negotinci

Kada bi ponovo letovali na Tasosu, gde biste odseli?

39 poruka u ovoj temi

Pozdrav svim ljubiteljima putovanja,

Devojka i ja krecemo sredinom jula za Tasos, sopstvenim prevozom. I imamo problem za koji se nadam da nam mozete pomoci. Potrebno je da izaberemo bazu (mesto) gde cemo se smestiti.  Poslao sam masu mailova i dobio odgovore za smestaj, potrebno je samo odabrati  stranu ostrva/mesto koja je idealnija za nas po pitanju potrosnje goriva i vremena provedenih u voznji. Potrebno nam je baza koja je optimalno udaljena od najboljih plaza za preko dana i sa druge strane najzanimljivijeg mesta za nocne setnje i razgledanja. 

Volimo aktivan odmor, sto se tice plaza vise nam odgovara prirodno lepe, tihe, fotogenicne plaze sa malo ili nimalo sadrzaja i guzve. A za vecernje setnje volimo romanticna, veca mesta sa vise sadrzaja i ljudi, itd. Takodje plus je i ako smo u mestu sa vecem marketom.

Za sada razmisljamo o Limenasu ili skala Potamiji. Cak razmisljamo da podelimo letovanje: 6 dana u jednom mestu, a 6 u drugom. Sta nam vi preporucujete? Od vasih preporuka ce verovatno zavisiti nasa odluka. 

Hvala svima i poz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svakako Limenas,a opcija Potos ili Limenarija?Nije loša ni ideja o dva mesta,jednom na jednoj strani osrtrva ,drugi put na drugoj.Tako vidite celo ostrvo sa maksimalnom štednjom goriva i vremena tokom obilaska okoline.Tasos je jako lep,treba ga čitavog videti. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Momak i ja idemo 18 jula u Limenariju isto svojim prevozom, iako nisam bila jos na Tasosu, iz foto tura i foruma mislim da je taj deo odlican kao baza, pogotovu za one sa prevozom, videcemo da li gresim. :)  Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prosle godine bili Tasos-Potos-Apartman Balkan House...ove godine sve isto ponavljamo jer nam je sve bilo super.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako hoćete da obiđete celo ostrvo, ili plaže koje su i na severu i na jugu - najbolje da podelite letovanje na pola. Iako ostrvo nije preveliko, vožnja autobusom od Limenasa do Golden Beacha (~15km) traje okruglo 45min... autom je sigurno brže, ali nije autoput, sve je u krivinama i uztbrdo/nizbrdo. A lepih plaža ima i na severu i na jugu :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Predlažem Limenas, ima dosta smeštajnih kapaciteta, restorana, gradska plaža je odlična, lepe plaže u okolini. Nema potrebe da podeliti letovanje na pola, Tasos je 100 km u krug, i nije naporan za obilaženje. Uživajte

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Glavnu gradsku luku ne treba nikako birati od tolikog ostrva. Džaba i kapaciteti - luka je luka. 

OK Limenas 6 dana ako baš mora - ali svih 12 nikako. Bitan je i kvalitet plaže i mora, nikako samo smeštaj. 

Izmenjeno (Biljana 2302)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Limenas je za večernje izlaske najkompletniji, a preko dana inače obilazite druge plaže kolima, a i gradska plaža nije loša za 1 dan pauze od obilazaka

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Biljana, mi već treću godinu idemo opet u Limenas... sve zavisi šta ko želi od odmora :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma ok svako bira šta voli, ali ako je postavljeno pitanje gde biti 2 x 6 dana - zašto bi bilo samo Limenas?

Mnogi ne vole da menjaju ono što jedanput probaju i bude im ok - pa ni ja. 

Neko Limenas obilazi danju, neko noću - ja npr danju. Imali smo prilike suprug i ja da obilazimo Agoru u Limenasu ranijih godina, na šta je jedan tip komentarisao devojci "ma šta me vodiš da obilazim ovo kamenje". I jeste pitanje šta ko želi i šta ko voli. Mene noćni život Limenasa ne zanima - to imam bilo gde na ostrvu - mene zanima šta on može sve da pruži od svojih lepota. 

Izmenjeno (Biljana 2302)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam ja rekao da budu samo u Limenasu, već pola odmora u Limenasu, a pola negde južnije ;) Ja samo kažem da ne preskoče 6dana u Limenasu - bare meni Limenas nije za izbegavanje (ni plaže koje su tu u "komšiluku")

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima na savetima,

Za prvih 6 dana izabrali smo studio Agnanti na brdu iznad Panagije, blizu glavnog grada (http://www.go-thassos.gr/visiting-thassos/hotels/agnanti-studios),

a za drugu bazu studio Sunset kod Tripiti plaze blizu Limenarije (https://www.go-thassos.gr/visiting-thassos/hotels/sunset-apartments-studios).

Nadam se da ce sve biti ok. Da li neko zna da li su bugari zavrsili autoput od Vidina preko Sofije do Grcke?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bravo negotinci biće to odmor iz snova,dva letovanja u jednom,svaka čast,uživajte malo i za nas!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 6/9/2015 at 11:15, negotinci je rekao/la:

Hvala svima na savetima,

Za prvih 6 dana izabrali smo studio Agnanti na brdu iznad Panagije, blizu glavnog grada (http://www.go-thassos.gr/visiting-thassos/hotels/agnanti-studios),

a za drugu bazu studio Sunset kod Tripiti plaze blizu Limenarije (https://www.go-thassos.gr/visiting-thassos/hotels/sunset-apartments-studios).

Nadam se da ce sve biti ok. Da li neko zna da li su bugari zavrsili autoput od Vidina preko Sofije do Grcke?

Zdravo! Imamo istu nedoumicu kao vi prošle godine, tako da se nadam da nam možeš pomoći.

Planiramo da budemo 10 dana u Skali Maries, a nakon toga mislimo da odemo na još nedelju dana negde na istočnoj strani ostrva (zapala nam je za oko Kinira).

Da li misliš da je vredno cimanja promena lokacije? Koji deo ti se najviše dopao?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Letovali smo na Tasosu 3 puta od sredine 90-tih godina, otprilike svake četvrte godine, u Limenasu i Potosu. Iako volimo Tasos, posebno plaže, nakon poslednjeg letovanja 2012 - te, odlučili smo da je bilo dosta i otkrili druge i lepše destinacije u Grčkoj. Jednostavno, mislim da nisu ništa značajno poboljšali u kvalitetu usluge i infrastrukturi u poslednjih 10-ak godina, a cene su dosta više. Smeštaj koji je zaista kvalitetan i dobro lociran na Tasosu je skup. Ovde mislim, prevashodno na hotele, jer nismo koristili privatni smeštaj. Na dobrim plažama je gužva čak i u predsezoni. Posebno nas je razočaralo kada  smo 2012.g. videli šta su napravili od Mermerne plaže. Ležaljka do ležaljke, plaža prepuna, nema ni tuša, ni toaleta, a put do plaže katastrofa. Bitno je da je bar postavljen, muzika trešti i da naplaćuju ležajke. Nekako se izgubio onaj tradicionalni duh Grčke i sve je svedeno na mediokritetni mas-turizam. Pored toga, tradicionalna lenjost domaćina je bila uočljiva na svakom koraku, razbacano smeće, ostaci šuta i otpadaka oko gradilišta, a objekat odavno završen i uveliko radi sa pogledom na smetlište. Pored toliko divnih ostrva i Peliona u Grčkoj, zaista je šteta ostati samo na jednom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26027
    Ukupno tema
    868449
    Ukupno poruka