kriticarka_nickova

KOTOR

95 poruka u ovoj temi

Вратио сам се из Котора (без грешке најлепши град на ЦГ обали), обишао сам и друга места и градове, али сада ћу дати неке практичне савете и информације у вези цена.

Воду са чесме нисам пио, тако да сам куповао оне балоне од 5л и највише се исплати њихова домаћа Суза у Волиу која кошта 0,85е што је 100 дин, док иста таква у Идеи кошта и до 160 дин, а аква вива је и 200 дин односно 1,65е. Дакле ко може да бира супермаркет, најјефтинији је Воли.

Њихово Никшићко пиво лименка је скупље него у БГ, креће се од 0,79 до 1,09е дакле од 90 до 130 дин. Килограм трешања у Воли-у је 4е, док на пијаци се могу наћи и за 2,5е, али испоставило се да су ове из супермаркета увек биле свежије и слађе.

 

Што се тиче цене транспорта. Blueline који вози уз обалу залива, кошта 1 е, бар је нас коштала релација Котор Рива - Марков рт. Иначе је јако непредвидљив, не постоји јасна шема полазака, на сајту стоји да иде на пола сата, а тамо неки кажу да иде на сат времена, колико смо и ми чекали.  Улице и кроз Доброту, а послебно кроз Муо и Прчањ су превише уске, практично једна мало шира трака, кроз коју морају да прођу возила из оба смера + пешаци.

Релација са другим градовима је одлично организована, аутобуси су климатизовани, кашњења нема или су минимална, Котор-Будва је 3,5е - 4е, Котор - Х. Нови 3,5е - 4е, Котор - Тиват 2е - 2,5 е.

Цене крстарења се нису промениле 15е за Пераст и Госпу од Шкпјела и 30е Плава пећина.

Што се тиче тврђаве, не постоји начин да се уђе кроз тај wrong way, зато што су пунктови за наплату постављени на најнижој тачки са обе стране и кошта 8е.

Бус конекција Котор - Тиват аеродром не постоји, чак ни из Титва не постоји бус линија која иде тих пар километара до аеродрома, тако да смо ми ишли таксијем који званично кошта 20е, али без проблема се може спустити цена на 10е-15е.

 

 

DSC03845-.JPG

DSC04118-.JPG

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Сам град Котор нема плаже, а Которска плажа је заправо почетак Доброте (Котор је седиште истоимене општине која са протеже дуж целог залива до Каменара и Лепетана ), јер чим се пређе мост и река Шкурда, дакле од  ТЦ Камелије креће Доброта (которско предграђе) која се протеже неких 7км.

Плаже уз град Котор, односно тај почетак Доброте треба избегавати, као и све плаже где се налази нека лука, нису баш чисте (мада улице су изузетно чисте), али искрено мени се ни остатак Доброте није нешто свидео, јер има доста бетонских плажа, које изгледају као неке мини луке, са ту и тамо неким малим шљунковитим плажама.

Зато сам одлазио у Марков рт, то је место између Прчња и Столвила, чак сам тамо и видео Кнеза на плажи која има скупље лежаљке него Будва, чак 30е за две лежаљке и два сунцобрана, док рецимо Могрен плажа у Будви даје чак боље лежаљке т.ј. исти комплет за двоје за 20е. Међутим ту постоје и јавне плаже и нису уопште пренатрпане као у Будви.

Реално, мислим да је много јефтиније купити сунцобран у Котору у кинеској радњи код Суда т.ј. Камелије, нисам питао за цену, али не верујем да је више од 15-20е, јер рецимо ту сам видео мајице за 2,5е и кишобране за 3е.

 

 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поздрав свима! Разматрамо ове године Морињ или Ораховац. Прочитала сам да та места имају пешчано-шљунковите лепе плаже. Знам да се у Морињ уливају реке, па је вода чистија, али и хладнија. Да ли је можда неко тренутно тамо, има ли гужве? Пријало би ми 'пензионерско' место, да пливам, одморим се и, наравно, обавезно видим Котор. Ако је неко одседао у Морињу у апартману Кнежевић, значили би ми утисци. Да ли је далеко од плаже (пише око 100м)?

Колико траје пут из Београда?Свака информација ће значити. 

Хвала унапред ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Поздрав свима! Разматрамо ове године Морињ или Ораховац. Прочитала сам да та места имају пешчано-шљунковите лепе плаже. Знам да се у Морињ уливају реке, па је вода чистија, али и хладнија. Да ли је можда неко тренутно тамо, има ли гужве? Пријало би ми 'пензионерско' место, да пливам, одморим се и, наравно, обавезно видим Котор. Ако је неко одседао у Морињу у апартману Кнежевић, значили би ми утисци. Да ли је далеко од плаже (пише око 100м)?

Колико траје пут из Београда?Свака информација ће значити. 

Хвала унапред ?

Ја бих без двоумљења изабрао Ораховац, јер и тамо је чиста вода, а и нема реку због које вода може бити хладнија.

Друга предност је позиција, јер се налази између два места која мораш посетити, а то је Пераст и Котор.

Што се тиче пута, aко ти није проблем да додаш још 50ак евра, он траје 30ак минута колико треба до аеродрома у Тивту.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ја бих без двоумљења изабрао Ораховац, јер и тамо је чиста вода, а и нема реку због које вода може бити хладнија.

Друга предност је позиција, јер се налази између два места која мораш посетити, а то је Пераст и Котор.

Што се тиче пута, aко ти није проблем да додаш још 50ак евра, он траје 30ак минута колико треба до аеродрома у Тивту.

Хвала много на одговору и помоћи. У суштини, места су баш близу, тако да се може једном ићи на плажу Морињ,  а други пут на Ораховац. Вероватно ће пресудити приступачнији смештај. Баш су корисне све ваше информације, хвала.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ovom mestu  ( slike 1 i 2. ) je proleca 2019.bila Konoba Akustik ( ima i u Bgd-u ), a sada je novi restoran, nesto skuplji, sa jednom neljubaznom konobaricom ( ne znam kakvo je ostalo osoblje ) Hrana je ukusna, ali su male porcije, naplacuhe se kuver.

 

Konoba je sada nblize parku i luci, ima lepu terasu na spratu, hrana je odlicna, konobari ljubazni, normalna velicina porcija.

Prethodna lokacija je lepsa jer je tik do mora.

 

Zamerka na restorane i kafice u kojima smo bili-nigde nema kupinovog vinam niti sangrije, na mnogim mestima cak ni Nes kafe, ne samo u Kotoru, vec generalno u Boki.

DSCN1224.JPG

DSCN1221.JPG

DSCN1202.JPG

DSCN1209.JPG

DSCN1198.JPG

DSCN1273.JPG

DSCN1339.JPG

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila je ranije konoba Akustik a sada ima novi naziv. Davno, cim se otvorila , radila je dobro da bi se u medjuvremenu ta konoba pretvorila u mjesto za turiste. U jednom momentu su bezobrazno digli cijene, za cak do 4 eura, a usluga im je bila cista nula, 

Bili su jako bezobrazni prema domacem stanovnistvu koje je zeljelo nekad da svrati na rucak , veceru ili da popije kafu. To im se i obilo o glavu jer su tokom korone ljudi poceli namjerno da idu u ona mjesta gdje ih nisu mrzili samo zato sto su lokalci. 

Sto se tice tog dijela , od otvorenog bazena sa Starim gradom, preporucuje se poci u konobu AS na Trgu od oruzja, u Astoriju, koja osim skupljih jela ima i jela sa pristupacnijim cijenama i uvijek drzi visok kvalitet, Ako neko zeli da jede jeftinije a lijepo, postoji La Catedral koji se nalazi sa lijeve strane od katedrale, samo sto se prodje portun. 

Zaista nisam ni ja nigdje primjetila kupinovo vino a vidis, neko bi ga traziol. Predlozicu da dopune kartu pica. :) Ako ima jos nesto sto ste zapazili a da vam se nije svidjelo, javljajte. :) 

Izmenjeno (HoneyMne)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Markes, prvo da ti odgovorim za gradsku plazu. Naravno, istina je da se preporucuje kupati suprotno od rive i luke, narocito kada dolaze kruzeri i druga plovila. 

Medjutim, prosle godine, pa i ove sada. nije bilo previse brodova i ispitivanja su pokazala dobar kvalitet morske vode. Sto se tice konkretno gradske plaze koja se nalazi blizu nekadasnje konobe Akustik, desilo se da je nastao problem sa kanalizacijom u mjestu Tabačina ( područje oko TC Kamelija ). Neko vrijeme je to trajalo, čak ni vaterpolisti nisu trenirali na otvorenom bazenu, ali se kasnije rješio i

taj problem.  Gdje postoje kafici, restorani i vise ljudi, ne moze biti previse cisto. 

Ono sto je karakteristicno za Boku Kotorsku jeste da ima kamene plaze,a te betonske plaze koje izgledaju kao mini luke su sutvari ponte i mi smo navikli da se kupamo na njima. Istina, nekad odemo i do Jaza ili na neku drugu pjescanu plazu, ali se uglavnom kupamo na pontama. :)  Dobrota je predivna, a narocito onaj dio koji ne vodi u Stari grad, vec na suprotnu stranu, prema Ljutoj. Ovo ljeto su neki imali priliku da na tom mjestu vide i Novaka Djokovica kako dzogira. :) 

Imaju neku draz te ponte, kao klinac sam sa mojima stalno letovao u Boki u predelu oko Kotora i nekako mi to ostalo urezano i stalno se lepo osecam i uzivam kad dodjem u Boku. Nego znas li nesto o bajovoj kuli, kao klinac sam se tamo kupao a sad nikako da me put navede na tu plazu. Izuzetno cista voda bila i pomalo prohladna zbog izvora slatke vode, par izvora je bilo i na obali blizu vode tu smo hladili sokove, lubenice a stariji pivo. Video sam na netu da su joj promenili licni opis i sad je kao nesto luks pa da li je stvarno skupo i kakve su cene za posetiti i provesti dan tamo?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Imaju neku draz te ponte, kao klinac sam sa mojima stalno letovao u Boki u predelu oko Kotora i nekako mi to ostalo urezano i stalno se lepo osecam i uzivam kad dodjem u Boku. Nego znas li nesto o bajovoj kuli, kao klinac sam se tamo kupao a sad nikako da me put navede na tu plazu. Izuzetno cista voda bila i pomalo prohladna zbog izvora slatke vode, par izvora je bilo i na obali blizu vode tu smo hladili sokove, lubenice a stariji pivo. Video sam na netu da su joj promenili licni opis i sad je kao nesto luks pa da li je stvarno skupo i kakve su cene za posetiti i provesti dan tamo?

Нисам био тамо, само сам прошао бусом када сам ишао на излет до ХН.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne znam kako je tebi izaslo ali pitanje je bilo postavljeno HoneyMne :D  ali u svakom slucaju hvala na odgovoru :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Imaju neku draz te ponte, kao klinac sam sa mojima stalno letovao u Boki u predelu oko Kotora i nekako mi to ostalo urezano i stalno se lepo osecam i uzivam kad dodjem u Boku. Nego znas li nesto o bajovoj kuli, kao klinac sam se tamo kupao a sad nikako da me put navede na tu plazu. Izuzetno cista voda bila i pomalo prohladna zbog izvora slatke vode, par izvora je bilo i na obali blizu vode tu smo hladili sokove, lubenice a stariji pivo. Video sam na netu da su joj promenili licni opis i sad je kao nesto luks pa da li je stvarno skupo i kakve su cene za posetiti i provesti dan tamo?

 

Znam..Bajova kula ti je još odavno Private ...Tamo je sada restoran sa plažom , a 60 eura ti je da sjedneš u separe. Medjutim, po zakonu moraju ostaviti 30% slobodne plaže i od 17h se ležaljke ne naplaćuju. Ali ne znam da li oni to poštuju...

Ja tamo stvarno odavno nisam bila i muka mi je od tih novokomponovanih "biznismena", odnosno krimosa, koji nemaju veze s morem. Jeste odmah pored puta ali im je i mali parking.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To za kupinovo vino i sangriju sam primetila ne samo u Boki, vec i U beogradu i u Trebinju.

 

Zatim, cesto nemaju kolac, predvece ili imaju smao jednu vrstu.

 

Ja ne pamtim imena restorana.

Sedeli smo u vise njih na Trgu od oruzja. Jedan iam kolace u vitrini, ono sto sam jela je lepo, ali, npr, kotorska krempita im je bas losa, cak je mnogo bolja ina iz Arome koju kupujemo u Beogradu :D. Njiam zameram los toalet, smrducka, bas!

U nekom restoranu na trgu, gleda bas na sat i banku ( mislim na Erste ), smo jeli neku cokoladnu tortu, kazu samo to im je ostalo. Bila je divna, odlicna, plus veliko parce! Ja sma bas ljubitelj slatkog, ali nisma mogla celo parce da pojedem ( 3.5 evra )

Meni Kotor i sada nedostaje, najvise onaj deo gde je MZ i komunalna policija, ne znam kako se zove, kao neki parkic. Nedostaju mi sve one macke, muzka i klupe.

DSCN2535.JPG

DSCN2527.JPG

viber_image_2021-10-18_12-50-37-209.jpg

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kremipita i rozada se u  Kotoru jedu u Forci tokom prepodneva, posto brzo planu. Posebno vikendom i ako je lepo vreme. I ostali kolaci su im uglavnom dobri.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2022

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka