srkicom

Amsterdam

181 poruka u ovoj temi

Ako ideš vozom, hvataš sa aerodroma gradski bus za Eindhoven. 500 i 501, čini mi se. Voz ide iz Mastrihta za Amsterdam (možda Amst. nije poslednja stanica, ali je Mastriht prva. Bar sam se ja tim vozom vratio iz Amsterdama, a otišao sam busom).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U junu sam bila u Holandiji 5 dana Wizz air-om, rent a car-om smo obišli Amsterdam, den Hag, Roterdam, Delft i još neka mesta. Od prevoznih sredstava smo koristili avion, auto, biciklo pa čak i jedrilicu u Roterdamskoj luci. Naravno moj suprug se i kupao u Nordvijku i Ševeningenu. Ako nekome trebaju informacije o gore navedenom na usluzi sam :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

planiram u Amsterdam polovinom decembra na par dana. Kazite mi koji je prevoz najisplativiji sa aerodroma Eindhoven do Amsterdama. Preporuka sta se moze videti i kako stici do toga?

Moze i preporuka za neki hotel- hostel u Amsterdamu

hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo u Eindhovenu iznajmili automobil za 40 eura, mada ima i jeftinije, ali pošto je nas bilo četvoro uzeli smo veći automobil. U Amsterdamu smo auto ostavili u garaži i time dobili neke besplatne karte za prevoz po gradu, nisam tačno sigurna o čemu se radi to je bio muški deo posla ali na taj način su Holanđani rešili problem gužvi po gradu. Još jedan zanimljiv podatak je da se mora čekirati i kada se ulazi i kada se izlazi iz autobusa da bi se dobili podaci gde se ljudi najviše kreću :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

planiram u Amsterdam polovinom decembra na par dana. Kazite mi koji je prevoz najisplativiji sa aerodroma Eindhoven do Amsterdama.

Holandija ima jako razvijen zeleznicki saobracaj, ja sam pre par godina poprilicno prokrstarila ovu zemlju koristeci iskljucivo vozove na preporuku rodjaka koji zive tamo. Naravno postoje i autobusi ali se daleko manje koriste. Od aerodroma se prebaci lokalnim autobusom do grada, i koristi voz do Amsterdama, cesto idu. Slobodno idi u2 razred voza, sasvim je pristojno. Lepa zgrada zeleznicke stanice u Amsterdamu je prakticno u centru grada , cim izadjes kreni pravo, kroz ulicu Dam.

Smestaj ti ne mogu preporuciti jer sam tamo dolazila na jednodnevne izlete,ili u kombinaciji sa obilaskom den Haga , Delfta itd. Koji su tvoji afiniteti da bih ti mogla preporuciti sta da obidjes... :hello:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razgledala bih muzeje koji mogu da se razgledaju 2eventualno 3dana.

Hvala Ljerka

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovaj grad je prepun muzeja, pa ces sigurno naci nesto i za svoju dusu. Pripremi evrice, jer cena karata u boljim muzejima nije ispod 15 eur-a, ali naravno ima i jeftinijih.

Posle dugog renoviranja otvoren je Rijks muzej, gde ne bi trebala propustiti Rembrandtovu izvanrednu kolekciju slika. Na ovom sajtu imas pregled njegovih najznacajnijih dela:

https://www.rijksmus...rmensz-van-rijn

Naravno, tu su i znacajna dela Vermera van Delft-a i ostalih flamanskih majstora.

Poseti ako mozes muzej Van Goga, imas na raspolaganju ogromnu kolekciju slika, skica, pisama, suvenira i sl. Vredi za sve pare.

Ako si ljubitelj Sezana, Monea, Pikasa, Mondriana, onda pravac u Stedelik muzej.

Obidji i kucu, muzej Ane Frank u kojoj se krila za vreme progona i pisala cuveni dnevnik.

Za dame posebnog ukusa, na raspolaganju je i muzej dijamanata.

Za radoznale, muzej erotike i seksa, ( pazi, jedan je u cetvti Crvenih fenjera pored kojeg paralelno prolazis iduci kroz ulicu Dam, a drugi je gotovo u centru grada).

Ima raznih muzeja, pocev od muzeja naocala, lala, istorijski, tatoo, tropical, ma svasta nesto... moras se opredliti. Racunaj na vreme zbog guzve u redovima.

Proveri na netu, ranije je bila kombinacija voznje po kanalima i muzejskih karata, tako da su karte za pojedine muzeje bile jeftinije.

Na raspolaganju sam i za druge savete... :hello:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala :cmok:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je preporučljivo otići autobusom do Amsterdama u svojoj režiji i tamo naći smeštaj u svojoj režiji na nekoliko dana?Preporuka za neki dobar hostel ili jeftiniji hotel?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

planiram u Amsterdam polovinom decembra na par dana. Kazite mi koji je prevoz najisplativiji sa aerodroma Eindhoven do Amsterdama. Preporuka sta se moze videti i kako stici do toga?

Moze i preporuka za neki hotel- hostel u Amsterdamu

hvala

Jao kako ti zavidim. Amsterdam mi se bas svideo. Holandija uopste. Njihova klopa. Ljudi. One krive kuce. Sve mi je leglo.

Ako planiras da kupujes Amsterdam ili Holand pass razmisli dobro sta ti se vise isplati. Nama je korisniji bio Holand pass. Sa njim nam je, izmedju ostalog, bio besplatan ulazak I u Rijks muzej ( a njega nikako ne smes propustiti ).

Ja inace ne volim te pass-ove zbog kojih juris kao muva bez glave od muzeja do muzeja, ali u Amsterdamu su ulazi u muzeje prilicno skupi, pa iako ne obidjes sve ono sto mozes pomocu pass-a, opet ce ti se isplatiti I to dobro.

Uzivaj za sve nas. :hello:

Da li je preporučljivo otići autobusom do Amsterdama u svojoj režiji i tamo naći smeštaj u svojoj režiji na nekoliko dana?Preporuka za neki dobar hostel ili jeftiniji hotel?

Daleko ti je busom do Amsterdama. Imas wizz do Ajdhovena, pa odatle busom ili vozom do Amsterdama, I krace I jeftinije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

5.jpg

Shopping - od trga Dam na jug ide ilica Kalverstraat, prepuna ljudi i raznih firmi.Meni se najvise dopala robna kuca za klince :). Lako je naci i sve te marke jefinih kuca CA ,HM i druge

Ono sto je teze naci su toaleti. Za muskarce nije problem - cak i turisti fotografisu one javne poluotvorene.Veci problem je za zene.

Na slici je robna kuca De Bijenkorf, na trgu Dam. Zanimljiva je ne samo po robi nego i po tome sto na zadnjem spratu ima besplatni wc.

E, kako taj problem postaje strasan za Kraljicin dan. Em toaleta nema, em kad ga nadjes ljubazno te oderu. Najbolji biznis tog dana :hahaha:

Inace, nisam pratila ovu temu, ali moram I sa zakasnjenjem da pohvalim tvoj trud.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,ne mogu da zapocnem novu temu jer sam novi na forumu pa da pitam ovde :)

Trebao bih sredinom februara da idem na neke radionice u Delft pa me zanima koja je najjeftinija varijanta?

Nasao sam prevoz wizz airom i cini mi se da je to najpovoljnije,povratna karta do Ajndhovena sa kabinskim prtljagom onim malo vecim 12 000 RSD :D Posto nisam ranije putovao avionom nemam neke velike zahteve,a i bitno mi je da sto jeftinije prodjem(studentski zivot)... Zanima me da li ima nesto jos jeftinije i ako nema,koji je najjeftiniji nacin da dodjem od Ajndhovena do Delfta?

Nadam se da ce neko odgovoriti jer vidim da forum nije bas najjaktivniji, hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Simpaticni gradic Delft je blizu Roterdama, najbolje da koristis voz od Eindhovena, neces se voziti duze od1,5h. Vozovi se cesti na toj realciji i nije neophodna rezervacija unapred,

Kupi kartu za 2 razred voza, nije neophodano nista luksuznije, jer je 2 razred solidan,

ps Seagull da li si bila u Amsterdamu, cekamo utiske....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,ne mogu da zapocnem novu temu jer sam novi na forumu pa da pitam ovde :)

Trebao bih sredinom februara da idem na neke radionice u Delft pa me zanima koja je najjeftinija varijanta?

Nasao sam prevoz wizz airom i cini mi se da je to najpovoljnije,povratna karta do Ajndhovena sa kabinskim prtljagom onim malo vecim 12 000 RSD :D Posto nisam ranije putovao avionom nemam neke velike zahteve,a i bitno mi je da sto jeftinije prodjem(studentski zivot)... Zanima me da li ima nesto jos jeftinije i ako nema,koji je najjeftiniji nacin da dodjem od Ajndhovena do Delfta?

Nadam se da ce neko odgovoriti jer vidim da forum nije bas najjaktivniji, hvala unapred :)

Jeftinije od Wizz Air nema. Ja sam kupila povratnu za 45 eura. Već sam pisala da smo iznajmili rent a car pošto nas je bilo četvoro i to je onda isplativo. Delft... savršen...stavila sam foto turu ovog gradića.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26415
    Ukupno tema
    884118
    Ukupno poruka