srkicom

Amsterdam

182 poruke u ovoj temi

0.jpg

Svi su vec culi za skriveni dragulj Begijnhof - pa ako kad covek izadje na drugu kapiju ,naletece na jos jedan dragulj ali u kategoriji brown cafe (pub) a zove se Pilsener Club. 125 godina ,pesak na podu, zalaze vecinom domoroci, bla-bla, znam 1000 podataka ali najvazniji je da je pivo vrhunsko a probao sam piva od 2.6 do 6 evra.

Jos jedno dobro mesto za pivopije je Brouwerij De Prael , 50 metara od Stare Crkve.Ljudi prave sopstveno pivo a nazivaju ga po njihovim poznatim pevacima.

Izmenjeno (Medo)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

4.jpg

Kod Rajks muzeja kompanija Blue Boat - krstarenje traje 75 minuta a kosta 15 evra. Preporucuje ih i Trip Advisor

Izmenjeno (Medo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

5.jpg

Shopping - od trga Dam na jug ide ilica Kalverstraat, prepuna ljudi i raznih firmi.Meni se najvise dopala robna kuca za klince :). Lako je naci i sve te marke jefinih kuca CA ,HM i druge

Ono sto je teze naci su toaleti. Za muskarce nije problem - cak i turisti fotografisu one javne poluotvorene.Veci problem je za zene.

Na slici je robna kuca De Bijenkorf, na trgu Dam. Zanimljiva je ne samo po robi nego i po tome sto na zadnjem spratu ima besplatni wc.

Izmenjeno (Medo)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1.jpg

Grad ima puno muzeja, ali oprosticete, sex,tortura,tulip i jos desetine drugih smestenih u kuce, i ne smatram za prave muzeje.Rembrantov muzej je jedna od njegovih kuca (dok je imao love) i nema izlozenih slika pa smo i to preskocili. NEMO je interesantan ali smo malo i prestarili za njega. Zato i nismo uzeli Amsterdam card, jer bi se to pretvorilo u trcanje od jednog do drugog mesta a bas steta ,jer je Amsterdam idealan grad za setnju - grad profesora Baltazara.

Izmenjeno (Medo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1.jpg

U Amsterdamu postoji jos 8 vetrenjaca - Molen Van Sloten je jedna od njih a adresa je Akersluis 10.

Vondel park je ogroman ali po meni nista narocito.

Umesto ova dva mesta, bolje je otici u park Keukenhof - (postoji i tamo vetrenjaca).

Ulaznica je 15 a parking 6 evra.Nalazi se na pola sata voznje od grada u mestu Lisse.

Izmenjeno (Medo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

72.jpg

Droga i sex u Amsterdamu.

Za RLD 80 -tih godina bih dao detaljan izvestaj ali sad malo teze :rolleyes: .

Uglavnom ,rakija je bolja od droge.

Izmenjeno (Medo)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1.jpg

Grad ima puno muzeja, ali oprosticete, sex,tortura,tulip i jos desetine drugih smestenih u kuce, i ne smatram za prave muzeje.Rembrantov muzej je jedna od njegovih kuca (dok je imao love) i nema izlozenih slika pa smo i to preskocili. NEMO je interesantan ali smo malo i prestarili za njega. Zato i nismo uzeli Amsterdam card, jer bi se to pretvorilo u trcanje od jednog do drugog mesta a bas steta ,jer je Amsterdam idealan grad za setnju - grad profesora Baltazara.

Rembrantova kuća je puna izloženih slika, ali do duše nijedna nije njegov rad. Unutrašnjost kuće je u potpunosti rekonstruisana na osnovu priznanice u kojoj su mu popisali sve stvari iz kuće kada je bankrotirao. Rembrant je bio diler, pa otud veliki broj tuđih slika na zidovima. Tamo se mogu videti dnevna soba, gostinska soba (za potecijalne kupce), atelje, soba sa velikom kolekcijom retkih predmeta, kuhinja... Ko ima vremena neka ode i vidi!

Muzeji koji su smešteni u kuće, nisu možda dorasli veličinom Rajksu, Tropen ili pomorskom, ali imaju šta da ponude. Recimo mi smo bili u muzeju Biblije, muzeju dijamanata, koji je spojen sa Costerovom draguljarnicom(bez par hiljada evra ne ulaziti :'( ), Vilet-Holthuysen muzeju (zaveštanje istoimene porodice). Koga interesuje kako se odvijao život bogataša u 18. veku može da poseti ovaj muzej-kuću. Rembrantovu kuću sam već opisao. Treba otići u crkvu Naš gospod u potkrovlju, koja je takođe smeštena(skrivena) u jednoj od kanalskih kuća.

Ko hoće da obilazi muzeje neka uzme Amsterdam card, i to trodnevnu. Sa tim su svi muzeji džabe, osim Rajksa(popust 2,5€), Heineken-ovog i muzeja Ane Frank. Besplatan je ulaz u Amsterdam arenu, inače je 15€, zoo vrt (20€), tri dana džabe prevoz, besplatna vožnja kanalima(10€), u par radnji i kafića imate džabe poklon i piće...

pored gore navedenih posetili smo i : Van Gogh, Stedlijk (savremena umetnost), Skore sve bitne crkve(u pojedinim je ulaz i do 10€), pomorski, Amsterdamski muzej, Amsterdam arenu, Tropen muzej.

Kad smo sve sabrali uštedeli smo oko 100€ po čoveku sa karticom, a nismo stigli sve sa spiska da obiđemo. Naravno ima gluposti, poput muzeja tašni, ali većina tih muzeja su odlični.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Muzej Rembrantove kuce ima veliku kolekciju slika i grafika Rembrantovih ucenika i sledbenika. Koliko se ja secam bilo je i nekih njegovih grafika, a ono sto je meni bilo interesantno tamo je kolekcija predmeta i bista koji je on slikao, kao i njegov atelje. Inace moram da te ispravim ( bar je tako bilo kada sam ja koristio IAmsterdam Card 2011.) u Rijks museum je sa njom bio besplatan ulaz. Od kuca muzeja ja bih izdvojio Muzej Geelvinck Hinlopen huis ( naspram njega Van Loon museum je poprilicno skroman, a u Vilet-Holthuysen muzeju nisam bio). Od vecih Tropen, Rijks i Amsterdam museum, a od ostalih atrakcija Hortus Botanicus (posebno staklenik sa leptirima) i Heineken experience.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Muzej Rembrantove kuce ima veliku kolekciju slika i grafika Rembrantovih ucenika i sledbenika. Koliko se ja secam bilo je i nekih njegovih grafika, a ono sto je meni bilo interesantno tamo je kolekcija predmeta i bista koji je on slikao, kao i njegov atelje. Inace moram da te ispravim ( bar je tako bilo kada sam ja koristio IAmsterdam Card 2011.) u Rijks museum je sa njom bio besplatan ulaz. Od kuca muzeja ja bih izdvojio Muzej Geelvinck Hinlopen huis ( naspram njega Van Loon museum je poprilicno skroman, a u Vilet-Holthuysen muzeju nisam bio). Od vecih Tropen, Rijks i Amsterdam museum, a od ostalih atrakcija Hortus Botanicus (posebno staklenik sa leptirima) i Heineken experience.

Bio sam u januaru ove godine. Uz Amsterdam card, za Rajks, popust je 2,5€, a inače je cena 15€.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci to je nesto novo. Pretpostavljam jer je napokon zavrseno renoviranje muzeja i sada je predstavljena znatno veca kolekcija eksponata nego sto je do sada bila izlozena. A regularna cena ulaznice je ostala ista. Hvala na ovoj informaciji :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari, procitala sam vase tekstove na ovim temama. Molim vas za veliku pomoc. Naime mene je u Ajdhovenu trebala da saceka drugarica, ali je sprecena tako da cu aerodroma do Ams morati sama. Ja ne znam vise od 10 reci engleskog jezika :((( molim vas da mi pojasnite kako cu se snaci, gde staje autobus i gde cu kupiti kartu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto slijećeš u 8.20 po rasporedu imas,ne brini se raznih opcija da se prebaciš do Amsterdama.

Najvjerovatnije je da će biti barem desetak naših ljudi koji će produžiti tamo a i ako nema imaš autobuske linije recimo Air expressbus polazi u 9 sa aerodroma za Amsterdam i karta je 24 € valjda za jedan pravac. Put traje malo manje od dva sata.Ma ništa ne brini ništa-pola putnika iz aviona ići će za Amsterdam-srpski govoriš :)

E da imaš i ovđe samo treba potražiti-već su ljudi pisali

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kartu za taj bus kupujes na aerodromu, na salteru te firme sto prevozi do Amsterdama i nazad. Taj šalter je na suprotnoj strani od šaltera za check-in. Sa tim ideš u bus i daješ kartu vozaču. Ima jedno stajanje u Utrehtu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo hvala na odgovorima!! Ujutru krecem :) Nekako cu se valjda snaci.. mada mi je to sve za sad konfuzno, aparat prima kovanice a ja ih nemam, za slucaj da se odlucim da idem vozom, najvise mi se svidja da idem autobusom, delujem mi manje komplikovano.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I jeste za nijansu jednostavnije busom. Ako imas neku platnu karticu (Visa, Master..) bolje koristi nju, jer evre u apoenima iznad 50 retko ko prima. Kad pokazes 100 eur, svi te gledaju kao vanzemaljca i nemaju kusur da ti vrate :D

Ali je inace NL prelepa, bice ti super, tu nema dileme. I da na velikim zeleznickim stanicama imas i saltere gde mozes kupiti kartu za gotovinu, na ulazu uzmes redni broj i cekas da dodjes na red. Slicna situacija je i u drugim javnim ustanovama, turistickim i info centrima. Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka