Popoviceva

NEOS PIRGOS i OREOI

604 poruke u ovoj temi

Divni ste. Ovako brzi i jasni odgovori, i naravno jos jedno pitanje ....da li je taj put osvetljen dovoljno da mogu sa porodicom otici u O. i vratiti se u N.P. u nocnim satima:-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od ulicnih svjetiljki ne, od svijetiljki iz kuca da. Nije uopste strasno. Cak moze biti i romanticno. ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Divni ste. Ovako brzi i jasni odgovori, i naravno jos jedno pitanje ....da li je taj put osvetljen dovoljno da mogu sa porodicom otici u O. i vratiti se u N.P. u nocnim satima:-)

Ma opusteno nije put krivudav pa da ce neko da ti izleti iza krivine....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U maju ove godine, put od NP do O je bio osvetljen uličnom rasvetom osim u delu gde je "garaža na suvom" za jahte, jedrilice i čamce. U tom delu nisu radile dve svetiljke, ali opet nije totalni mrak. Iako sam imao bat. lampu, nisam je koristio. 

Kako je sada stanje? Nemam pojma. 

Možda su zamenili te dve sijalice, a možda je crkla još koja. :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovako,

Kao sto je receno u Pirgosu imate apoteku, a sto se tice lekara u nasu kucu je jedno vece dosao lekar-zvao ga je predstavnik agencije-nekog klinca je nesto ujelo.To je bilo oko 22h,dosao je u roku od petnestak minuta,pregledao malog,nesto im dao i otisao.Sutra ujutru su nam reklim da je sa detetom sve ok,nisam zalazila u dublje ispitivanje.

Bili smo smesteni u vili Kolizas,jedina vila koja je imala u ponudi petokrevetni apartman.Dosli smo ujutru oko 11,nasli gazdu,dali mu da vidi vaucer,ispricali se sa njim i u toku razgovora on nam je nesto prokomentarisao tipa-vas pet,pa deca,mali apartman,tesno,imam ovde ( pokazujuci prstom na terasu ) vece.Rece da dodjemo posle 13h bice cisto.

Onako osamuceni vratili smo se i on nas je odveo do apartmana koji je na prvom spratu.Inace mi se cini da su sve smestajne jedinice na prvom spratu.Covek nas uvodi u apartman i prica kako je sve renovirao,sredio,vidi se da je cisto,okreceno,kupatilo je renovirano ali je sve starijeg tipa.Od ulaznih vrata udjete u mali hodnik iz koga se pravo ulazi u jednu sobu,manja varijanta,sa tri kreveta i bocnom manjom terasom sa pogledom na more,i u drugu sobu,veca varijanta,sa tri kreveta i vecom terasom.Na manjoj terasi je mali okrugli sto i dve stolice,a na vecoj terasi je veci sto i cetiri stolice.imate zice za susenje na obe terase,i stipaljke.Svaka soba ima klimu i tv,ali u manjoj tv nije radio,imate natkasne i ormare.

Dalje iz tog hodnika,levo, ulazite u kupatilo gde dobijate male sapune,dva toalet papira.Imate zavesu za ozidanu kadu,krpu za pod,za vodu,casu za cetkice za zube i plasticni drzac za sapun.Jako je slab pritisak vode na lavabou.

A u nastavku ulazite u veliku kuhinju koja je i fizicki odvojena od ostalih prostorija-imate vrata .Imate veliki sto,cetiri stolice,frizider sa vecom komoro,gde smo se mi obradovali zbog sladoleda iz Lidla i ostalih zezancija,duplu sudoperu,klasican sporet sa dve ringle,ono malo cudo na plin ako hocete da koristite,aspirator,visece elemente i svo posudje za pet osoba,kantu za smece,prozor normalan i zavese na prozoru.

Prozori su klizni sa duplim staklima i roletne su klizne.Kada odgurnete do kraja i prozore i roletne imate osecaj kao da su vam se sobe povecale.

Klimu smo palili svega tri puta  i to tako sto sve zatvorimo,ostavimo otvorena sobna vrata,upalimo klimu u manjoj sobi na 22 stepena a ona radi kao luda i ohladi obe sobe.Naravno zatvorimo vrata od kuhinje.I to smo palili tek uvece.Posle sve otvorim i napravim kao promaju.Nocu je bilo sveze za spavanje.Morala sam iz kola da iznesem jorgan,cebe i frotir pa su se pokrivali kako je ko hteo.

Bilo je komaraca ali ne tako nenormalno drasticno.Nosila sam aparate,autan za mazanje i onu smrdljivu spiralu za terasu.

Inace wi fi je izuzetno los,cesto ga nije ni bilo..Bolji signal od nase vile smo hvatali na plazi.

Znaci da sumiramo-dobili smo sestokrevetni dupleks:klap:

Gazda Janis je kul lik,voli puno da prica,ziveo je jedno vreme u Nemackoj,sada je tu,koliko sam ga razumela pomaze sinu.Do ove godine je saradjivao sa agencijom ali od sledece nece.Kaze da mu drzava velike poreze uzima.Kaze mozemo licno da se dogovaramo sa njim za sledecu sezonu.

Neos Pirgos-ribarsko mesto,ono sto mi obozavamo.Nema puno ljudi,suprug mi je jednog trenutka rekao da ima osecaj kao da je dosao van sezone.Plaza je mesavina sljunka i peska,kao sto je vec napisano a i vidjeno na slikama.Peskiri se nisu prljali.U vodi je jedino bilo nezgodno dok smo izlazili iz nje jer smo do sada jedino bili na pescanim plazama.Ali i to je proslo posle tri dana.Vise nismo obracali paznju na sljunak.Voda je cista,lepa,ne pretopla,taman za osvezenje.Plicak nije dugacak,moje mladje klinke su uzivale,najmladja se opustila i plivala bez misica od mene do supruga.Prevrtale su se po duseku i camcu.Skakale sa njih i pravile ludorije dok smo mi plivali.Naravno,kada smo zeleli da plivamo dalje samo navuku misice i pravac bovice.A verujte nam na rec da smo po prvi put videli tako daleko postavljene bovice.

Ispred vile Kolizas je parkic,sumica,gde na plazi imate klupe i stolove,i tus iz koga izlazi stalno topla voda.Nama nije bio potreban suncobran uopste.

Malo dalje,kod hotela Rodon je gusci park od borova.Idealno za malisane.

Vila je na samom putu i kao sto je rekao @Atreides oni prdavci od motora nas ubise u pojam.Do jedan sat posle ponoci konstantno je bilo-vrrrrmmmmmmPirgos vrrrrrrmmmmmOrei vrrrmmmmPirgos vrrrrmmmmOrei.Posle par dana su im se pridruzila i kola pa je bilo kao na auto putu.Covek mi je pobegao u drugu sobu jer nije mogao da spava:naspavanje:,drzala sam otvorene roletne jer bez vazduha kao da si me u kocku strpao.

Kazu da nevolja nikada ne ide sama te tako se i nama u Pirgos dovuce jos jedna.Posle tri dana su dosla cetiri autobusa preko Modene tursa.To je inace agencija za mlade i studente.I doveli su ne izivljenu balavurdiju iz nasih krajevi.Ljudi moji,pa oni motori su male mace za njih.:zid:

Oni imaju svaki dan nesto organizovano,a svako vece zurka u baru na plazi koji je jedno 200m od vile.To pocinje oko 22h a zavrsava se ko zna kada.Jedno vece nisam mogla da spavam od njih ,od te seljane do 02h.To su trestale Cece i Jece,Sabani i ostala nasa poznata a i ne poznata elita.A DJ samo vice- Ideeeemooooo,zivo,zivoooooo.Na kraju sam zaspala,ne znam ni kako.

Jedno jutro,oko 7h dok sam isla do pekare,oni mrtvi pijani skacu u more,vriste,kazu to im je trening treznjenja.Prosto me bilo sramota.Najgore su bile nase devojke koje su vristale i ispustale neartikulisane krike nocu.Jednu noc su me tako nezno probudile da sam se ja kao macka zalepila za plafon.Dok sam se presabrabla i dok sam shvatila gde se nalazim one su otisle.

Bili su smesteni po nekim kucama,razlicitim,pa kada se razmile vidis ih ka zute mrave.Nocu pijance ,ustanu i oko 13h,posebno jedna grupica momaka koja je bila smestena u ulici posle nase sa jednim brkom na celu,onako demonstrativno krenu ka plazi gde je mol sa sve nekom skalamerijom tipa mini linija ali koja se puni i odvale opet neki CD sa nasim zvezdama-to celo mesto tresti,:azdaja:Tri dana posle njihovog dolaska sa nase i jos jedne terase nestao je po jedan peskir ( u toku noci ).

Gazda je pokusavao da vidi nesto sa kamere koju prodavnica ima ali uzalud.Rece i on da ce ugraditi kamere za sledecu godinu.On je njima prosle godine izdao apartmane i rekao vise nikada.Lomili su mu noge od kreveta i palili na plazi,povracali gde su stigli,pustali danonocno glasnu muziku,mesali uzo i votku,hteli da udju u vilu oni koji nisu bili smesteni tu na druzenje sa nekim devojkama.Palicom za bejzbol ih je oterao.Kaze da nije tada spavao bukvalno cetiri noci.Kaze on meni ove godine je samo 10% gluposti u odnosu na pre.

Od svih kampova,uvala i tolikih prostranstava na Eviji oni njih dovedu u nas mirni PirgosPa vi sada dragi moji forumasi dobro gledajte gde ih vodi Modena.

Setaliste u pirgosu postoji,manje uz obalu a duze trotoarom na ulici.Onaj deo uz luku je fantastican.Tu imate i jednu piceriju.Mi smo mislili da imaju palacinke ali decko nas je pogresno razumeo,ili mi njega.Kaze ima pancakes i mi sednemo.U stavri ima americke palacinke,koje to inace nisu,ali kreps nema.Mi narucimo i platimo mnogo.Sokovi i piva su im ok sa cenama.Ja sam uzela ravani i jedna kocka im je bila 4 evra.Onesvestila sam se.posle u Oreiu nadjemo za dva evra.Poredjenja radi sokovi su im svugde 1,5 evra a u Nei Poriu smo istu tu flasicu platili 3 evra.

Kada smo isli na Eviu trajekt smo platili 22 evra ( nisu naplatili za mladje klinke ),a kada smo se vracali saznali smo da imamo pravo na popust ako smo sacuvali dolazne karte.Samo smo ih pokazali na blagajni u Agiokampusi i platili 18,70 evra.To nam je objasnio jedan par koji smo upoznali tamo.

Putarina u jednom pravcu -  2,50

                                                 - 4,00

                                                 - 2,50

                                                 - 3,20

                                                 - 2,20

                                                 - 1,20

                                                 - 1,80

Suma sumarum   - 17,40 u jednom pravcu.Mi smo skrenuli za Nei Pori da se malo okupamo i tu.To nas je kostalo 0,60 centi.

Putarine kroz Makedoniju- 60denara,80 denara i 60 denara.

Na nasim naplatnim rampama mozete da platite i u evrima sto je jeftinije.Tako smo mi platili.

Obilazili smo jos mnogo sto sta ali o tome u nastavku.Slike cu da kacim ,jedino mogu preko telefona,ako uspem.Moram da bezim,valja deci spremiti veceru.Sve vas:cmok:

 

 

Osvetljen put od O do NP,a talasa nema.Mislili smo da cemo divljati po njima ali to su samo mali,mali,mali talasi.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20180722_205533.jpg

Hotel Rodon

20180722_203936.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna od kuca gde su bili nasi ljudi smesteni. Nalazi se iznad parka u kome je spomenik,paralelna ulica sa glavnom.

20180723_204626.jpg

20180723_205441.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nije hladan vetar, ali ako zaspis, znaci ne mrdas se, onda je sat vremena hladnjikovo onome ko je extremno zimogrozljiv, a to sam nazalost ja :D

@medolina, ja sam jos pre 2god ine negde citala o tim zurkama i bas sam komentarisal sa muzem da mi je van pameti dovestii omladinu u NP i zbog njih i zbog mestana!!!

Kakva sramota za nas narod!

Neka se drze party ostrva, Kalitee i slicnih mesta, ne tu da doalze!

Bas mi je zao sto su vam kvarili noci!!!

Mi ih nismo videli jer smo bili kraj juna-pocetak jula i kraj avgusta-pocetak septembra.

 

Izmenjeno (Tirkizna)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada ih guraju celu sezonu,stvarno glupo i sramota. Pitala sam gazdu kako njihova opstina ili u opste ko je nadlezan dozvoljavaju tako nesto. Ni on mucenik nije znao da mi objasni. Nisu cak ni velike pare u igri jer za jednu osobu oni placaju izmedju 80 i 90 evra. A pri tom sve im je organizovano.

Ja sam odlucila da pisem njihovoj agenciji ili da odem do njih ako imaju predstavnistvo u Bgd. 

Presli smo 1000 km da bi videli nesto novo,uzivali u boji mora,opijali se mirisom cetinara,pratili pogledom toliko zelenila,slusali grcki jezik,naucili nesto novo iz njihove kulture...........jer Evia je stvarno nestvarno drugacija,i divlja i pitoma u isto vreme.

I onda nam se pojavi Budva u malom,bas tu,bas u nasem raju.Ali na zalost mali djilkosi ne znaju da upijaju i uzivaju u ovome.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma od nasih sto dalje. Mi imali srece pa u terminu kad smo bili nasih bilo minimum i to uglavnom ljudi 40 + iz BGD tako da milina. A bas izabrali Pirgos zbog toga sto proracunali da tu nema nase seljane. Za sledecu sezonu se sad kopa novo mesto gde ce se izbeci nasi ahaha. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Afisos na Pelionu, tamo ces tesko cuti srpski :D

Najgori su mi oni koji slusaju muziku svoje zemlje kada odu na odmor! I to takvo djubre od muzike!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I sta sad..... ici i rizikovati... volim da faktor srece sto vise smanjim  korisnim informacijama koje uglavnom nalazim na ovom forumu.....bacili ste me u "ne znanje" .Sta raditi, preci 1000 km i doziveti tako nesto.Znajuci sebe milicija bi sigurno dosla...ubili bi coveka koji je pokusao da ih prevaspita.....:ljutko:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma imam ja vec par lokacija u steku hahahh

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci savetujes me da ne idem tamo? Posalji mi neku lokaciju....:neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije uopste savet da se ne ide tamo, naravno da treba da se ide, kome nije bitno da vidi vasar i puno ljudi.

Ali ti nemas prava da napadas te ljude, niej tvoje da ih vaspitavas, oni te ne diraju. To što se dernjaju ujutru i uveče, za to možda može da se zovu panduri, koji su ko zna gde. To možrš da poitaš na onoj fb stranici o Grčkoj.

@Atreides, koje su to lokacije, otkrij bar nama ovde ;-)? Vasiliki na Lefkadi isto ima bas malo nasih!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka