ibi

Lisabon

519 poruka u ovoj temi

biggrin.jpg OK, samo reci!
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo povedi mene, povedi mene biggrin.jpg

E... malo si Tasho zakasnila posto te ne vidimo ovde... Upravo pisem iz hostela u Lisabonu, nisam zaboravio ovaj forum... par dana sam tu i uglavnom se pomazem informacijama koje sam dobio na ovom forumu i na sajtu B92 http://www.b92.net/p...av_category=817

Do sada smo najvise uzivali u setnji starim delovima grada, voznji tramvajem br. 28... nismo u fazonu da bas sve mora da se vidi na brzinu, polako i intuitivno obilazimo i pokusavamo da osetimo zivot grada... klopamo po manjim kafanicama gde sedi lokalni zivalj, izbegavajuci turiste, a sve je jako ukusno... tako da preporucujemo svima Bairo Alto (posebno deo koji se zove Bika sa uskim ulicama) i siromasnu cetvrt Alfama gde su kafanice sa fado muzikom i jos uskijim ulicama (ako se to mogu nazvati ulicama)...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E... malo si Tasho zakasnila posto te ne vidimo ovde... Upravo pisem iz hostela u Lisabonu, nisam zaboravio ovaj forum... par dana sam tu i uglavnom se pomazem informacijama koje sam dobio na ovom forumu i na sajtu B92 http://www.b92.net/p...av_category=817

Do sada smo najvise uzivali u setnji starim delovima grada, voznji tramvajem br. 28... nismo u fazonu da bas sve mora da se vidi na brzinu, polako i intuitivno obilazimo i pokusavamo da osetimo zivot grada... klopamo po manjim kafanicama gde sedi lokalni zivalj, izbegavajuci turiste, a sve je jako ukusno... tako da preporucujemo svima Bairo Alto (posebno deo koji se zove Bika sa uskim ulicama) i siromasnu cetvrt Alfama gde su kafanice sa fado muzikom i jos uskijim ulicama (ako se to mogu nazvati ulicama)...

nisam skontala jel ste "vi" Dart i ti?:)vidim da uzivate bas kao sto treba. Ne zaboravite i pasteise u poslasticari Pasteis de Belem...nezaboravni su:)ti putopisi na sajtu b92 nisu losi ali ja sam uvek najbolje savete dobijala na virtualtourist-u. Slobodno se javite jos koji put ako niko drugi ja redovno posecujem ovu temu :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima nas vise ovde... izmedju ostalih tu je i Dart! Nije bitno... Uzivamo u Lisabonu, to je najednostavnije reci... imamo i vodic Time Out Lisabon i dovoljno informacija sta videti... sutra idemo u Kaskais i Estoril na plaze, a prekosutra u Sintru i Kabo de roko... to je to do cetvrtka, a posle na jug Portugala...

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima nas još koji pratimo ovu temu i jako smo zainteresovani:))...Ja stižem u Lisabon za 10 dana,tako da molim mmaxa001 da nam da što više konkretnih informacija,naravno,koliko mu situacija dozvoli...S nestrpljenjem iščekujem utiske iz Sintre i Cabo de Rocca...Pozdrav i uživajte!

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mmax dobro ste to rasporedili jedan dan za Kaskais i Estoril a drugi dan Sintra. napisite nam i da li je moguce kupanje u ovim mesecima...kada sam ja bila niko se nije kupao, kad sam gledala emisiju o Portugalu takodje su rekli da je voda ledena, mozda cete vi imati vise srece :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razumem da ste zainteresovani za sto vise informacija... ali ja ne stizem previse da pisem ili se spremam za izazak ili sam preumoran da bih kuckao... Jeste, bas smo zadovoljni sto smo odvojili ceo dan za Caiscais i Estoril, jer su stvarno zanimljiva mesta. Dosli smo u vozom za Caiscais (povratna karta 4 eu) i tamo smo proveli vreme na plazi i u setnji mestom koje je prelepo, tipicno bivse ribarsko seoce koje je danas turisticko mesto... setali smo ulicama i izvan centra, rucali u lokalnoj kafanici izvan turistickog centra (a to je uvek pravilo, prosli jeftinije), a zatim smo uz obalu isli setalistem pored plaza do kraja Estorila... ta mesta su udaljena na 5km i lako se prodje peske... na zalost, to je sve predivno, pescane plaze, kamenje i stenovite obale naizmenicno, tako da nismo na kraju imali snage da vise setamo samim Estorilom, koje je otprilike mondensko letovaliste sa velikim hotelima, kazinom i vilama za bogatase... tamo se odrzava i teniski turnir koji je, kako mi se cini, osvojio Djokovic pre par godina...

Sto se tice prakticnih informacija pitajte konkretno... Lisabon se lako obilazi peske (uz upalu misica uvece, hahahaha)... za prevoz imaju dnevne karte koje vaze za metro, bus, tramvaj i elevatore (cena 4.3eu) i treba je koristiti kada isplanirate udaljenije destinacije (Belem ili Oriente sa EXPO paviljonima) i voznju tramvajem br. 28... Linija ovog tramvaja je dobra osnova za pocetno obilazenje najzanimljivijih delova starog Lisabona...

Zurim, danas idemo u Sintru!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dosadni smo,ali šta da se radi:))...Mene konkretno zanima kakve su cene u restoranima,cena ručka za dvoje recimo? Dakle,preporuka su dnevne karte za vožnju...Lep provod u Sintri i ako može par rečenica i o odlasku i obilasku iste...

Hvala i pozdrav!

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cene u restoranima su otprilike kao kod nas... mozete racunati na cenu oko 10eu po osobi u restoranu, sve zavisi sta narucujete i gde, naravno! Kako je neko rekao, mozete jesti u glavnoj ulici za 12eu, a u sporednoj isto to za 8... u svakom slucaju restorani su prilicno povoljni, espreso je od 0.6eu do 1.5, ali je najcesce oko 1eu itd...

Za prevoz sami kalkulisite koliko vam se za sta isplati... otprilike ako koristite prevoz vise od 3 puta, onda vam se isplati da koristite dnevnu kartu... inace ne!

Za Sintru cena povratne karte je 4eu, isto koliko i za Caiscais... a vozovi krecu iz najuzeg centra, stanice Rossio. Putuje se oko pola sata... preporuka je da obidjete Sintru, uzi centar i da posetite palatu Pena (bus do gore je 4.6eu, a obilazak parka sa palatom je 8eu, za obilazak enterijera treba jos 4eu)... mi smo isli i do Cabo da Roca, najzapadnije tacke kontinentalne Evrope, ali to je vec na granici da se obidje za jedan dan... najbolje je da obidjete ovu palatu, uzi centar Sintre, a onda idete u Cabo da Roca... odatle se mozete vratiti u Sintru ili ici za Caiscais... u oba slucaja se vracate prigradskom zeleznicom koja ide na petnaestak minuta i kosta 2eu u jednom pravcu...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

napisite nam i da li je moguce kupanje u ovim mesecima...kada sam ja bila niko se nije kupao, kad sam gledala emisiju o Portugalu takodje su rekli da je voda ledena, mozda cete vi imati vise srece biggrin.jpg

A... kupanje je moguce, naravno... ako ste od celika... Zelite li da idete na kupanje, zaboravite Portugal... temperatura je, kazu, 21 stepen... subjektivni osecaj -5, hahahahaaa.... Cuo sam da je na jugu voda toplija... videcu, pa cu vam javiti... u cetvrtak idemo u Albufeiru! Ja sam plivao pola minuta... i pobegao na sunce i pesak!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Sagresu (jug Portugala) sam plivao u okeanu 27. marta, kada je napolju bilo oko 20C, a u vodi sam bio pun adrenalina (usao u more nakon 6 godina -:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mmax zasto ste samo Penu obisli i uzi centar Sintre ako ste bili ceo dan u Sintri i Cabo da Roca? Svi hvale i Quinta da Regaleiru koja mi se cini takodje u gradu a ne na nekom brdu mada je to kod Sintre diskutabilno :D Meni je bila zelja da vidim Monserrate, ali kazu da i do nje treba da se ide busom. Ocekujem detaljniji izvestaj sa juga tamo jos nisam bila:))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravili smo gresku jer smo prvo obisli Cabo da Roka... izgubili vreme u putu, a zatim isli na Penu i setali se parkom, a zatim sisli peske niz put... bili smo previse umorni za dalju akciju!

Sto se tice kupanja u okeanu... verujem da je temperatura vode ista u martu i sada.... ili neznatno razlicita, u svakom slucaju jako hladno za kupanje! Sutra idemo na jug, videcemo kako je tamo! Pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li vesti sa juga?i neka slicica ne bi bila na odmet :D

p.s. za sve koje interesuje Portugal bice sutra emisija na HRT1 u 15:35h "A sad u Europu" Faro-Lisabon-Sintra:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle kupanje u okeanu

termin 20-27.maj, Portugal.

Usao u vodu u sledecim mestima:

Albufeira, tacnije Sao Rafael, gde nam je bio hotel. Plaza je bila toliko shashava da nisam mogao da odolim...ono, malecka u uvali, opkoljena shupljim stenama...Voda ladnjikava ali ne specijalno ledena. Mogao sam da uzivam u brckanju oko 10min kada mi je postalo hladno. Mozda i zbog toga sto sam bio sam u vodi pa bilo dosadno...da je neko usao pa da se bacamo za loptom ili sl....moglo bi da se podnese..

Plaza Sagres...silazimo autom kad ono u vodi stotine ljudi...ja sav happy....parkiramo se, stizemo na plazu kad ono, skoro sve surferi....neki sa komplet odelima a neki sa kratkim kombinezonom. Kad sam vec jeo one stvari, daj da udjem...i....anestezija. Trnu noge. Naravno, srpski inat...da se ne blamiram, sta ce selo da kaze....bucnem se ceo, kiseli osmeh...dve, tri fotke i ...Bezanijska kosa....

Salema...prelepa plaza sa zlatnim ultra sitnim peskom....vidim neke britanke se brckaju u plicaku. Dovoljan razlog da i ja udjem u vodu. Podnosljivo. Hladno ali podnosljivo. Bio sam takodje 10tak minuta u dubini i jos toliko u plicaku gde je 3-4 stepena toplije.

Cascais...ledeno. Ne ulaziti bez preeke potrebe. iskocio jednom iz pedaline....i vise nisam...Voda mnogo manje slana nego na jugu, dal zbog reke Tejo dal tako treba, uglavnom...tako je.

Faro. najtoplije, Bio sam 3 puta po 15min. Voda kao u Grckoj kad je kao hladnija. Za sve sto am doziveo do tog kupanja...ovo je termalna banja.

Generalno, sve plaze su prelepe. Ukoliko volite male, zavucene, medju stenama...onda su plaze izmedju vecih mesta idealne. Npr izmedju albufeire i lagosa ih je na desetine. Skoro sve imaju neke kozje stazice za pistup. U samim mestima su plaze vece i otvorene ka okeanu. Moja preporuka su plaza u Salemi, Lagosu i Portimau do tih velikih. Male, privatne, samo za vas...daleko bolji izbor.

Eto, sa obzirom da je u pitanju bio kraj maja...nije lose. Da napomenem....skoro svaki hotel ima bazen...tako da ko je zimogrozljiv, ima alternativu.

Sve u svemu....najvisa ocena do sada za ovu destinaciju...9 od 10 za Portugal.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877684
    Ukupno poruka