MarkoToro

Ryanair - Rajan Er

529 poruka u ovoj temi

Interesantno. 

Mi nismo morali da rezervišemo sedišta. Moglo je i bez toga, al onda moraš malčice da se guraš da dobiješ na primer dva sedišta zajedno. 

Takodje nemamo nikakav prtljag za check-in. 

Pošto je naš povratni let iz Marakeša poslednji u ovoj godini (tako su nam rekli), odlučili smo se za rezervaciju sedišta i dobili smo iste brojeve i za odlazak i za povratak. 

Kad se vratimo pisaću o detaljima kako se stvarno dogodilo. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Пардон, ја сам летео пре две године и тада је могло са том стандардном.

Сада стандардна изгледа као код визз ера, тако да је неопходно да се докупи за стандардни пртљаг, дакле 2х6 евра. И изгледа како ти тврдиш да мора да се докупе и седишта то је 2х3 евра , пошто ваљда немају она бесплатна која ти доделе на крају.

Овако је сада ...

 

ryan.png

Možeš da kreneš sa bukiranjem na Standard fare i kasnije imaš opciju Priority za dve kabinske torbe a pre Priority opcije može da se plati sedište ili da se dobije random na kraju,to uopšte nije obavezno.Zgodno je da se plati sedište da bi se ranije uradio check-in.Ne mora ni odmah da se uzimaju ove Plus opcije ako to nije neophodno.Moje sveže iskustvo je da priznaju boarding-pass iz Ryanair app,jedino ne znam šta bi se desilo ako bi mi se pokvario telefon.Zgodnije mi je bilo da im dam telefon nego da vadim papir.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na letovima Budimpešta-Marakeš-Budimpešta 25.10. i 04.11. bilo je sve ok, osim malog kašnjenja u povratku. 

IMG_20191025_144953-1024x1365.thumb.jpg.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kako je bilo. 

Na ulasku u aerodrom u Budimpešti odmah vam prekontrolišu prtljag.

Došli smo dva sata pre poletanja aviona i bez obzira što nismo imali prtljag za predavanje, jer smo imali priority, morali smo da stanemo u red da nam udare pečat na bording kartu i pri tom i iskontrolišu karte. Možda postoji i odvojen šalter negde na aerodromu za to, ali ga mi nismo našli. 

Posle toga smo otišli na pasošku kontrolu gde je bila velika gužva, pa smo u "zmijolikom" redu za petnaestak minuta došli do šaltera-stuba sa skenerom za pasoše, zatim ne sećam se više tačno kojim redom, su nam lupili pečat u pasoš i ponovo izvršili pregled prtljaga. E, tu morate odvojeno da pokažete onu kesicu sa dozvoljenim tečnostima, mastima i sl. Zato je zgodno da vam ona bude pri ruci. Mene je jedna ženska načisto ispipala, jer sam svirala pri prolasku kroz ona vrata. Razlog je moj operisan kuk koji svira. :D

Ne morate mnogo da mislite tokom svih ovih kontrola, samo radite što rade oni ispred vas. "Milion" kontrolora paze na vas. 

Najzad smo na slobodi! 

Sada nastupaju oni koji su zaduženi da potrošite što više para. Primaju forinte, evre, kartice... 

Ceo sprat su kafanice i restorančići. Stolovi i stolice jednostavno vas potsećaju da treba nešto da pojedete i popijete. Pametna trgovačka  psihologija. (Na našem aerodromu u Beogradu je jedna-dve kafanice, a ostalo su stolice uza zid ko da čekamo u domu zdravlja.) Naravno bogata ponuda u free-shop-ovima. Vodu i piće koju ovde kupite možete uneti u avion. 

Pratite na tablama gde se objavljuju letovi kad vaš avion poleće i sa kog gate-a.

Skenirate bording kartu i pravac autobus koji vas vozi do aviona. 

Prvo izlaze oni koji imaju "priority", pa tek kad oni koji su rezervisali sedišta sednu, ostali ulaze i biraju neko od slobodnih mesta. 

Avion je bio dupke pun. Sedišta su sasvim ok, čak i za mog krakatog muža. 

Po cenama sličnim onima na aerodromu možete kupiti hranu i piće. 

Sve u svemu, kao i na ranijim letovima sa Ryanairom, bilo je sve ok i na vreme smo sleteli u Marakeš. 

Sve ovo sam napisala za one forumaše koji će po prvi put putovati samostalno. 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je još neko pogodjen ovim otkazivanjima letova od/do Italije?Poslao sam zahtev za povraćaj novca putem zvaničnog obrasca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav.

Zanima me da li je neko radio refund aplikaciju ? Jer u mom slucaju je odlozen sastanak koji je trebao biti u Krakow-u pa ti da otkazem karte tj ako rajan er uopste vraca pare?

Jer nema nego opcija da se izabere razlog za povrat novca,u mom slucaju ni jedna nije relevantna,osim da slazem da mi je neko preminuo u familiju ali i tu traze dokaz u vidu slike :D

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam siguran da je moguće refundirati novac kod Ryanair-a zbog smrtnog slučaja ili ličnih razloga.Negde sam pročitao da karte ne podležu refundaciji osim u slučaju otkazivanja leta od strane samog Ryanair-a i onda imamo regulativu EU 261 ako je let otkazan manje od dve nedelje pre termina leta,zatim oni ponude alternativne rute itd.Severna italijanska regija Lombardija je od danas u karantinu,očekujemo informacije u vezi letova u narednom periodu,da li će sve letove otkazati.Ovih dana su otkazivali 25% svih letova od/do Italije,to bi sada moglo biti i svih 100% letova do isteka karantina početkom aprila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja tako mislim da ne vracaj novce.Samo sam vidio na sajt da mozda vracaju taxe u iznosu od 20 eura i to je to,cak i promjena imena osobe ako hoce neko drugi da putuje se nesto placa dosta vise nego sto sama karta kosta,nigdje logike ali tako pise.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. U januaru sam kupila dve karte za Maltu, iz Niša, za 10.april. Pošto je situacija ovakva, vanredna, da li neko ima informacije šta se dešava? Naravno, jasno je kao dan da od tog puta nema ništa, pa ne znam šta mi je činiti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada vidim da do Malte nisu otkazani letovi.Ako ipak želiš refundaciju i odustaneš od puta onda možeš da probaš sa kontaktom,tu bude onaj chat bot i zatraži se live chat agent.Sada se puno čeka na chat agenta i treba biti uporan,ovih dana sam uzaludno čekao satima.Agent može da reši refundaciju,osim ako mu nisu dali drugačije smernice za aktivne letove.Primetio sam da nisu avi agenti isti,neki budu otvoreniji za pomoć putnicima a drugi baš i ne.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene čeka trostruka borba... Wizzair Temišvar-Valencia, to sam jedino uradila preko Jeftinih aviokarata, ali mi ne deluju operativno, ali ćeraće mo se.... Jer ako sam ti već platila uslugu... Onda Iberia Valencia-Sevilla,  pa gore pomenuti Malaga-Budimpešta...

Španija u vanrednom stanju, posle Italije drugo žarište u Evropi... a ništa od navedenih letova nije ukinuto... Stvarno mi ništa nije jasno... 

@Leicester, jel ste uspeli da ih dobijete?

Pomagajte dragi forumaši :shokiran: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima. U januaru sam kupila dve karte za Maltu, iz Niša, za 10.april. Pošto je situacija ovakva, vanredna, da li neko ima informacije šta se dešava? Naravno, jasno je kao dan da od tog puta nema ništa, pa ne znam šta mi je činiti

https://www.visitmalta.com/en/covid-19

Za sada nema odlaganja letova ali ima još podosta vremena do 10.aprila, situacija se menja iz dana u dan, sačekajte. Imam sličan problem pa se ne sekiram previše.

Dramatično je onima koji ovih dana putuju a let nije otkazan, kada bi slučajno i odleteli tamo moraju da odmah po sletanju uđu u 14-dnevni obavezni karantin o svom trošku pod pretnjom kazne od 1.000 eur.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, ima skoro mesec dana do tad ali svakako situacija nije previše optimistična :) A sve i da nam ne vrate novac, nije smak sveta, ovo je zaista vanredna situacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da, ako svet ili veći deo sveta upadne u situaciju u kojoj je Italija sada onda je turizam kaputt za ovu godinu ili bar veći deo godine, niko ne može da zna šta će biti ...

 

https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/disruptions-and-refunds/coronavirus-covid-19

 

Nisam detaljno proučavao, kako trenutno stoje stvari pare se vraćaju za otkazane letove, ostali kojima letovi nisu otkazani mogu besplatno da promene letove, nije od velike pomoći ako se ne zna šta će biti sa bilo kakvim letovima u budućem periodu, ali dobro i to je nešto.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka