ibi

Lisabon

531 poruka u ovoj temi

Na žalost ja ne mogu pomoći u potpunosti... bio sam u romingu na operateru TMN, čije su cene bile niže nego kod OPTIMUSa... koristio sam slanje sms po ceni od oko 30 dinara, a za pozive u Srbiju kupio sam na kiosku njihovu karticu za medjunarodne pozive (mislim da ona radi preko IPS mreže) po ceni od 5eu... za to sam imao 6-7 poziva od po nekoliko minuta, ukupno verovatno dvadesetak minuta razgovora, nisam siguran... u svakom slučaju, meni je to bilo dovoljno za 15 dana da se javim gde sam i kako sam...

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno hvala, ova informacija je i vise nego dragocena. biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo vratih se i ja sa putovanja,pa da prenesem svoje utiske...

Najpre,dugujem veliku zahvalnost ostalim forumašima,najpre mmax-u,na zaista dragocenim savetima koji su mi olakšali boravak u prelepom gradu Lisabonu...

E ovako...Krenusmo verenica i ja 26.avgusta iz Bgda do Barselone. Tu smo imali pauzu dva sata između letova i stigli smo u Lisabon negde oko 23h po lokalnom vremenu.Aerodrom je maltene u centru grada,tako da nas je taxi od aerodroma do hotela koštao oko 6,80 evra.Hotel Lutecia(4 zvezdice,5 noćenja sa doručkom 130 eura po osobi preko sajta www.alpharooms.com),nalazi se malo izvan centra,kod metro stanice Roma(oko 150m od stanice).

1.dan: Odmah posle doručka krenuli smo u obilazak. Metroom do stanice Baixa-Chiado,odatle peške preko trga Praca de Luis Camoes spustili smo se do reke Težo...Posle kraće pauze i osveženja,popeli smo se do vidikovca Sao Cristovao,pa se uspinjačom spustili do Avenide Liberdad,najveće ulice u Lisabonu.Peške smo se popeli do centralnog trga (ako se uopšte za neki od trgova može reći da je centralni) Marques de Pombal i tu uživali u pogledu...Odatle smo nasumice ušli u jedan od gradskih autobusa i vozili se do tornja Vasco de Gama i malo obišli istoimeni tržni centar,gde smo i ručali.U popodnevnim satima smo tramvajem 15 otišli do dela grada Belem i,naravno,probali čuvene Pasteis de Belem u poslastičarnici (komad je 0,90 eura,extra su zaista kolači)...U Belemu smo proveli celo veče i tek oko 22h se vratili u hotel...

2.dan: Pokret,takođe,odmah posle doručka...Otišli smo do stanice Rossio,gde se nalazi i železnička stanica i u blizini seli u turistic bus (15 eura dvodnevna karta). Uvek praktikujemo ovaj način transporta kada smo prvi put u nekom gradu,čisto da bismo stekli orijentaciju gde se šta nalazi...Još smo malo obilazili Belem,slikali se kod Torre de Belem (stari svetionik i tvrđavica),a zatim se vratili na početnu tačku.Dok smo bauljali po gradu,na trgu Marques de pombal ugledali smo besplatni bus koji vozi do najvećeg outleta u Evropi,Freeport. Iz čiste znatiželje seli smo u bus i uživali u vožnji preko najdužeg mosta u Evropi,Vasco de Gama,koji je ako se ne varam dug oko 17km!!!Kad bus krene preko mosta(po 5 traka u oba pravca),posle 5 minuta zaboraviš da si iznad vode,već misliš da si na kopnu.Outlet vrlo interesantan,u lepom ambijentu,a cene su zaista više nego povoljne...Po povratku u Lisabon,malo smo prošetali ulicama u centru i sišli do trga Praca de Comercio,a zatim se uputili u hotel.

3.dan: Ceo 3.dan smo odvojili za obilazak okolnih bitnih stvari.Po savetu mmaxa(još jednom hvala),seli smo u voz i otišli do Sintre.Znajući da nemamo mnogo vremena za obilazak same Sintre,vrlo brzo smo se zaputili busom u pravcu zamka Pena.Povratna karta od železničke stanice u Sintri do zamka je 4,60 eura i ne pomišljajte da možete pešice da se popnete,osim ukoliko se ne pripremate za maraton i u vrhunskoj ste formi.Ulazak u zamak je 12 eura(sa obilaskom unutrašnjosti palate,gde se nalaze stvari i nameštaj u izvornom obliku iz 19.veka) i zaista vredi! Kad smo izašli iz Pene i spustili se nazad u Sintru,već je bilo oko 15h,pa smo posle ručka uhvatili bus do Cabo de Rocca,najzapadnije tačke Evrope.Na mene je ovo naizgled pusto mesto ostavilo izuzetan utisak.Visoka litica,vetar koji neprestano duva,jedan svetionik i mali kafić su sve što postoji na ovoj lokaciji,ali je činjenica da se nalazite na samom kraju kontinenta i da "nema dalje" dovoljna da se osetite moćno...Naravno,nude vam i sertifikate sa vašim imenom,kao "dokaz" da ste bili na najzapadnijoj tački Evrope.Da ne pominjem kakve fotografije se mogu napraviti na Cabo de Rocca...S obzirom da je sat vremena više nego dovoljno za Cabo de Roccu,sledećim busom spustili smo se u Cascais,nekada ribarsko mesto,koje je sada postalo turističko odredište.Posle kraće šetnje simpatičnim kaldrmisanim uličicama,večerali smo u jednom od restorana blizu okeana.Do Estorila,nažalost,nismo stigli da odemo,jer je već bilo kasno i vreme za povratak u Lisabon.

4.dan: Prepodne smo odvojili za obilazak statue Cristo Rei,koja se nalazi na suprotnoj strani reke Težo.S obzirom da nisam primetio da je neko objasnio kako se stiže do tamo,evo da malo objasnim,čisto ako nekog zanima ko planira da poseti Lisabon.Došli smo metroom do stanice Cais du Sodre,u čijoj se blizini nalazi terminal sa koga polaze trajekti do druge strane reke.Treba ući u trajekt koji vozi u pravcu Caccilheiros (povratna karta je 3 eura).Kada izađete iz trajekta,u blizini se nalazi velika autobuska stanica,sa koje polazi autobus 101 koji vozi direktno do statue Cristo Rei. Karta u jednom pravcu je oko 1,30 eura,a karte kupljene u Lisabonu za ovaj prevoz ne važe,jer je drugi prevoznik.Vozeći se od reke do spomenika,otkrili smo potpuno novi svet,deo grada koji se zove Almada i koji živi svoj život,iako se nalazi na puškomet od samog Lisabona,a opet je tako drugačiji.Pogled koji se pruža na Lisabon sa litice gde je spomenik je,najblaže rečeno,fantastičan,a šta tek reći za pogled sa vrha statue(visoke oko 110 metara,lift koji vozi do vrha je 5 eura)...Po povratku u "pravi" Lisabon,dok smo još sređivali utiske "s one strane reke",seli smo u čuveni tramvaj 28 i napravili ceo jedan krug vozeći se njime...Šta reći o tome,osim: neponovljivo! Dok se tramvaj čudesno provlači kroz uzane uličice dela grada Alfama,gde bukvalno,ali bukvalno,kroz prozor tramvaja možete kucati na prozore stanovnika Alfame,upoznajete Lisabon u njegovom pravom svetlu-boemskom,romantičnom,nezaboravnom...Ostalo nam je vremena da popijemo kafu na trgu Praca de Luis Camoes,posmatrajući siromašne,ali nasmejane i vedre ljude,koji uživaju u svakom trenutku svog života,ili bar tako izgledaju...

Generalni utisci: Lisabon je mnogo više od slika koje možete pronaći na internetu...Treba videti ljude koji tamo žive,uživati u kafi na nekom od gradskih trgova ili probati kolače u nekoj od mnogobrojnih poslastičarnica.Na štikle zaboravite,jer je ceo Lisabon "gore-dole",a na temperaturi od 35 stepeni krajem avgusta,pešačenje nikako nije lagano...Verenica i ja smo zaključili da nam je falilo bar još dva dana da bismo na pravi način doživeli Lisabon:još jedan dan za detaljniji obilazak Sintre i jedan dan za neobavezno sedenje u nekoj od baštica,uz posmatranje svakodnevice i odlazak u fado klub u večernjim časovima. U svakom slučaju,Lisabon je nešto posebno i svakako grad koji se ne sme propustiti.

P.S. Ukoliko neko ima konkretnih pitanja,slobodno pitajte,pokušaću da odgvorim na sve što budem znao...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je neko dokon, ima vremena i nesto para....i voli da putuje u drustvu....

Mi cemo opet u Portugal (3.put u 15 meseci).

Plan putovanja:

13.10. Krecemo autom iz bgd (nas dvoje) oko 02.00

dolazak u Temisvar oko 5.00

6.30 wizz Temisvar-Milano

10.40 ryan Milano-Faro

oko 13.00 rent a car u Faru

14.00 Albufeira (hotel Velamar)

13.10-15.10. jug portugala

16.10. voz alfa pendular Albufeira-Lisabon u 13.45

16.10.-20.10. lisabon (hotel A.S.lisabon).....gomila izleta...Sintra, Cascais,estoril, Cabo da roca....Freeport(shopping)

20.10. 13.40 EasyJet lisabon-Madrid

20.10.-22.10. Madrid

22.10. 20.35 wizz Madrid-Temisvar

23.10. 00.25 Temisvar

oko 2.30 bgd

trenutno cene stoje ovako :

avioni oko 100e

hoteli oko 200e

rent a car 25e

voz 20e

ukupno oko 345e po osobi put i hoteli nocenje sa doruckom.

Moze da se ustedi na: smestaju mada ne puno i da ne ucestvujete u rent a caru. U najboljem slucaju oko 310e po osobi. U cenu nije uracunat checkiran kofer jer mi na tamo idemo samo sa rucnim a ponesemo onu krmacu sa pijace ili kupimo kofer. Znaci, ukoliko imate kofer na sva 4 leta to je jos 60e (30e po osobi).

Rent a car je odlicna stvar i oba puta nam je ustedeo mnogo novca za transfere. Faro-Albufeira-Faro otplacuje auto. A gde su obilasci plaza, Sagres, Lagos, Salema....

Mi smo vec rezervisali pa ako neko hoce...dobro dosao

Izmenjeno (Blecic M&V)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo vratih se i ja sa putovanja,pa da prenesem svoje utiske...

Stvarno extra opis i odlicno rasporedjeno vreme. Dodje mi da se vratim u Lisabon jos jednom i ponovo sve dozivim :-)

Imas li foto-turu sa puta?

Izmenjeno (ikac2000)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! Imam gomilu fotografija,treba mi par dana da to sve sredim,a i nagomilalo se ostalih obaveza tokom ovog odsustva...Čim pripremim slike,eto i foto-ture:))...Pozdrav!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo vratih se i ja sa putovanja,pa da prenesem svoje utiske...

odlican izvestaj

Da li ste koristili te jednodnevne karte za voznju?

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesmo,svakog dana,osim kada smo išli u Sintru,Cabo de Roccu i Cascais,jer smo celog tog dana bili van grada,pa nije bilo potrebe da kupujemo(dopunjavamo) tu kartu.Inače,to je svakako najjeftiniji način za prevoz po Lisabonu,jer obuhvata i vožnju metroom,busom i tramvajem.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko predstavu da li temperatura mora u regionu Algarve tokom septembra prelazi 20 podeljak, kazu da moze da varira od 14 C-16C u periodu januar-mart, do 18-23 u periodu jun/septembar. Da pojednostavim stvar: da li se neko do forumasa kupao u drugoj polovini septembra?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se kupao 05.10. u Albufeiri (San Rafael) i okean je bio topliji za bar 6-7 stepeni od 25.maja kada sam se brckao na istom mestu.

Ove godine idemo od 13.-22. oktobra, vec planiram gde cu se sve brckati tako da, ne vidim razlog zasto ti nebi.

Uglavnom, ako si zimogrozljiv, izbegavaj otvorene plaze kao sto su sagres, lagos, velika u Albufeiri... vec manje, u zalivima gde ima dosta supljina u stenama, gde voda stoji. Tu mozes naci mesta da se banjas kao u jaccuziju ali budi spreman ako su veliki talasi da ces malo malo da budes poklopljen.

Sve u svemu, od jula do novembra je kupanje podnosljivo za razliku maj-jub kada je prilicno hladno.

@aldarinho

kakvi su ti utisci sa www.alpharooms.com

vidim da i dalje imaju neke "lude" cene u odnosu na booking.com i laterooms.com pa mi reci iz prve ruke koliko su pouzdani. Vidim da je nacin placanja uglavnom odmah sve a ako hoces flexi varijantu doplacujes nesto. Jel sve bilo u redu sa hotelom, sobom, placanjem....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako...Preko sajta alpharooms.com rezervisao sam tri puta smeštaj u Ljoret de Maru po nezamislivo niskim cenama, jednom u Rimu (hotel Louisiana), jednom u Parizu (hotel Altona), četiri puta u Barseloni (tri puta hotel Auto Hogar, jednom hotel Madanis) i jednom hotel u Lisabonu (prošlog meseca, hotel Lutecia,4 zvezdice,plaćen 130 eura 5 noćenja sa doručkom po osobi,a isti hotel u istom terminu,sa istom uslugom na booking-u je bio 210 eura po osobi)...Nikad,ali nikad nisam imao ni najmanji problem ni u jednom od ovih gradova i hotela,a usluga je bila saglasna onome što sam platio(znači,kad sam platio pogled na more,to sam i dobio; kad sam platio apartman,njega sam i dobio,itd)...A da ne pričam koliko sam puta i svojim prijateljima rezervisao smeštaj preko ovog sajta. Što se tiče plaćanja, u određenim situacijama kada se rezerviše hotel za termin koji je relativno uskoro, potrebno je platiti sve odjednom, a ponekad ako se rezerviše par meseci unapred, uplati se odmah 20% od ukupne sume,a ostatak do određenog datuma koji ti oni odrede (najčešće oko mesec dana pred put)...Flexi varijanta o kojoj pričaš je verovatno "cancellation vaiver", gde ti uz neku malu doplatu nude da u slučaju tvog otkazivanja nakon propisanog roka vrate svu lovu.Iskreno,ja nikada nisam otkazivao smeštaj,pa nisam imao prilike da se uverim kako to funkcioniše.

Što se tiče sigurnosti plaćanja kreditnom karticom,to nemoj da brineš,ja radim u banci i to baš na poslovima koji su u vezi sa zaštitom od zloupotreba platnih kartica,tako da dobro znam sve "cake" na koje treba obratiti pažnju kad se vrši plaćanje preko interneta. Eto,ispade kao da reklamiram ovaj sajt,ali moje trogodišnje iskustvo sa njima je izvanredno,a cene su dosta niže,tako da svima toplo preporučujem alpharooms.com.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se kupao 05.10. u Albufeiri (San Rafael) i okean je bio topliji za bar 6-7 stepeni od 25.maja kada sam se brckao na istom mestu.

Hvala na odgovoru, nadam se da cu za nekih 7-8 dana i ja moci da se brckam u tim manjim zalivima na podnosljivih 19-20 C biggrin.jpg (kupao sam se u maju u San Sebastijanu kada je temperatura vode bila oko 18.5 C i moglo je da se izdrzi jedno 5 minuta u vodi). I meni se na osnovu svega videtog, cini da je ta plaza San Rafael (kao i niz manjih uvalica oko nje) najlepsa na sirem potezu oko Albufeire ( one blize mestu Faro mi i ne izgledaju tako privlacne).

Kada kaze velika plaza u Albufeiri, mislis li na Fisherman's beach il ina neku drugu, jel se ta nalazi na 5 min od mog hotela?

Ipak, cenim da ce biti vise kupanja nekoliko dana kasnije na Madeiri.cool.jpg

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako...Preko sajta alpharooms.com rezervisao sam tri puta smeštaj u Ljoret de Maru po nezamislivo niskim cenama,

Zanimljivo i dragoceno je ovo tvoje iskustvo sa sajtom www.alpharooms.com i hvala sto si to podelio sa nama. Ja vec godinama uglavnom radim rezervacije smestaja preko bookinga (tu i tamo venere.com) i samo jednom prilikom imao nekih sitnih problemica (na moje insistiranje preko telefona, osoblje tog hotela je brzo ispravilo gresku).

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče sigurnosti plaćanja kreditnom karticom

Ma nema frke za placanje. Ovo mi je vec cetvrta internet kartica....znaci, nekih 6 godina placam tako da nema frke. Nego, iznenadile su me tako povoljne cene na alpharooms pa zato pitam. Ja imam placenih 10tak hotela preko booking-a i mozda koji manje preko laterooms-a a za ovaj tvoj cak nisam ni cuo. Pretrazujem na booking, venere, laterooms, accorhotels.com, hrs i onhotels. Sada se u tu grupu ravnopravno ukljucuje i alpharooms.

Hvala na tome sto si podelio info sa ostalima. Ponekad se meni cini da je besmisleno, tj. da se podrazumeva neka info pa je i ne pominjem a eto vidis...ti 100 puta rezervisao a ja ni ne znam da postoje bez-zuba.jpg

btw, koliko si ranije bukirao luteciju?

JA sad jurim dvokrevetnu za 16-20.10. ali mrka kapa. Nema nista ispod 55-60e ND.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam proveravao,Luteciu sam bukirao 22.04. za period od 26-31.08. ove godine.Odmah mi je zapala za oko cena za hotel od 4 zvezdice.Najpre sam pomislio da je u pitanju neko prigradsko naselje u okolini Lisabona,ali sam proverio direktno na sajtu hotela i video o čemu se radi. A za alpharooms sam sasvim slučajno saznao pre 3 godine,kada sam hteo da rezervišem letovanje u Ljoretu,jednostavno sam googlao "lloret de mar hotels" i jedan od sajtova koji se pojavio bio je taj...Kad sam video cene,odmah sam rezervisao hotel Almirall i kada sam video da nije bilo nikakvih problema,jednostavno sam svaku sledeću rezervaciju radio preko njih.Za ovih 10-ak mojih,plus još bar 15-20 za moje prijatelje,nikada nisam imao ni najmanju neprijatnost,osim jednom kada su me zadužili u funtama,umesto u evrima (s obzirom da je engleska kompanija u pitanju),ali je jedan e-mail sve to rešio:))...

Hvala i tebi na informacijama za ove ostale sajtove,uvek treba sve proveriti i uporediti,pa videti gde je najpovoljnije...Što se alpharooms-a tiče,preporuka iz prve ruke.

Pozdrav!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka