vule

Korišćenje kreditne i debitne kartice u Grčkoj i Makedoniji

176 poruka u ovoj temi

Moj slucaj je sledeci..

Imam Viza creditnu karticu sa limitom od 500e

I npr. uplatim jos 500e to je ukupno 1000e

Potrosim npr. 400e u tom slucaju mi banka ne naplacuje kamatu, jer sam trosio svoja sredstva a ako npr. potrosim

600e banka mi naplacuje 5% kamatu...na ovih 100e koje su sada bancine tj potrosio sam jos 100 e njihovih para..

U prevodu ako ne uplatim nista i trosim 500 e imam 5% kamatu na potroseni iznos, i u tom slucaju se ne isplati kartica...

A ako preko vaseg limita uplatite sumu, tu se isplati jer uplacujete dinarima na racun kartice( devizne) po srednjem kursu, a kes ( eure ) ne mozete da kupite u menjacnici po srednjem kursu...

I u tom slucaju se isplati, s tim sto treba voditi racuna da ne trosite ( novac za kreditiranje-limit) jer onda ide kamata...

Transakcije u inostranstvu mi se ne naplacuju!

Da se ogradim ovo je politika moje banke, jer svaka banka je prica za sebe...

 

pod uslovom da neko ima pare da doplati :D:)

inace ne znam da li si bas ubedjen da je 5% jer u 4 banke kamata ide na VISA system od 1.85% do 2.4% mesecno i do sad nisam video ni jednu kod koje je veci iznos. Rajfajzen je ranije bio preko 3% ali sam cuo da su malo kao smanjili ne znam tacno.

5% mesecno je izuzetno visok iznos i nerealan, bolje ti je da odes sa ptvrdom o zaposlenju u Intesu i uzmes Amerikan Blue  bila je akcija sa besplatnom clanarinom

:)

 

a nidje veze sa putovanjem do Grcke :)

aj da povezemo i sa Grckom, ukoliko je kartica sa odobrenim deviznom racunom, u Grckoj nema provizije ni u kursu jer se umanjuje iznos u EUR za iznos koji je na transakciji. Vi novac na taj racun mozete prebaciti u kesu, kupovinom deviza u menjacnici po kursu samo za vas :P

NIko to ne moze zabraniti :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U prevodu ako ne uplatim nista i trosim 500 e imam 5% kamatu na potroseni iznos, i u tom slucaju se ne isplati kartica...

Sad mi tek ništa nije jasno. Da li ima više vrsta kreditnih kartica?

I ja imam kreditnu karticu i sve što potrošim u zemlji i inostranstvu u tekućem mesecu, moram da platim do desetog u sledećem mesecu. Minim uplate je 5 % a na ostatak naplaćuju kamatu (ubeđen sam da je manja od 2 %), ali tek posle desetog.

U slučaju da platim ceo iznos potrošenih sredstava u tekućem mesecu, do desetog u sledećem mesecu, kamate nema. 

Godinama imam kreditnu karticu, aktivno je koristim, plaćam ceo iznos potrošenih sredstava do desetog i nikada nisam platio dinara kamate. Jedini trošak je mesečno održavanje 200,oo dinara.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam diners, o njoj niko nepise...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koristite kreditne kartice za gorivo? Kako se to posle placa, 5% ?

Nismo koristili kartice u inostranstvu i nemam pojma ;)

Platite recimo neki iznos u €, otplaćujete min. 5% od iznosa ostatka duga mesecno, a mozete i vise uplatiti kako bi brze otplatili dug i platili manje na ime kamate.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi od banke.

Uglavnom je po "onom najvišem" kursu, a za svako plaćanje u inostrantvu se plaća + 1% usluga.

Provizija od 1% zavisi od banke do banka, ranije su je svi imali pa se to vremenom menjalo ....Ja sam je plaćao u Raiffeeissen, a u Intesi je ne plaćam već par god.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pod uslovom da neko ima pare da doplati :D:)

inace ne znam da li si bas ubedjen da je 5% jer u 4 banke kamata ide na VISA system od 1.85% do 2.4% mesecno i do sad nisam video ni jednu kod koje je veci iznos. Rajfajzen je ranije bio preko 3% ali sam cuo da su malo kao smanjili ne znam tacno.

5% mesecno je izuzetno visok iznos i nerealan, bolje ti je da odes sa ptvrdom o zaposlenju u Intesu i uzmes Amerikan Blue  bila je akcija sa besplatnom clanarinom

:)

 

Pardon, moja greska, prepravio sam u predhodnom postu...

Visa je dinarska, a Master Card kreditna(devizna), permutovao sam, izvinjavam se....

Bane, 5% od potrosenog iznosa...

Sad mi tek ništa nije jasno. Da li ima više vrsta kreditnih kartica?

I ja imam kreditnu karticu i sve što potrošim u zemlji i inostranstvu u tekućem mesecu, moram da platim do desetog u sledećem mesecu. Minim uplate je 5 % a na ostatak naplaćuju kamatu, ali tek posle desetog.

U slučaju da platim ceo iznos potrošenih sredstava u tekućem mesecu, do desetog u sledećem mesecu, kamate nema. 

 

Pa otprilike je ovo sto je Srecko rekao...

 npr. imam 500e limit ,potrosim 200e ,do 10og u mesecu platim ceo iznos tj ovih 200e koje sam potrosio kao i 5% naknade na 200e i +1,25 na ostatak duga...

U prevodu zamrseno pa zaguljeno...:-)

Ne znam sad gde mi je plan otplate ... 

Ovo je varijanta kad se isplati sve do 10-og

Za drugi nacin otplate idu druge metode tj obracunavanje kamate...

Najbolja solucija vratiti sve, inace krece ludilo:-)

 

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pod uslovom da neko ima pare da doplati :D:)

inace ne znam da li si bas ubedjen da je 5% jer u 4 banke kamata ide na VISA system od 1.85% do 2.4% mesecno i do sad nisam video ni jednu kod koje je veci iznos. Rajfajzen je ranije bio preko 3% ali sam cuo da su malo kao smanjili ne znam tacno.

5% mesecno je izuzetno visok iznos i nerealan, bolje ti je da odes sa ptvrdom o zaposlenju u Intesu i uzmes Amerikan Blue  bila je akcija sa besplatnom clanarinom

:)

 

a nidje veze sa putovanjem do Grcke :)

aj da povezemo i sa Grckom, ukoliko je kartica sa odobrenim deviznom racunom, u Grckoj nema provizije ni u kursu jer se umanjuje iznos u EUR za iznos koji je na transakciji. Vi novac na taj racun mozete prebaciti u kesu, kupovinom deviza u menjacnici po kursu samo za vas :P

NIko to ne moze zabraniti :)

Nije kamata 5%, već minimalni % otplate ostatka duga tj. potrosenog iznosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pr: Potrosim 100€, trebam da uplatim 5% od tog iznosa tj. 5€, sledećeg meseca mi ostaje 95€+ kamata na 95€ tj. ostatak duga i od tog iznosa se plaća opet 5% ....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam diners, o njoj niko nepise...

Koristim diners, ali i vizu godinama u inostranstvu za placanje. Nikada mi nije obracunat ni cent provizije niti mi je uvecan racun u evrima koliko je i bio toliki je i prikazan posle. Za dinarska neeuro placanja obracuna se srednji kurs u dinarima. 

Istina, mozda to ne vazi za sve kartice, tj banke. pozdrav.

ps Nikad nisam podizao na bankomatu, ali tu ima provizija sigurno, sve pise u ugovoru.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za ovo prvi put čujem. Mi redovno plaćamo karticama u inostranstvu već godinama, nikada nam nije naplaćena provizija, osim za podizanje gotovine. Uvek proveram izvode kasnije.

Ovo se odnosi na wobov post.

Izmenjeno (ackol)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je to u pitanju rekao sam da provizija zavisi od banke do banke, ja je nemam u Intesi.

Izmenjeno (andrej26)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kes je zakon :kolce:

Mi cemo poneti karticu cisto da nam se nadje.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U GR samo kes zbog? :)

Samo zbog loseg kursa moje banke...U zavisnosti koliko ponesemo, posto placamo tamo i smestaj licno (ne preko agencije), neka je i dinar razlike, pa je to putarina kroz Srbiju.

Zakljucak je da svako treba da se raspita u svojo banci i da po dobijanju objasnjenje sam odluci sta mu je ciniti.Ja sam izneo svoj primer, niko ne mora da ga sledi, ali moze da razmisli...

I ja sam za prebacivanje zadnjih postova u posebnu temu...

Izmenjeno (masa i maksa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da naplacuju 1% I da ne naplacuju, isti djavo, ko da cete crci za tih 1% da morate da potrosite 5 stranica ove teme na to. Udjoh da vidim da li ima azilanata po auto-putu po Makedoniji, ali ne mogu da dodjem do toga od 1%.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad mi tek ništa nije jasno. Da li ima više vrsta kreditnih kartica?

I ja imam kreditnu karticu i sve što potrošim u zemlji i inostranstvu u tekućem mesecu, moram da platim do desetog u sledećem mesecu. Minim uplate je 5 % a na ostatak naplaćuju kamatu (ubeđen sam da je manja od 2 %), ali tek posle desetog.

U slučaju da platim ceo iznos potrošenih sredstava u tekućem mesecu, do desetog u sledećem mesecu, kamate nema. 

Godinama imam kreditnu karticu, aktivno je koristim, plaćam ceo iznos potrošenih sredstava do desetog i nikada nisam platio dinara kamate. Jedini trošak je mesečno održavanje 200,oo dinara.

Upravo tako, radim u banci pa se malo više razumem u to o čemu si pisao. Ako uplatiš do datuma za uplatu celokupno dugovanje, nemamš ni dinara kamate, a i tih 200 din za održavanje može da se ukine. :rolleyes:. Kamata ide od 1,23  do 2,60% što zavisi od banke koja je izdavalac i od paketa tekućeg racuna koji imaš.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka