MarkoToro

Ryanair - Rajan Er

523 poruke u ovoj temi

Customers are being told that anyone requesting a cash refund will be put in a queue until the pandemic has stopped.

https://www.thesun.co.uk/travel/11369017/ryanair-refunds-refused-coronavirus/

Passengers who have their flights cancelled are allowed to claim a refund under EU law EC261.

Druže,ti si kralj sa tim britanskim linkovima The Sun :D  Imam jedan let koji su mi otkazali 12 dana pre predvidjenog vremena poletanja,ali su mi taj let refundirali odavno.Ne znam da li imam prava na EU 261 Claim ako sam već dobio nazad osnovni novac koji sam platio?Teško ću naći nekog da mi odgovori stručno i pomogne mi,ovde su sve sami likovi i likuše koji odbrojavaju do mora i idu sigurno.Niko ne piše o Ryanairu i ne drži se teme,a posle ću ja biti kriv.Možda ću biti optužen i za nastanak samog virusa Sars Covid-19 :D Nadam se da neću plaćati neko milionsko obeštećenje u dolarima :) 

Upravo sam im pisao na live-chatu i imam info za sve putnike koji očekuju refundaciju.Trenutno možemo dobiti samo vaučer od njih (omaž Dragčetu).Ako neko od nas želi novac to će biti moguće tek posle pandemije,ma kad to bilo.Kukali su mi da agenti rade od kuće,nemaju dovoljno osoblja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam ničiji plaćenik, putujem iz ljubavi prema svetu, nepoznatim zemljama i kulturama. A što se tiče letova oni nikad nisu ni prestajali, samo su smanjili. NIJEDAN aerodrom u Evropi NIJE ZATVOREN. Osim našeg Nikole Tesle, a i on radi za kargo i humanitarni saobraćaj. Mnoge kompanije već prodaju karte za maj, a čak imate i letova iz Srbije za - svuda od maja. Ja eto već kraja maja letim malo dalje, poslom. Ali opet, moguće je. 

Bez pesimizma, molim! Samo  :D:smajl:

Svakako se treba paziti. Svakako ko ne želi ili se boji ne treba da putuje; ALI i pre covid-19 virusa u svetu je bili mnogo drugih, opasnih virusa, aerodromi, stanice i sedišta su jednako bila prljava, sad će ih svi bar oribati, više puta :D A imali smo i terorizam kao uvek pretnju pa sve moguće druge prepreke, kad bih na to mislio nikud ne bih mrdnuo. 
Ponavljam, uz sve mere opreza, zaštitu, higijenu, predostržnost, poštovanje odluka svake države i sve je OK.

Srećni putevi svima!

PS. Sve agencije za koje sam proveravao karte/letove, sve nude besplatnu promenu datuma leta, svi nude neke vaučere sa dodatanim iznosom za naredna putovanja ili 100% refundaciju ukoliko oni otkažu i sl.

Izmenjeno (MarkoToro)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta se desava sa refundacijama, ima li neko svezije informacije? Ja sam zahtev popunila i poslala jos krajem aprila, poslednji mail su mi poslali 12. Maja gde su mi nudili vaucere, sto ja nisam prihvatila i od tada se nista ne desava. Ima li neko savet sta da radim, da li nesto uopste treba da radim?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobio sam popodne e-mail sa obaveštenjem da mi vraćaju novac i poništavaju kupon koji sam dobio.Nisam očekivao da će mi rešiti tu jednu preostalu refundaciju.Prošlo je preko 2 meseca od moje poslednje prepiske sa njima,ali nisu me zaboravili.Tada sam im pisao da želim samo novac i izgleda je to presudilo.Posle toga sam čak odustao i kada sam dobio kupon bilo je pitanje da li ga prihvatam ili ne,ja sam kliknuo da prihvatam i mislio sam da je to sve.Odustao sam od daljeg dopisivanja sa njima.Ipak je ispalo dobro,jer mi je kupon važio samo do aprila 2021. a pitanje je da li ću do tada leteti Ryanair-om.Naravno,nadam se da hoću do kraja godine,ali nije sigurno.Ovako izgleda to obaveštenje kada pristanu da nas refundiraju: 

Dear Customer,

We acknowledge your request for a refund in lieu of a travel voucher for your unused booking.

We confirm that your refund request has been processed back to the form of payment used to pay for your booking. Your issuing bank will take 5-7 working days to process this refund amount back to your account.

The amount refunded to your credit/debit card/method of payment is EUR 25.44

Please note the travel voucher issued has been voided and can no longer be used.

Yours sincerely,

Ryanair Group Customer Care (Ryanair DAC, Lauda & Malta Air)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Već mi je refundacija legla na račun,prezadovoljan sam iz razloga jer sam dobio nazad i novac za plaćeno sedište.Pomislio sam da će me tu zakinuti jer su mi u e-mailu naznačili samo osnovnu cenu karte i Priority tarifu u zbiru,a bez tog sedišta.Ryanair je više nego korektan,dobio sam novac i poništen je vaučer.Sada vidimo da je to moguće.Jedini recept je da se piše preko Ryanair live chat servisa i biti uporan u tome.Nadam se da će Ryanair preživeti ovu krizu i da će nas i dalje voziti po niskim tarifama.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Leicester, sjajna vest , ulepšao si mi dan.... Sada se i ja nadam povraćaju novca.... Do duše očekujem 150 E.... Ja sam malo bila potonula kada su mi rekli iz Jeftine avio karte, da ih Rayan kulira, ne javljaju  se.....Preko Jeftinih aviokarti  sam jedino nesamostalno kupila karte za Wizz, zbog nekakve  začkoljice  sa mojim telefonom i Tokenima preko moje banke, pa sam bila požurila.... Imala kartu povratnu preko Rayana iz Malage za Budimpestu.....Sve u svemu, cetovala sa njima i dobila odgovor da ce biti moguc povrat novca za oko dva meseca, kada budu radili iz agencije, ne od kuce, jer je na taj nacin nemoguc bankarski povrat novca.... Znaci...proradilo.... Ti si negde dve nedelje ispred mene sa neostvarenim terminima, pa se i ja nadam istom odgovoru....

Inace, Wizzair mi je vratio sav novac, samo jos Rayan..... Ali Iberia bila tvrda, moje karte su bile jeftine....Samo vracaju novac za biznis klasu....Dobro, tu imam vaucer od citavih 110% procenata....Pa se nadam ponovo prolecnoj Andaluziji sa pocetkom iz Valencije....pa sa njima do Seville.... pa dalje....:thankyou2:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odličan izbor destinacija,zaista ne znam da li je lepše u Andaluziji ili u regiji Valensije,zaista pravo uživanje u obema oblastima...Ryanair nas baš jeftino vozi do Španije preko nekog tranzitnog aerodroma,bio to Bergamo ili Temišvar.Baš mi je teško palo to što ne idem ove godine tamo,vesti iz medija nisu bile baš povoljne po pitanju virusa.Baš me zanima kako će ići turizam u Španiji ovog leta i kako će izgledati Ryanair letovi do španskih letovališta.Nadamo se da će se situacija brzo normalizovati i da će se skinuti sve te mere,zaista je glupo da letimo sa maskama i rukavicama.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas bacih pogled na Ryanair letove i vidim da ih u julu neće biti iz Niša.Prvi sledeći let je 3. avgusta za Maltu,videćemo da li će se uopšte realizovati a nadam se da hoće.Za Milan Bergamo je prvi naredni let planiran tek 27. oktobra i baš sam se smorio kada sam to video.Nisam planirao tamo,ali sam se nadao da će se obnoviti linija sada preko leta.Negde u tom periodu su planirani i Bratislava i Berlin.Sve u svemu,totalno razočaranje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko skoro plaćao karticom letove iz Budimpešte i kako to funkcioniše pošto je u forintama na sajtu?Danas sam  pisao live chat servisu i rekli su mi da banka obračunava konverziju u evre i da Ryanair nema sa tim ništa.Kažu da ako je let iz GB onda se plaća u funtama,iz Irske u evrima a iz Madjarske u forintama,doslovce su tako napisali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, to nije ništa čudno. Ja sam tako uvek plaćao. Ako plaćaš srpskom karticom svejedno je da li su forinte ili evri (neke druge aviokompanije) oni svakako neku konverziju urade. Samo ti izguglaj kurs i vidi da li ti cena odgovara i to je to. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno,razmisliću definitivno.Mada,možda mi i Budimpešta bude glavna destinacija,to je tema za razmišljanje.Videćemo koji će biti kovid uslovi u narednom periodu.Ako se ipak odlučim za let onda bih morao da vidim po kom kursu će banka računati forinte,pošto plaćam karticom koja je vezana za račun u evrima,dosta komplikovano imajući u vidu da je dinar naša valuta.Pitanje je kako će ići ta konverzija.Eto,da je evro svuda valuta sve bi bilo puno lakše,tu se vidi značaj zajedničke valute.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne gubiš tu skoro pa ništa, možda 20-100 dinara za do 100€ transakciju. Uopšte to više nije komplikovano. Sad sam gledao meni je bila razlika 119 dinara.

Budimpešta je svakako divna, i lepo je posetiti je.

Plus na sajtu Wizz-a imaš opciju promene valute i videćeš koliki je iznos u dinarima. Mislim da i Rajanko imato, a i da nema zaista su jako male te provizije, kao što rekoh 20 do 100 dinara.

Dock 2021-09-26 17-12-33.png

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26704
    Ukupno tema
    896042
    Ukupno poruka