kriticarka_nickova

KOTOR

92 poruke u ovoj temi

Kotor je prelijep, ja sam se sinoc vratila i jos sam pod dojmom, zaista se nisam pokajala sto sam otisla tamo, bilo mi je divno!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e bas sam mislila na tebe, sta si uspela obici, kako bilo gde si se kupala, pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam koliko cu stici napisat jer mi kicma odpada koliko sam sjedila za kompom, ali evo reci cu par stvari pa kad mi dosadi prekinucu. Dakle, bila sam u Kotoru odmah na pocetku Prcnja u apartmanu samo za mene je bio 7,5 eura, extra apartman...plaza odmah ispod kuce. E takve plaze volim gdje nema pretjerane guzve a nije tacno da Sunce zalazi u 3 sata, bome nas je grijalo i do 5 a kad se premjestimo na mol i do 6 je znalo...no, meni je sve to odgovaralo jer ja se ne volim peci na suncu a i traziti mjesto za hlad...

Isla sam u Risan (nista tu nema sem rimskih mozaika) zatim u Perats isla na ona mala dva ostrvceta, cesto sam pjesacila na relaciji Prcanj-Muo-Kotor...u Kotoru sam sve vidjeka, pentrala se na tvrdjavu u cizmama svi me blijedo gledali (a ja se bome pripremila jer su rekli ima zmija), jedna ruskinja popela se gor i stiklama.

Sto se tice te famozne plaze Plavi Horizont samo da kazem da ni u ludilu ne idete tamo ako ne volite guzvu....plaza sraaaaanjeee zivo, bila sam i na ljepsim i mislim da CG ima i ljepsih plaza...doduse zbog guzve otisla sam na kamenje na one stijene gdje su golaci, i tu sam medju njima bila mnogo nekulturna jer se ja nisam skidala, sa me gabri...tu smo zaradili ubode jeza i vijdeli smo neku zivotinju slicnu kuni...hm...sta bi tu moglo da bude...

U povratku smo svratili u Herceg N. par sati i etotiga.

Smjestaj je ok duplo jeftinije nego u Hr. no cijene po kaficima su katastrofa! ***** sve sto je u Bosni 2 km tamo je 2 eura pa to je duplo. Ne mogu prezalit sto sam se nadavala para za kafice i te gluposti, a tek za prijevoze...malo malo 2 eura....tako da sam samo za sebe do Risana dala i obratno 8 eura, ***** ko da je Risan kod Podgorice...ne, nisam stipsa...al sto je previse previse je.

Perast mi se dopo isto, a i Kotor! U Kotoru smo bili na karnevalu, bas je bilo super. Ne znam ako mi jos nesto naupadne javicu se ja...ili pitajte..

p.s. za izlete na Lovcen nisam mogla nikog da ulovim tako da nisam ni otisla :(

Izmenjeno (DraganV)
Psovke
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nismo se razumele oko Sunca, ovamo je bio hlad popodne, a ne zalazilo Sunce, ili je to mozda neko drugi rekao, nebitno...

Drago mi je da bese lepo, meni su ostrvca najjaci utisak....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba mi dvokrevetna soba u Kotoru.

Znate li nekog ko izdaje negde blizu centra ili ka Dobroti,hitno

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poslala sam ti PP sa mailom vlasnika smeštaja u Kotoru :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zna li neko dobar smestaj u Kotoru ili blizini i koje su cene (2krevetna soba, apartman)?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro vece :)

Planiramo odmor, odlucili smo se za Kotor u julu, da li neko ima kontakt za neke fine apartmane(tri osobe su u pitanju), ne moraju da budu ni lux, a ni u centru... Hvala puno unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako ne insistirate da smeštaj bude u centru onda je svakako mnogo bolje da kao lokaciju apartmana odaberete Dobrotu. To je blizu Kotora da uvek možete peške da prošetate a opet preko dana imate opciju da se kupate na onim njihovim minijaturnim plažama ispred apartmana :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo tako. Mi smo jedne godine bili smešteni u Orahovcu koji je nekih 6-7 km od Kotora prema Perastu na samoj plaži. 576a588d43145_17.Naaterasajegranicaplae.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

aaaa... znam za te apartmane u Orahovcu koji su na samoj plaži, to je idealan smeštaj za porodice sa malom decom. Ipak je 6-7 km do Kotora daleko da se svaki dan šeta, obzirom da ne postoji šetalište nego samo magistrala. Orahovac ima lepšu plažu ali mi Dobrota dođe kao neko kompromisno rešenje, da ne mora za svako kupanje da se pali auto, a i uveče može pešaka do Kotora.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A dje cete u Oravac hahah daleko vam je to...osim ako imate auto pa vozite svaki dan po vrucini do grada i kroz guzve 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moja kratka poseta Kotoru...sledeci put ce biti duze...96CB9DB7-B941-4D31-B43E-887AF681F2CE.thu25C63A43-D54E-4B1A-8116-B489EB9C3D72.thu6A90938B-2FAC-4C9B-9BA4-983CEA04B269.thuF8BF319E-77A7-461A-B67B-B629290F37E3.thuAFD28DC3-76C5-4286-B51C-947C455EC5D8.thu9D1CD881-798A-47F4-BED1-CE05B60B58D3.thu2AFCE7BF-EEEE-4B69-B1A3-94FE15BB876F.thu

B1BDF747-6217-49DD-AE64-8265915C138B.jpeg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kotor :srce: Vratili smo se pre nekoliko dana, na moju veliku žalost!

Grad je divan i najdraži mi je od svih tamo dole :)

Pogled sa tvrđave fantastičan!

Po preporuci vlasnice jednog kafića, na tvrđavu se nismo peli stepenicama, već zanimljivijim i uzbudljivijim putem, odnosno stažama-serpentinama. Ja inače ne volim penjanje, posebno ne po stazama od sitnog ( ili pri kraju srednjeg kamenja), ali verujte mi da nije teško :) Uvek možete da zastanete i odmorite se, užicvate u pogledu, tuda nema puno ljudi.

Postoje dve kuće, gde se možete odmoriti. U prvoj nismo zatekli nikog, stolice su bile napolju, piše da imaju domaće sokove, kafu. Kod druge smo naišli na vlasnika, pravi šaljivdžija:D On je napravio pravu terasu, sa većim tronošcima, ima domaći sok od nara, rakiju, sir, pršutu. Ima i čist toalet, ali prvo morate nešto da naručite. Posle našeg dolaska, pojavio se i mladić iz Nemačk, pa smo svi zajedno sedeli i pričali na srpskom, engleskom i ruskom:D Nama nije ništa naplačeno, iako smo insistirali, verovatno jer je bio početak turističke sezone.

Na tvrđavu smo ušli kroz neki prozor, koji inače oni zatvaraju jer na glavnom ulazu karta 8 evra. Sišli smo stepeicama, što mi je bilo teže nego popeti se onom stazom:neznam: Svuda usput ima ljudi koji prodaju vodu i sokove. Mogli bi malo viđe da porade na čistoći gore i još neku kantu da postave.

Nastaviću priču :)

20190401_121636.jpg

20190401_151025.jpg

20190401_151031.jpg

20190401_151033.jpg

20190401_151039.jpg

20190401_151042.jpg

20190401_151053.jpg

Izmenjeno (Tirkizna)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

DSCN4662.JPG

DSCN4666.JPG

DSCN4730.JPG

DSCN4674.JPG

DSCN4729.JPG

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26767
    Ukupno tema
    898088
    Ukupno poruka