Markoczv

Bern, Lozana, Cirih

23 poruke u ovoj temi

Planiram da krajem maja ili pocetkom juna idem u Svajcarsku, u principu svejedno mi je koje mesto, zanima me kako najjeftinije da stignem u Svicu. U Maju imam opciju povratka automobilom, a ako bih isao u Junu onda bih trazio povratnu.

Sta je najjeftinija opcija? U principu necu za 10-20 eura da se vozim ceo dan u busu, najradije bih isao Avionom ako postoji razumna cena, na primer citao sam na forumu da su ljudi Wizz-om isli u Dortmund za 65e povratna karta sto je ok cena. Ako neko ima iskustva nek podeli.

Izmenjeno (Markoczv)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nailazila sam na povratne avionske karte iz Beograda za 120e. U pitanju su bile akcije, treba pratiti. Savetujem ti i da odes na sajt EasyJeta,slecu i u Zenevu i u Bazel, pa da se iskombinujes i uklopis letove.Preko Wizzaira mozes povoljno do Rima, Minhena, Brisela, Dortmunda...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marko, JAT ponovo pokrece akciju i vec sutra se mogu pazariti karte po promotivnoj ceni.

Povratna do Ciriha je 129e za putovanja do 15. juna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam svima, meni je najveci problem sto mi putovanje zavisi od nekih obaveza uaprilu, tako da bih ja to znao do 10ak dana pre polaska, sto mi suzava izbor. 120e avionom nije mnogo a ni cena autobusa niej velika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako planiras da obilazis vise mesta po Svajcarskoj, i za to koristis voz, predlazem da kupis Interrail kartu koja vazi samo za Svajcarsku 3/4/6/8 dana u jednom mesecu. Cene mozes pogledati http://ztp.cmass3.info/active/sr-latin/home/glavna_navigacija/putnicki_saobracaj/medjunarodni_saobracaj/cene_prevoza_v01.html i tu kartu kupujes na zeleznickoj stanici u Srbiji. Ja sam prosle godine koristio tu kartu, i cena za 6 dana je bila 190 eur. Doplate za vecinu vozova nema, osim za TGV i jos nekolicinu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karte do Memingena sada se mogu uzeti veoma povoljno, pa nema razloga klackati se po autobusima. Od Memingena do gradova u Svajcarskoj moze se ici vozom, takodje po povoljnim cenama ukoliko se karte rezervisu na vreme. Dakle, i jeftinije i konfornije!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marko,

Ja sam putovala za Švajcarsku, tačnije Bern u oktobru 2o1o. godine autobusom i prezadovoljna sam.

molim vas recite mi koliko vas kostala povratna karta i koji je to prevoznik za Bern

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kojim prevozom je najeftinije stici do svajcarske tacnije do cirirha ili berna .hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kojim prevozom je najeftinije stici do svajcarske tacnije do cirirha ili berna .hvala

Фудекс-Ферал травел вози до Цириха,најповољније тренутно,пошто је авион прескуп(36000-38000 дин).Бус ти кошта 15 360 дин повратна из Новог Сада,кад купујеш у Бгд нешто је скупље...Бус је удобан,тв,клима...праве паузе...17 сати траје вожња..вреди видети прелепе пределе(Словенија-Трст-Милани,Лугано,Луцерн.....)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam leteo za Cirih(Jat) krajem aprila,bila je neka akcija karata,otprilike da je karta bila kao i autobuska,nisam siguran ali čini mi se 170 franaka...ali se moralo ranije rezervisati...skoro sam čuo da će Jat sada opet imati akcije...Prošle godine sam išao sa autobusom,u avgustu mesecu,tada je najpovoljniji bio Boogojević prevoz...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam putovao preko Mađarske,Austrije,Nemačke,i na kraju Švajcarska...Osim Madjarske(bio je mrak ) :vestica: sve ostale zemlje su zaista lepe :ziveli:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hteo bih da posetim Svajcarsku ali ne bih se zadrzao samo u jednom gradu .zeleo bih da vidim zenevu .cirih .bern .lucern .da li mi se isplati da uzmem inter rail kartu za 8 dana putovanja za 30 dana .ili ima neko drugu ideju . nameravam da sezadrzim u svakom gradu po dva dana . da li mi je to docvoljno da vidim sve najznacajnijee znamenitosti ovih gradova .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se dobro pripremiš - jeste !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U januaru ove godine otvorena je linija SWISS do Ženeve. Let traje 2 sata i 5 minuta.

 

To je sada najbolja opcija ... kako stići i do Lozane. Odmah tu, sa aerodroma, polazi voz do Lozane koji vozi 48 minuta. Karta u jednom smeru je 26 CHF.

 

A evo i nekih smernica za Lozanu ---

 

 

ATRAKCIJE LOZANA --- prikazane su u jednoj predivnoj brošurici, koja se redovno u Lozani ažurira. Umesto barakice 2o1o. godine u luci OUCHY, sada je to lep turistički info-centar.

 

 

lausanne_logo_2014.png

 

 

1/ ŠTA VIDETI --- O V D E i O V D E

 

2/ POZNATI GOSTI koji su ovde boravili --- O V D E

 

 

Brošura izgeda ovako: swisspassport7.jpg

 

na ovom linku Vam je ... odlična M A P A i evo obeležen na mapi, gde se info-centar tačno sada nalazi:

 

 

 

mapa-info-centra.jpg

 

 

Na više mesta u gradu postoji Info centar - ne samo ovaj u glavnoj luci.

Izmenjeno (Biljana 2302)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A mnogi su pitali za ATRAKCIJE ŽENEVE, pa sam na aerodromu pokupila i taj vodič, ali evo ga i na sledećem linku --- O V D E

 

Izgleda ovako: 1.jpg

 

***

 

A evo i malo razglednica Švajcarske:

 

1/ img0001.jpg

 

 

 

2/ poštanska markica za Evropu:

img0002.jpg

 

 

3/ Evo, na primer, iz glavne luke OUCHY voze brodići do Francuske - EVIAN i ta vožnja traje pola sata. A možete ići i na krstarenje do starog dvorca "CHILLON" koje traje 2 sata i 5 minuta.

 

 

 

img0003.jpg

 

 

4/ Glavna luka Lozane --- OUCHY:

 

 

 

img0004.jpg

 

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka