leviathan

Idite na more u Srbiju

109 poruka u ovoj temi

Veljice slobodan si da se upises u grupu Leskovac -radni vikend Rostiljada 2015,kojom cemo da proverimo sve lepote ovog kraja :D:yesss:.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Наравно, неко мора и да вози тамо-амо... нас без кола.

"Мекице"? Зар нису мекике?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam tako mislio ali izgleda da se leskovački malko razlikuje, oni to zovu mekice :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obratiti  paznju da je tekst od prosle godine 2014 i da treba proveriti datume za ovu godinu.:D. A radi treniranja pre same Rostiljade gde znate da ima neki opasan rostilj u Beogradu? Al neko svezije iskustvo/ to sto je bilo super pre par godina ne znaci da je i sad.

I molim vas u okviru priprema konsultujte rodbinu i prijatelje iz Leskovac na sta da se obrati paznja . Neki moji strip crtaci prijatelji su bili nedavno na izlozbi dole i kazu da se u zivotu nisu tako dobro proveli. Vodili neke Francuze , ovi su doziveli kulturoloski shok. Leskovacki voz,428043_128980990602217_1199321596_n.jpg

leskovac-u-red-za-rosd7c4c5a.png

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja greska. Evo ispravke

Leskovačka roštiljada 2015

31.08.-06.09.2015

 

. Vodili neke Francuze , ovi su doziveli kulturoloski shok. Leskovacki voz,

 

Pa ne radi se to tako, prvo su trebali da ih odvedu u Nis na pripreme. :D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Adekvatniji naslov teme je...

Idite u juzni deo Srbije na mrndzanje tj. zdranje leskovacke salate:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba dodati i ČVARKIJADU u Valjevu, zatim SLANINIJADU u Kačarevu, KOBASICIJADU u Turiji, KULENIJADU u Bačkom Petrovcu i Erdeviku, ŠVARGLIJADU u više mesta, ŠUNKIJADU u Vršcu, ŠKEMBIĆIJADU u Banatskom Karlovcu a da ne pominjem ŠUŠ - MUŠ - ijadu u Sokobanji...

  Nušic, Sremac, Cica Ilija Stanojevic, Pjer Križanjic i ostali banjski gosti obožavali su da tokom leta jedu tradicionalno sokobanjsko jelo ŠUŠ-MUŠ. Pored Vojkana Stojanovica, Ilije Rotalije i Gloganca, onda kuvara Vuleta, Vlaste, legende Vidojka i Bojana najbolji kuvari za ŠUŠ-MUŠ bili su banjski mesari, najpre Surudžije i Gugici, a kasnije mladji Surudžije, Žine, Miki i Gaša.
ŠUŠ-MUŠ je u pocetku bilo jelo siromaha. Kasnije su svi vidjeniji gosti voleli da probaju ovaj sokobanjski specijalitet. Tajna je bila kako najbolje skuvati i sjediniti junece škembice i svinjske papke... kako dobiti najbolju gustinu i ukus.


U oveci sud poredati kilogram juneceg škembeta nepravilno isecenog, cetiri svinjska papka uvijena u jagnjeca tanka crevca, kilogram jagnjece ili bele telece džigerice, dve glavice iseckanog crnog luka, dve veze iseckanog mladog luka, kilogram paradajza, kilogram babura isecenih na kriške, ljutih papricica po ukusu, aleve paprike, soli i tucanog bibera... Sve ovo se kuva na tihoj vatri nakoliko sati uz povremeno nalivanje vodom, da ne zagori, a gotovo je kad viljuška može glatko da prode kroz škembe. Onda se sve povadi, iznutrice se stave na jednu stranu, a povrce propasira sa saftom. Sve zajedno se vrati u sud, doda još koligram jagnjece ili telece crne džigerice, nalije se pola litre belog vina i krcka još dvadesetak minuta. Iako se ukuvava u belom vinu, jede se uz jako i suvo crno vino.

I Bog zna šta još...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Вегунски вам кажем, ја само ово признајем као салату:

55b2117c4cde6_Ni_2009_019.thumb.jpg.2055

Моравска...

И НЕ, нема никаквог празилука у њој, већ печена паприка (више врста), љуштен парадајз, уље, со... и бели лук, за мирис и укус. И није љута, то се посебно наручује.

 

Уз репове у сафту, рецимо:

55b21333c348e_Ni_2009_018.thumb.jpg.26e4

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takav ti je horoskop!     :hahaha:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aaaaaaaa, zasto li sam usao na ovu stranu i video ovo, zasto....:shokiran:

...radoznalost je i mačku ubila...ja na ovoj strani žmurim

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka