MarkoToro

Ryanair - Rajan Er

453 poruke u ovoj temi

Dragi svi, 

Da li je neko do sad išao pomenutim Rajan Erom/Ryan Air?? Išao bih njime do Madrida iz Budimpešte (cena je 94e) pa bih da čujem utiske. I, da li ima nekih još doplata osim za prtljag i izabrana mesta... :neznam:

Hvala! Srećan put ma gde išli! :D 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda nekome bude interesantna ova informacija :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

О па фино, фино! Хвала много @neo! 

:smajl:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav...
Ja sam putovao Ryan-om za Madrid, vratio se u nedelju...
Imali smo turu Budimpesta-Madrid-Porto-Lisabon(Ovaj let je jedini sa EasyJetom)-Madrid-Budimpesta.
Ukupno su nas karte kostale 180e po osobi.
Nismo uzimali dodatni prtljag, samo rucni koji je free.
Svi letovi su bili popunjeni, prakticni bez praznog mesta.
Naravno, nema mesta za sav prtljag u avionu, pa u tom slucaju ponude ljudima da stave prtljag kao sto idu ove placene torbe, u "gepek". naravno free. Mi smo ovu opciju svuda koristili jer u tom slucaju nisu merili ni dimenzije ni tezinu kofera.
Sto se tice stavljanja u one kalupe za kofere, zaista su retko trazili to ljudima, nama nijednom...
Inace, nijedan let im nije kasnio, sve na vreme i bez ikakvih problema.
Najveca mana im je sto su ti letovi obicno rano ujutru, pre nego sto pocne da radi metro u Madridu, pa moras ici taxijem (30e) ili nocnim busom (5e) koji krece sa trga Cibeles, i jedino tu staje, nema medjustanica...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti mnogo!!!! Ovo mi mnogo znači! Hvala i za noćni bus iz Madrida :D

A reci mi još nešto - da li si/ste uzimali/rezervisali mesta za tamo i nazad ili...? I samo pre puta uradim online check in, odštampam boarding pass i dam im tamo i to je to? 

Hvala ti mnogo!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na cemu ;)
Tako je, obavezno uradili online check in, i odstampaj boarding...
Pazi, kad smo odradili check in online, dobili smo i broj sedista, tako da s tim nemas problema. nismo kupovali nista, jednostavno se dobija odmah neko numerisano mesto. Ako hoces da biras, mozda je moguce uz neku doplatu, to ne znam.
Priority boarding nema smisla da kupujes, s obzirom da to podele svima koji predaju prtljag na licu mesta, i onda pola aviona ima "priority"...a svakako svi polecete u isto vreme :)
Nocni bus ide na pola sata cini mi se, tipa u pola 4, pa u 4 itd (ovo je pretpostavka da ti je let u pola 7, kao moj za povratak)...mozes pogledati na netu ako nadjes, ili pitaj u onim turist info centrima kad naletis, oni ce znati tacno vreme...
Ako treba jos nesto slobodno pitaj...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sjajno! Pretpostavio sam to za "priority", ipak moraju da uzmu malo para sa strane. :angry: Kapitalizam jbg. A što se tiče hrane tj. unosa hrane (Plazma npr. di ću bez nje :D ) u torbi koja ide uz mene? Ipak letim 3 sata, a oni na letu verovatno fino naplaćuju hranu...

Da, da, u 6.30 je let za Budimpeštu. 

Hvala još jednom!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes da uneses plazmu...mi smo nosili i sendvice....nije problem nista od toga...
Cak smo nosili i vodu, mozes da poneses praznu flasicu pa da sipas na aerodromu negde... ili, naravno da kupis ;)
Ne znam koje su cene u avionu, nisam proveravao iskren da budem...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja u utorak letm iz Budimpeste preko Ryana prvi put.

Kako gledaju rucni prljtag, da li se stvarno unosi u neke dimenzije i da li  prekoracenje kilaze ili duzine se naplacuje papreno. Ja bih u ovu drugu torbu koju nosim sa sobom stavio jos nesto s obzirom da se ona ne proverava, msm kila

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prijatelju, ja idem prvi put preko njih tek za 2 meseca ali ove fotke nađoh po netu. Možda pomogne. A Evil duck ima iskustva pa će podeliti :)  Uglavnom u ove okvire mora ući kofer/torba. Ako ti to ne prođe ako ti je prevelik kofer onda idu naplate, koje imaš na Rajanovom sajtu. 

Ja nosim torbu malo veću pa ću je nagurati u taj ram ako bude potrebe :D

Pozdrav!

2013-12-05-14-37-07.jpg

maxresdefault.jpg

Ryanair bag tester.jpg

ryanair-luggage-dimensions.png

A i malo smeha :D:D:D https://www.youtube.com/watch?v=E-ouOe8jIH8

Izmenjeno (MarkoToro)
dodatne info.
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja u utorak letm iz Budimpeste preko Ryana prvi put.

Kako gledaju rucni prljtag, da li se stvarno unosi u neke dimenzije i da li  prekoracenje kilaze ili duzine se naplacuje papreno. Ja bih u ovu drugu torbu koju nosim sa sobom stavio jos nesto s obzirom da se ona ne proverava, msm kila

Javi kako je sve bilo. Srećan put! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U maju ću prvi put Ryan-om iz Budimpešte i to baš u Madrid.

Pitanje za iskusnije:

Gde se na aerodromu u Budimpešti i Madridu dobija "visa stamp"?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da kad dođu u Niš, da će uvesti i nove linije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 23 sata, marej je rekao/la:

Gde se na aerodromu u Budimpešti i Madridu dobija "visa stamp"?

U Budimpesti visa stamp se dobija na check-in pultu gde se ostavljaju koferi, ako imas samo rucni prtljag samo ti udare pecat.

U Madridu na Terminalu 1 izmedju Rajanovih check-in pultova i kontrolnih punktova na pultovima Lesme. 

2148663-Mostradores_de_Lesma-Ryanair_Version2.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. Nadam se da će Rajan zaista doći u Niš.

2. Nadam se da će zaista ukinuti visa stamp za nas.

3. Ne zaboravite da vam "udare" viza pečat, kao što  @hiperion reče gde treba ići.

4. @marej i ja sam prvi put išao Rajanom uz BUD za Madrid. I evo nakon toga još nekoliko puta. Uživaj u Madridu i javljaj se. PS: Nadam se da let nije u 6.20

PPS: Ako treba saveta oko Madrid budi slobodan pitati šta god.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25764
    Ukupno tema
    856864
    Ukupno poruka