nina_mom

Situacija u Grčkoj - šta ako se desi bankrot? Da li otkazati aranžman?

228 poruka u ovoj temi

Има их разних. Погледајте онда код улаза у објекат, можда тамо има та "диплома"? Ако нема, онда знате са киме имате посла.

У сваком случају, пасош вам је потребан ако вас заустави полиција или било где озбиљније. Тражите га назад. Ако не дају, онда опет знате са киме имате посла.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@  Tatjanica

Sertifikat uglavnom stoji okačen na vratima sobe sa unutrašnje strane, ređe na zidu. Nekada stoji pored recepcije, ako takva uopšte postoji. U svakom slučaju, ne predviđam neke porobleme, jedino mi pada na pamet da mogu da vam traže da platite kešom, umesto karticom. Šta više, mislim da će sve goste probati da ubede u tako nešto, sve dok budu imali ograničenje u dizanju novca iz banaka. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad meni nije jasno zbog cega zadrzavanje pasosa i kako to ima veze sa placanjem , kako da obilazim mesta bez pasosa ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su uzimali na sat- dva i odmah nam vratili...Verovatno uzimaju podatke iz vise razloga ..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad meni nije jasno zbog cega zadrzavanje pasosa i kako to ima veze sa placanjem , kako da obilazim mesta bez pasosa ?

Pasos ima pravo da ti uzme jedino policija i niko drugi. Po meni, izuzetno je neodgovorno ostavljati pasos "tamo nekom".

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama su isto uzimali jedan ali smo uvek davali moj, jer je muz vozac pa da ne bude problema. I uvek vrate sutradan ili za dan dva, nisam nesto ni vodila racuna o tome. Ove godine smo pasos dali prvi dan, ali nam nije vracala nekoliko dana. Pomislili smo da je zato sto smo u smestaju imali malih kucnih aparata vise nego kod kuce :) pa da bude sigurna da necemo nesto da prisvojimo kad podjemo ali nas je samo jedan dan "presrela" kada smo posli na plazu i vratila pasos.

Vode knjige i potrebno je da upisu neke podatke ali valjda kako ih mrzi da to urade odmah, verujem da je to jedini razlog zasto pasos zadrze nekoliko dana. :)

Smestaj smo napustili u 7h ujutru i rekla nam je samo da ostavimo kljuc spolja, isto kao ona nama kada smo stigli, i nije dosla nista da proverava.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Klasika kod njih nikad se ne cimaju da urade to odmah ali   u smestajima gde sam odsedao nisam imao takva iskustva , recimo na mail ne odgovore  bas odmah to sam imao prilike da vidim . 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo joj najavili kasniji dolazak u smestaj i ona je rekla da je to ok. Mi stizemo, i tamo gde pise da zvonimo za informacije nikoga nema. Sela ja u dvoriste, ne verujem da se to desava kada smo lepo rekli da cemo kasnije doci.  Muz ode na drugi sprat jer smo znali koji studio smo dobili i kaze mi da su kljucevi ostavljeni spolja i mi se uselimo. :) Bas njih briga ko ce da dodje, oni su kljuc ostavili. Mi se lepo smestili, otisli na plazu i tek se uvece sretnemo sa njom a ona pita-A vi ste oni "from Slovakia" sto ostajete deset dana i uplatili ste za prvu noc. Ja kazem-Mi smo ti samo sto smo iz Srbije a ne iz Slovacke. :) Izvinjava se ona
 

Pre dve godine na Lefadi slicna stvar. Samo sto smo dosli ranom zorom. :) Ostavljen kljuc spolja od kuce i od sobe nase. Mi se uselimo i odemo na plazu. Napisemo joj poruku da se zahvalimo za kljuc i da smo se smestili i ostavimo u hodniku. Vratimo se uvece, ona napisala nama poruku da ostavimo jedan pasos i dala nam arte za voznju brodicem. I tako mi vodili prepisku 3-4 dana dok se nismo sreli. :D

A sto se tice trenutne situacije u Grckoj, svi nasi koji su trenutno dole (a nalaze se u sledecim mestima-Posidi, Pefkohori i Leptokarija) kazu da je stanje redovno! :) Tako da, uzivajte svi koji bi uskoro trebalo da krenete na odmor!

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pasos ima pravo da ti uzme jedino policija i niko drugi. Po meni, izuzetno je neodgovorno ostavljati pasos "tamo nekom".

Slazem se da je neoodgovorno, ali pasos mozes (teoretski) da das kome god hoces, kao sto i svako moze da ti trazi. S tim sto policiji ne smes da odbijes, a drugima smes. Po toj nekoj logici, onda taj verovatno moze da odbije da ti pruzi uslugu itd...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

strani mediji prvenstveno englezi stvaraju haos i pokusaju grcki unistiti turisticko sezonu.a za pasos ja bi pitala da li je pasos siguran u sefu:) 

Za sada ništa nećemo otkazivati, trebalo bi baš da bude loših i proverenih vesti "sa terena" da bi uopšte razmišljali o tome. Meni Grčka svakako nema alternativu (mislim na  okruženje) i iskreno se nadam da će bar ova sezona proći ok. Naravno, Grcima sve najbolje za ubuduće.

mi idemo kraj augusta ponovo u grcku i ne pada mi na pamet da otkazem:)  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super su vesti koje šalju naši turisti trenutno, nadamo se da će tako i ostati do kraja sezone. Političke vesti koje šalje G-đa No1. su da hoće da im oproste deo duga ali da ih izbace iz evro zone.

Što se pasoša tiče, naš slučaj je bio skoro uvek da zadrže jedan pasoš s obzirom da uvek plaćamo letovanje na kraju kada idemo u samostalnoj režiji. Da zadržavaju pasoš radi prijavljivanja gostiju ne bi bili u poziciji u kojoj su sada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se da je neoodgovorno, ali pasos mozes (teoretski) da das kome god hoces, kao sto i svako moze da ti trazi. S tim sto policiji ne smes da odbijes, a drugima smes. Po toj nekoj logici, onda taj verovatno moze da odbije da ti pruzi uslugu itd...

Moze, ali to bi bilo otprilike kao da ti trazi da opljackas benzinsku pumpu ili nece da ti da smestaj...Ako mu trebaju podaci, neka ih pred tobom prepise, fotokopira, sta god i gotova stvar...Zivimo u vreme u kome je kradja identiteta rasprostranjena stvar i iako u 99% slucajeva taj nece zloupotrebiti pasos, onaj 1% je dovoljan da ti poprilicno zagorca zivot...

Sto se mene tice, ja pasos ne dajem nikome, pod bilo kojim uslovima...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volela bih da me neko prosvetli, u čemu se sastoji ta propaganda?

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka