vule

Korišćenje kreditne i debitne kartice u Grčkoj i Makedoniji

176 poruka u ovoj temi

Tema treba da bude uopsteno o platnim karticama, jer ja sam pisao bas o debitnoj VISA, ne o kreditnoj kartici.

Izmenjeno (masa i maksa)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam ,jer imam tu karticu Visa debitna kartica  je dinarska i ona sluzi za placanje iskljucivo u nasoj zemlji..

A reci mi molim te koju to platnu karticu koristis u inostranstvu, a da nije kreditna...

Mozda sam glup, ali eto pitam da bih znao...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu je covek. I ja imam i Visa i MasterCard debitne kojima mogu da placam u ovde i preko. 

Koliko znam, debitna je vezana za stedne racune, racune po vidjenju itd odnosno koliko imas toliko trosis, dok se kreditna iskljucivo dobija uz tekuce racune i slicno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda je ovo od banke do banke..

Debitna kartica se dobija i ako otvoris racun i lezu ti uplate i sluze ti za placanje... i naravno ovo je tekuci racun..

I tekuci racun moze svako da otvori ne vezano za platu...

Samim tim ne mozes da dobijes kreditnu uz tekuci racun ako nemas fixna primanja...

Ja znam , da samo Inteza ima karticu sa kojom mozes da placas i ovde i preko( sa jednom karticom), za ostale banke nisam cuo..

U pravu je covek. I ja imam i Visa i MasterCard debitne kojima mogu da placam u ovde i preko...

Koja je banka u pitanju, ako nije tajna...

Za Master mi je jasno jer je kreditna, ali za Visa karticu mi nije jesno jer ja imam debitnu i ne mogu da placam u inostranstvu( Hypo banka je u pitanju)

Da nije to Visa kreditna?

Jer znam da Inteza ima te kartice ,pola devize pola dinari na istom racunu...

Zbog toga pitam koja je banka u pitanju?

Doduse svakih mesec dana banke imaju nove proizvode tako da ni jedna banka nije ,, fixna", sa uslovima koriscenja karticom, nije bitno dal je kreditna ili debitna.. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Visa debitne su u pitanju Rajfajzen i Intesa. Koristim ih odavno (placam na pumpama  u inostranstvu) i oduvek su tako radile. Bez problema placanje i ovde i preko i online.

Sve kreditne kartice koje koristim su vezane za tekuci racun i racun firme.

E sad, zasto debitna vs kreditna u inostranstvu na pumpama? Pre 2 godine, bukvalno 7 dana pred put mi je blokirana kreditna kartica preventive radi, odnosno, primecene zloupotrebe kartica (vise) nakon placanja na jednoj Mol-ovoj pumpi u Madjarskoj, 2-3 sedmice pre toga. Novu karticu sam dobio za 3 dana ali mi je sluzbenik preporucio da pumpama i eventualno u restoranima koristim debitne kartice jer je na istim zloupotreba najcesca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Visa debitne su u pitanju Rajfajzen i Intesa. Koristim ih odavno (placam na pumpama  u inostranstvu) i oduvek su tako radile. Bez problema placanje i ovde i preko i online.

 

E pa to... Na Intesu sam i mislio... A ima i Rajfajzen... Ok...

Svaka banka prica za sebe..

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda je ovo od banke do banke..

Debitna kartica se dobija i ako otvoris racun i lezu ti uplate i sluze ti za placanje... i naravno ovo je tekuci racun..

I tekuci racun moze svako da otvori ne vezano za platu...

Samim tim ne mozes da dobijes kreditnu uz tekuci racun ako nemas fixna primanja...

Ja znam , da samo Inteza ima karticu sa kojom mozes da placas i ovde i preko( sa jednom karticom), za ostale banke nisam cuo..

 

Ja imam karticu Visa electron izdatu od strane Societe Generale banke i jedna kartica je vezana i za moj dinarski i evro tekuci racun, debitna je znaci ako imam na racunu dinare  mogu placati isto vazi i za evre naravno. Placao u inostranstvu, kupovao robu preko neta znaci sve provereno. Karticu imam par godina znaci nije od skoro tako

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam ,jer imam tu karticu Visa debitna kartica  je dinarska i ona sluzi za placanje iskljucivo u nasoj zemlji..

A reci mi molim te koju to platnu karticu koristis u inostranstvu, a da nije kreditna...

Mozda sam glup, ali eto pitam da bih znao...

Visa Electron - Banka Credit Agricole...

Rekoh ti da je od banke do banke...

... i niko nije pomenuo da je bilo ko ovde glup...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav drustvo, evo sta su meni rekli u banci (Razvojna banka, BiH) - sa Visa elektron karticom mogu placati i u inostranstvu sve dok imam sredstava na tekucem racunu. Konverzija u stranu valutu se vrsi po srednjem kursu i to je to.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam sve su kartice Visa elektron,

razlika je dali su debitne ili kreditne...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Telenor Master Card (debit, paypass), plaćam u zemlji, inostranstvu i online. Vezana je za tekući i devizni. Inače odlična varijanta zbog mogućnoti slanja novca...al da ne reklamiram.

Apk. perfektna

U svakom slučaju, svaka preporuka.

Izmenjeno (Sauriann)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Koliko ja znam sve su kartice Visa elektron,

razlika je dali su debitne ili kreditne...

Pogresno znas ili ne znas ...Moja banka izdaje Visa Electron i Visa Gold i obe su vezane za tekuci tj. debitne su kartice...Ja poseduje bazicnu Visa Electron i o njoj sam pisao (kako, sta i pod kojim uslovima placam)...

Imas jos na Visa sajtu (ako te zanima ...)

Izmenjeno (masa i maksa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nick034,  što se inostranstva tiče nema veze da li je debitna ili kreditna (naročito je nebitan brand)...Sve zavisi od banke do banke izdavaoca u smislu šta/gde možeš sa pojedinim karicama da platiš i do kog limita tj. uz koliku proviziju.

Izmenjeno (Sauriann)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde su samo zaboravili da će i turisti ispaštati (bez obzira što nemaju ograničenje). Domestic card processing na bakomatima su ograničili na 60e što će da ih prazni brzo u ovakvoj situaciji (ne primaju se kartice u trgovinama, svaki Grk mora da podigne gotov novac).

Tako da će ovo leto otprilike svaki bankomat ispred kojeg nema gužve zapravo biti ispražnjen :(

 

Izmenjeno (Sauriann)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka