kriticarka_nickova

KOTOR

95 poruka u ovoj temi

Bicu u KOTORU nekih dvije sedmice. Molim sve one koji znaju dobre plaze u blizini Kotora da mi preporuce (nije vazno sto su 5-10km) i da mi kazu kako stici do njih, kojim putem, jer bih pjesacila. Takodjer me zanima sta u blizini Kotora ima zanimljivo da se vidi. Kako doci do NP Lovcen iz Kotora?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza Plavi Horizonti ti je na 10km od Kotora kad prodjes tunel i dodjes do raskrsnicu kod aerodroma levo je za Budvi,desno za Tivat, a ti ides pravo prema mesto Przno to je ustvari Plavi Horizonti Hotel prekrasna pescana plaza...

To je i Trsteno plaza levo prema Budvi prije kamp Jaz, takodje i ploce u blizni je odlicna plaza...

Mozes da ides na obilazak oko ceo Zaliv, ima prekrasna ribarska mesta kao sto su Perast i Risan.

Sto se tice Lovcen, imas na ulazu u Kotora skretanje desno za Cetinje i ides po taj put preko sela Njegusi imas prekrasan pogled iznad Boke, ides nagore prema NP Lovcen i Mauzolej Njegosa :) Posle preko tog puta iz Cetinja simnes se u Budvi i nazad u Kotor i pravis ceo krug i jedan divan proveden dan u setnju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kotor, i Boka uopšte, i nisu baš prepoznatljivi po lijepim plažama, već po kulurno-istorijskim spomenicima. Pored Prčnja i Risna, malo bliže s druge strane Kotorskog zaliva su ti mala mjesta Prčanj i Stoliv, koja su idealna za odmor i sigurno će ti se dopasti. U Dobroti imaš nekoliko kafića na obali koji posjeduju sopstvene plaže/ponte (npr. Alibaba), mada na njima obično bude previše šminke i poziranja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kotor je lep za setnju ali nema plaza.Jaoo ne znam kako ti to planiras da pesacis toliko,da nisi na nekom rezimu skidanja kila :))))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Bojan, nadam se da imaju i neki kombiji busevi radi prijevoza jer necemo bas uvijek biti u formi da pjesacimo i tamo i ovamo....

Ne skidam kile, fit sam, sportski tip,planinar i nemam ni grama viska kila,pozdrav.A upoznata sam sa time kakav je Kotor zato i pitam za plaze.Za pocetak meni bi pasala i neka kamena plaza ako postoje takve...da li postoje kamene plaze jer ne trazim nikakav pijesak folove golove ja sam skromna glede toga...

I da kakav je taj Prčanj? Jel imaju neka dva Prčnja il samo jedan, izgleda da mi je tu adresa?

Izmenjeno (kriticarka_nickova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imas mini bus na svaki sat do sat i po do Plavi horizonti i obrnuto do Kotora...prosle godine bilo je oko 3-3.5 evra u jednom pravcu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da kakav je taj Prčanj? Jel imaju neka dva Prčnja il samo jedan, izgleda da mi je tu adresa?

Upravo sam vidio da sam u postu dva puta napisao Prčanj, na prvom mjestu je zapravo trebalo da piše Perast. :) Prčanj je bliži Kotoru od Perasta, ali oba naselja su jako lijepa i prepoznatljiva po .

Evo nekoliko podataka o pomenutim mjestima sa sajta TO Kotor:

Prčanj je naselje na istočnoj strani Vrmca, naspram Dobrote. Svoj današnji izgled dobilo je tokom XVI, XVII i XVIII vijeka. Među najstarije spomenike kulture ubrajaju se crkva sv. Tome, u gornjem dijelu naselja, iz IX vijeka, sada u ruševnom stanju i crkva sv.Ivana iz 1221. godine. Posebnu atrakciju predstavlja palata „tre sorrelle“ , jedinstvena građevina iz XV vijeka. Bila je vlasništvo kotorske plemićke porodice Buća. Za tre sorrelle je vezana legenda o nesrećnoj ljubavi tri sestre zaljubljene u istog mornara.

prcanj.jpg

Perast je naselje naspram tjesnaca Verige, nalazi se u podnožju brda Kason. Materijalni ostaci pronađeni u pećini Spila kod Perasta govore o veoma ranom prisustvu čovjeka na području današnjeg grada. Grad je dobio ime po ilirskom plemenu Pirusta i imao je burnu istoriju. Ovaj mali barokni grad je u 17. i 18. vijeku doživio svoj puni sjaj. U to doba Perast je imao 100 svojih trgovačkih brodova. Perast je živio od pomorstva, a njegovi pomorci su bili poznati po vještini i hrabrosti.

Ispred Perasta nalaze se dva ostrva - ostrvo Sv. Đorđe, koje je prirodno i ostrvo Gospe od Škrpjela, koje je vještačko.

serbia_and_montenegro_perast_01.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni licno se Prcanj nikako ne svidja......prolazila sam tuda.A Perast mi na slikama lepo izgleda,nadam se da cu bar prosetati tuda ove godine:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na informacijama. Skup taj mini bus 3 evra! Ne mogu da vjerujem! Pa ne idem 40 kilometara dalje od Kotora vec samo 10!

I da samo da mi jos neko kaze plaze u Prčnju, betonske ili ima normalnih plaza? Ne volim betonske ali bih se zadovoljila i kamenitim, jer inace volim se suncat na kamenu mnogo vise nego na pijesku, ali radi promjene lijepo je sve obici i vidjeti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nema nikakvih plaza.....samo one male betonske ponte.A to ti izgleda kao terasica.A i more kao da si na Adi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zapravo ima neka plazica, upravo stigla iz prcnja, skroz do mesta stoliv znaci suprotno od kotora ima mala plaza koja pripada prcnju i desetak metara dalje malo veca koja pripada stolivu. plaze su kamen i sitniji kamen, mada ima i zemljani deo. za autobus ne znam isla sam kolima mislim videla sam ga ali ne znam koliko je. imas izlete brodicem 4e obilazak ostrva risna i perasta i 6e hercag novi.

a sto se suncanja tice to ti je malo teze, plaze su od podneva u hladu a sunce kasno izlazi i rano zalazi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zapravo ima neka plazica, upravo stigla iz prcnja, skroz do mesta stoliv znaci suprotno od kotora ima mala plaza koja pripada prcnju i desetak metara dalje malo veca koja pripada stolivu. plaze su kamen i sitniji kamen, mada ima i zemljani deo. za autobus ne znam isla sam kolima mislim videla sam ga ali ne znam koliko je. imas izlete brodicem 4e obilazak ostrva risna i perasta i 6e hercag novi.

a sto se suncanja tice to ti je malo teze, plaze su od podneva u hladu a sunce kasno izlazi i rano zalazi...

Super hvala na info, samo mi reci koliko minuta je daleko ta mala plazica i ova malo veca da znam da su to te jer sam pjesak...i da li je problem doci do njih obalom da ne pjesacim auto putom? Ovi izleti su super,u Herceg N. cemo stici ujutro pa se prebaciti za Kotor tak da necu na taj izlet ali ovaj drugi cu izabrati,znaci ovo su ostrva Risno i Perasto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisu to ostrva nego mala mesta u zalivu kad ides od Budve prema Kotoru mesta su Perast,Prcanj i Risan.A taj brodic ide od njih do HN,znaci HN je preko puta njih u krug znaci ide magistrala to je zaliv

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

put od kotora do prcnja i nije auto put uzak je i autobusi skoro i da ne mogu ici tuda, vozi se uglavnom sporo i mimoilazi na prosirenjima tako da nije problem stici njim do plaza. mala je prekoputa kafane i prodavnice more, a veca odmah iza krivine znaci 1-2min hoda, sve je mali i nije problem pesice.

a sto se izleta tice super je, iskrcava se na vestackom ostrvu, kroz risan se samo plovi, a u perastu se boravi oko1.5h traje od 15-18:30 cini mi se, isplati se lepo je....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisu to ostrva nego mala mesta u zalivu kad ides od Budve prema Kotoru mesta su Perast,Prcanj i Risan.A taj brodic ide od njih do HN,znaci HN je preko puta njih u krug znaci ide magistrala to je zaliv

brodic ide na ostrvo gospa od s... pa kroz risanski zaliv pa u perast i nazad u prcanj

a drugi izlet je za herceg novi, mislim mozda ima i drugacije, ali ja sam ovako isla

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka