zarzuela

Da li je neko putovao u Briž (Brugge), Belgija?

78 poruka u ovoj temi

Ni jedan ne ide do Centrale, Thalys ide do Midi, a ICE do Midi i Nord. Thalys putuje 2.5h, a ICE nesto manje. Ako mozes da biras, svakako uzmi ICE.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, ljudi, super ste, ja posle ovih vaših komentara sigurno idem na put u Briž.

Za Dragana, gledala sam juče Germanwings za maj sledeće godine kada je u planu moj put i najjeftinija povratna je 103 evra (9evra odlazak, 29 povratak i takse 40 i nešto i 22 evra na pr.)

Ja krećem iz Beograda u subotu i za obilaske imam samo još nedelju i ponedeljak i sledeću subotu, tako da je meni izvesnije da ću da letim Alitalijom, pa da onda iz Briža obidjem Brisel, Antverpen, taj Louven koji mi je Vukad preporučio i na primer Gent, ali pošto ne znam da li je izvodljivo vremenski da uključim oba poslednja, kažite mi kakvi su, za koji (Louven ili Gent) da se opredelim, ako ne uspem da vidim oba.

Pozdrav za Dragana, Vukada i Totija!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa s obzirom da imas samo 3 dana mozda je bolje da se zadrzis na Briselu, Antwerpenu i Brizu da ne bi jurcala okolo, a i pretpostavljam da ces nakon toga biti vec prezasicena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Saglasan, s tim da bih ja mozda pored Brisela i Briza umesto Antwerpena ipak uvrstio Gent.

I Louvain kao univerzitetski grad ima neku svoju draz.

Ni " belgijsko more " nije tako lose (naravno ne mislim tu na kupanje, jer je to surogat od mora), tu pre svega mislim na Knokke kao najvazniji turisticki centar na moru tik do holandske granice, Zee Brugge i Ostende kao veliki grad. Izmedju nekih od njih funkcionise brzi tramvaj.

Nekom sledecom prilikom otisao bih mozda i do Lieza ili Sarleroa, za ovaj prvi znam da je doduse bio veliki industrijski centar Belgije, pre svega zbog rudarstva.

Steta, Zarzuela sto neces biti u prilici da vidis veliku izlozbu Rubensovih slika u Briselu koja je otvorena do kraja januara.

Hvala ti za informaciju za GErman wings, ja mozda odem pocetkom decembra a tada su karte od 130-150 eur, tako da cu i ja verovatno da idem preko Alitalie.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bi trebalo da budem u Brižu tih dana izmedju (utorak-petak), jer mi je tu kongres, pa zato ne izdvajam poseban dan za Briž, već ću tih dana da uspem da nadjen vremena za šetnju, a ubacili ste mi "crva" za Louven i Gent, pa gledam da ih ubacim u taj treći slobodan dan koji mi preostaje.

Glasajte, Louven ili Gent?

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mada, ukoliko ti baza bude u Briselu (od utorka do petka), ta tri dana mozes da potrosis i na Briz, i na Gent i na Antwerpen.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poruke smo izgleda poslali u isto vreme. Dakle ja dajem svoj glas za Gent. Dodatni razlog je i taj sto ti je on maltene na pola puta izmedju Briza i Brisela (voz ide 55 min do Brisela, dakle za manje od 30 min si tamo).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tačno smo u isto vreme poslali poruke, Dragane.

Verovatno ću i da uradim ovako, pošto je Gent na putu za Brisel. A, i onaj tramvaj po obali mi je zanimljiv. Videću.

Najbolje je što sam ja donela odluku da se organizujem i posetim Belgiju.

Sad privremeno stavljam po strani Belgiju, odštampaću vaše preporuke, a u novembru putujem za Salzburg, pa ću da se okrenem tim pripremama.

Sve najlepše Draganu, Vukadu i Totiju.

Pozdrav

Izmenjeno (zarzuela)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zarzuela,

i tebi sve najlepse i lep provod u Salzburgu, pa kad se vratis ocekujemo detaljan izvestaj!

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve najlepše Draganu, Vukadu i Totiju.

Pozdrav

Sve najbolje u svoje vreme, Zarzuela.

Taj tramvaj vozi od Zee Brugge-a do Knokke-a nekih 2 h (40 km je u pitanju).

U tom periodu godine ce verovatno da bude lepo vreme, pa ti vidi ...

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

help!

imate li neki savet/predlog za moj slucaj?

planiram odlazak u Brisel sredinom decembra ali posto je procedura oko vize suvise komplikovana i ne znam da li bih uspela da je dobijem, razmisljam da trazim nemacku vizu pa da se sa njom uputim u Belgiju. da li ce me belgijanci pustiti i da li je to ok? planiram samo da prodjem kroz nemacku ali svih 10 do 20 dana da budem u Belgiji, moze li biti nekih problema zbog toga? i kojim putem da se uputim? voz/bus/avion??? heeeeeelp !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sengenska viza vazi za sve zemlje EU, pozeljno je da se prvo udje u zemlju koja ti je izdala (Nemacka).

U okviru teme imas pdorobno opisane sve varijante putovanja iz Nemacke do Belgije (vozom, takodje i avionom).

Procitaj, pa ako budes jos nesto bilo nejasno, tu smo.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zarzuela, kako je bilo u Brizu?U maju imam kongres tamo pa se polako pripremam.Zahvaljuci temi koju si pokrenula i Draganu,Vukadu i Totiju koji su bili ljubazni da podele informacije na forumu , krecem sa solidnom osnovom.Za koju varijantu transfera si se odlucila?Opisi molim te sve :putovanje, cene, smestaj!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lea,

ja bi trebalo da putujem na kongres u junu, zapravo 31.maja. Pripreme sam počela kao što si videla vrlo rano da bih videla da li ja to uopšte mogu da organizujem i finansiram. Momci su mi pri donošenju konačne odluke bili od ogromne pomoći.

Ja sam za sad jedino rezervisala avion. Plan mi je u startu bio da letim Alitalijom, ali ispostavilo se da je karta ipak skuplja, ako sam ja dobro shvatila ženu u Alitaliji, da oni više neće direktno za Milano, već preko Rima, pa je onda najjeftinija karta za Brisel oko 300 evra. Elem, najjeftinije što sam ja našla je 222evra sa svim taksama preko Swissair-a, na Cirih. Veza postoji svakog dana, u 14,45 iz Beograda, u 19,15 je u Briselu. Dosta jeftinija karta je preko Germanwingsa, ali meni ne odgovaraju dani. Hostele sam gledala na sajtu koji mi je predložio Vukad, ali još ništa nisam uradila. Ja nemam karticu za plaćanje internetom, pa sam tu malo smotana.

I znaš šta je božanstveno, što sam u poslednje vreme naišla na toliko ljudi koji su bili u Brižu i svi su redom oduševljeni. Tamo imam 3 slobodna dana i planiram da odem u Brisel, Gent i Antverpen.

Kad ti putuješ? Isto u Briž?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U stvari kongres je od 3-6 juna u Bruzu, ja sam mislila da odem neki dan ranije.Ti si zaista na vreme zapocela organizaciju i vec znas na cemu si.Ja sam tek ovih dana odlucila da probam da organizujem putovanje u sopstvenom aranzmanu poucena iskustvom sa ranijih odlazaka na kongrese kada agencija preskupo naplati svoj aranžman.Ali naravno, moram prvo da sklopim sve kockice i vidim koliko sve to kosta.Najveca stavka mi je kotizacija -800 eura.Sto se placanja preko interneta tice ja imam karticu Raiffaisen banke koja se izdaje samo u tu svrhu i na sumu koju zelis da uplatis, tako da to moze da ti bude jedno od resenja.

Hvla ti puno za sve informacije, pa ako sve bude kako treba, mozda se vidimo u Bruzu!Mozda nam je i kongres isti(ECPRM?)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26767
    Ukupno tema
    898074
    Ukupno poruka