MarkoToro

Ryanair - Rajan Er

529 poruka u ovoj temi

Ali sve je UK

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije, ovo su letovi iz Dablina. Skroluj/te do dole i kucajte FROM: Niš ILI  idite na ovaj link kucajte NIŠ i anywhere i pored 50E, plavo dugme Let's go i izaći će.

UK jeste danas i juče glavna tema ali :D 

PS. Možda i ovaj link pomogne :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Platio sam let Ryanair karticom i dobio sam e-mail sa potvrdom,sve je ok.Šta znači ova opcija čekiraj me i strelica pored?

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To ti je, verovatno, link za cekiranje koje je obavezno online (7 dana - 2 sata pre poletanja).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem Ryanair-om lokalnim letom u Grckoj izmedju Atine i ostrva. Da li je neko skoro isao sa njima po Grckoj da prenese neka iskustva?

Naime, nosim onu besplatnu kabinsku torbu koja se uklapa u  propisane dimenzije i tezinu 55cm x 40cm x 20cm , 10kg. Interesuje me ona druga dozvoljena mala torbica za koju pise da su dozvoljene dimenzije 35 x 20 x 20 cm, sto kad pogledam izadje malo vece od jedne sveske i svakako mnogo manje od onog najmanjeg platnenog rancica koji imam. Zanima me, posto su ti mali ranci za rame mekani, tj mogu da se zguzvaju, koliko su striktni u merenju dimenzija te druge male "torbe" i uopste. Idem sa aerodroma na Rodosu.

Takodje, s obzirom da je u pitanju lokalni, a ne internacionalni let u okviru Grcke, da li je dovoljno (s obzirom da  ne nosim dodatni placeni prtljag za chekiranje) da dodjem samo sa odstampanom kartom i pasosem direkt na ukrzavanje ili je potrebno jos nesto pre toga obaviti? Da li je potreban taj viza pecat?? Da li cekirana "karta" moze i da se pri ukrcavanju pokaze samo kao slika na telefonu/tabletu umesto odstampane, posto vidim da na sajtu u video uputstvu za online checking ima opcija za download board pass?

Svaka dodatna informacija je dobrodosla. Hvala

Izmenjeno (nspace)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko Ryanair naplaćuje promenu destinacije?Prerano sam isplanirao putovanje,možda ću menjati destinaciju.Sreća je što je u pitanju jedan smer i ne tako skupa karta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nspace

Ako budu kontrolisali velicinu prtljaga - kontrolisace je tako sto ce ti dati "kutiju" (rešetkastu) dozvoljenih dimenzija, da u nju uguras rancic. Ako on stane u te dimenzije - stao je, bez obzira na njegove dimenzije kada je pun do vrha - i ti prolazis bez problema. 

Ti imas pravo i da ako ne stane sve u te dimenzije, kada ti oni to kazu - uzmes i povadis stvari iz njega (npr, ako nosis klopu ili nesto cega mozes da se odreknes), i bacis ih, pa opet probas da ubacis ranac, i ako uspe, pustice te.

 

Iz mog iskustva Ryan air ima labaviju kontrolu od Wizz-air-a, ali svejedno - desi se da rade kontrolu velicine prtljaga, a to  ne mozes da predvidis. 

Ako krene ta kontrola, videces da i drugi ljudi to rade - svi stavljaju u taj prtljag svasta nesto, pa ako ih zakaci kontrola - onda vade. Najpametnije rade Skandinavci koji u taj mali prtljag naguraju majce i pokoji duks - i ako naleti kontrola, polako izvade i navuku na sebe po 4-5 slojeva dok ne prodju kontrolu :D. To je sasvim normalno, ljudi to masovno rade, i nemas brige sa tim :) 

 

Za ne-državljane EU je zvanično potreban odstampana karta i chek - in na licu mesta (meni trazili unutrasnjem letu u Italiji). Visa pecat su mi lupili na chek-in-u. Da li je moglo bez pecata - ne znam, ali bez chek-in-a lokalno, nije moglo. 

 

 

@Leicester,

Verovatno si do sada ustanovio i sam, ali za slucaj da nisi ili da nekome zatreba info - te cene se razlikuju, ali  generalno se krecu po nekom pravilu od 50+ Eur. Postoje neke situacije koje su opisane negde u njihovim opstim uslovima putovanja kada je besplatno (urgentni opravdani slucajevi, smrtni slucajevi i slicno).

U praksi, za one koji jure jeftinije karte, najcesce je isplativije zaboraviti na taj novac i kupiti novu kartu.  

 

Izmenjeno (Hermesa)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Hermesa,potpuno si u pravu.Kupio sam na kraju i drugi smer i isplanirao putovanje od Niša do Bratislave,tu je odmah blizu i Beč.

Pisao sam na chat-u Ryanair-u i odgovorili su mi da su non-refundable kompanija,ne vraćaju novac i mora se veoma paziti kod rezervacija jer nema nazad,uostalom takva je i većina avio-kompanija.Uzalud se ljudi žale na fb stranici Ryanair,posebno je kukao jedan Turčin policajac jer ne može da izađe iz zemlje zbog vanrednog stanja.Odgovor je uvek isti.Ne znam samo da li vraćaju neki novac kod ne daj Bože bolesti ili smrtnih slučajeva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vraćaju novac kod iznenadnih teskih bolesti (samo samog putnika) i smrtnih slučajeva (uza porodica), i rok za podnosenje zahteva je 20-30 dana od dogadjaja. 

Vanredne situacije tipa politickih nemira i terorista su poslednjih meseci skoro sve avio-kompanije izbacile iz "naplativih", ili bar izbegavaju koliko god mogu, na to se prakticno ne moze vise racunati - ima na stranim forumima puno diskusije oko toga :-( 

Inače, ja sam ranije imala u nekoliko navrata problem sa Ryan airom da mi je u poslednjih 48 sati menjao vreme poletanja (posebno sa Bergamo aerodroma, gde ni jednom nisu propustili), a to su sve bila pazljivo planirana putovanja, i moglo je da bude problema. 

Bilo bi lepo da neko napise da li se to desava kada se leti iz Niša, čisto da znamo na šta može da se računa :) 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da Ryanair još nije počeo sa letovima iz Niša,tek krajem oktobra počinje Bratislava,a mislim da je Berlin od septembra ako se ne varam.Biće i Dusseldorf i Bergamo.Verovatno je plan da Niš bude LCC baza a Beograd za Air Serbia,što je po meni ok jer treba da se razvija i ostatak Srbije,da proradi i još neki aerodrom osim ova dva,recimo Kraljevo ili Užice.

Bolje da nikome ne zatreba povraćaj novca ako su te stvari u pitanju,daleko bilo.Ne bi trebalo da bude čestih pomeranja letova jer je niški aerodrom mali a Bergamo je verovatno prilično frekventan,blizu su Alpi pa možda bude i vremenskih neprilika pa zato možda pomeraju letove.Mada,sve je moguće naravno.

Izmenjeno (Leicester)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Hermesa

Hvala mnogo na informacijama!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probala bih da iskoristim jeftine letove iz Niša, pa da iskombinujem Niš-Bergamo, Bergamo-Lisabon. Pitam vas koliko je vremena potrebno između letova da bi mogli da ih komforno vežemo (imali bi samo kabinski prtljag) ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Low cost avio kompanije ne prave dugacka zadrzavanja na aerodromima (zbog smanjenja troskova). Po ovome mislim da ti ne treba puno da se iskrcas (pogotovo sto imas samo rucni prtljag) i da predjes na drugi let na istom aerodromu. Mozda bi mogla direktno da se obratis aerodromu Bergamo sa pitanjem (mailom).

Izmenjeno (Gota)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka