srkicom

Amsterdam

182 poruke u ovoj temi

Super su slike!

Samo te mame da obidjes neobidjene (jel postoji ova rec??!!! :P )gradove i vratis se onima koje si posetio

elem, kad se gore vec spomenula hrana...

Jao,jao,jao...

ja sam u Amsterdamu se bio navukao na chips

LAYS je proizvodjac

sa ukusom sira i belog luka!!!

Znaci, kesica od 200grama je pojedena za 5 minuta!

Mislim da sam po 3 kesice dnevno jeo!

Imao sam ideju - mada me je bilo sramota i ostalo samo na ideji

da kupim one velike torbe kao Kinezi ili Bugari - one platnene

i d akupim jedno 50ak kesica tog cipsa...

ali...

znaci, ne znam da li volite chips

ali, probajte!

Ukus je super!

mislim,kad ja koji ne volim luk to kazem ...

Inace chips se prodaje u onim njihovim velikim jeftinim lancima - Albreht nesto

:)

Izmenjeno (Phillippe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram putovanje u AMS Wizz Air-om do Eindhovena, pa me interesuje prevoz odatle do AMS, cuo sam da ima neki voz, pa me interesuje ako je neko isao ovako da da nek isavet. Takodje, ako neko ima neku preporuku za neki jeftiniji hotel, bio bih zahvalan. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Holandija je dobro povezana železnicom uzduž i popreko, prevoz nije baš jeftin, ali je uglavnom vrlo efikasan. Evo link železnice pa pogledaj detalje NL railway

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta da kazem, kad nismo ni otisli :blush:

Tacnije, ja nisam otisla

Suprug je sam otisao na put, ali mi je bezveze da pisem i kacim fotke, kad ja nisam isla. Naravno nije obisao sve ono sto je od starta bilo planirano (a to su Fussen, Rothenburg ob der Tauber, Brugge), vec se direktno zaputio u Holandiju sa jednim nocenjem doduse u Nemackoj. Tako da mogu da u njegovo ime preporucim mesto za spavanje, kojim je bio prezadovoljan.

Spavao je u Mettenu, u Nemackoj i prezadovoljan je bio. Smestaj je rezervisao preko Bookinga

Gasthof zum Kloster Metten

Vecinom je obilazio Holandiju, sa malim izletom u Nemacku da bi posetio Zoo Zajac u Duisburgu, najvecu zoo radnju u Evropi (bar koliko ja znam, posto je to njegov hobi)

Sto se tice Holandije je obisao Hengelo (koji mu je bio baza), Enshedea, Amsterdam, Gaudu, Rotterdam... Naravno i najvecu radnju za akvaristiku u Holandiji u mestu Spijk u blizini Roterdama, radnja se zove De Jong (okacila sam i link u slucaju da neko ima ista interesovanja).

Vreme ga nije posluzilo, iako je je bila sredina jula. Temperature su se kretale od 15-20 stepeni, non stop kise. Mada kako kaze pomalo mu je i prijalo to zahladjenje, nakon onih visokih temperatura kod nas.

Tako da nema nista od putopisa, eventualno da okacim par njegovih fotografija, mada ih nema previse. Najvise je fotografisao u zoo radnjama i radnjama za akvaristiku :dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš mi je krivo, očekivao sam taj putopis kao pripremu za moju narednu posetu Beneluks-u.

Ali biće druge prilike :turista:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice jos prilika sigurno. Ja se nadam vec sledeceg leta, ali otom potom, videcemo :)

Svakako tristan1 ocekujemo tvoj izvestaj po povratku sa puta :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li je neko išao za vreme novogodišnjih praznika u Amsterdam, kakvi su utisci ?

Da li postoji mogućnost nekog šopinga u to vreme ili su im radnje zatvorene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko da mi preporuci sta obavezno videti u Amsterdamu od glavnih atrakcija, a sta sto nema na spisku atrakcija. takodje ako moze neka preporuka za klopu rucak/vecera i neko dobro mesto za izlazak uvece.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako sami da obidjemo zaanse schans, bez agencije...voz, centralna stanica? sve sam iscitala ovde i nesto mi sve oskudno, bez prakticnih informacija...

Izmenjeno (marinajakic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možeš vozom od Amsterdam centraal, a može i busom. Busevi polaze ispred A.centraal skroz desno ako ideš od centra grada tj. ulicom Damrak ka železničkoj stanici (oznaka tih stajališta CS bus Oost- pogledaj kartu na netu). Ima nekoliko linija, ne znam tačno oznaku, ali videćeš na stajalištima ili pitaj.

Evo sad vidim da je bus 391 ide na pola sata.

Ovde imaš to malo detaljnije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako sami da obidjemo zaanse schans, bez agencije...voz, centralna stanica? sve sam iscitala ovde i nesto mi sve oskudno, bez prakticnih informacija...

preporucila bih ti da ides vozom..nas je izlet preko agencije kostao 20e po osobi, a vozom je povratna karta bila prosle godine oko 6,5e... to sam saznala kad smo vec stigli u zaanse schans ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako sami da obidjemo zaanse schans, bez agencije...voz, centralna stanica? sve sam iscitala ovde i nesto mi sve oskudno, bez prakticnih informacija...

Vozom je jednostavno. Odete na Amsterdam Central stanicu, kupiti karte za Koog-Zaandijk, voz ide mozda 15-20 minuta, bas je blizu. Kad izadjete iz stanice, idete peske isto nekih 15-tak minuta, samo pratite oznake.

Tako sam ja isla.

Pise sve na sajtu, ciji je link tristan1 okacio

Koliko vidim i busom je jednostavno

Prekopiracu taj deo sa sajta

By train

Only four stops (20 minutes) by train from Amsterdam Central Station. Take the stop train direction Alkmaar to Koog-Zaandijk. From the station simply follow the signs to the Zaanse Schans. It is ten minute walk from the station.

By bus

From Amsterdam

There is an excellent bus service operating from Amsterdam Central Station direct to the Zaanse Schans. Bus 391 leaves Amsterdam Central Station twice hourly and stops at the St. Michael College next to the Zaans Museum and Zaanse Schans

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možete I do Kukenhofa da vidite polja lala, koje cvetaju od sredine marta do sredine maja meseca. Iz Amsterdama se do Kukenhofa može stići busem br.58 , ali koji kreće sa aerodrome Šiphol. To znači da mora prvo da se vozom sa gl. žel stanice dođe do Šiphola pa odatle busem koji ide dikrektno za Kukenhof garden.

Druga opcija je vozom iz Amsterdama do gradića Lajden pa sa žl. stanice busem br.54 do Kukenhof gardena.

Treća opcija je lokalnom agencijom 35e.

http://www.putovanja.info/galerija/holandija/lajden/polja-lala-u-kukenhofu-10113

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Optimalno vreme za posetu Keukenhofa je sam kraj aprila i početak maja (tada je cveće najlepše).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možete I do Kukenhofa da vidite polja lala, koje cvetaju od sredine marta do sredine maja meseca. Iz Amsterdama se do Kukenhofa može stići busem br.58 , ali koji kreće sa aerodrome Šiphol. To znači da mora prvo da se vozom sa gl. žel stanice dođe do Šiphola pa odatle busem koji ide dikrektno za Kukenhof garden.

Druga opcija je vozom iz Amsterdama do gradića Lajden pa sa žl. stanice busem br.54 do Kukenhof gardena.

Treća opcija je lokalnom agencijom 35e.

http://www.putovanja...kukenhofu-10113

Mi smo koristili bus br.197 sa Leidseplein-a, do aerodroma Schiphol, a odatle bus br.58. Autobuska karta za Keukenhof nam je vazila i za taj ekspres bus br.197.Uz Holland Pass to se zaista isplatilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka