MarkoToro

Ryanair - Rajan Er

453 poruke u ovoj temi

Imaju na aerodromu te kesice tj na trafici kod ulaza u zgradu. Bar ih je bilo u septembru kad sam ja putovao.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja upravo kupila karte za mart mesec, Niš-Bergamo- Malaga i Sevilja-Bergamo- Niš za 73 evra. To je 15 evra manje nego juče. Samo sa ručnim prtljagom, naravno.

Sajt im je grozan. Dva puta odbije karticu a tek treći put prihvati. Kod Wizz-a i Easy Jet-a mi se to nije dešavalo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eto vidiš, a meni je Wizz tako konfuzan. Čak mi je Wizz dva puta odbijao da unesem nekee cifre pa se odjednom sama stranica refresh-uje. Eto, sve zavisi. Mada je Rajanov sajt nekad bio jako jako i ružan i nefunkcionalan sad je jako dobar i ne-ružan :D I uz opciju Fare Finder za traženje jefitinih letova na samom sajtu - jedan od boljih.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za početak,oprez dame i gospodo,odštampajte boarding pass jer sam ja danas platio 15 € u Bratislavi pošto sam mislio da isti pokažem u telefonu kod check in-a na šalteru Ryanair.U Nišu su mi priznali na telefonu,u Bratislavi eto nisu,svaka škola se plaća.To ipak nije Air Serbia gde je dovoljan samo pasoš,ovde sve moramo sami,doduše za mnogo manje para.Dobri su zaista,prijatan ambijent,letovi su ugodni sa njima.Prodaju hranu,piće,parfeme i srećke za lutriju.Okruglo jedan sat od Niša do Bratislave,sve preporuke.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel su oni odustali od check in-a od 4 dana?

Dobio mail da je check in otvoren - dakle mesec pre puta

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možeš se čekirati ali da im platiš sedište. A 4 dana je za 0 dinala :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znači tako ... ja čekao kao i povratni datum - 8 januar da bude na mesec dana pa da se čekiram, ali cvrc... Ništa 4 dana pre puta :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jurnjava po hostelima i kopirnicama da se štampaju boarding karte :D Mada se nadam da će uskoro ukinuti taj glupi visa stamp pa da ćemo moći da koristimo i mobilne karte - tj. one preko QR koda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da podelim svoja iskustva, nekog ko prvi put leti Ryanairom, i avionom posle dugo godina.

Sve što je potrebno je napisano već, ali da ponovim u jednom postu.

Kada kupite kartu na sajtu, MORATE je čekirati 4 dana pre leta (najkasnije 2 sata pre leta). Kada je čekirate (dodate podatke iz pasoša) tu kartu morate odštampati. Čekiranje morate uraditi za oba smera (ukoliko ste kupili povratnu kartu). I oba puta je morate odštampati. Uradite to ranije, da se ne bi bilo problema -> na povratku iz Bratislave jedan dečko nije odštampao kartu i morao je da kupi novu kartu (više od 50e). Na aerodromu nema štamparija! Na nekim aerodromima može da prođe karta sa mobilnog (Ryanair aplikacija), na nekim ne. Ne rizikujte već odštampajte.

Dimenzije kofera/ranca su već spominjali, mada niko nije proveravao (ranac) težinu i dimenzije. Tečnosti koje prenosite moraju biti zapakovane u kesicu (zip kesica http://img.goglasi.com/img/111273741). Ukupna zapremina mora biti do 1l odnosno, po jednom proizvodu maksimalno 100ml. Dezodoransi imaju 125ml i to vam neće dati da unesete u avion (iz svog iskustva govorim). Vodu ne daju da prenosite, odnosno na kapiji morate da je popijete ili bacite. 

Na Niškom aerodromu možete doći i sat vremena ranije, mali je, nema gužvi, sve ide brzo i bez problema, osim ukoliko imate veći kofer.

Uglavnom, ukoliko prvi put letite, samo pratite masu ljudi i sve će vam se samo kazati. :D

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Želim da vas upozorim u koju avanturu se upuštate ukoliko krenete Ryanairom  za Berlin! U nedelju smo otputovali  Ryanairom  za Berlin, a povratni let je bio u četvrtak 15,12 u 11.55. Na aerodromu Schönefeld je bio totalni haos, sigurnosne provere jako spore još non stop propuštaju neke gradove preko reda, kontrola pasoša na ulazu u terminal takođe - što ne bi bio neki poseban problem da nisu u nekom trenutku zatvorili gejt i ostavili nas oko trideset ispred ulaza.. Jedna žena nam je rekla da je bila prisutna pre 2 nedelje kad se ista situacija desila - znači svi smo došli na vreme, oni su nas svda neviđeno zadržavali (možda čak i namerno - prepucavanje kompanije i aerodroma) da bi nam zalupili vrata i rekli prošo vreme za ukrcavanje.. I niko nije hteo da nam se obrati - policija, aerodromsko osoblje, ljudi iz Ryana - svi su bežali od nas, ni ambasada nije bila od koristi - prepušteni smo sami sebi, bez smeštaja, sa jedinom opcijom da nam daju karte za neki drugi let za par dana (gde se nadje mesto) za neki grad u regionu ili Nis za 3 ili 5 dana ako uopšte ima koje mesto... većina je uzela let za neredni dan za Bratislavu..
Nas su "jeftine" karte izašle mnogo skuplje, a da ne govorim o stresu, izgubljenom vremenu, neodlasku na posao ...

Berlin je divan i poseban grad koji treba videti, ali nikako ne preporucujem da idete na ovaj način..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jako mi je žao zbog toga iako iskreno nisam dosad čuo ovako nešto da se desilo. :( 
Ja sam do sad često išao Rajanerom i uvek bez problema bilo koje vrste. 

A reci mi, kažeš "svi su bežali od nas" ko vam je onda prišao i nudio karte za sl. dan tj. za Bratislavu i sl.? I zašto tim ljudima koji su vam to ponudili niste dali do znanja da moraju da vas puste.

Izmenjeno (MarkoToro)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa nekoliko sati smo stajali ispred standa  Ryanair-a svađali se i insistirali da nešto reši - prvo da nas puste dok avion nije odleteo (bili smo u vezi sa putnicima koji su ušli, jer su par prijatelja podelili, 2 devojke ušle a ostli ostali),  a posle da se bilo kako prebacimo što pre... mada rešenje i nije bilo neko.. 
A mislim da je tu svakako neko prepucavanje aerodroma i kompanije, a inace je to ozloglasen aerodrom. Valjda aerodrom njih dere za svaki minut zadrzavanja, a ovamo namerno otezu .. a low cost kompanija sebi ne može dozvoliti te penale, a svakao  putnicima sa jeftinim kartama ne garantuje nikakvo osiguranje..
Nisam ni ja čula da se tako nešto dešavalo, da jesam verovatno bih putovala na drugi način..Ali zena koju smo sreli na aerodromu rece da je vec jednom videla istu situaciju, tad su putnike preusmerili za Sofiju, bilo je mesta..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li sam dobro shvatila-  nisu vas pustili u avion jer je isteklo vreme predvidjeno za ukrcavanje , koje ste propustili jer su sigurnosne provere bile prespore? Ako je tako, koliko ranije treba stici na aerodrom? Ceka me putovanje sa Rajanom i sad mi muka.

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas tako i jos niko nije preuzeo odgovornost za to. Mislim da je ovde veci problem aerodrom  Schönefeld. Ako putujes za Berlin, dodji jedno 3 sata ranije (na Schönefeld), e sad ne znam ako imas prtljag moze li se on predati ranije, mislim tek 2 sata pred let. Cim zavrsis visa check i prtljag, brzo na sigurnosnu proveru, tu se provlaci cim neko krene preko reda i odmah trci na gate, racunaj je negde prilicno zabacen  i da svakako budes tamo jedno sat vremena pre leta (jer zatvaraju 30 min ranije - ocigledno kako kad) a oni na pasokoj kontoli listaju pasose po par minuta i bas su spori... Mi smo bili bukvalno ispred ulaza na gate, svi u redu za pasose i oni su samo zakljucali!!

Iz Nisa je sve normalo, nema guzve, osoblje fino - ali za povratak moras biti spremna na sve.. 
Naravno, predlazem predostroznost i za druge aerodrome ..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jako tuzno za procitati, takodje bih odlepio da mi se nesto tako desi.

E sad, ovo ipak treba tretirati kao izuzetak, a ne pravilo. Slazem se da je aerodrom prilicno retardiran, ali moje iskustvo nije bilo ovako traumaticno. Meni je let kasnio jedno 2 sata za povratak u Nis, ali nikakvo ubacivanje preko reda, cak ni ne razumem kako na sigurnosnoj proveri uopste mogu da znaju za koji ti grad letis kad svi cekate u istom redu, ne kontam zaista?

Sto se tice pasoske kontrole, ja kad sam bio (4. decembar) nisu gledali pasose nekoliko minuta vec sasvim normalno.

Ovo pisem cisto da ljudi koji nisu isli ne bi bili prestravljeni ovim sto se tebi desilo ili jos gore stekli utisak da je to po pravilu tako.

Dodjite na vreme na aerodrom i bez brige.

Samo mala ispravka, zapravo mogu na sigurnosnoj da propuste nekog preko reda (cak mi se i desilo par puta na par razlicitih aerodroma) ali to je uvek po pravilu za letove koji su u nerdnih 15 minuta fazon, pa lepo pitaju da li ima neko za taj let pa njega puste preko reda sto je i ok. A da biraju po principu grada a ne vremena leta prvi put cujem iskreno..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25540
    Ukupno tema
    849045
    Ukupno poruka