srkicom

Amsterdam

182 poruke u ovoj temi

16. marta putujem u Amsterdam ostajem do 21. marta. Zanima me sta treba obavezno videti sta ne treba videti. planiram da kupim city card sa kojom imam dosta tioga besplatno i rezne popuste 72 sata je 53 eura, naj bitnije je da imamo gradski prevoz besplatno za tri dana, voznja kanalom i razne muzeje. da li je neko koristio tu karticu i te pogodnosti. Zanima me kao rade prodavnice i soping molovi za vikend subota nedelja. jer jedan dan treba da idemo do Roterdama da li se moze normalno obici roterdam za jedan dan i to u nedelju ili je bolje u subotu, tu se jos dvoumim da ako uzmem city card za tri dana a odem u roterdam u subotu onda gubim jedan dan, da li se mogu obici muzeji za dva dana. tamo imam druga koji zivi i radu u Amsterdamu pa i sa nji m treba da se ukopimo da nas vodi u roterdam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Amsterdam: 10 najboljih kofišopova :cool:

http://www.b92.net/putovanja/destinacije/evropa.php?yyyy=2010&mm=01&dd=02&nav_category=807&nav_id=401154

- Interesantni sajtovi sa gomilom korisnih informacija o Amsterdamu:

http://www.holland.c...d/Amsterdam.htm

http://www.iamsterdam.com/

http://www.amsterdam.info/yu

:srce:

Krećem uskoro... :cool:

Izmenjeno (talamasca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima! Pošto vidim da ste super upućeni kako Amsterdam funkcioniše, potrebne su mi neke informacije. Planiram da sa suprugom posetimo Amsterdam u periodu 29.-30. april. Pukim slučajem sam saznala da je tada Kraljičin dan pa me interesuje kako Amsterdam funkcioniše tada? I takodje me interesuje pošto je kratak period ostanka, šta je najbolje obići tokom ta dva dana (koje muzeje, trgove, znamenitosti)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kako grad funkcionise za vreme Kraljicinog rodjendana, u smislu radnih vremena. Ali znam da bi tad trebalo da je divno, bar mi suprug tako kaze. On je bio davno. Sve u svemu bice vam sigurno sjajno, verujem da je prelepo, okiceno, veselo... :)

Sto se tice sta sve mozete obici u dva dana. Pa mozete svasta i nista, sve zavisi naravno od vas. Ja sam isto bila ukupno dva dana u Amsterdamu i to ne cela, isla sam i do Zaanse Schansa, pa nisam ni isla u muzeje. Vec sam setala gradom, dosla sam ja do vecine muzeja, ali nisam ulazila. Jednostavno nisam imala vremena. Tako da racunajte da ne mozete previse muzeja obici.

Izdvojite neki koji vas bas bas zanima, pa njega obidjete. Ostatak vremena uzivajte u setnji gradom. Jer Amsterdam je stvarno prelep i sam grad je sav kao neki muzej.

Steta je propustiti muzeje, ali opet steta je i biti po ceo dan unutra i propustiti sam grad, njegove ulice, atmosferu, kanale, a jos je i Kraljicin rodjendan.

Morate napraviti neku listu sta vam je bitno od muzeja, izabrati.

Naravno ovo je moje misljenje, ne morate se vi slagati sa njim. Neko bi mozda obisao vise muzeja, a manje sam grad. Ja sam eto vise setala gradom, a nisam ulazila u muzeje, jer sam smatrala da sam previse kratko tamo i da ne mogu sve stici.

Ono sto bih vam ja predlozila da obidjete je Zaanse Schans, muzej na otvorenom, prelepo je, autenticno, blizu je Amsterdama. Naravno ako vas zanima . Evo moje foto ture Zaanse Schans

Pogledajte i ostale foto ture iz Holandije, ne samo moje, vec i od ostalih clanova koji su isli, pa vam mozda bude lakse da napravite neki plan sta videti, posetiti. Tu su foto ture marca pola, MMarijeMM , komisure , moje i drugih forumasa. Pogotovo obratite paznju na ture MMarijeMM ona je obilazila neke od muzeja, pa vam njene ture mogu znaciti.

Evo svih tura Holandije, obavezno ih pregledajte, mislim na ture Amsterdama, jer ima jako puno informacija u njima.

Nadam se da sam bar malo pomogla :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno!!! Stvarno si nam puno pomogla!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo, ja sam bio u Holandiji prosle godine, doduše ne za Kraljičin dan, već nešto kasnije u maju, ali ti mogu reći da tog dana jako malo muzeja radi (treba proveriti). Grad je tada pun turista i sam po sebi predstavlja muzej na otvorenom.

Ja sam prošle godine posetio nekih petnaestak muzeja i atrakcija u samom gradu zahvaljujući I Amsteradam city kartici. Ono što je na mene ostvilo najjači utisak su sledeći muzeji: Istrorijski muzej, Tropski, Rajks i Heineken expirience. I kao posebnu atrakciju još bih izdvojio botaničku baštu (Hortus Botanicus), posebno staklenik sa leptirima i tropsku šumu. Ove godine idemo ponovo i obavezno idem i u Pomorski muzej, koji je prošle godine renoviran.

Uostalom puno toga možeš naći na sledećem linku

Amsterdam info

pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve se sve pogodnosti dobijaju sa tom kartom?

Znam da je Kraljičin dan i da skoro nijedan muzej neće raditi ali mislim da je to doživljaj sam po sebi, a već kad mogu u tom perijodu da budem mislim da treba iskoristiti.

Ja bih lično posetila tri muzeja pošto nemam baš puno vremena, ali pitanje da li ću uspeti i od toga nešto da vidim.

Posetila bih Rajks, muzej Van Goga i Kuću Ane Frank.

Ako neko misli da nisu vredni posete slobodno mi recite da mogu da planiram nešto drugo :)

Interesujeme da li će možda na Kraljičin dan raditi pijaca cveća jer sam čula da je nešto što ne treba propustiti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo vise o I Amsterdam city card , pa procitajte http://www.iamsterdamcard.com/

Iscitajte sve. Takodje pregledajte i sam sajt :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve se sve pogodnosti dobijaju sa tom kartom?

Znam da je Kraljičin dan i da skoro nijedan muzej neće raditi ali mislim da je to doživljaj sam po sebi, a već kad mogu u tom perijodu da budem mislim da treba iskoristiti.

Ja bih lično posetila tri muzeja pošto nemam baš puno vremena, ali pitanje da li ću uspeti i od toga nešto da vidim.

Posetila bih Rajks, muzej Van Goga i Kuću Ane Frank.

Ako neko misli da nisu vredni posete slobodno mi recite da mogu da planiram nešto drugo :)

Interesujeme da li će možda na Kraljičin dan raditi pijaca cveća jer sam čula da je nešto što ne treba propustiti?

U paketu sa tom karticom dobija se i kartica za gradski prevoz ( za 24, 48 ili 72h) i brošura sa uputstvom gde sve možeš koristiti I Amsterdam city card. Tu je sve sažvakano do detalja :) a sve to ima i na netu.

A u vezi pomenutih muzeja, po mom iskustvu najveća gužva je za Van Gogov muzej (sa I Amsterdam kartcom imas mogućnost ulaska preko reda, tzv brza traka). Rajks muzej stvarno vredi posetiti iako je stalna postavka samo delić onog što on poseduje. Za njega ti ne treba puno vremena možda nekih 40-50min. maksimalno. E sad za muzej Ane Frank Amsterdam pass ne važi, a samo na ulazak unutra ćeš čekati, bar 30-ak minuta. Ipak mislim da njega preskočiš, bolje poseti neki drugi muzej ili iskoristi besplatnu vožnju kanal-busevima (polazna stanica Blue boat company brodića se nalazi nedaleko od Rajks muzeja, a vožnja traje nekih 45 minuta).

Bloemenmarkt verovatno radi i 30.aprila, ali ti ipak proveri (ne radi samo nedeljom).

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Extra!

Jel možda možeš da mi preporučiš neki drugi muzej umesto Kuće Ane Frank?

Ili mozda neku atrakciju koju nikako ne treba propustiti? Da li vredi možda otići do zoo vrta ili nije ništa posebno?

Suprug i ja smo sasvim slučajno otkrili zoo vrt u Pragu i bili smo više nego oduševljeni. Takodje sam negde pročitala da noć pred Kraljičin dan se zove Kraljičina noć i da tada počinje žurka. Jel to tačno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kažem, ja nisma bio za Kraljičin dan prošle godine, ali ću verovatno biti ove godine, jer ostajem u Holandiji 3 nedelje u aprilu i maju. Ono što bih po meni bilo još lepo posetiti (iako sam nešto već pomenu u prvoj poruci) je istorijski muzej (Amsterdam museum), Tropenmuseum, Geelvinck kuća-muzej (predivna aristokratska kuća sa baštom na Keizersgracht kanalu), Hortus Botanicus (botanička bašta), Heineken experience i naravno Pomorski muzej sa brodom 'Amsterdam'.

Već sam napisao da je ovaj muzej sveže renoviran i da prošle godine uglavnom nije radio, ali mislim da vredi svaku paru.

Još nešto što ne mogu preskočiti iako se od Amsterdam nalazi dobrih 35km je Keukenhof, najpoznati vrt lukovica na svetu. On je za posete otvoren samo u periodu od 20.marta do 20.maja (dan gore-dole) i svake godine ima drugu temu. To je vrhunska atrakcija Holandije i za nju treba izdvojiti bar 4-5 sati, ako ne i više. Ali da ne izlazim iz teme osmeh1.gif

Pomenuo si zoo vrt, nisam bio, prolazio sam pored

da, pošto slučajno nisam završio misao :cool:.... nisam bio u zoo vrtu, ali ono što sam video u prolazu mi deluje jako lepo. E pa toliko od mene.

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tristan1 , gde ces odsesti u ams? posto sam ja planirala da idem preko jungle-a za praznike u to vreme , kraj aprila-maj. ali sam zainteresovana i van agencije naravno ako uspem da napravim dobru kombinaciju :zvizduk:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja neću biti smešten u Amsterdamu, već uglavnom u Lajdenu kod prijatelja, a deo odmora ću provesti u Noordwijkerhout-u, gradiću 40 km južno od Amsterdama. Moja devojka i ja smo planirali da odemo i do Brisela i Pariza (i još mnogo toga klap.gif).

Mislim da je ta tura koju Jungle radi interesantna, znam vodiča koji je vodi.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja krećem za tačno mesec dana, nadam se da će nas vreme poslužiti :)

Prošle godine je april i prva polovina maja bilo vrlo toplo i sunčano što i nije baš tipično za njihove uslove. Već krajem maja pa na dalje bilo je više kiša i malo hladnije.

Ako nekog zanima park Keukenhof otvara svoja vrata 22.marta, tema ove sezone je Poljska.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce pogledao kao top 10 znamenitosti

i iznenadjen sam da ih Amsterdam bas i nema

U tom smislu kao Pariz - Ajfelovu Kulu, Trijumfalnu Kapiju i td

ili Berlin - Toranj, Brandenbursku Kapiju, Dom

ili Rim - Koloseum, Panteon ...

sve je to nesto ... 'obicno'

Izgleda da je atmosfera/kanali glavna 'atrakcija'

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka