vule

Korišćenje kreditne i debitne kartice u Grčkoj i Makedoniji

176 poruka u ovoj temi

da li neko zna koliko se ceka povracaj PDVa kada se obrazac posalje postom u Grcku?

Kupovala sam dzidza bidze u Ikei, uzela tax free obrazac, ali su mi rekli da zbog lose finansijske situacije u zemlji, necu moci da dobijem novac na granici, vec ce mi oni uplatiti na kreditnu karticu.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Javiću ti kad mi uplate!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatili su mi pre 5-6 dana, i to na namenski račun Visa Virtuon, čiji sam broj upisao na formularu.

Koverat sam ubacio u Global Blue sanduče na aerodromu u Frankfurtu 24. jula, pošto nisu hteli da mi isplate grčki Tax Free. Sve druge zemlje može, Grčka ne može.

Iskreno, nisam očekivao da će uplatiti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U marketu Tasos u Vrasna Paraliji ne možete platiti karticom ako je račun manji od 10 Eur. Ne znam da li još negde postoje ovakva ograničeja u privatnim marketima, u velikim lancima Lidl, Discount, Masoutis... ovih ograničenja nema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni denar manje ni denar više, jedino mi se desilo na Dojranu da su bez problema racunali  61 denar. Mada više volim da platim karticom i ništa ne razmišljam. A i banka mi nešto čudno zaračuna jako povoljno kurs na preko 61,2 denara kurs, pa se ništa ne bunim. Naravno ima smisla tek na više stotina potrošenih denara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zaračunava banka proviziju prilikom "provlačenja" kartice? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malopre proveravah racune od prosle godine i ne videh nikakvu proviziju. Jedino ako ne racunate to sto se transakcija konvertuje iz denara u evre pa banci uplacujem evre, ali kada sve obracunam ja ovako ili onako moram da kupim evre. Ali racunajuci odnos evro i racun koji dobijem na pumpi u denarima ukazuje mi da sam imao vrlo povoljnu konverziju u maticnoj banci.

Na bankomatima se podizanjem keša sigurno naplacuje bankarska provizija.

Izmenjeno (miletovmile)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za svako plaćanje VISA karticom u inostranstvu, banka ti dodatno zaračunava 1%. To se ne vidi na računu. Vidi se na izvodu iz banke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene bankari vole!   :D

Nikad mi za plaćanje VISA karticom u inostranstvu nisu dodatno zaračunavali ikakve provizije.

Redovno skupljam slipove plaćanja i u Srbiji, a posebno u inostranstvu i upoređujem sa izvodom. Kad ustanovim da je sve tu i da nema "viška", bacam slipove koji su proknjiženi, kao i izvode. Sigurno bih primetio razliku u vidu provizije, da je kao takva postojala.

Sve ovo sam napisao, kako bi moja tvrdnja, da mi nikad nije uzeta provizija prilikom plaćanja VISA karticom, bila uverljivija.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A koja banka je upitanju? Ja imam u erste otvoren račun na kartici piše visa electron pa pretpostavljam da bih mogao i sa njom da plaćam putarine. Oko provizije u erste banci ću se raspitati.

Znači dovoljno je da na računu imam 1000 dinara i biće dovoljno za putarine? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, to nisam napisao.

Imam revolving VISA karticu Inteza banke.

Očekujem od banke adekvatnu nagradu, zato što ih reklamiram.  :D

Nadam se da nagrada neće biti u vidu naplate provizije, za plaćanje u inostranstvu. :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potvrđujem sve što je Srećko napisao, visa elektron raifajzena, sve putarine i gorivo u MK godinama plaćam samo karticom i nikad nikakvih problema ili dodatnih troškova.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam samo gorivo u MK placao karticama, putarinu nisam jer sam se tripovao da mi ne naplate u evrima jer je na taj nacin skuplje (znate ono 80 denara ili 1.5 evro). Da li vas to pitaju kada dajete karticu na naplatnim rampama ili se podrazumeva da zelite da platite u denarima?

Izmenjeno (srdjan82)
Progutao reč.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 3 sata, putnik srećko je rekao/la:

Mene bankari vole!   :D

Nikad mi za plaćanje VISA karticom u inostranstvu nisu dodatno zaračunavali ikakve provizije.

Redovno skupljam slipove plaćanja i u Srbiji, a posebno u inostranstvu i upoređujem sa izvodom. Kad ustanovim da je sve tu i da nema "viška", bacam slipove koji su proknjiženi, kao i izvode. Sigurno bih primetio razliku u vidu provizije, da je kao takva postojala.

Sve ovo sam napisao, kako bi moja tvrdnja, da mi nikad nije uzeta provizija prilikom plaćanja VISA karticom, bila uverljivija.

 

Pre 1 sat, veljica je rekao/la:

Potvrđujem sve što je Srećko napisao, visa elektron raifajzena, sve putarine i gorivo u MK godinama plaćam samo karticom i nikad nikakvih problema ili dodatnih troškova.

Revolving i Electron su vezane za vaše dinarske račune, pa se plaćanje u inostranstvu "pegla" kursnom razlikom.

Moja je vezana za devizni račun.

Platio sam jednom Revolving karticom u Nike u Nemačkoj, da vidim kurs. ONAJ NAJVEĆI RAIFFEISENBANK!!

Ova rasprava se već više puta vodila, na raznim temama. Polako gubi smisao, kao i mnoge teme.

Evo izvod, pa kažite da nisam u pravu.

IMG_20160312_180832.JPG.34431d1a8a3047db

IMG_20160312_181117.JPG.3b2a0bb29a2bbd41

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka