Markoczv

Bern, Lozana, Cirih

23 poruke u ovoj temi

Evo i kao preporuka, jednog zanimljivog izleta - krstarenja Ženevskim jezerom, koje traje 2 sata i 5 minuta.

 

U pitanju je dvorac "CHILLON" - Montreux.

 

 

Château de Chillon ... O V D E ... Adresse : Avenue de Chillon 21, 1820 Veytaux, Suisse;

 

 

 

 

3.jpg

 

 

 

 

1.jpg

 

 

 

 

2.jpg

 

Izmenjeno (Biljana 2302)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i brošure koja se dobija prilikom kupovine ulaznice za dvorac - inače ulaznica za odrasle je 12,5o CHF /oko 1.200,oo RSD/:

aaa.jpg

2.jpg 3.jpg 4.jpg

5.jpg 6.jpg 7.jpg

8.jpg 9.jpg 10.jpg

* * *

To je ovo krstarenje:

1.jpg

Pardon --- krstarenje traje od 11,1o h do 12,55 h, sa svim usputnim stajanjima.

Na ovo krstarenje možete ići npr. brodom iz luke Pully /cena karte 24 CHF/, a vratiti se vozom /cena karte 12,4o CHF/.

1.jpg ---- 2.jpg

Izmenjeno (Biljana 2302)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je i sajt za red vožnje voza Ženeva-aerodrom --- Lozana:

 

www.sbb.ch ... zur SBB Startseite

RED VOŽNJE

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zürich

http://s102.photobucket.com/user/WOBY/library/Zurich

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem sa familijom (tek u fazi kupovine karata) U januaru prvo za Genevu easy jet, pa tu ostajem 3 dana i onda TGV za Paris, tu ostajem 4 dana i onda nazad za BGD wizzairom

Ako neko ima neki savet i preporuku dobro su dosli

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molila bih pomo, šta obići i gde prenoćiti u Cirihu a da nije papreno. Ajte još saveta.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko čujem 1. oktobra 2o15. godine ukinuta je direktna linija SWISS

Ženeva - Beograd. :ranjenik:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do sada sam se uvek pitao zasto je Bern glavni grad Svajcarske, a sada mi ej definitivno jasno, kada sam ga posetio i uzivo se uverio u to.

Predivan grad okruzen rekom i mostovima. Stari grad fanstastican, sat u centru autentican. Pesacek zoen svuda po centru grada. 

Dan kada sam stigao odrzavao se festival tj. market luka. Ceo grad je bio ispunjen karnevalskom atmosferom i ljudima koji su bacali konfete, nosili ogrlice od luka, lumpali se onim plasticnim cekicima (isto sam video i doziveo u Porto). Svi nasmejani raspolozeni, saobracaj je stao u celom gradu i sve je bilo posveceno tom festivalu sa puno malih marketa na ulici gde se prodavala hrana, pice, konfete, igracke cekici i mnogo toga jos. Hotel obezbedjuje po zahtevu i visednevne karte za soabracaj. Hotel Ibis budget u zoni prekoputa EXPO centar solidan sa ok doruckom. Sve blizu stadiona swiss i Jang boysa u okviru kog se nalazi i trzni centar. Na drugoj strani grada se nalazi Westside trzni centar isto blizu lokalne zeleznicke stanice. Taksi od expo centra do zelznicke 22CHF (niej bilo guzve rano ujutro inace od 25-30CHF). Odlicna povezanost tramvaja sa vise zeleznickih stanica. Pored hotela sa druge strane je nacionalni konjicki centar, kao i kasarna. Od centra pesaka ima nekih 20 minuta.

Obavezno posetiti muzeje, npr. muzej komunikacije ili muzej kuca Alberta Ajnstajna i Mileve Maric u kojoj su ziveli od 1903-1905 (Cena karte 6CHF na prvom spratu i drugom spratu). Pogled sa brda na stari grad je fantastican. Puno ljudi vozi bicikle i narocito trci po stazama.  Vrhunski grad steta sto nije bilo vise vremena, nadam se drugi put. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka