suki

NEI PORI

11771 poruka u ovoj temi

Poz, da li znate mozda koji smestaj u Nei Pori ima privatan parking?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Putnik Beograd Tačno, Fly Club, napravila sam lapsus. Totalni užas, počev od rasporeda sedenja, ukrcaš se i onda shvatiš da ima samo jedno slobodno mesto na spratu busa i jedno u "prizemlju". A ti sa detetom od 8 god. 5 godina kako i dete vodim na raznorazne izlete, i ovo mi se još nije desilo. Iza plavuše-vodiča-goniča dva sedišta prazna, kaže, o, pa tu ne može da se sedi, vozač u tom slučaju plaća veće osiguranje (!?), a mora i da bude slobodno za stvari vodiča (!?!?). Zatim prebacuje neku malu decu da sede u krilu roditeljima, i nama oslobađa 2 mesta na susednim sedištima. 

U povratku nas iz NP prebacuju u drugi bus, i tamo putnici normalno sede na tim "dodatno osiguranim" sedištima, a vodič nema "svoje stvari". 

Uglavnom, težak amaterizam udružen sa bezobrazlukom.

A za P. Panteleimonas - pa, sad mi je žao što sam to propustila, ali sudeći po satnici - i to je bio neki juriš, pretpostavljam, kao i moj izlet. Mada, možda oni ne idu do Platamona i Leptokarije po putnike, pa dobiju na vremenu malo? Mada, nema smisla posećivati PP ako nemaš bar sat vremena da iskuliraš u onoj kafani skroz gore, zbog pogleda. U svakom slučaju, hvala za tu info.

Jao kakvo kamenje u Nei Poriju. To nisam cula do sad. Koliko vidim to je blizu vile Azzuro koju sam gledala. Ako mozete postavite neku sliku plaze u tom delu

Nije Pirate beach, već Ammos beach, najlepši i najčistiji beach bar u tom delu.

20190709_144814_0000.png

IMG_20190709_093636.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ima iskustva sa vilom Lica u Nei Poriju? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stigli smo jutros u NP, od Beograda sa sve granicima i puš-piš pauzama tačno 9h vožnje :hahaha:

Prvi utisak o mestu, plaži, smeštaju odličan, idemo dalje, tu smo deset dana...

Izmenjeno (MarkoFaca)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Isli smo preko Halo Tursa, u vilu Apostoliju. Nije mi se dopalo sto su nas istovarili ispred pogresne vile  pa smo morali da cekamo nekih pola sata dok nije dosao neki covek i rekao nam da to nije vila Apostolija

Izeš agenciju koja nije u stanju da goste odvede do njihove vile... :angry:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stigli smo jutros u NP, od Beograda sa sve granicima i puš-piš pauzama tačno 9h vožnje :hahaha:

Prvi utisak o mestu, plaži, smeštaju odličan, idemo dalje, tu smo deset dana...

Deluje mi brzo 9 sati, koliko ste cekali na granicama i jel brzina bila po ogranicenju ili.?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na granicama sve ukupno možda pola sata, brzina malo iznad ograničenja, dve pauze od po 15 min. pošto smo dvojica vozača ;)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre nekoliko dana sam se vratio iz Nei Porija pa bih napisao neke svoje utiske...

Isli smo preko Halo Tursa, u vilu Apostoliju. Nije mi se dopalo sto su nas istovarili ispred pogresne vile  pa smo morali da cekamo nekih pola sata dok nije dosao neki covek i rekao nam da to nije vila Apostolija :shokiran: pa smo morali da pesacimo nekih stotinak metara. Vila je okej za tu cenu, sobe su male, wc takodje, kao sto inace i pise na sajtu, ali najbitnije da je bilo cisto, Terasa je lepa, ali pogled na more je praktcno nepostojeci, iako smo uplatili studio sa pogledom na more. 

Plaza je predivna, mozda i najbolja na kojoj sam ikad bio. Pesak je predivan, voda topla, jedino je bila malo veca guzva nego sto sam navikao, ali boze moj. Za deset dana, meduzu sam video samo prvog dana. Nekoliko dana su bili i malo veci talasi pa je bilo interesantno, ali tada je i voda bila prljava, logicno. Toliko morske trave u zivotu nisam video. 

Mesto je simpaticno, malo, ali ima svega i svacega. Negde na ovoj temi sam procitao kako nema nicega, da ce biti problema oko kupovine namirnica, ali ja tih problema nisam imao. Mesto ima bas dosta manjih marketa koji su fino snabdeveni, imali su sve sto je meni bilo potrebno. Uglavnom sam kupovao u Agakos Family marketu, bio je blizu vile, a i najvise mi se dopao, najbolje je snabdeven.

Pekara koja ima najbolji hleb je pored picerije Volcano, naziv je ispisan na grckom, a sve ostalo na engleskom. Kupovali smo i neke kolace kod njih, lepo izgledaju na oko, a i ukus je dobar, mada kod njih mi se najvise dopao sladoled na kugle koji je fantastican, ima milion ukusa i svi su odlicni. Izmedju te pekare i picerije Volcano ima ulicica gde ima jos jedna pekarica koja ima sjajne baklave i kroasane sa cokoladom. 

Pekara Agkura nam je bila daleko, ali smo svratili nekoliko puta na kolace i usudio bih se reci da su najlepsi koje smo tamo jeli, zao mi je sto je uvek bila prazna, deluje mi kao da ljudi ne kupuju u toj pekarici, a stvarno je kvalitetna. 

Jedan veliki rispekt za Bookovo, stvarno fantasticno mesto sa vrhunskomm hranom. Giros odlican, mesano meso za dve osobe koje kosta oko 12e i nemoguce je pojesti ga odjednom, suvlaki rolovan u slanini...stvarno imaju preukusnu hranu, a i konobari su izuzetno gostoprimljivi i ljubazni, Takodje bih pohvalio njihove cedjene sokove, odlicni su. Probao sam od visnje i banane i ne zna se koji je bolji. Od banane me je posebno odusevio jer sam prvi put probao sok od tog voca, ne znam kako su uopste napravili xD

Probali smo i giros u Giromanijaku i odlican je, mozda za nijansu bolji od onog u Bookovu, jedino sto pomfrit nije svez, ali meso je preukusno.

Donuts Home - sta reci osim da sam odusevljen. Na nekoliko mesta smo uzeli krofne i nigde nisu bile ukusne i sveze kao ovde, pune fila, a pritom su i najjeftinije. O raznoraznim ukusima da ni ne govorim, samo treba potrefiti vreme kada imaju veci izbor ukusa :D

Bili smo i do Platamona, fino i slatko mestasce, zahvalno za slikanje, ali one plaze su boze sacuvaj, u zivotu ne bih letovao tamo. Imaju lep sladoled na tocenje na glavnom setalistu.

Ako nije problem jel mozes da napises neke cene svega ovoga sto si naveo tipa krofne, kolaci, giros, i po tim marketima kakve su cene, hvala.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari, prvi put smo u Nei Poriju i odusevljeni smo. Na plazi smo u PIRATE BEACH-u. Malo nam se ne svidja ulazak/izlazak iz vode jer ima kamenja. Jer ima negde gde je svuda pesak? U kojim barovima vi odsedate?

Coco bar,ili Mare Mare....ulaz u more je postepen i pesak je svuda...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila zefyors? Neko iskustva? Hvala

Ja

Izmenjeno (SaraGardasevic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako nije problem jel mozes da napises neke cene svega ovoga sto si naveo tipa krofne, kolaci, giros, i po tim marketima kakve su cene, hvala.

U donuts home-u su sve krofne 80 centi.

U bookovu pileci i svinjski giros je 2,80, pileci suvlaki sa slaninom je 7,50, mesano meso za 1 osobu je 8 a za 2 osobe 12 evra. Sokovi u bookovu koje smo mi pili su bili od 2 do 2,5 evra... npr ovaj od visnje i banane koji su bili bas super su 2,50 evra.

U giros maniaku je giros 2,80.

U pekari Agkura su svi kolaci 2,50 ako je za poneti, a ako hocete da sednete kod njih msm da su 3 ili 3,50 evra...

U pekari ciji je naziv na grckom a sve ostalo na engleskom su kolaci 2 evra za poneti. Sladoled kod njih je 1,20 evra kugla. 

Koliko sam primeti svugde su kolaci 2 do 2,50 evra

Sladoled je ugl 1 do 1,20 evra.

E sad sto se marketa tice  nisam previse zagledao cene pa cu ti napisati ono cega se secam.

Gazirani sokovi(fanta, coca-cola-sprite, itd) su 1,50 do 2 evra

Hleb ima od 80 centi pa sve do 2 evra koliko sam ja primetio.

Sladoledi iz frizidera su bas bili skupi, cak mislim da nisam video jeftiniji od 2 evra. Porodicni su od 9 pa nadalje.

Vidjao sam ona pakovanja sa sunkom i kackavaljem za po 2 evra, ima raznih pa su im i cene drugacije.

Cokoladno mleko je oko 1,50 evro, opet zavisi od proizvodjaca. Mislim da su slicne cene za obicno mleko.

Za ostale mlecne proizvide ne znam cene posto sam netolerantan na laktozu pa ne jedem mlecne proizvode.

Lubenica je uglavom po 30 centi kilo, ali moze da se nadje i za po 25 centi a i skuplje.

One njihove velike sljive su oko 1 evro. Nektarine su isto 1 evro ja msm. Grozdje je od 1 do 1,50

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala puno na informacijama

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolje je iči do lidla u LeptokarijI  za nabavku. Oko 9km je. U dolasku svratiš za početak i još 2 puta je dovoljno. Taman jedno veče iskoristiš za šetnju Leptokarijom. Najjeftiiji market u NP je Alfa.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25886
    Ukupno tema
    862157
    Ukupno poruka