nina_mom

Situacija u Grčkoj - šta ako se desi bankrot? Da li otkazati aranžman?

228 poruka u ovoj temi

Juče je drugarica poslala fotku, gde se vidi red na nekom bankomatu na Krfu. Možda to njihovi penzioneri čekaju da podignu svoju crkavicu od 60e. Za sve ostalo kaže da je sasvim ok, benzina ima, rafovi u prodavnicama puni...

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volela bih da me neko prosvetli, u čemu se sastoji ta propaganda?

Nisam siguran, ali meni se cini da to samo medijima podize citanost/gledanost. Nesto u smislu, koju bi ti vest pre otvorila "U zemlji X je sve u redu" ili da vidis naslov "HAOS: U zemlji X je rasulo, bankrot se blizi, redovi, panika... (FOTO)"?

Dakle, ja vidim da samo mediji 'profitiraju' od te propagande. Poprilicno mi je tesko da zamislim da neka druga turisticka destinacija ima svoje pipke u tome. Npr. da (sad lupam) Crna Gora ili Bugarska uticu na nase medije kako bi privukli deo turista. To moze da bude posledica, ali ne verujem da su je oni prouzrokovali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Elem, kad smo već kod cena u Grčkoj. Prošle godine smo kupiili naočare jedne američke kompanije koja nema puno predstavništva/zastupnika u Evropi i platli ih karticom po 90 Eura. Sada smo ponovo kontaktirali vlasnika radnje, pošto smo imali ideju da kupimo nove drugih boja ramova, ali je cena 120 i to za keš, karticom su 150.

Verovatno nema veze sa ostalim cenama, ali navodim primer, zbog razlike u plaćanju keš/kartica. Moguće je da toga bide sve više, kao nestaje para iz opticaja.

 

Izmenjeno (Brown eyed girl)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mediji vole da preuveličavaju stvari, ali fakat su se i sami Grci prepali od cele situaciji i Englezi su dobili preporuku od svoje Turističke organizacije da nose keš i da može doći do nestašica goriva i hrane. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam siguran, ali meni se cini da to samo medijima podize citanost/gledanost. Nesto u smislu, koju bi ti vest pre otvorila "U zemlji X je sve u redu" ili da vidis naslov "HAOS: U zemlji X je rasulo, bankrot se blizi, redovi, panika... (FOTO)"?

Dakle, ja vidim da samo mediji 'profitiraju' od te propagande. Poprilicno mi je tesko da zamislim da neka druga turisticka destinacija ima svoje pipke u tome. Npr. da (sad lupam) Crna Gora ili Bugarska uticu na nase medije kako bi privukli deo turista. To moze da bude posledica, ali ne verujem da su je oni prouzrokovali.

Pa to i nije potpuno neistinito, naprotiv, vrlo je blizu istini, samo što,  bar za sada, turisti to ne osećaju,  možda neće ni osetiti. Ja nigde nisam pročitala ni da su radnje prazne, ni da nema benzina, a većini Srba bankomati nisu bitni, jer koriste gotovinu,  dok turisti iz zapadnih zemalja, koji su ipak za grčku ekonomiju bitniji, koriste bankomate i to im je itekako važno. Trgovci u gradovima (govorim o radnjama, ne o mega lancima) su očajni, ne mogu da verujem da ne vidite koliko je radnji u Solunu i Atini zatvoreno, a mnoge su na putu da se zatvore. Sutra Grci treba da predstave novi plan reforme od 12 milijardi dolara, , koji ukljucuje povećanje PDV-a i drugih poreza. Da j situacija u malim turističkim mestima mirna, snabdevenost dobra,  a more lepo, niko i ne spori. Ali, reći da je u Grčkoj sve u redu, kafići puni Grka (smešno,  otkada,  su puni kafići merilo prosperiteta, !?) I slično je neozbiljno, u najmanju ruku, a reći da vesti o grčkoj krizi širi neko ko od toga profitira je besmisleno i glupo.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nigde nisam pročitala ni da su radnje prazne, ni da nema benzina

 

Da, da, mediji su potencirali tu pricu, kako da nisu:
 

Clipboard01.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima sa Krita. Mi smo u Retimnu od 05.07. Ono sto ovde vidimo to su puni kafici, restorani, plaze. U prodavnicama ima svega, ne vidim razliku u odnosu na prethodne godine. Ispred bankomata ima ljudi, ali nikako nisu redovi. 

I da dodam jos, prethodno sto sam napisala je trenutna informacija za turiste, a to pretpostavljam interesuje one koji putuju u Grcku na letovanje. Nikako ne zelim da komentarisem politicku situaciju i stanje u drzavi.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedno pitanje...

Da li je neko imao ovu situaciju?

Kolega, hteo juce da bookira smestaj  i Grci ga odbili , sa obrazlozenjem da je kod njih stao platni promet?

I da ne mogu da podignu, da prosto ne radi..Samo kes na licu mesta?

Ovo nije 100% tacna informacija , to sam juce cuo zbog toga i pitam..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Platni promet u Grčkoj ne funkcioniše, ne radi, da tako kažem.

 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Covek kod koga sam rezervisao smestaj,mi je juce javio da i dalje ne moze da podigne pare u banci ako posaljem pa da depozit ni ne pustam vec da sve platim kad dodjem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci informacija je tacna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, tačna je informacija. Pa onda kad su banke zatvorene, tad je ograničen i platni promet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam srećom (ili nesrećom) platio ceo iznos za septembar pre mesec dana. E sad da li je Grk podigao keš ili nije to je njegova stvar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tražiće keš, naravno, sve dok banke budu zatvorene. Moguće je da prodavnice budu slabije snabdevene u narednom periodu pošto i svi dobavljači taže keš.

Izmenjeno (Brown eyed girl)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino što sam ja primetila kao razliku u odnosu na prošlu godinu, a ima veze sa aktuelnom situacijom, je povećana fiskalna disciplina. Fiskalne račune  dobijali smo i za ležaljke na plaži i za pedaline, u restoranima regularno. Prošle godine na Lefkadi u restoranu su nam računali iznos za plaćanje na onom stolnjaku-salveti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka