MarkoToro

Ryanair - Rajan Er

485 poruka u ovoj temi

Ako ne uplatis Priority tada imas pravo samo na mali prtljag dimenzija 40x20x25 a tu staje jako malo stvari,mislim da je Priority bolja opcija ili ako imas bas puno stvari onda da uplatis cekirani prtljag koji je oko 20 e,cesto bude skuplji od same karte.Vidi sta ti od toga odgovara,mislim da je Priority najbolji ako ti je dovoljno dva prtljaga tih dimenzija koje sam naveo u prosloj poruci.

Mislim da mozes da pokazes kartu i u telefonu,mada je ja uvek odstampam i to i dalje rade mnogi ljudi,mislim da je tako sigurnije,i na zapadu je vecina ljudi odstampa koliko vidim.

Check-in je jako prost,sve se resava online,uneses svoje osnovne podatke,ime i prezime,broj pasosa,kada istice i slicne stvari.

Prvo treba da bukiras kartu i prilikom tog procesa ti se nude razne opcije,razlicite tarife,ja sam do sada uzimao samo standardnu pa ne znam kako ide sa ovim skupljim tarifama,tu vec dobijas mnoge pogodnosti ako si spremna da platis vise.Ponudice ti Priority tarifu,placanje sedista,iznajmljivanje Ryanair smestaja,automobila preko njih,razne stvari.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Petarr,

moras da se javis na Rayair-ov desk bez obzira sto ne cekiras prtljag, zato sto putujes u EU drzavu osim ako ne putujes sa EU pasosem.

"...IMPORTANT INFORMATION FOR ALL NON EU/EEA PASSENGERS

Irrespective of a passenger's visa requirements, all non-EU/EEA citizens must have their travel documents checked and stamped at the Ryanair Visa/Document Check Desk before going through airport security. Your boarding pass will display this information for routes that you must comply with this Visa/Document checks requirement..."

Takse su ukljucene u cenu karte, nista ne dopacujes na aerodromu, vodi racuna o dimenzijama i tezini prtljaga da ti ne naplate visak

Pise ti na boarding pass-u koliko ranije treba da dodjes na aerodrom, obicno je 1,5 sat pre poletanja

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Pozdrav svima,

Putujem prvi put avionom. Idem iz Niša u Berlin.

Kupio sam kartu za semptemba preko Rayanair-a. Nisam uzeo sedište.

Ako sam razumeo ovo su sledići koraci.

- čekam 48h pre leta i onda se check-in ujem on line. Dobijem Radndom sedište i Boarding pass

- Sa Boarding pass-om poželjno odšampanim , idem na aerdrom. Kada da dođem? Piše u aplikaciji 15.40. Jel to poletanje ili tada treba doći na aerdrom.

- Kada stignem na arodrom idem pasoško-bezbedonosna kontrola, pa na GATE. to je to? ne treba aerdromska neka taksa da se plati? niti da se javljam na šalter neki pre? Visa stamp koliko kapiram ne treba, torbu nosim sa sobom inače, takva je karta...

Hvala.

@Petarrr

Da, za čekin čekaš 48 sati pre i onda ćeš moći da uradiš online. Tad ćeš dobiti jedno nasumično sedište. Kartu imaj odštampanu (ne mora u boji ;) ) i na tel. u aplikaciji, ako to radi da se ne cimaš sa papirom.

Gledaj kad ti je let i budi 90ak min, pre ako nemaš prtljag da predaš. A vidim da nemaš. Tako da nemaš šta na šalteru, samo pravac security; tu ti treba da izvadiš ako imaš uređaje i tečnosti i onda pravac gate. U Nišu ih ima malo, čini mi se dva, pa nećeš omašiti, dok u Berlinu daleko više.

Samo prati svoj let (ime kompanije, grad, broj leta) na ekranima koji su svuda. Tu će se i pojaviti koji je gate, Tu pokazuješ pasoš i kartu (na tel. ili na papiru). Sedaš na sedište i uživaš. Za manje nego busom do Beograda si u divnom Berlinu.

Srećan put!

Gute Reise!

Petarr,

moras da se javis na Rayair-ov desk bez obzira sto ne cekiras prtljag, zato sto putujes u EU drzavu osim ako ne putujes sa EU pasosem.

"...IMPORTANT INFORMATION FOR ALL NON EU/EEA PASSENGERS

Irrespective of a passenger's visa requirements, all non-EU/EEA citizens must have their travel documents checked and stamped at the Ryanair Visa/Document Check Desk before going through airport security. Your boarding pass will display this information for routes that you must comply with this Visa/Document checks requirement..."

Takse su ukljucene u cenu karte, nista ne dopacujes na aerodromu, vodi racuna o dimenzijama i tezini prtljaga da ti ne naplate visak

Pise ti na boarding pass-u koliko ranije treba da dodjes na aerodrom, obicno je 1,5 sat pre poletanja

Čekaj/te, @tanja036 zar nije ukinuto to VISA STAMP sra*e?? Uh, ja se onda izvinjavam, ali ja nisam to morao da radim... poslednji put mi je to trebalo 2015. kad su ukinuli. A sada sam skontao da ja nisam Ryanair-om leteo iz Srbije još uvek :( 

To onda važi za letove IZ SRBIJE. Jer sam leteo Ryanom u okviru EU (prošle godine samo 10 puta) i nigde nisam radio VISA STAMP, šta više sam sve vreme imao boarding pass na telefonu.

Izvinjavam se još jednom ako sam nekoga naveo na pogrešan put za VISA STAMP za letove iz Srbije. 

PS. Molim vas da proverite sa RyanAir-om to obavezno.

Izmenjeno (MarkoToro)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Marko,

Putujem sa Kanadskim pasosem i pise mi i na boarding pass-u da je neophodan tkzv. visa/passport check, iako mi ne treba viza, ali pasos mi je non-EU.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Marko,

Putujem sa Kanadskim pasosem i pise mi i na boarding pass-u da je neophodan tkzv. visa/passport check, iako mi ne treba viza, ali pasos mi je non-EU.

Jasno, @tanja036 opet kažem, žao mi je ako sam nekoga dezinformisao ali ja zaiste već tri godine nisam morao taj visa stamp da jurim. 

Svakako ti idi do njihovog šaltera i molim te, javi nam ovde šta se desilo. :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Да ли ће Рајан наставити после марта са летовима за Бергамо из Ниша ? Да ли сваке године обнављају око нове године или како већ ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja prvi put pokusavam da kepi karte za Rayonner ali mi ne dozvoljava. Stizem do koraka kada se izabere tarifa i blokira i ne mode da se nastavi dalje. Sta more biti uzrok tome?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@MarkoToro

Putovala sam Lufthansom, uradila internet check in i nisam isla na njihov desk za visa stamp, mada na njihovom sajtu i ne piše da je potrebno, kao sto pise na sajtu Ryanair-a. Tako da to možda zavisi od kompanije kojom se leti, što mi je malo nebulozno 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja prvi put pokusavam da kepi karte za Rayonner ali mi ne dozvoljava. Stizem do koraka kada se izabere tarifa i blokira i ne mode da se nastavi dalje. Sta more biti uzrok tome?

Zabaguje nekad sajt, bilo koje aviokompanije. Samo idi refresh i odmah opet isti proces @timotije

@MarkoToro

Putovala sam Lufthansom, uradila internet check in i nisam isla na njihov desk za visa stamp, mada na njihovom sajtu i ne piše da je potrebno, kao sto pise na sajtu Ryanair-a. Tako da to možda zavisi od kompanije kojom se leti, što mi je malo nebulozno 

@tanja036 ja nisam našao sa Rajanovom sajtu za to, a i kažem, nisam išao Rajanom IZ Srbije, leteo sam unutar EU.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@MarkoToro

putovala Nis-Berlin u januaru i pisalo mi na boarding pass-u "you must go to the Ryanair desk to have your documents checked and stamped before proceeding through security" 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Nišu stavljaju visa stamp a u Bergamu više ne,ne znam da li na drugim aerodromima to rade (Berlin,Stokholm,Malta...).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni su udarili u Sofiji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Прошле године Рајан је нудио бесплатан кабински стандардни пртљаг 55*40*20, сада су смањили на 40*20*25, а ко жели стандарни пртљак мора да доплати 6 евра, односно 12 за повратну.

И такође чини ми се да неће дозволити тај стандардни пртљаг да уђе у кабински део.

rajan.png

Izmenjeno (Борча Борча)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, mi smo doplatili za Priority i rezervaciju sedišta i tamo i nazad. 

Evo kako izgledaju naše bording karte, koje smo mogli da odštampamo mesec dana pre poletanja jer smo uzeli Priority. 

IMG_20191020_124531.thumb.jpg.c48d60c063

IMG_20191020_124413.thumb.jpg.f90b109407

Sva uputstva su napisana. Izmedju ostalog i da moramo na štand Ryanaira da bi nam lupili pečat Visa check. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Пардон, ја сам летео пре две године и тада је могло са том стандардном.

Сада стандардна изгледа као код визз ера, тако да је неопходно да се докупи за стандардни пртљаг, дакле 2х6 евра. И изгледа како ти тврдиш да мора да се докупе и седишта то је 2х3 евра , пошто ваљда немају она бесплатна која ти доделе на крају.

Овако је сада ...

ryan.png

Izmenjeno (Борча Борча)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869289
    Ukupno poruka