nina_mom

Situacija u Grčkoj - šta ako se desi bankrot? Da li otkazati aranžman?

228 poruka u ovoj temi

Mi putujemo avionom 05.07. na Krit. Takodje, ne brinemo i jedva cekamo da krenemo.Nosimo gotovinu kao i obicno a i kartice putem kojih placamo ako nesto sopingujemo. Javili su nam se prijatelji sa Krfa koji nemaju pojma sta se desava.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za nas turiste ne vidim sta moze bitno da se promeni. Kazu, nece biti kesha na bankomatima. Pa skidanje kesha sa bankomata u inostanstvu je samo u slucaju krajnje nuzde jer banke to skupo naplacuju dok je placanje keshom bez provizija. Ako i bude bankrota, za strance nema zime jer nas ne dotice.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Već su najavljeni štrajkovi trajekta. Može da bude nestašica goriva, pa i po nečeg drugog. Grci se još uvek nadaju nekom rešenju,  razgovori s Draghijem nastavljaju...Ne znam da li su u Srbiji prevedeni policijski romani Petrosa Markarisa i da li ih je neko čitao (scenarista nekih Angelopulosovih filmova), čovek je korak ispred...u pretposlednjem romanu na scenu se vratila drahma.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O tome ću da razmišljam (možda) 11. jula, kad treba da se vratimo u domovinu. 

Do tada sve ovo posmatram kao PARANOJU.

P.S. a možda Grci podignu ogradu na svojim granicama, pa zarobe sve ove turiste u GR, otmu im pare i hranu koju su poneli i nateraju ih da rade!?!

Izmenjeno (WOB)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nase turiste ne moze uopste da pogodi bankrot Grcke, sem ako ne zatvore granice. Ionako, 90% nasih turista ponese od kuce sve sto mu treba za tih 10tak dana, a gorivo se sipa u Makedoniji :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine smo se odlucili da idemo u Grcku na more. Da li neko ima predstavu, sta moze za turizam da znaci ova kriza, najava bankrota Grcke, itd...? Da li ce cene ici na gore? Da li ce nase agencije da dizu cene?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da ima više scenarija. Najgori je da izbiju nemiri koje bi organizovali ekstremi, desni ili levi, svejedno. Tada putovanje verovatno ne bi bilo preporučljivo.

Druga varijanta koja je po meni sasvim moguća je da Grčka izađe iz evro zone i vrati drahmu koja bi sigurno bila nestabilna i menjali bi smo devize na dnevnom nivou u toku letovanja. Iz ovoga bi smo možda i profitirali, jer kada su Grci prešli na evro sve je poskupelo u Grčkoj pa bi možda cene malo pale (pretpostavka). Što se sigurnosti tiče, mislim da bi sve bilo ok.

Treća varijanta je da Grci prihvate sve što Unija traži. U tom slučaju se može očekivati poskupljenje, jer sloj grka koji živi od turizma će probati da sve nadoknadi na turistima.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se naših agencija tiče, one će u svakom slučaju probati da profitiraju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa parama u dzepu ne vidim brigu. Nema goriva na pumpama za 1.5e na pumpama, ali ga ima za 2.5e na crno itd itd itd.

Sto rece Wob, paranoja i bespotrebno unosenje panike.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juce sam pricao u Pargi s jednim gdinom, covek drzi neki parking raducka, pitah ga sta i kako o krizi. Njegov odg je bio da ga boli uvo, na moru je, radi se i nema nikakvih briga. Tako je i na Lefkadi, nezainteresovani su, prate to, al ipak ne ocekuju ne znam sta od toga.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1435480754433562685410.thumb.jpg.9da091dDa, bre. Čista paranoja.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

samo da trajekti normalno rade

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A zasto nebi radili..... ne mogu oni sebi da priuste da im propadne turisticka sezona

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868510
    Ukupno poruka