ibi

Lisabon

519 poruka u ovoj temi

Idem sa suprugom u Lisabon od 24.09.-01.10. pregledao sam sve poruke nadam se da će mi biti od koristi.Hteo sam jedan dan da provedem na plaži.Moje pitanje je da li je najbolje otići do "COSTA DA CAPARICA" ako jeste zna li neko kako.Biću smešten u hotelu SANA METROPOLITEN.Ako je nekom hotel poznat molim njegove impresije.

ako nekog interesuje mogu svopje impresije izneti na forumu po povratku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sinoć se vratili iz Lisabona.Bili smo u sopstvenoj režiji,ako nekom treba info,tu sam.pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li malo vise detalja o prevozu, smestaju, cenama i naravno o licnim utiscima ? osmeh1.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem sa suprugom u Lisabon od 24.09.-01.10. pregledao sam sve poruke nadam se da će mi biti od koristi.Hteo sam jedan dan da provedem na plaži.Moje pitanje je da li je najbolje otići do "COSTA DA CAPARICA" ako jeste zna li neko kako.Biću smešten u hotelu SANA METROPOLITEN.Ako je nekom hotel poznat molim njegove impresije.

ako nekog interesuje mogu svopje impresije izneti na forumu po povratku.

Ja sam bila u Kaskaisu i bas mi se dopalo. Toliko da sam razmisljala da sledece godine odem tamo na letovanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li malo vise detalja o prevozu, smestaju, cenama i naravno o licnim utiscima ? osmeh1.gif

ako vas i dalje ovo interesuje pisaću.Bio sam odsutan van zemlje.pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno ........ interesuje i druge koji prate , samo ti pisi , svaki info je dobrodosao :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koje lokacije su najbolje za smeštaj u Lisabonu? Oko trga Markes Pombal ili parka Eduardo npr.?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da pođem redom:

Leteo sam Lufthansom,negde oko 20 dana pre leta sam rezervisao karte preko sajta Aerogaga,ne reklamiram ih već u tom trenutku mi je to bilo najjednostavnije i najpovoljnije.Karte sam kupio 30.08. a leteli smo supruga i ja 19.09.Dve povratne karte preko Frankfurta smo platili 48700 dinara sa svim taksama.Na frankfurtski aerodrom smo stigli posle dva nepuna sata leta iz Beograda oko 8h20min.Tu smo čekali let do 14h 05min za Lisabon.Ulisabon smo stigli oko 16h05min.Sa aerodroma prema većini preporuka sam uzeo taxi i platio ga do Hotela Metropoliten Sana 19eura.Isti ovaj put u povratku sam platio 10eura.Cene su sa taksimetra + uvećane za prtljag 1.6eura. Ova nelogičnost mi nije jasna.u razgovoru sa drugima jedino sumnjam da postoje 2 vrste taksija.Prvi je imao start 3.5eura a drugi 2.4eura.Napominjem da se ovo nije desilo samo meni.U lisabonu sam se sreo sa jednim momkom u prodavnici(ako čita neka se javi) koji je preko lou costa leteo preko Brisela i nazad za 130eura.

Naš Hotel nije najbolji izbor za obilazak jel se nalazi van centra u tzv finansijskom centru.Moja preporuka je centar grada trg Rossio,trg Markeš Pombal a i park Edvarda 7 je tu.

Prvi dan po sletanju smo obišli centar grada peške popeli se na trg Largo Di CHiado popili piće na trgu.U lisabonu će te sigurno puno ići peške,iako je gradski prevoz odličan i lako ga ukapirate.Za prevoz sam koristio karticu Sete colinas(ili Viva) što je isto.Kupite je na info pultu,trajektu ili žel.stanici i onda je dopunjujete na automatima.Prvi put kada dopunjujete pitajte Portugalce i svako će vam pomoći,mada na automatima imate opciju engleski jezik.Druga varijanta je dnevna karta ali je ja nisam koristio.Postoji i Lisabonska karta(lisboa card) koja vam omogućuje besplatan ulaz u neke,popust za druge muzeje i taj dan besplatan prevoz gradskim saobraćajem.U Lisabonu smo bili 7 dana.To je dovoljno,ali se nismo trudili da sve obiđemo već ono što nas interesuje.Jedan deo vremena smo i upoznavali život grada.

Drugi dan smo bili do grada Caparica tačnije do plaže Costa da Caparica.Meni je ova plaža lepša od plaža Cascaisa ili Estorila.Iako je bio 20.09.temperatura vazduha oko 30C temperatura vode nije prelazila 18C.Bar ja tako mislim jel je bila ledena.Najhladnija voda u kojoj sam se kupao,a živim na hladnoj reci.Plaža puna ljudi koji se sunčaju,u vodi između dva doka oko 100 ljudi,95 u odelima surfuju i nas 5 se bućne pa izađe napolje da se ugreje.Mojoj supruzi je voda do članaka bila hladna pa dalje nije ni ulazila.U povratku smo se vratili trajektom Almada preko reke Tejo(Težo) do žel.stanice Cais do Sodre.Tu smo uhvatili voz(važe karte Sete colinas)-u jednom pravcu oko 2eura.Vozom smo otišli do zadnje stanice Cascais.Obišli smo Cascais popili piće u parku među meštanima i obalskim šetalištem se prošetali do Estorila.Šetnja je bila u poslepodnevnim časovima,kupača je bilo malo.Ova me obala podseća na Opatijsku,pa kako ja volim peščane plaže ovde ne bih voleo da letujem.Iz estorila nazad istim vozom do Cais do Sodre(jedna od Lisabonskih žel.stanica).Sutra ću nastaviti a možete mi dati smernice ako sam preopširan ili ne pričam o onome što vas zanima.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@bobank Nisi preopširan, samo nastavi, sve su to informacije koje budućim putnicima mogu koristiti. Lepo što ste posetili Caparica plažu, mi nažalost, tamo nismo stigli. Očekujemo nastavak, a može i neka sličica... :zvizduk:

Koje lokacije su najbolje za smeštaj u Lisabonu? Oko trga Markes Pombal ili parka Eduardo npr.?

Mislim da su navedene lokacije odlične. Trg Markes Pombal je malo bliži centru, ali nije neka velika razlika.

Izmenjeno (komisura)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treći dan.Sintra.Išli smo vozom.Mi smo ušli na stanici Sete Rios,pa smo presedali.Mislim da direktan voz ide sa žel.stanice Santa Apolonia.

Pošli smo iz hotela oko 9i30 peške preko Praca da Espanha do Sete Rios.Zadanja stanica voza Sintra.Kada izađete iz voza desno 50m vam staje autobus za Cabo di Roca.Mi smo krenuli levo prošetali se do istiriskog cenra Sintre.Tu je Nacionalna palata.100m iznad nje je info centar,tu smo dobili besplattnu mapu područja i par informacija.Pošto ne možemo sve da vidimo,a hteo sam palatu Quinta da Regaleira,ipak smo otišli tamo gde svi idu i nismo pogrešili.Ispred info kancelarije staje Bus 4e karta,važi za dolazak do palate i kružni povratak nazad.Dakle otišli smo u Nacionalnu palatu Pena.To je letnji dvorac njihovih kraljeva.Izgrađen je na vrhu brda,praktično na jednoj hridi.Pravi dvorac.Mislim da je karta 12eza obilazak spolja i unutra.U vreme kada smo bili nije gužva pa smo sve obišli.U samom dvorcu ima restoran sendvič i piće i nije skupo.Mi nismo bili gladni pili smo pivo(sagres) i koka kolu,mislim oko 2.5e ukupno.Posle smo obišli i park okolo,ali malo jer smo bili umorni od hodanja.Obilazak je trajao od 12-15h otprilike.Mislim da je bolje videti jedan dvorac i uživati nego trčati.Za ovo mesto je Bajron rekao da je najlepše na svetu.Bus vas vraća na početnu stanicu voza i tu smo se ukrcali na Bus za Cabo di Roca.Bus ide Sintra Cabo di Roca pa nastavlja do Estorila.Mislim da smo oko 16i30 krenuli i za nepun sat bili na rtu.Cabo di roca najzapadniji deo kontinentalne Evrope.Meni se ovde svidelo.Tu nam se pridružio moj rođak .Od krsta smo otišli skroz levo,tamo gde retko ko ide.Počeli smo da se spuštamo ka okeanskim hridima,na kraju smo našli konopac ukucan u stenu i spustili se do Okeana.Iako nisam planinar lako sam sišao i ovo je dalo poseban doživljaj mom obilasku Rta.Sledeći bus nas je pokupio i odveo do Estorila.Dok smo čekali voz pojeli smo nešto na žel.stanici i pili "servežu"(njihov naziv za pivo.To je sada bilo Super Bock.Sva Piva su im odlična.Vozom nazad do Lisabona-Cais do Sodre.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre par dana sam i ja pristigla iz Lisabona...leteli smo preko Zuricha Lufhansom tamo i opet preko Zuricha ali Swiss-om nazad.Tri Karte rezervisane 3 meseca unapred placene su oko 640 e.

Prvo kad sletis,odahnes dusom jer si se resio aerodroma i jedva cekas da udjes u hotel i da se plaknes :) .E tu sledi neprijatno iznenadjenje...po izlasku sa aerodroma,ceka se OGROOOOOOOOOOOOOOMANTNI red za taxi.Da li je sletelo vise aviJona,sta li...ne znam...Ne pokusavajte(kao ja) da ga hvatate prko puta ulice jer ce vas obezbedjenje opomenuti :) .Posle cekanja od 40-tak min sedate u taxi i pravac hotel.Moj je bio Eduardo VII i odlican je po lokaciji ali po svemu ostalom je bljak.Voze kao blesavi i samo sam cekala kad ce se zakucati u nekog ili nesto...medjutim,u jednom smeru imaju po 4 trake(minimum 2) tako da samo opusteno :) .Necu vam pricati o kamenju i znamenju iako sam sve stigla da vidim :) .Ovo je moj licni dozivljaj i kao takav ga uzmite sa rezervom...

Ukoliko vas ima vise od 2...taxi ce vam se isplatiti...isla sam u Lisabon i pre 3,4 god i od tada nisu menjali cenu prevoza.Taxi nije skup a i brzi je nego bus.Ljudi su veoma friendly nastrojeni prema nama ali se oseca beda...oseca se siromastvo na svakom koraku.Velika razlika od pre par godina.Puno klosara uvijenih u plasticne kese spava u centru i po haustorima zgrada :( ....tuzna slika divnog grada.Nisu agresivni,eventualno ce vam zatraziti cigaretu.

To je grad poznat po vinima...jos ako ga pijete na obali...pun pogodak :) ....sedela sam tamo,sa casom vina u ruci(inace ne volim vino) i osecala se NEVEROVATNO dobro a da ni sama nisam znala razlog...vazduh,okean,prijatni ljudi,lep grad...ali pruza neverovatan osecaj srece.

U centru sam klopala u Pinokiju,malom restoranu u Avenida de Libertate...domorodacki restoran ispred kojeg ponekad morate da cekate u redu da biste seli.Obavezno probajte glavu od grdobe u sa grilovanim povrcem...toga nema u meniju :) a fenomenalno je.Carne mista(mesano meso) je bogovsko i porcija za 2 osobe je prakticno,dovoljna za 4 Srbina koji debelo krkaju :) ...nije jeftino ali nije ni skupo i tu se moze osetiti duh grada...dobra klopa,na kaldrmi :) ...predjelo maslinke i sveze przeni cips :)...njam :)

Imaju nekoliko botanickih basti ali sam ja posetila najvecu...tamo se sepure neke pticurine koje su me i jurile :) (paunovi al ko curke neke :) )...sve je sredjeno pod konac...svasta nesto od tog cveca i drveca imaju ali sam ja konformista koji radije pije kafu na obali...Na obali cete cesto imati priliku da vidite grupe koje vezbaju kapoeru i mozete im se prikljuciti :) ...

Obisla sam Jeronimo manastir,dvorac,muzej...3 u 1 :) ...savrseno.Nemojte slikati mumije jer ce vas domacini opomenuti da navlacite negativnu energiju...e sad,vi kako hocete.Ja nisam htela da rizikujem :)

U gore pomenutoj aveniji nemojte kupovati jer ce vam skinuti kozu sa ledja :).Idite u TC Colombo,soping mol Dolce Vite,TC El Corte Ingles...i smetnucete s' uma od shopinga :) .Kupovina je rajsko uzivanje tamo :) i kao svaka zena,provela sam vise u shopingu nego u Jeronimu :D .

Malo moga dozivljaja predivnog grada kome cu se uvek rado vracati...vazduh je cudan tamo i tera vas da se osecate fenomenalno....

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravih da vam kazem o cudnim kruznim tokovima...kod njih vam je prica:gde god naces mesto,ti kruzni tok posadi :) ....ali svuda ih ima.Vidjala sam ih na neneverovatnijim mestima :) .Malecni,veliki,ogromni,polukruzni,jajasti ...sve im je okruglato i zaobljeno...omiljena geometrijska figura im je definitivno krug :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo,

Dosta ste pisali opširno o Lisabonu i jako lepo. Dali ste sve potrebne informacije. Ja sam bila u oktobru u ovom divnom gradu i htela sam da podelim moje iskustvo sa Vama.

Kupili smo karte u Beogradu preko agencije Fly, Fly. Presedanje u Frankfurtu. Konekcija vanredna. U odlasku čekali oko 2h, u povratku 45 minuta. Karta po osobi sa svim taksama kupljena petnaestak dana pred put koštala 19.000 rsd.

Ja sam sebi po danimaa napravila plan obilaska. Pridržavala sam ga se i zaista sve obišla. Dosta sam koristila vodič o Lisabonu u izdanju Kartografije. Odlično napisan vodič. U zagradi vam se nalazi broj strane u vodiču koji se odnosi na pomenutu znamenitost.

Ja Vam u ovom postu neću pisati iznova o znamenitostima, već ću sa vama podeliti taj plan obilaska grada. Možda nekome bude od koristi.

Inače rezervisali smo hotel preko booking coma i odabrali hotel CORINTHIA koji se nalazi blizu zološkog vrta.

Kupili smo sedmodnevnu kartu javnog saobraćaja koja važi za sve vidove javnog prevoza uključujući i liftove. isplatila se 100%.

LISABON OBILAZAK

05.10. sreda

Prvi dan sreda : Avenija de Liberdade

1) Izhotela pešice krenuti pored Gulbeikainmuzeja ka parku Eduardo VII (str. 94)

2) TrgMarkes de Pombal (str. 94)

3) Avenijade Liberdade (str. 91)

4) Botaničkabašta (Jardim botanico)

5) ParkJardim das Amoreiras (str. 97)

6) UlicomRua dos Amoreiras doći do šoping centra Amoreiras

7) Bacitipogled na vijadukt pa pešice ili metroom vratiti se u hotel

8) vratiti se tim uličicama ponovo do trga Restaurdores, od skvera prva ulicadesno do crkve Sao Jose, čeka nas još jedna uspinjača Elevador da Lavra, koji vodi do uzvišenja Anjos, rezidencijalnog dela.

9) Možemo da se vozimo i tramvajem 28 (prolazi skoro pored svih znamenitosti)

06.10. - četvrtak

Drugi dan četvrtak: Baixa

1) Doćido trga Restaurdores metroom do istimene stanice (str. 53), videti Casa do Alentejo, na samom trgu je palata iz XVIIIveka Palazio foz- tu je sad turistička organizacija Lisabona, pored ovezgrade je početna stanica uspinjače Elevador de Glorija (vozi u Bario Alto i to ćemo ostavitikad krenemo u taj kraj), a preko puta je interesantno turističkozdanje u kome se nalazi Hard rock cafe

SićiSići do železničke stanice Rossio, i trga Praca do Rossio, tu je i narodno pozorište – srce Lisabona

3) Otićidi trga Praca da Figueira

4 Muvatise po kraju i doći do najpoznatije uliceRua Augusta, sve do mora

5) gdese nalazi Trg Praca do Comercio

6) U povratku ka Baixi ići ulicom RuaAurea (Rua do Ouro) gde senalazi i lift Elevedaor de Santa Justa – koji vodido četvrti Bario Alto, popeti se ali ne zalaziti mnogo jer nas Bario Alto tekčeka.

7) Sići sa uspinjače, vratiti se tim uličicamaponovo do trga Restaurdores, odskvera prva ulica desno do crkve Sao Jose, čeka nas još jedna uspinjača Elevador da Lavra,koji vodi do uzvišenja Anjos,rezidencijalnog dela.

07.10. – petak

Treći dan petak : BAIRO ALTA I CHIADO poznat po uskim ulicama i fado barovima

1) Izhotela ponovo doći do trga Restauradores,i sad od njega obilazimo drugu stranu Bario Alta

2) PoredPalazio foz je početna stanica uspinjače Elevadorde Glorija, doći do vidikovca Miradurose Sao Pedro Alcantra <a name="OLE_LINK3">(str.82)

3) Odatleulicom Rua Dom Pero V ( broj 89čuveni bar), stići ćemo do trga Praca do principe Real romantičnog trgasa velikim drvetom (str.84)

4) Idemo na dole do spleta pešačkih uličica Bario Altaod Ruada atalia do Rua das Gaves

5) Dođemodo trga Praca Luis de Camoes – elegantni trg sa dve crkve (str.79)

6) Sve od ulice Rua das Gaves pa do Glavne ulica Chiado je Rua Garrett nalazi se nekoliko paralelnih ulica poznatih ponoćnom životu, a na broju 120 nalazi se„Cafe a Brasileira“ a do njega „Cafe Benard“ – sa najboljim Lisabonskimpecivom od džema i čokolade, (str.79)

7) Muvamo se tu, vratimo se do uspinjače Elevador de Bica, siđemo njom i onda možemoMercado da Ribera, ili kako god da se vratimo.

U ulici Rua de Diario de Noticas na broju 3 (Tasca do Chico) i broju 23 (Adega do Ribatejo), nalaze se restorani sa lokalnim fadopevačima gde pevaju i konobari i kuvarice.

Tražili smo ga po spletu krivudavih ulica, našli ga, i uopšte se nismo pokajali. Bilo je fenomenalno.

09.10. - subota

Četvrti dan subota:

ALFAMA – znači izvor i najstariji je deo Lisabona

Krećemo uobilazak tramvajem 28

1) Doćido početne stanice tramvaja 28, tako što od naše stanice metroa Jardim Zologicoidemo do stanice Restauradores, azatim pešice ( ulicama Largo de Restador, pored crkvr Igreja de SaoDomingos, zatim ulica Baros Querios) do trga Praça Martim Moniz gde je početna stanica tramvaja 28.

2) Sedamou njega i krećemo sa obilaskom u krug.

3) Prva stanica je: GRACA Transit directionsto IGREJA PAROQUIAL DA GRAÇA (stanica), odnosno vidikovac Miraduro da Graca i crkva Igreada Graca – nalaze se u nastarijem delu Alfame, odlično mesto za predah uzkafu (str. 62).

4) Pešiceulicom Calcada da Graca, stižemo do istočne strane Lisabonske tvrđave Castelo Sao Jorge ili sa Miradurauhvatiti tramvaj 28 i doći do Rua daChao da feira gde je glavni ulaz.

5) Castelo Sao Jorrge – obići tvrđavu, zatim postavku Olisiponia koja pokazuje kako jeizgledao Lisabon u XVI veku. Doći do najstarije četvrti Santa Kruz (SvetiKrst), gde ljudi i danas žive.

6) Beli manastir - Mosteriode Sao Vicente da Fora, nalazi se na trgu Sao Vicente a tramvaj 28 stajetačno ispred. (str. 65)

7) Buvlja Pijaca – Feira da Ladra radi utorkom i subotom nalazi se na trgu Campo Santa Clara, prošavši krozlučni prolaz Arco de sao Vicente, iza velike crkve – belog manastira (str. 67 )

8) CrkvaIgreja de Santa Engracia PanteaoNacional (str. 68); Doći peške ili Tramvaj 28 (Campo de Santa Clara)

9) Odatleuzeti tramvaj 28 i doći do trga Largo de Santa Lucia, na vrhu ulice Rua deLimoeiro tu se nalazi Vidikovac Miraduro de Santa Lucia (str. 70),

10) Katedrala Se – najstarija bogomolja uLisabonu (str. 71), Trg Largo da Se, na početku ulice Rua Augusta

11) I ako imamo snage Kuća Šiljkova Casa dos Bicos (str. 73)

12) Tramvajem 28 do početne stanice

09.10. - nedelja

Peti dan nedelja: Belem

1. Doći metroom do stanice Baixa – Chiado, zatim na trgu Parca do Comercio, uzetitramvaj 15 i voziti se do stanice na trgu Praca do Imperio tačno domanastira Mosterio dos Jeronimos (str.102)

2. Možemoi u pomorski muzej (str.104)

To se ispostavilo kao pun pogodak obzirom da je Portugal bio pomorska sila, možete samo da zamislite koliki je tomuzej i kakve sve vanserijski vredne eksponate sadrži. Utorkom je ulaz u ovaj muzej besplatan.

3. Obavezno videti Tore de Belem (str.105)

4. Zatimsimbol Portugala spomenik otkrićima (Padro dos Descobrimentos) (str.106)

5. Otićiu poslastičarnicu Antiga Confetaria de Belem na čuvene Pastéis de Belém (str.109) - stvarno neponovljiv ukus.

6. Videti muzej kočija Museu Nacional dos Cohes (str.110) Nikako ne smete propustiti.

7. Baciti pogled na Palacio de Belem – nekada kraljevska palata a danas rezidencija predsednika republike.

8. Prošetati baštom Jardim do Ultramar (str.110)

Sve u glavnom radi do 18 h, osim poslalstičarnice koja radi do 23h

10.10. - ponedeljak

Šesti dan ponedeljak:

Most 25 de Abril i statuaHrista, SINTRA, CABO DA ROCA, KAŠKAŠ

1) Kolima iz našeg hotela preći most i doći do statue Hrista

- Spomenik Cristo Rei– Nalazi se na susednom ostrvu Almada do kog se dolazi brodom (2,20 evra u obapravca) a zatim autobusom do spomenika (oko 2 evra u oba pravca). Tu možete davidite repliku spomenika Hrista Spasitelja koji postoji u Rio de Žaneiru. Posle ovog obilaska:

2) Otićiza Sintru i obići dvorce ( Mi smo obišli Palacio de Pena i palatu Regaleira

3) Doćido Cabo di Roca u povratku

4) Večeratiu Kaškašu

11.10. - utorak

Sedmi dan utorak: NOVI GRAD

1.Obići tržni centar Vasko de gama

2. Voziti se žičarom koja je visoka 20 metara duž reke Težo

3. Razgledati okenarijum

12.10. – sreda

1. Obići Zoo, koji se nalazi blizu hotela i ponovo se voziti žičarom koja se nalazi u njemu.

Eto. Ukoliko vas bilo šta od ovog detaljnije zanima, moji utisci ili nešto iskustveno rado ću se odazvati.

-

Izmenjeno (Dubravka25)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dosta sam koristila vodič o Lisabonu u izdanju Kartografije. Odlično napisan vodič. U zagradi vam se nalazi broj strane u vodiču koji se odnosi na pomenutu znamenitost.

Ja Vam u ovom postu neću pisati iznova o znamenitostima, već ću sa vama podeliti taj plan obilaska grada. Možda nekome bude od koristi.

-

Jel mozes da kazes tacan naziv tog vodica i da li ga imas samo u stampanom izdanju, ili ga mozemo naci na netu?

Hvala ti!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da prijavimo da smo prvi put bili u Portugalu u (relativno) zimskom periodu.

Interesantna putanja...

03.12. Beograd-Memmingen...ceo dan setnja po Memmingenu, super je bilo.

Memmingen-Porto

04.12.-06.12. Porto

07.12.-10.12. Lisabon (uz put obisli Aveiro, Tomar i Fatimu)

11.12. Faro

11.12. Faro-Brisel-Beograd

Avio karte za dve osobe za 4 leta 190eur (sa cekiranom torbom u povratku)

Hoteli 1/2 Nocenje sa doruckom:

Porto Residencia LIS B&B and Parking 114eur

Tomar Hotel Dos Templarios 48eur

Hotel Travel Park Lisboa 117eur

Faro Best Western Dom Bernardo 35eur

Hoteli 314eur

Rent a car uzet u Portu vracen u Faru 94eur

Gorivo oko 80eur

Celo planinarenje oko 650eur. Inace, 3 dana od ovih 9 smo bili u kratkim rukavima. Toliko o "zimi u Portugalu". Prvi put smo obisli Tomar i ko nije bio trebalo bi. Fatima tu i tamo, nista bez cega se ne moze...mada, mora se priznati da impozantno izgleda. Portugalska venecija je taman za jedno pre podne koliko smo i bili.

Ova kombinacija letova je super jer su konekcije u istom danu, povratak skoro pa savrsen dok vam se u odlasku pruza prilika da vidite jedno nemacko mestasce na nekih 6 sati sto je taman da ga obidjete, pojedete kobasicu i popijete pivo... i zavrsite u poslasticarnici na krofnama...

Za dobre cene hotela i rent a cara ovo je sjajan period. Vreme je bilo odlicno mada ako bi trebalo da se bira mislim da je jun ili septembar najbolje vreme za put u Portugal.

Standardno smo obisli sve interesantno u Portu i Lisabonu...prvi put otisli u Okeanarijum i super je. Posto je proslo dve godine od posete Sintri mislili smo da odemo opet ali smo se zadrzali u Expo centru tako da cemo naredni put. Sada gledamo da uklopimo par dana Lisabna sa veoma povoljnim Easyjet letovima za Madeiru i da ubijemo jednim udarcem i letovanje...

Izmenjeno (Blecic M&V)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26369
    Ukupno tema
    881072
    Ukupno poruka