Баџа

"Коекуде, Србијом" - Баџино округло па на ћоше

78 poruka u ovoj temi

Do skoro sam gledao na toranj svaki put kada izlazim iz kuće, kako otvorim vrata pogled puca na Avalu. Idem često gore.

 

 

 

DSCN3040.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje dete bilo malo pre bombardovanja, svaki put kad smo isli Avalskim putem radosno pljeskalo rucicama i vikalo "Tonjanj, tonjanj", mnogo joj se nesto dopadao. A kad smo posle bombardovanja prosli tim putem ubila se od plakanja sto nema tonjnja. A ja opet kad sam bila mala tetka me redovno vodila gore, pa kad sam jednom zaglavila glavu izmedju onih sipki od ograde gore na terasi cupali da me izvuku ko repu u onoj prici za decu. Ja ih psovala najstrasnije "Jb vam, ocete usi da mi iscupate!" Jos se secam kako me bolelo.

Eto, tako je ta Avala, tj. toranj obavezan deo porodicnih prica iz generacije u generaciju. 

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ај да вас мало провозам камионом. :)

Имао сам срећу пре скоро две године да ме другар вози од Београда до Врховина, села иза Уба према Лајковцу... где се вади камен, а тада се терао за ову мегало-петљу код новог моста на Ади.

Иначе, модерни камиони су врхунац луксуза и имају све што имају и аутомобили, а често и много више. Камиони иду са лакоћом 90 кмч, колико им је дозвољено у Србији, а имају и лимитер за брзину. Овај није баш нов, али је и даље снажан (420 КС) и удобан (више него иједан аутомобил), а са лакоћом вуче... видећете после и колико и куда.

Има неколико делова, па да почнемо од почетка. До тамо смо ишли празни. Снимак је понегде мало убрзан, али не превише.
 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Сад тек чујем да сам употребио и овде исту песму... али нека, лепа је.

Иначе сам тим друмом као момак прешао око 70.000 км, јер сам радио годинама у Обреновцу. Вала, смучио ми се и друм и Обреновац, али се увек радујем вожњи, а поготово камионом.

Возимо се кроз несрећни Обреновац, пола године пре поплаве...
 


Камиони, јелте, не смеју кроз град, а и шта ћемо тамо? Идемо ка Убу.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Напустивши Обреновац, технички се мичемо из Посавине и идемо кроз плодну тамнавску равницу, а то је већ Колубарски округ.

Сва ова села успут су много претрпела током поплава, али ајде да не бедачим вожњу. Питомо је, равно, баште, ливаде, њиве... а друм је одличан!

Идемо, пали музику, мајсторе!


Кафана коју сам обележио и посетио тада је за сваку препоруку. Чим ту једу камионџије, немам шта ја да сумЉам. :)

Повремени, наизглед чудни коментари, су последица једне камионске симулације коју играм са неким људима на другом месту. Извините. ;)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Уб је симпатична варош са лепим историјским споменицима, али се ми, поштовани гледаоци, нећемо задржавати. Ми настављамо даље! :rolleyes:

Од Уба (око 100м н.в.) се пењемо на брдо и идемо према Ваљеву, тачније према селу Непричава, али скрећемо десно у селу Врховине и пењемо се на 350м н.в., где је каменолом. Само село је мир Божји. Ја бих ту могао комотно да живим, само мало даље од пута, због камиона.

Филм је мало дужи, али се исплати гледати га, најпре због природе. А и мало због приказане моћи камиона.
 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Кад смо већ стигли, поштовани гледаоци... ред је и да се мало окрепимо, тј. немамо времена за то, морамо да напунимо приколицу. Немамо ми спонзоре да нам плаћају трошкове, треба зарадити плату. Ајмо на утовар.

Ко ово није никада гледао, имаће прилику да види сву вештину шофера ових грдосија. Ја јесам и одушевљен сам.

Звук сипања камена у "каду" се апсолутно не може снимити. То је звоњава од које буче уши! Овде пунимо део терета, јер возимо две врсте гранулације камена. Отприлике, овде смо утоварили десетак тона једне врсте. Идемо онда на вагу, да се то и утефтери где треба.
 



 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Низбрдо се и г котрља, рећи ћете? НедаоБог да се скотрљамо до доле, чак иовако напола напуњени... изгинућемо као пацови! Стога, лаганица, уз моторну кочницу, да се не прегреју дискови на камиону и приколици. И уз пригодну музику, јелте...
 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mašem ti sa ove obilaznice oko Obrenovca. :kolce:

Rekla bih da je ovo malo više od pola godine pre poplave. Petrovdan il Krstovdan, vide se vašarske šatre.

Sviđa mi se tema.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пошто смо се опет измерили, идемо да утоваримо ресто камена. Е, сад ту долази до изражаја осећај возача да наводи мајстора са утоваривачем где да правилно наспе терет, да се не преврнемо негде после успут ка Београду. О прашини и буци да и не говорим.

А на крају, навлачи се цирада, да прашинчина не лети наоколо по путу и прља скупоцене лимузине размажених Срба. Шалим се, то је законска обавеза и добра пракса. Наши закони су у том сектору саобраћаја готово савршени (ЕУробски), а ко не поштује прописе и евентуално претовари камион или начини неки други прекршај, казне су драконске.
 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ајдемо натраг за Београд, али филмом само до Уба. И са звуком из кабине, да се осети моћ машине. Коментари које сам написао су довољни, надам се.
 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mašem ti sa ove obilaznice oko Obrenovca. :kolce:

Rekla bih da je ovo malo više od pola godine pre poplave. Petrovdan il Krstovdan, vide se vašarske šatre.

Sviđa mi se tema.

Тачно у дан - 26.9.2013.

Хвала! Maшем и ја теби!
:hello:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka