srkicom

Amsterdam

182 poruke u ovoj temi

Kakve su cene garderobe što se tiče shoppinga u Amsterdamu,i uopšte gledano ostale cene,hrane i metro prevoza?Deluje mi zanimljivo aranžman preko Argusa.Da li je zaista tamo sve toliko liberalno,kakva je bezbednost?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se čini im garderoba nije skupa. ja sam kupovala u H&M i u par drugih radnji u glavoj ulici, a sto se tiče hrane meni je tamo sve bilo skupo. Kebabi ulicni su im 6e , coca cola 3e, pomfrit 3,5e,. pivo 3e. a palačinke u restoranu su me kostale cini mi se 12e (1) dok sam iste te u parizu jela za 6e. uglavnom meni je hrana u amsterd.za nijansku skuplja nego u parizu.. to ti je neki moj utisak :)

trnvaji su po 2 voznja ali je amsterdam mali da ti ne treba prevoz sve idi peske..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na detaljnom izveštaju.Da li si kupovao nešto od sportske garderobe,recimo sa Ajaxovim oznakama,ili nekih drugih klubova,ili neka klasična garderoba,kakve su cene u poredjenju sa našima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šalovi na ulici i u radnjama sa suvenirima su 15€. Isto toliko su u radnji na stadionu. Kačketi su 10-15€. Dresovi su čini mi se oko 30€, a duksevi još skuplji. Kupio sam ajaksovu loptu za 3,5€, ali ne na stadionu nego u supermarketu u centru. Običnu garderobu nisam ni zagledao niti sam ulazio u tržne centre.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila u Amsterdamu pre 2 godine. Lepsi je nego sto sam zamisljala. Ne propustiti voznju kanalima, kucu Ane Frank (gde mozete kupiti knjigu sa istorijskim podacima i na SRPSKOM jeziku). Ako ste u tom kraju sveta, naravno nikako ne treba propustiti Brugge!!! Jedan suncani deo dana odvojite za njega!

Izmenjeno (ivanjuska)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, ja sam nov ovde. :)

Zeleo bih da odem na oko 7-10 dana u Amsterdam, u sopstvenoj reziji (znaci bez turisticke agencije). Mislio sam da jednostavno rezervisem povratnu avio ili bus kartu i da se tamo sam snadjem za smestaj.

Da li bi neko mogao da mi preporuci nekoliko dobrih ali (i relativno povoljnih) hotela gde bih mogao da odsednem tokom boravka u Amsterdamu?

Recimo da bi ukupan budzet koji bih mogao da odvojim za ovaj put bio oko 1000-1500 eur (mada to lupam, jer zaista jos nemam predstavu koliki su realni troskovi jer nisam putovao ranije).

Izmenjeno (lemur)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje da odes na booking.com sajt, das okvirne smernice do kojeg iznosa bi mogao da platis za nocenje, pa kad ti izbaci hotele odaberes onaj koji ti odgovara sa lokacijom, cenom, ocenama putnika. Ja sam bila u Park Plazi, dobar hotel, ali daleko od centra. Prednost mu je sto ima obezbedjen besplatan kombi prevoz od i do aerodroma Shipol.

Za hotele na periferiji potrebno ti je svakodnevno koriscenje prevoza, koje uopste nije jeftino u Amsterdamu, ukoliko koristis pojedinacne karte, ali imas mogucnost da kupis dnevne karte, ili Amsterdam Pass,ili Holland Pass koji je jos bolji jer pokriva i druge gradove u Holandiji, a ne samo Amsterdam, pa sa njim znacajno ustedis na ulascima u muzeje, koriscenju gradskog prevoza, u restoranima i sl.

Avio karte moras uzeti unapred, prati promocije, Happy Friday kod Air Serbia, ili pogledaj Wizz do Ajndhovena, pa odatle satl do Amsterdama.

Hrana im je super,ali je skupa, najjeftinije se prodje sa girosom i ostalom brzom hranom, mada mozes fino da rucas i u nekim manjim restoranima koji nisu bas na top lokacijama.

U vezi sa tim, i pivo zavisi gde pijes, na nekom trgu ti se nakon racuna ucini da je bilo isuvise gorko ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Amsterdam - uobicajena asocijacija je Red Light District ili kanali ili mozda marihuana. Profesor Baltazar je prvo sto pomislim i one kuce iz crtaca sto pevaju.baltazar.jpg

Izmenjeno (Medo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Cacka do Amsterdama i natrag, kolima, je put od 4289 km.

Troskovi su 517 evra - benzin (7.62 prosek) , 2 vinjete (Madjarska i Austrija) i putarine u Srbiji.

Naravno da postoji i kraci put ali zbog raznih razloga ,izabrao sam pravac sa nocenjem u sledecim gradovima :

Subotica, Salzburg,Luksemburg,Amsterdam i Ehingen na Dunavu.

Deonice su izmedju 4 i 8 sati voznje (osim povratka iz Nemacke -14 h) sto nam je dalo priliku i za posete Americkom vojnom groblju u Luksemburgu i Vaterlou.

Sta reci o putu?

Moguce je da vozi i jedan a sa dva vozaca (nas slucaj) je uzivanje.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hotel.jpg

Tulip Inn Amsterdam Riverside je moderan, komforan hotel a nalazi se 500 metara od izlaza na autoput A8. Besplatan i siguran parking i Wi-Fi su mi osnovna stvar kad putujem kolima.

Dvokrevetna soba za boravak oko 1.maja -4 nocenja 320 evra.

Jos jedna dobra stvar vezana za hotel je blizina pocetne metro stanice Gaasperplas na liniji 53 - 10 min peske ,600metara.

Izmenjeno (Medo)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imgmetro.jpg

Hotel je 15 km od centra - metro stize za 25 minuta do Centralne Stanice. Linija 53 prolazi preko stanica Amstel, Waterrlooplein i Nieuwmarkt - koju smo najvise i koristili (nema veze sto je tu pocetak Red Light District :zvizduk: )

Kupovina karata na automatu u metro stanici je jednostavna - bitan je prvi korak ,tj. da se odabere GVB ride ticket a posle masina daje opcije od 1 sata pa navise, broj karti i nacin placanja.

Na slici plava polja oznacavaju ( s leva u desno) da je izabrana GVB karta, da je to karta za 72 sata i da ce masina odstampati 2 karte.

Izmenjeno (Medo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

van-gogh.jpg

Van Gog muzej smo posetili 1.maja.Dosli smo u 9.30 i cekali par minuta - fotografija je napravljena po izlasku iz muzeja,oko podneva. Karte smo uzeli u nekoj od mnogobrojnih prodavnica suvenira -(takve karte se na ulaznom salteru menjaju za karte sa cipom) i ne daju vam mogucnost ulaska preko reda. Ulaznice nismo hteli da uzmemo preko neta zbog kise - hteo sam da lepo vreme iskoristim za grad a kisno za muzeje.

Kisa je,zacudo, samo jednom pala i naravno brzo u Rajks muzej - 12.30 ispred, cekanje od 15 minuta,datum 29.april.

Karte za oba muzeja su 15 evra.

Izmenjeno (Medo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

il-palio.jpg

Amsterdam jeste skup grad ali ako posle Rajks muzeja krenete ka trgu Dam, naletecete na kvart pun malih restorana. Picerija Il Palio je jedan od njih - toceno pivo je najskuplje -5.5 evra. Pizze i ostali italijanski specijaliteti su 5 evra. Meni na slici je 17.75 evra.

Pored Meka u gradu postoje i mali restorani brze hrane FEBO, ali nemam podatke o cenama.

Izmenjeno (Medo)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

15.jpg

Jos malo severnije u Huidenstraat 12 se nalazi poslasticarnica sa tortama i kolacima koji ne samo da su ukusni, nego i super izgledaju. Torte i pice na slici ukupno kostaju 16.5 evra. Chocolaterie Pompadour nudi i ispijanje caja u prostoru opremljenim namestajem u stilu Luja XvI,ali vise volim pivo pa nisam probao.

Izmenjeno (Medo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka