vule

Korišćenje kreditne i debitne kartice u Grčkoj i Makedoniji

176 poruka u ovoj temi

Da na moju visa elektron mi samo leže plata u dinarima. Pozvaću call centar banke pa ću pitati ili ću lično otići.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Upravo, salevs je rekao/la:

Da na moju visa elektron mi samo leže plata u dinarima. Pozvaću call centar banke pa ću pitati ili ću lično otići.

Ne leže ti plata na Visa Electron, nego ti je Visa Electron vezana za tekući račun na koji ti leže plata!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da i šta to znači u prevodu? Jel mogu izvršiti plaćanje? Jel dovoljno da imam dinare? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, možeš. 

Ja sam "želeo" da mi se Visa za plaćanja van Srbije veže za devizni račun, zbog "povoljnog" kursa koji RaiffeisenBank računa u trenutku plaćanja. U Srbiji je vezana za tekući, kao i tebi.

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 23 minuta, WOB je rekao/la:

Revolving i Electron su vezane za vaše dinarske račune, pa se plaćanje u inostranstvu "pegla" kursnom razlikom.

Moja je vezana za devizni račun.

Platio sam jednom Revolving karticom u Nike u Nemačkoj, da vidim kurs. ONAJ NAJVEĆI RAIFFEISENBANK!!

Ova rasprava se već više puta vodila, na raznim temama. Polako gubi smisao, kao i mnoge teme.

Moja revolving kartica je "vezana" za dinarski i devizni račun i nemam tekući račun u Inteza banci. 

Robu koju kupim u Srbiji plaćam u dinarima, a robu koju kupim u inostranstvu plaćam isključivo u evrima. 

Ako sam recimo platio gorivo na pumpi u Makedoniji, banka konvertuje denare u evre i to je to. Nema više. Nema dodatne provizije. Ako ovaj račun želim da platim u dinarima, banka će izvršiti konverziju (evre u dinare) po bančinom kursu (kakav je takav je) i ponovo neću imati dodatnu proviziju. 

WOB, verujem ti kad kažeš da ti banka naplaćuje proviziju. Zašto bi lagao?!

Besplatan savet. Menjaj banku.   :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I po kom kursu banka ''pegla'' to plaćanje iz denara u dinare? Kako oni tih 60 denara obračunavaju u dinarima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na ovo pitanje nemam odgovor.

Mene 60 denara "košta" nešto manje od 1E.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nesto ne volem kartice, kes je zakon:D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja najviše volim keš.

Ali me nervira kad mi se po povratku iz neke zemlje po džepu motaju prostale novčanice zemlje u kojoj sam bio. Kupovina na silu bilo čega da se potroši preostali novac po svaku cenu me takođe nervira.

Zato koristim karticu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 2 sata, salevs je rekao/la:

I po kom kursu banka ''pegla'' to plaćanje iz denara u dinare? Kako oni tih 60 denara obračunavaju u dinarima?

Trebalo bi prvo da ti preračunaju u evre, a zatim te evre u dinare. Kurs je uvek onaj najviši.

Koji kurs denar-evro koriste, ne znam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koristim Master card malopre spomenute banke

drugo evo dela izvoda

21.08.2015 Kupovina MAKPETROL AD  -2,100.00 MKD -33.78 EUR

21.08.2015 Kupovina OIL PRODUKT DOOEL -150.00 MKD -2.41 EUR

(deo privatnih podataka sam namerno obrisao)

Nikakvih dodatnih provizija nema u izvodu.

Kalkulatore u šake pa računajte kurs.:rolleyes:(šezdesetdvazarezstošezdesetsedam)

Obavezu prema kartici izmirim u evrima.

Možda i grešim što ovako radim, ali smatram da sam nisam na gubitku jer povoljnije menjam evre u denare.

Naravno evro moram da kupim pa moram da li u banci da li u menjačnici,konkretno kupujem ga u banci online, po kursu koji zovu EUR HIT koji je jako sličan onom u menjačnici.

Napomena sve tek dobija smisao na nešto većim sumama, ako se samo plaćaju putarine onda je verovatno zamarajuće ono kuckanje kodova na naplatnoj rampi.

Izmenjeno (miletovmile)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

godinama placam sve karticama i u Makedoniji i u Grckoj koje su mi vezane iskljucivo na dinarski racun, vise puta mi se pokazalo kao jeftinije resenje bar kad je kurs u pitanju.

Putarine placam visom, koja zahteva pin, medjutim zadnjih 20-tak puta nijednom nisu trazili da ga ukucam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U maju smo koristili Master karticu (vezanu za dinarski račun/Komercijalna banka) za plaćanje u Grčkoj i Makedoniji. Kada se proračuna iznos koji su nam skinuli sa računa, dođe da je kurs evra u Grčkoj 123.50 dinara. A, toliko je slično i ovde u menjačnicama.

Benzin u Makedoniji, posle obračuna banke, iznosi za Super 98-128,57dinara, a za Super95-126.26 dinara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dali je moguce u Intesa Banci da se za placanja van zemlje skida iznos sa deviznog a za placanja u zemlji sa dinarskog racuna.Intesa Hit sa Visa Inspire karticom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni tako skida. Jedino ako nemas evre na deviznom racunu,a placas u inostranstvu onda automatski konvertuje dinare u evre po prodajnom kursu za Hit racun. Samo pazi isto radi i ako nemas dinare, a placas u zemlji onda pretvara evre u dinare po kupovnom kursu za Hit racun.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867509
    Ukupno poruka