ljerka

Istanbul,sećanja

70 poruka u ovoj temi

Uf, kakav tekst. FENOMENALNO :aplauz:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo,Ljerka!:klap:

Odličan tekst,prelepe fotografije.:turista:

Navikli smo mi već od tebe na ovakvo nešto.:)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast. :klap:

Osveženje na forumu u ove vruće dane.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh ljerka sta mi uradi, sad mi se opet ide tamo (u stvari meni se tamo UVEK ide) Delim s tobom zaljubljenost u ovaj grad i pre nego sto sam ga i ja videla. Naprosto si me pogodila u zicu i prepoznala sam se u tvojim recenicama.

Pade mi na um misao o paralelama,  pamtim da sam negde procitala, ja mislim kod Bajca u Hamam Balkaniji (nesto nisam skroz sigurna) o toj povezanosti Beograda i Istanbula sve sa  slicnostima npr. usce Save u Dunav kao Zlatni rog, Bosfor, Kalemegdan na grebenu iznad kao Topkapi ... 

Nadahnut tekst i lepe fotografije, kako nam vise ovako lepih stvari nedostaje na ovom sajtu

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljerka je rešila da nas muči malo :)

 

Obožavam Istanbul. Već je dosta vremena prošlo od kad sam zadnji put bila. Ljerka me je tako slikovite podsetila na sve, na sve te predivne delove grada, na šarenilo, gužvu, mirise...

 

Ljerka, ovo je fenomenalno :)

 

Sa nestrpljenjem čekam naredne priče.

Izmenjeno (mikap)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve čestitke na ovim utiscima, baš kako i treba doživeti grad kakav je Istanbul.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti si definitivno trebala da budeš romanopisac!:thankyou2:

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Necete pogresiti ako se sad zaljubite u Istanbul nakon Ljerkinog ,iz srca I duse , poteklog izliva emocija o Istanbulu. A ove fotografije me mame da pocupam nekoliko suvih patlidzana I spremim rucak.

Svaka cast Ljerka hanum , napisano s merak.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nedostajali su mi ljerkini putopisi :cvetic: Bravo!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem svima na divnim komentarima :cvetic::cvetic: koji me  dodatno inspirišu da nastavim sa pisanjem i podelim svoja sećanja, zapažanja, razmišljanja sa članovima foruma  koji vole malo širi osvt na putovanja. 

Za dva, tri dana sledi nova priča.:rolleyes:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo:klap:

Izašla je nova Pamukova knjiga, a dok je ne kupim čitaću Vaše priče:-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 @ljerka U mom srcu je ostao nezaboravno drag....Istanbul grad.Vidi se da te je osvojio.Bravo!!!!I mi smo u tom klubu,samo ne umemo te emocije da pretocimo na papir.Zato citamo tvoja secanja i uzdisemo.:cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tekst je predobar, al je u suprotnosti sa mojim mišljenjem o turskim baklavama. I slike su jako dobre i stvarno na njima baklave deluju Wau, ali meni se uopšte ne sviđaju turske baklave. Siromašno nadevom, suvo i često neki šmek nalik na užeglo. Ne mogu ni da prismrde našim. Uf kad se samo setim nekih baklava u Novom Pazaru i Vranju. Moram da napomenem da sam stvarno isprobavao turske baklave širom Dzumhurijeta i to od Istambula pa po raznim anadolijskim vukojebinama i nigde to nije bilo to. Jeo  sam baklave i po raznim Blisko istočnim zemljama i nigde nisu bile ni blizu naših. Jedina od tih Blisko istočnih država gde nisam probao baklave bila je Sirija, a bilo ih je na svakom koraku. Po sukovima u Damasku i Alepu gledao sam čitave piramide napravljene od ove poslastice, ali iz ko zna kojih razloga nisam ih probao. Onda sam u Turskoj pričao sa nekim Turcima kako mi se turske baklave uopšte ne sviđaju i kako su naše mnogo bolje, a oni su zaključili da se najbolje baklave prave u Siriji. E, jbg, a ja baš njihove nisam probao. Bez obzira na ovo moje neslaganje u vezi baklava (o ukusima se ne raspravlja) svaka čast za tekst. :aplauz:

PS. Ono što si videla (smo videli) u Ortakoju nalik na kobasice nije ratluk. U pitanju je gruzijska (kavkaska) poslastica i zove se čurčkela, a Turci je zovu sudzuk. Uzgred ništa mi se ne sviđa ni turski ratluk.

Još jedno pohvale i za ovu stambolsku priču.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka