negotinci

Kada bi ponovo letovali na Tasosu, gde biste odseli?

39 poruka u ovoj temi

Išla bih ponovo samo u jedno od dva mesta u kojima sam i do sada bila - Limenariju ili Skalu Maries. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo na G. Beach, negde u sredinu, gde smo bili prošle godine. 1km lagane šetnje do centra S. Potamije uveče pored mora i večera u nekoj od mnogih taverni, Limenas sasvim blizu da se po neko veče ode, mi smo praktikovali svako drugo, Panagia ispred nosa, i fenomenalna plaža za preko dana. A blizu su Makriamos, Paradajz, Mermerna i Vathi(mada ih mi nismo obišli, nusmo imali želju). U principu sve od Alikija pa do S. Rahioni blizu.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

IMG_20160703_162113.jpg.2f8cc2b599ab56b8

IMG_20160703_162347.jpg.c167706e8d79efdd

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Тоето.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja topla preporuka je da slobodno menjate lokaciju na ostrvu, osim sto ce te ustedeti na gorivu i vremenu putovanja ukoliko volite da istrazujete ostrvo tu je i onaj psiholoski efekat, pa ce i samo letovanje izgledati duze i zanimljivije, jer nakon 5-6 dana kada se covek upozna sa lokacijom i sve istrazi on se navikne i vreme brze krene da protice, pa svaki dan izgleda isto. Ukoliko menjate lokaciju izgledace da imate dva odmora u jedan.

Negativna stvar je u tome sto morate da se dvaput pakujete i raspakujete :( i sto ce te verovatno da izgubite pola jednog dana u promeni lokacije. Takodje potrebno je vise vremena provesti u organizaciji putovanja jer je potrebno rezervisati dva smestaja.

Tako da ukoliko volite ativan odmor i imate vise od 10dana letovanja, onda obavezno menjajte lokaciju.

Preporuka? Uh Tasos ima toliko lepih mesta za uzivanje...Obavezno za vecernje i nocne setnje posetite:

1. Limenas, nakon istrazivanja grada i uzivanju u slatkim specijalitetima popnite se do letnjeg pozorista na brdu iznad, tempirajte vreme zalaska sunce tj. krenite malo ranije, u povratku krenite drugim putem ka moru i crkvici, tu je i jedan fenomenalni kafic za posmatranje zalska sunca.

2.Limenariju

3. Potos...gde vlada balkanska ludnica...nije lose ako vam nedostaju Srbi, dobar provod i rostilj...ispred Potosa se nalazi hotelski kompleks sa 5 zvezdica, zaboravio sam ime...obavezno ga posetite..mozete slobodno da udjete i prosetate, niko vam nece nista reci...popite pice, vecerate itd...veoma romanticno i kulturno mesto...opsta suprotnost Potosu

4.Skala Potamija...kada vam dosadni guzva...malo ali slatko mesto za vecernju setnju sa dobrim koktelima

5. Selo Panagija u brdina...veoma autenticno i fotogenicmo seoce...doci dok se jos vidi

Plaze koje vrede obavezno posetiti:

Makiatos (placa se ulaz ali nije lose za jedan dan)...Golden Beach (popeti se obavezno i popiti kafu na brdascetu pored)...Paradice Beach (opustena plaza za uzivanje, ima talasa ukoliko to volite)...Aliki (posetiti obavezno obe plaze i arheoloski lokalitet...doci ranije zbog guzve)...Aspas (secerna plaza) i ostati poslednji na plazi, videceti i zasto...Arsanas Beach (tesko se stize kolima ali vredi...poneti klopu i pice jer ima samo jedan kafic i fenomenalna priroda)...Anna jako mala plazica ali fenomenalno cista i slabo posecena, moguceje da ce te biti i sami na plazi :)...Notos isto mala lepa plazica i nije guzva...Porto Gremos ko voli guzvu...i jos brdo lepih plaza koje sami morate da otrijete.

Posetiti jos: Manastir Arhiandjela (prelep pogled i cudna nirvana koje ovo mesto poseduje)...Giola (potrebno je malo pesaciti, izbrati malo oblacniji dan ali vredi narocito ako ste avanuristi) i obavezno zrtvovati jedan ili dva dana i otici do Kavale (trajektom ali bez auta), ovo je fenomenalan i lep grad koji zasluzuje da bude otkriven i istrazen. Preporuka je otici kada je malo losije vreme za plazu ili kada vam ona dosadi.

Nadam se da nisam zakasnio sa odgovorom, zelim vam lep i nezaboravan provod, poz

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav. Letovali smo na Tasosu 2011 godine i razmisljamo se da ga ponovo posetimo. U dilemi sam gde odsesti. 2011 bili smo u Potosu koji mi se tada dopao i mesto i plaza. Poslednjih godina citam o velikoj guzvi i prljavoj vodi u Potosu. Razmisljali smo o Limenasu, ali i o njemu citam oprecne opise o mestu i plazama. Limenarija mi se ni onda nije dopala, tako da ne dolazi u obzir. Kakva su vasa iskistva i imate li neki savet? Termin letovanja bi bio pocetak septembra i sa detetom od 4 godine. Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potos...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Always and only Limenas , ne mogu da kazem da je sve drugo pormasaj,ali to je gradic koji meni potpuno odgovara, Potos mi je nikakav u najmanju ruku, guzva kao navasaru, dve ulice, Limenarija bez nekih plaza, mala mesta ne gotivim previse, i tako izbor uvek padne na Limenas. Za mene grad koji ima sve sto mi treba na jednom letovanju :kafa:

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26027
    Ukupno tema
    868451
    Ukupno poruka