seagull

El Mouradi El Menzah hotel

25 poruka u ovoj temi

bas mi je zao, par puta smo bili, a i ove godine je trebalo, ali smo otkazali....supruga svaki dan prati desavanja u hotelu na fb stranici, toliko joj nedostaje...nadam se da ce do naredne sezone uspeti da se izbore sa svim izazovima, a ko zna mozda svi u iste i zapadnemo do tada...svakako je lepo procitati i podsetiti se svih detalja o kojima pisete....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa @seagull, i po meni ova dva hotela imaju najlepsi deo plaze u Jasminu. 

Sve sto si napisala za Menzah odnosi se i na Hammamet. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo uplatili Grcku, ali mi se tamo ne ide.

Ja bih opet u Tunis a vidim da svi otkazuju. Vec sam bila u YH i sada bih opet.

Seagull vi ste bili posle onoga na plazi u Susu, kako ste se osecali u YH?

Da li je bilo turista?

Svi mi kazu da sam luda sto uopste razmisljam o Tunisu a ja ga obozavam.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo u YH dosli u utorak 23.6., a teroristicki napad je bio 26.6. Malo je turista bilo, bas malo,  tuga, da onako divni hoteli budu skoro prazni. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ovog leta boravio u ovom hotelu..  Dosta toga je slicno kao i prethodnim postovima,  bio sam smesten na 3.spratu, jedan lift je radio, blagi uzas, putovanje do sobe traje dugo duugoo..  Mozete ici i stepenicama samo ako imate dobru kondiciju..  Soba je recimo kao na sajtu agencije, kupatilo vrhunsko, imali smo problem sa vodokotilicem koji su otklonili za 30min uz prethodno 3x prijavljivanju recepciji, kreveti udobni, sef odlican, ventilacija i klima super,terasa odlicna..  Nikakvih zamerki sto se sobe tice, cak i neki hoteli sa navodnih 5* nisu ravni..  Restoran u kome su glavni dorucak,rucak i vecera je fenomenalan, pocev od izbora i kvaliteta hrane,  do osoblja i ljubaznosti svih koji rade tamo.. Bazeni odlicni, odrzavanje,  cistoca, non stop su tu spasioci, cuvari,  animacije.. Animaciju nismo nesto suvisno pratili,  ali smo stekli utisak da Ana i Bojana rade odlicno svoj posao i pruzaju odlicne savete i pomoc nasim gostima.. :) A la carte restoran, mlak utisak, nezainteresovani konobari, lobby bar je ok, pool bar takodje, uvek je dobra muzika na bazenu.. Mi smo igrom slucaju imali iskustva i sa njihovom ambulantom,medicinski brat koji tamo radi je katastrofa,  samo vice na losem engleskom da je on med.brat i da ne zna nista i da zovemo doktora.. Recepcija,  kako koji radnik, par nezainteresovana i par odlicnih radnika, cistacice diskretne i veoma pedantne. Odnos prema vama ne menjaju ako ih ne castite, ali red je po dinar da ih obradujete malo.. Internet idite u oblizni Hammamet hotel jer je jako bolji nego u lobby El Menzaha..Plaza je ok, lezaljke, bar na plazi, ulazak u vodu je fantastican, postepen i veoma dug plicak sa sitnim peskom i kristalnom cistom vodom..  Jedino sto je veoma ruzno sto na plazi restoran Golden fish ne ulazi u all inclusive a evidentno pripada El Menzahu..  To je bio moj utisak o hotelu ove godine.. :)

Sobzirom da uskoro idem u isti hotel, moze li preporuka za izlete.. sta i kako , ukoliko ste isli ili imate saznanja o istim. I ima li talasa po podne ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako idete sa decom , obavezno u Carthageland sa njima , to vam je u Medini iza hotela.. I od izleta Frigia park 20e po osobi , za decu 1/2 od cene ili voznja piratskim brodom , cena zavisi od cenkanja sa organizatorima.. Ako nemate decu i ostajete duze 10-14dana , obavezno sahara 110e po osobi,preko nasih .. Imate varijantu i preko Tunizana za 60e ali ne znam koliko su bezbedni i organizovani.. Ostalo vam onako , mlako , bas smo slusali utiske ostalih sa kojima smo putovali..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ako idete sa decom , obavezno u Carthageland sa njima , to vam je u Medini iza hotela.. I od izleta Frigia park 20e po osobi , za decu 1/2 od cene ili voznja piratskim brodom , cena zavisi od cenkanja sa organizatorima.. Ako nemate decu i ostajete duze 10-14dana , obavezno sahara 110e po osobi,preko nasih .. Imate varijantu i preko Tunizana za 60e ali ne znam koliko su bezbedni i organizovani.. Ostalo vam onako , mlako , bas smo slusali utiske ostalih sa kojima smo putovali..

Hvala puno na odgovoru :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Ja bi predložila da prošetate do marine, zatim sednete na vozić kojim dodjete do Medine u Hamametu. Prošetate se ulicama starog grada u kojoj su simpatične radnjice sa suvenirima, a ima i ozbiljnijih stvari, odete u muzej na vrhu tvrdjave i završite u lepoj kafanici na obali mora ispod tvrdjave. ( Po osobi bi potrošili oko 15 TD + muzej 5TD, što je manje od 900 naših dinara). 

2. Sednete u taksi (u jednom pravcu 5TD)  i kažete da vas odveze do Kulturnog Centra. Tu je Vila Sebastijan. Ulaz se plaća 5TD.

3. Za mene najinteresantniji bi bio izlet u Nabel. Dogovorite sa taksistom cenu oko 15 TD u jednom pravcu. Kažete da vas odveze do ulaza u suk (bazar) gde možete pored suvenira da po povoljnim cenama kupite jakne, tašne, kajiševe, cipele, novčanike, taburete... od kože, originalnu keramiku koja se pravi u Nabelu, šiše, zlato, srebro, začine...Ako odete petkom ujutru tu je i ogroman Camel Market.

4. Taksijem se odvezete do železničke stanice (red vožnje uzmete na recepciji) u Hamametu. Sednete na voz za grad Tunis. Tamo tramvajem odete do centra. Razgledate grad peške, odete do Medine u kojoj su brojne radnje, slično kao u Nabelu, samo mnogo veće. Naravno, da možete gradskim prevozom otići i do muzeja Bardo ili obići čuvenu Kartaginu.

5. Taksijem odete do železničke stanice u Hamametu i sednete na voz za Sus. Od železničke stanice, desno, peške odete do Medine koja je, čini mi se veća od one u Tunisu. Ili prošetate na levo prema centru turističkog dela Susa. Ili sednete u taksi i odete u muzej mozaika u bulevaru Maršala Tita.

Ili sednete u Susu u vozić ili taksi i odete do Port el Kantauia i popijete kaficu u njihovoj marini.

6. Ima još...i što je najvažnije saobraćaj je odličan i jeftin i potpuno bezbedan. 

 

Za izlete pod 1. 2. i 3. dovoljno vam je pola dana, dok za odlazak u Tunis i Sus treba odvojiti ceo dan, pa tražite da vam daju lanč-paket.

O svim ovim izletima sam detaljno pisala na odgovarajućim temama.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Hvala svima na korisnim informacijama.

Ima li puno nasih ljudi i na kom je nivou bezbednost?

Razmisljam da krenem sam. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav!

Hvala svima na korisnim informacijama.

Ima li puno nasih ljudi i na kom je nivou bezbednost?

Razmisljam da krenem sam. :D

Kada smo mi isli bilo nas 10 u toj turi.. Vec tamo je bilo nasih 50-100 ,ali to ti je sa hrvatima i slovenima ukupno.. Koliko smo mi videli za bezbednost nema da brines sto se tice samo hotela i Yasmin Hammamet ..

Izmenjeno (Dalibor Zivanovic)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

1. Ja bi predložila da prošetate do marine, zatim sednete na vozić kojim dodjete do Medine u Hamametu. Prošetate se ulicama starog grada u kojoj su simpatične radnjice sa suvenirima, a ima i ozbiljnijih stvari, odete u muzej na vrhu tvrdjave i završite u lepoj kafanici na obali mora ispod tvrdjave. ( Po osobi bi potrošili oko 15 TD + muzej 5TD, što je manje od 900 naših dinara). 

2. Sednete u taksi (u jednom pravcu 5TD)  i kažete da vas odveze do Kulturnog Centra. Tu je Vila Sebastijan. Ulaz se plaća 5TD.

3. Za mene najinteresantniji bi bio izlet u Nabel. Dogovorite sa taksistom cenu oko 15 TD u jednom pravcu. Kažete da vas odveze do ulaza u suk (bazar) gde možete pored suvenira da po povoljnim cenama kupite jakne, tašne, kajiševe, cipele, novčanike, taburete... od kože, originalnu keramiku koja se pravi u Nabelu, šiše, zlato, srebro, začine...Ako odete petkom ujutru tu je i ogroman Camel Market.

4. Taksijem se odvezete do železničke stanice (red vožnje uzmete na recepciji) u Hamametu. Sednete na voz za grad Tunis. Tamo tramvajem odete do centra. Razgledate grad peške, odete do Medine u kojoj su brojne radnje, slično kao u Nabelu, samo mnogo veće. Naravno, da možete gradskim prevozom otići i do muzeja Bardo ili obići čuvenu Kartaginu.

5. Taksijem odete do železničke stanice u Hamametu i sednete na voz za Sus. Od železničke stanice, desno, peške odete do Medine koja je, čini mi se veća od one u Tunisu. Ili prošetate na levo prema centru turističkog dela Susa. Ili sednete u taksi i odete u muzej mozaika u bulevaru Maršala Tita.

Ili sednete u Susu u vozić ili taksi i odete do Port el Kantauia i popijete kaficu u njihovoj marini.

6. Ima još...i što je najvažnije saobraćaj je odličan i jeftin i potpuno bezbedan. 

 

Za izlete pod 1. 2. i 3. dovoljno vam je pola dana, dok za odlazak u Tunis i Sus treba odvojiti ceo dan, pa tražite da vam daju lanč-paket.

O svim ovim izletima sam detaljno pisala na odgovarajućim temama.

Hvala puno :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka