MarkoToro

Ryanair - Rajan Er

529 poruka u ovoj temi

Nekoliko puta sam putovao kombinujuci letove RyanAira samo sa rucnim prtljagom, Budimpesta-Brisel-Lisabon, Budimpesta-Bergamo-Sevilja, Budimpesta-Rim-Alicante,Lisabon-Rim-Budimpesta...Do sad nisam propustio nijedan takav let, najmanja pauza mi je bila 3h izmedju letova ostalo je bilo duze.

Pasosku kontrolu imas na ulazu u Šengen zonu a na letovima unutar Šengena nemaš tj ne bi trebalo da bude. U septembru sam prvi put na unutar Šengen letu doživeo pasošku kontrolu, leteo sam za Pariz iz Budimpešte i bila je pasoska kontrola na aerodromu Bove To je mozda zato sto je Francuska u pitanju, terorizam, pojacane kontrole...

Bergamo je mali aerodrom, vrlo blizu se nalaze dolasci i polasci. Nema tranzit zone moras izaci na dolaske i oticu do polazaka. Bergamo nema poseban Rajanov šalter, mora se udariti visastamp na šalteru gde se ostavlja prtljag (iako ti imas samo rucni prtljag).

Da li ima šanse da stignes? Ako let ne bude kasnio, ako medju prvima izadjes iz aviona i prvi prodjes pasosku kontrolu i brzinski odradis visa stamp i bezbednosnu kontrolu onda ces stici. Na sve sem na kasnjenje leta mozes da utices. Da sam na tvom mestu ne bih rizikovao, 65 minuta je jako malo, let moze da kasni 20tak minuta i vec ti je sve propalo. Eventualno bih rizikovao ako bih imao dobar rezervni plan za varijantu da ne stignem na drugi let.

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa hiperionom,

65 minuta na Bergamo aerodromu je premalo. To jeste mali aerodrom, ali jako velikog prometa, i na tom salteru se gubi vise od pola sata sigurno (ne znam jedino kako je u sred noci, uglavnom sam danju prolazila i uvek je bio red). Jedino da izmolis ljude da te puste preko reda - iz mog iskustva to prolazi, cim im kazes da imas 6-7 minuta do leta, gledaju te blagonaklono, i samo se sklanjaju :D - ali pitanje je da li je to dovoljno. 

Ja se ne bih ni u snu igrala sa time, posebno sto mi se sa Ryanair-om desavalo cesto da pomere let po 2-6 sati unazad, i to 48 sati pre poletanja (obavezno cekiraj onu opciju da ti odmah posalju sms u slucaju izmena, kosta nesto sitno, valjda 1 Eur dodatno).

Bilo bi lepo da javis da li su odgovorili nešto sa aerodroma oko te molbe za pomoc. Moze da znaci i drugim putnicima :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala i jednom i drugom clanu na savetima. Probacemo sa rezervnom opcijom da ostajemo u Milanu tih dana ako ne uspe. 

Recite mi da li je moguce da nam taj pecat visastamp lupe u Nisu na bording pas za let dalje iz Bergama? Time bi se dobilo na vremenu?

Ima li sanse da se proba bez visastampa pravo na izlaz? Kada su to uveli? Leteli smo prosle godine, 2015. u julu sa Rayanairom unutar Italije, nisam ni znao za to i svugde smo prosli samo sa odstampanim bording pasom.

Da. Kada aerodrom odgovori, reci sta su rekli.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Visa stamp je kao pasoska kontrola koju vrsi Rajan i svi koji nisu u Šengenu moraju da dobiju taj pečat. Ako nemas visa stamp mogu da ti uskrate putovanje tj ne daju da se ukrcas u avion. Secam se jednom kad sam putovao Rajanom jednom azijatu nisu dali da udje u avion jer nije imao pecat. Raspravljao se sa njima neko vreme a kasnije sam ga video u avionu. Da li su mu udarili pecat ili je nesto platio - pojma nemam.

Otkad putujem sa Rajanom uvek su mi udarali visa stamp. Jedino jednom na unutar španskom letu nisu mi udarili pecat i rekli su mi da ne treba jer je ista zemlja u pitanju. Pretpostavljam da i tebi onda zato u Italiji nije trebao pecat.  U dva navrata jednom u Francuskoj jednom u Španiji su čak proverali telefonski (pre ulaska u avion) da li nama(meni i supruzi) koji imamo srpske pasoše treba viza.

Ne znam da li je moguce da ti udare pečat u Nisu za let od Bergama, malo je verovatno da ce to hteti da urade. Najbolje njih pitati direktno i javi ovde kad ti budu odgovorili :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima. Da li bi neko mogao da mi pomogne. Nikad nisam putovao avionom, pa mi nije jasno sta mi je sve potrebno za put. Kupio sam kartu Nis - Bratislava, na mejl mi je stigla rezervacija. Sledeci korak je Check-in. Nakon toga, sta jos trebam da znam sto se tice putovanja? 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ideš sa Ryan Airom? Nisam imao iskustva s njima, ali pretpostavljam da se i kao kod wizz aira treba uraditi online check in kako bi se izbjegli dodatni troškovi na aerodromu. Ako griješim neka me neko ispravi. Takođe treba da obratiš pažnju koju vrstu prtljaga podrazumijeva tvoja karta. Da li je u pitanju samo mali ručni prtljag ili si uzeo i dodatni prtljag. Osim toga, sve što treba je da se pojaviš na aerodromu dva sata ranije sa odštampanom kartom i pasošem i da ih predaš na šalter aviokompanije sa kojom putuješ, oni će te dalje uputiti.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, Ryanair-om. Check-in sam odradio, sto se tice prtljaga, vec su spomenuli da nista sem rucnog se ne placa. Hvala za informacije, nisam znao da treba 2h ranije doci. Da li ima jos neko neki savet? Kroz temu se spominjao neki pecat/viza u pasosu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Bratislavu (Evropska Unija) nije potrebna viza

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 22 minuta, nikola.p je rekao/la:

Da, Ryanair-om. Check-in sam odradio, sto se tice prtljaga, vec su spomenuli da nista sem rucnog se ne placa. Hvala za informacije, nisam znao da treba 2h ranije doci. Da li ima jos neko neki savet? Kroz temu se spominjao neki pecat/viza u pasosu?

Moraš doći ranije na aerodrom jer ipak računaj da moraš proći pasošku kontrolu i pregled tog ručnog prtljaga koji nosiš. Nadam se da znaš da postoje pravila vezana za dimenzije ručnog prtljaga, kao i za unos tečnosti. Sve tečnosti koje nosiš sa sobom (kozmetika, higijenska sredstva i ostalo) ne smiju biti u bočicama većim od 100 ml, a ukupna zapremina svih tečnosti ne smije prelaziti litar i sve to treba da staviš u zip plastičnu vrećicu pa onda u ruksak ili šta već nosiš. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba viza za Slovačku niti za zemlje Šengena ali za RyanAir vam treba *VISA STAMP* imate  i na karti taj kvadrat. Nažalost Ryanari to još nije ukinuo - a to vam je samo jedan /glupi/ pečat koji vam službenici na aerodromu, na Ryanovom šalteru udare i idete dalje. 

Za RyanAir imate sve dimenzije na sajtu. Uz taj jedan prtljag imate i jednu malu torbu. U Wizz-u samo jednu kabinsku malu torbu.

PS. Taj pečat nije u pasošu već na boarding pass-u.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Scorpio, za prtljag znam, procitao sam sve, za tecnosti nisam znao. Hvala ti puno. 

@MarkoToro, znam da ne treba viza, ali sam procitao negde u komentarima da treba neki pecat :D 

Hvala svima, nadam se da ce sve proci ok. Pisem kad se vratim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada putujes? I mi nesto merkamo za mart mesec, sa Niskog aerodroma, pa cekamo da cena karte padne na 9,99 eura. Da li si se raspitao posto je taksi od aerodroma do centra Bratislave?  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

9. decembra, karta je bila 5e. Nisam, trazim prvo hosta (couchsurfing), pa cu onda videti za taksi/bus. Kad saznam, mogu da napisem. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 1 sat, Bubica je rekao/la:

Kada putujes? I mi nesto merkamo za mart mesec, sa Niskog aerodroma, pa cekamo da cena karte padne na 9,99 eura. Da li si se raspitao posto je taksi od aerodroma do centra Bratislave?  

 

Pre 1 sat, nikola.p je rekao/la:

9. decembra, karta je bila 5e. Nisam, trazim prvo hosta (couchsurfing), pa cu onda videti za taksi/bus. Kad saznam, mogu da napisem. 

Da, da, to je taj viza pečat, zato je možda neko napisao/pomislio da je "ona" viza. Za Bratislavu imate bus na 30-40 min. sa aerodroma do centra grada - do žel. stanice za 50 centi.

PS. Ako ostajte duže u Bratislavi, a niste bili nikada u Beču, idite obavezno. Imate bus, povratna karta je 8e, vožnja je oko 70ak min, ide sa glavne autobuske u Bratislavi do Beča (Hauptbahnhof), odakle imate metro do centra i ostalih delova grada, samo pazite jer poslednji bus (mart ove godine) je bio u 23h nazad za Bratislavu iako su mi tamo rekli da ima do 01.30h.

Srećan put!!! :D 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 6 sati, Scorpio je rekao/la:

Moraš doći ranije na aerodrom jer ipak računaj da moraš proći pasošku kontrolu i pregled tog ručnog prtljaga koji nosiš. Nadam se da znaš da postoje pravila vezana za dimenzije ručnog prtljaga, kao i za unos tečnosti. Sve tečnosti koje nosiš sa sobom (kozmetika, higijenska sredstva i ostalo) ne smiju biti u bočicama većim od 100 ml, a ukupna zapremina svih tečnosti ne smije prelaziti litar i sve to treba da staviš u zip plastičnu vrećicu pa onda u ruksak ili šta već nosiš. 

@nikola.pZa niski aerodrom ti je dovoljno sat vremena pre. Aerodrom je mali, prakticno je sve u krugu od 20 metara. A tecnosti obavezno stavi u plasticnu zip kesicu, jer ih na aerodromu nemaju, pa ce ti baciti sve sto nije spakovano na taj nacin.

Pre 3 sata, Bubica je rekao/la:

Kada putujes? I mi nesto merkamo za mart mesec, sa Niskog aerodroma, pa cekamo da cena karte padne na 9,99 eura. Da li si se raspitao posto je taksi od aerodroma do centra Bratislave?  

Meni je jutros stigla poruka da je 250.000 karata do ponoci 18.11.2016. vec po toj ceni. Jeste li proveravali danas?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka