srkicom

Amsterdam

182 poruke u ovoj temi

Bio sam i ja u tom istom hostelu i prvi put kad sam boravio u Amsterdamu. Zato ga ponovo rezervisem. Za De Wallen cu videti jos :D ako ne nadjem neku slobodniju turistkinju :D ili domacu :D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji, putujem sa suprugom u Amsterdam na tri dana. Ali za dozivljaj samoga grada imamo svega jedan dan. Mislila sam u obilazak grada od svih muzeja ugurati Van Goghov (mozda i Rijksmuseum) muzej buduci da je muz slikar. Malo sam procesljala ovu temu i vidjela da su neki kupovali karte mjesecima unaprijed. Mora li to bas biti tako? Takoder sam vidjela da se na netu moze kupiti karta koja ce me rijesiti dugackog reda, a vrijeme mi je bitno s obzirom da smo tamo tako kratko.  Neke preporuke za dobar rucak sa njihovim specijalitetima, dobar puf puf pass coffee shop? Hvala na lijepim slikama i odgovorima. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li ste vec bili ali ajde  da kazem moje iskustvo.  Ja sam kupio karte mesecima unapred za Rijksmueum i Van Gog muzej. Mislim da onda necete cekati dugo u redu da udjete. A dobar rucak sa njihovom tradicionalnom hranom imate u restoranima The Pantry, Haesje Claes,  De Blauwe Hollander. A u bilo koji Bulldog kofi shop udjete, necete pogresiti :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sve karte tamo kupovao i nije bilo nikakvog reda.Kupuje se u onim njihovim prodavnicama kojih ima po celom gradu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zna neko ima li neki bus Ajndhoven. Amsterdam posle 3 pm, planiramo putovanje u Amsterdam, vidim da ima aero bus ali je malo skup pa jel zna neko jeftiniju varijantu? Flix bus nema a nznm kolko se mogu pouzdati u informacije sa get by bus ili bustickets 4 me?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Voz, 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi po prvi put idemo u Amsterdam u novembru, preko Transavie izasla karta nesto smesto, uzeli smo lep hotel sa 4* na reci Amstel, mislim da je to odlicna lokacija. Imamo doduse samo tri dana tamo, pored VanGogh-og muzeja, sta mislite sta je jos prioritet za obici?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rijsk muzej. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Braco planiram put u Amsterdam sa drugarom u novembru na 3 dana max.Isao sam malopre u Transaviu rekli su neku veliku cenu tako da sam od njih odustao.Zanima me najjeftiniji prolaz do tamo...kako,preko koga i tako dalje.Da li je put preko Ajndhovena zaista najisplatljiviji?Znaci mi svaka pomoc posto mi je velika zelja tamo da odem, unapred zahvalan :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mi po prvi put idemo u Amsterdam u novembru.....pored VanGogh-og muzeja, sta mislite sta je jos prioritet za obici?

 

 

Pored već pomenutih predloga za muzeje, možda bi Vas interesovao i odlazak u muzej Madame Tussauds.

 

Ovaj muzej je jedna od najposećenijih atrakcija u Amsterdamu i jedan je od 26 muzeja ove vrste na svetu.

 

Nalazi se na glavnom trgu, Dam.

Na poslednjem spatu muzeja su voštane figure mnogih poznatih ličnosti, u prirodnoj veličini:

 

 

9A8DFD19-DD58-4F41-9139-49F180606988.thu

 

970ED360-395B-46C8-80DF-C8B0DCBF09CC.thu

 

A709B473-B692-4EAF-A6C9-D0BE2C0E59EC.thu

 

5C86E25B-1217-4A13-BABF-CB99133E5494.thu

 

AAE7BE29-3FD7-4087-89AB-2747E5E4F1F2.thu

 

DEDC1321-6DE2-4B11-B06D-FFFA5652BB12.thu

 

037FB787-DCC4-40F3-9351-A5F4150B73A6.thu

 

F49F61AB-BA50-4967-A784-4C2CC78E99EE.thu

 

1E9B5E23-B841-499E-889A-BF809E89E4FD.thu

 

85E5A552-6E33-4CEC-BA88-44A46D5BA5DB.thu

 

D66A479B-06C9-4BA5-9C25-037696DEA0BD.thu

 

i naravno, Van Gogh, :)

 

77A11F5B-87DE-459E-9FA0-82B064C99262.thu

 

 

Takodje preporučujem i posetu muzeju/kući Ane Frank:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BiljanaK taj muzej vostanih firugra izgeda bas zanimljivo, tako da cemo ga dodati na spisak.

Van Gogh se podrazumeva, nego kakve su guzve za ulaza? Koliko ranije treba uzeti ulaznicu, mislim online da ih kupim, mi idemo u sopstevnoj reziji tako da se sami org za sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I imam jos jedno pitanje, posto idemo u sopstvenoj reziji, koja opcija nam je najbolji za prevoz od aerodroma do smestaja? Kako se krecu cene taxija, i koje su nam jos opcije :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Voz vam je dobra opcija od aerodroma do Amsterdama.

Pa posle vec neki gradski prevoz do smestaja ili peske, u zavisnosti gde vam je smestaj.

 

Sta obici... pa svasta :) Sto se tice muzeja, stvarno ih ima dosta, sto naravno zahteva i vreme. Izdvojte sta vas zanima. Ostalo vreme uzivajte setajuci samim gradom.  Zavlacite se svuda, sednite negde... uzivajte u gradu.

Evo sajta, imate tu sta sve obici po gradu, galerije, muzeje.. pregledajte , vidite sta vas zanima

Mozete otici u Zaanse Schans. Vozom iz Amsteradama, bilizu je bas. Preporuka od mene da odete. Dva puta sam isla, stvarno je lepo za videti. E sad, kao je u novembru ne znam, ali sigurno ce vam biti lepo.

Naravno uvek mozete otici do jos nekog grada, ali za to vam vec treba vise vremena. 

 

Poseta nekom od muzeja, ali morate izbor napraviti jer je ih stvarno puno, obilazak grada i odlazak u Zaanse Schans. Meni je to ok za tri dana boravka.

 

Ako resite da ipak obidjete jos neki grad, mada imate malo vremena, ali eto ako resite, mozete posetiti neki od ovih:  Harlem, Delft, Hag.... Ima jos lepoh, ali su ovi blizu Amsterdama. Ne gubi se puno vremena u u prevozu. Sve vozom idete.

 

(evo mojih fotki Zaanse Schans 2010. godina  i 2013 godina .

Amsterdam 2010. godina  I deo , II deo i 2013 godina  )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videla sam slike, lepe su :cvetic: Ne vereujm da cemo ici van grada, jer mislim da je malo vremena, za prvi put istrazicemo to sto ima u centru, a tu smo i smesteni, uzeli smo hotel na reci Amstel, koliko sam videla odlicna lokacija.

Da li postoji nesto poput ubera, go jack i sl za prevoz od aerodroma? Verujem da je taxi najbolja (i najskuplja) opcija, nama je bitno da ne izgubimo puno u transportu jer zelimos to vise da vidimo do grada. Ako neko zna cene taxi prevoza, znacilo bi mi.

Izmenjeno (LanaDada)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taxi sa aerodroma do grada je oko 40 eura, Uber 20-25. 

Uber dolazi ispred Sheraton hotela, kada izađete sa   aerodroma malo na desno, nekih 20-30m pa pređete ulicu, hotel vam je onda sa leve strane a improvizovana stanica sa desne, uostalom videcete gomilu kanta automobila Hondi, Tojota, Renoa, vozači su odreda Muhamedi i Šabazi ali to ne treba da vas brine. Internet je besplatan na Šitholu ali signal se gubi čim se napusti aerodromska zgrada, ako pozivate Uber zapamtite broj kola ili skrinšotujte... 

Takođe, Uber na central stanici dolazi po vas ispred hotela Ibis koji je nekih 150-200 metara desno od stanice kada izadjete iz nje. Na ostalim lokacijama uglavnom dolazi tamo gde se pozicionirate.

Za muzej mog ludog mlađeg brata karte je najbolje da kupiti preko neta 3-4 dana pre dolaska, (i ako se dobro sećam to nisu bile e-ticket već su morale da se podignu print karte na šalteru u zgradi preko puta ulaza u muzej)  ako uzmete rani jutarnji termin, npr 9 ujutro, a  dobroj ste kondiciji onda možete isti dan nastaviti u Rijsk koji je na par stotina metara udaljenosti. Za njega nije bilo potrebe da se kupuju karte unapred, dok je za ludog gogu više nego dovoljno odvojiti 1,5-2h za Rijsk vam treba ostatak dana. 

Ostali muzeji u Ams su manje više mikro muzeji, više vremena izgubite da bi dopešačili do nih nego što je potrebno da bi pregledali postavku. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka