nina_mom

Situacija u Grčkoj - šta ako se desi bankrot? Da li otkazati aranžman?

228 poruka u ovoj temi

Mislim da mogu biti niže cene samo smeštaja. Sve ostalo bi po ekonomskoj logici trebalo da poskupi. Grci uvoze skoro sve, (osim maslinovog ulja) pa ako platni promet ne bude funkcionisao sa inostranstvom, uvoz bi mogao da bude komplikovan i da poveća troškove poslovanja što se odražava na cene u prodavnicama.

Najvažnije je da bude mir, a Grcima želim da se ujedine i prebrode ovaj užas koji ih je snašao.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Сад ће неолиберали да измисле нови народ. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za sada ništa nećemo otkazivati, trebalo bi baš da bude loših i proverenih vesti "sa terena" da bi uopšte razmišljali o tome. Meni Grčka svakako nema alternativu (mislim na  okruženje) i iskreno se nadam da će bar ova sezona proći ok. Naravno, Grcima sve najbolje za ubuduće.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Po ekonomskoj logici već sada bi trebali da daju popuste svima koji bilo koji vid usluge ili domaćeg proizvoda plaćaju kešom. Znači pored cena smeštaja trebale bi pasti i cene u restoranima, na pijacama  i cene javnog prevoza, bar kroz popuste za gotovinsko plaćanje. Cene u marketima i gorivo bi mogli takodje donekle pasti ali u manjoj meri.

Ko je rezervisao aranžman ne bi trebalo da ga otkazuje, ja ću tek uplatiti za septembar. Jednostavna logika: šta god da se desi tamo biće bolje nego što se desilo nama 1993. A i to smo preživeli, i u Srbiji je bilo 1993. svega u izobilju uz uslov da platite inostranim novcem. A taj novac svakako nosite sa sobom, ne nosite dinare, niti ćete drahme koje ako se pojave -  a to neće biti ovog leta  - biti hiperinflatoran novac bez vrednosti.

Izmenjeno (Airbus A380)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa 1993. Je bilo I 5e 1l benzina. Ako ne krene platni promet mislim da nije dobro, ni po turiste ni po gradjane Grcke.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To za platni promet treba još videti, a i za gorivo. Bus i avion su za sada sigurne opcije prevoza jer će za njih goriva uvek biti i to po normalnim cenama, za čvrstu valutu, naravno.

Ako pukne platni promet stvoriće se crno tržište, isto kao kod nas tada. Narod mora da preživi,, i snaćiće se, Balkanci su to poput nas.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako nekog zanima:

Na Pelionu je sve kao i pre. Cene iste, goriva ima, radnje pune, nema gužvi. Na bankomatima po par ljudi. Ništa neuobičajeno. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Još neko vreme će sigurno biti svega, a posle...to očigledno ne znaju ni ekonomski eksperti a kamoli mi obični smrtnici. Mi za sada ne otkazujemo septembarski aranžman, ima još vremena ali iskrena da budem, kanisteri i snalaženje za gorivo, ako ne daj bože do toga dođe, ipak otpadaju kao opcija za letovanje, koliko god volela Grčku. U svakom slučaju, treba pratiti forume i izveštaje naših ljudi sa lica mesta, novine nikako, to je sve čist senzacionalizam, zato je i dobro što je otvorena ova tema.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pomislite sta se sve izdogadjalo u zadnja dva meseca: prvo neredi u Kumanovu pa dilema putovati preko Makedonije ili Bugarske, pa referendum u Grckoj, da ne spominjem teroristicki napad u Tunisu, ko zna sta nas jos ceka do kraja letnje sezone... a mi smo tako zeljni tih 10-ak dana mora, ja do duse otplivala svoje ovog leta u Grckoj ali bih ponovo...  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nama često uzimaju pasoše. Uvek insistiram, da nam moj (vozačev) pasoš bude vraćen u istom danu.

Da li vode nekakve knjige, čisto sumnjam?!

Biće da je zbog nekakve garancije, da ću apartman napustiti u ispravnom stanju.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Преко агенције не, али ако идете приватно, пасош им треба да вас пријаве као госте. Књиге воде, барем они који плаћају порез и легални су.

Пасош врате исти дан, најкасније сутра.

Они имају у сваком смештају и за сваку собу ЦЕРТИФИКАТ (закачен на врата) да је то легалан смештај, категорисан и  одобрен од стране локалне туристичке инспекције. Исто као код нас по бањама.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nama Elena nije tražila pasoše ove godine, a za prošlu se ne sećam.

Odlazak ranije!?!?

Ja baš sad idem da vidim da li je "naša" soba slobodna još dva dana. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hmhmhmhmh , nema okaceno  nista u sobi , upravo sam se zavrtela oko svoje OSE - nista nigde ne pise .A sto se pasosa tice danas smo ovde treci dan , nisu ga vratili ali vratice valjda, pa sta ce im :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25950
    Ukupno tema
    865811
    Ukupno poruka