vule

Korišćenje kreditne i debitne kartice u Grčkoj i Makedoniji

176 poruka u ovoj temi

Kakva su Vam iskustva sa koriscenjem ATM-a (bankomata) u Grckoj? Koje kartice ste koristili, znate li kolika je provizija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imam iskustva sa visa i visa elektron.

mislim da provizija moze da zavisi od banke, ali tu je oko 1% pri placanju, i 3% pri podizanju gotovine na atm

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakva su Vam iskustva sa koriscenjem ATM-a (bankomata) u Grckoj? Koje kartice ste koristili, znate li kolika je provizija?

Najsigurnije ti je da nazoves call centar svoje banke pa pitas.

Mi jesmo dizali kesh sa bankomata VISA karticom, ali se ne secam kolika bese provizija (ne zavisi ona samo od banke do banke nego i od visine iznosa koji se podize, moze biti fiksna za manje iznose, ili procentualna za vece...)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Diners kartica, bankomat u Haniotiju u centru. Provizija za podizanje gotovine, koliko se secam, do nekog iznosa fiksno a posle nekog iznosa od 3-5%.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mastercard, sipano gorivo....ne znam kolika bese provizija

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Takodje MasterCard.

Zbog te fiksne provizije pri dizanju na sitno - pametnije je uzeti veći iznos odjednom, nego više puta manji.

Za plaćanje se ni ja ne sećam, zanimljivo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam jos koristio ali u Banci Intesa su mi rekli da sa njihovom Visa Electron placam samo 3% provizije na dizanje gotovine, dok na placanje ne ide nikakva provizija.

Zna li neko nesto vise o tome?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Provizija zavisi od banke koja je vlasnik kartice odnosno koja Ti je izdala karticu i od vrste kartice. Prilično je šarenoliko. Te podatke su dužni da Ti daju a koliko sam video skoro sve banke ih objavljuju na svojim sajtovima.

Najmanje provizije su kod debitnih kartica a najveće kod kreditnih revolving.

Npr. debitna Visa kartica Raiffeisen banke (Visa Electron) ima proviziju 1% na iznos + fiksno 2,25 USD na pojedinačnu transakciju - znači, ako podigneš 100€ banka će ti sa računa skinuti 101+1,67= 102,67€. Ako podigneš 200€ skinuće ti 202+1,67= 203,67€

Kad sa kreditnom Visa revolving karticom izdatom od iste banke podižeš keš onda Ti račun zadužuju sa provizijom 3% s tim da ne može biti manja od 3€. Znači, ako podidneš 50€ zadužiće Te sa 53€, ako podigneš 100€ zaduže Te sa 103€ a ako podigneš 200€ zaduže te sa 206€.

Ovo ne važi za sve banke, za sve kartice, zauvek... :rolleyes: Kao što rekoh, dosta je šareno i promenjlivo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

2,25 долара фиксно + 0,3нешто% провизија када подижеш кеш

1% провизијe при плаћању картицом

и све то ти се конвертује и скида у динарима, по курсу на тај дан

Raiffeisen VISA - картица

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala :) Bilo kako bilo, vise me je interesovala mogucnost upotrebe, da znam koju da nosim :D, posto mi ne pada na pamet da vucem gomilu kesa sa sobom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala :) Bilo kako bilo, vise me je interesovala mogucnost upotrebe, da znam koju da nosim :D, posto mi ne pada na pamet da vucem gomilu kesa sa sobom.

Pa mozes i da ukrupnis u papirne novcanice, lakse se spakuje (misim, da ne vuces gomile kesa) :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zezam se, ispalo je da nosiš najlon kese sa sićom umesto keš :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa mozes i da ukrupnis u papirne novcanice, lakse se spakuje (misim, da ne vuces gomile kesa) :D

:lol: :lol: :lol:

Ja se taman ponadao da će me neko razumeti i ponuditi neki kofer na pozajmicu da sve spakujem.

Svaka čast S., slatko sam se nasmejao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veliki pozdrav svima, molim Vas recite mi ko je imao bilo kakva iskustva sa platnim ili kreditnim karticama u Grckoj? Koje od kartica prolaze na bankomatim aili u prodavnicama i kakvi su vasi utisci. Veliki pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

VISA electron (debitna) je naj zastupljenija, ja je nosim u grcku i placam, a mogu i da se kupam sa njom

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868356
    Ukupno poruka