More u severnom Hammametu, Susu i Mahdiji fenomenalno, licno mnogo lepse od vestackih laguna u Hurgadi. Vise puta sam pisala da treba izdvojiti malo vise novca i ici u hotele van lanca Mouradi zbog higijene i hrane. Mouradi Palm Marina, Palace i Mahdia mislim da su ok, cini mi se najlosiji su Menzah i Hammamet, oba su sa 4* ove godine. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26026
    Ukupno tema
    868420
    Ukupno poruka