MarkoToro

Ryanair - Rajan Er

529 poruka u ovoj temi

Aerodrom Bergamo ima promet otprilike duplo veci od beogradskog aerodroma. Racunaj dokdodje autobus, za manje od 10 min mozes da budes napolju (u zgradi), ali moze da bude guzva za pregled prtljaga, tj, kontrolu. mislim da je 1,5 sati minimum, 2 jos bolje.Sad mi je palo na pamet da moras da prodjes i pasosku kontrolu, i to dva puta, sto znaci da je 2 sata minimum. U najgorem slucaju, zamolices nekoga da te pusti preko reda, ako vidis da ne mozes da stignes.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sad gledam nešto za novu godinu i iznenađen da su karte oko nove godine još uvek oko 20ak evra iz Niša!

Na žalost, smeštaj je suuuviše skup, pa...

a za Bratislavu je 9.99 evra!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo konačno odlučio gde ću za novu godinu i to preko ryan aira da letim iz i u Niš

i dva puta pokušavam da kupim kartu i samo mi neke greške pokazuje!

:/

a onda i da sam kao već platio taj let, a u stvari nisam jer mi odbilo plaćanje zbog grešaka?!

Jel imao taj problem neko?

Vala, sa easyjetom i wizzairom mi se nikad nikakve greške nisu prikazivale

Ako me iznerviraju još neki put da mi odbiju, ništa... pokušaću sa ove druge dve da nešto ukombinujem

 

Uz pomoć live chat-a je sređeno

i karte kupljene

 

:)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do ponoci 16.10.2016.god. popust na sve letove iz Nisa 25% ( putovanje od novembra do februara ) ako nekome odgovara:D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

di di

pa tom karta ima košta 2 evra!

haha

 

ja sve propustim te neke popuste kupujući karte unapred

:/

a inače,

ja malopre dobio mail od njih da menjaju online check in vremenski period

 

nije više od 30 dana do 2 sata pre polaska

već

4 dana do 2 sata!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam negde procitala da mozes 30 dana unapred ukoliko zelis da biras sediste, i onda to placas, naravno, a da je od 7 dana do 2 sata online check in besplatan, sa raspolozivim sedistima koja ti oni dodeljuju.Nisam znala da su skratili na 4 dana???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni je stigao mail da 4 dana do 2 sata pre leta možeš da se čekiraš ako ne želiš da biraš sedište. Tako da je to izgleda novina. Mene zanima da li na Niškom aerodromu nekome pokazujemo odštampan bording pass i pasoš i kako funcioniše ta procedura na samo aerodromu. Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni je stiglo, nisam odmah videla. Vec su nam promenili red letenja, sad menjaju vreme za cekiranje. Svaki cas nesto menjaju. Pocela sam da strecam kad god dobijem od njih mail:D

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pise i na njihovom sajtu. Od 1. novembra vaze nova pravila za on-line cekiranje. Promenjeno je, za one koji nisu dokupili odredjeno sediste, da je sada umesto 7 dana pre leta (pa do dva sata pre leta), cekiranje tek moguce 4 dana pre leta.

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Online-check-in-airport-bag-drop-desks#0-6

Tako da ako uzimate povratnu kartu i niste sigurni da cete tamo negde gde ste otputovali imati mogucnost da odstampate kartu tih 4 dana pre puta, doplatite bolje tih 2 evra za neko sediste pa imate 30 dana vremena pre leta da se cekirate i odstampate sve karte pre puta dok ste jos kuci.

 

Pre 8 sati, AnaMilan je rekao/la:

Mene zanima da li na Niškom aerodromu nekome pokazujemo odštampan bording pass i pasoš i kako funcioniše ta procedura na samo aerodromu. Hvala unapred!

 

Ne znam kako je tacno sad na Niskom aerodromu, ali u principu ako nemate chekirani placeni prtlag za predaju, vec nosite samo besplatne kabinske torbe (jedna od max 55 x 40 x 20cm, 10kg  + druga manja max 35 x 20 x 20cm), onda sa kartom koju ste odstampali sami, pasosem i torbom idete direkt na ukrcavanje i tu pokazujete odstampanu kartu i pasos. Jedino ako kazu da nema vise mesta za rucni prtljag u avionu (ograniceno je na prvih 90 putnika), onda ce vam ponuditi besplatno da predate tu rucnu torbu za prtljag, a to ne znam sad tacno gde se onda tamo predaje (u tom slucaju morate iz torbe da izvadite ono sto ne sme dole u prtljaznik - tehniku, laptop, baterije, upaljace i sl i to ponesete sa sobom u aviom).

A ako ste pored ovih besplatnih kabinskih torbi, na netu platili i za dodatne velike torbe za cekiranje, onda prvo njih nosite na chek-in salter da ih predate, pa posle sa vasom odstampanom kartom, pasosem i rucnim kabinskim prtljagom idete na ukrcavanje.

Svakako, ako vam bilo sta nije jasno, slobodno mozete  sa vasom odstampanom kartom, pasosem i torbama otici ipak prvo na ryanair check-in salter i pitati sve sta vam nije jasno kao i gde da predate stvari. Nece vam nista naplatiti posto ste se vec cekirali on-line i imate odstampanu kartu. Osim naravno, ako vam je torba veca, teza ili imate vise stvari od onoga sto ste kupili na netu.

Izmenjeno (nspace)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na detaljnom odgovoru :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na niskom aerodromu morate sa odstampanom kartom da idete na salter

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad su karte najjeftinije za kupovanje? Postoji li neko pravilo? Da li je to prvih nekoliko sati od pocetka prodaje? Kad pocinje prodaja? Jel godinu dana pre leta ili jos ranije? Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali su puno karata po 2eura i po 5eura....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 8/27/2016 at 8:45, toriamos je rekao/la:

Probala bih da iskoristim jeftine letove iz Niša, pa da iskombinujem Niš-Bergamo, Bergamo-Lisabon. Pitam vas koliko je vremena potrebno između letova da bi mogli da ih komforno vežemo (imali bi samo kabinski prtljag) ?

Na ovo jeste vec odgovoreno, ali bismo molili za dodatno objasnjenje. Upravo imamo ovakvu situaciju. Izmedju sletanja u Bergamo i sledeceg leta je 65 minuta. Imamo samo rucni prtljag. Pitali smo agenta Rayanair-a, diplomatski je odgovorio da nemaju nikakvu odgovornost, sto je i logicno, low cost je, da ne mogu da nam pruze nikakvu pomoc u smislu cekanja da stignemo na let sa leta iz Nisa, ali da imamo sanse da stignemo. Pisali smo aerodromu sa molbom da nam pruze asistenciju urgentnog prolaska kroz pasosku i bezbednosnu kontrolu. Cekamo odgovor. Sta iskusniji misle po ovom pitanju?

Neko je odgovorio da u ovakvom slucaju imamo 2 pasoske kontrole? Nije mi to jasno. Razumem pasosku kontrolu prilikom ulaska u Sengen sa leta iz Nisa, ali kakva pasoska kontrola na letu unutar Sengena? 

Da li tamo u Bergamu moramo jos i overiti odstampani bording pass na salteru Rayan air-a? Kako je organizovan taj aerodorom? U smislu, svakako imamo pasosku kontrolu jer iz Nisa stizemo u Bergamo, a na let unutar Sengena, ali da li postoji tranzit zona Non Sengen - Sengen letovi, posto ne podizemo nikakav prtljag ili se upucujemo na pasosku kontrolu kao da podizemo prtljag? 

Hvala puno.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka