ibi

Lisabon

531 poruka u ovoj temi

auuu Boga mi slaba vajda za kupanje u Portualu ako si ti najduze bio 3 puta po 15 minuta...ja Portugalu dajem 10 i bez kupanja:)Nego videla sam da bas promovisu Setubal kao turisticko mesto sa lepim plazama, ali izgleda da niko od nasih nije bio tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pazi, to je bilo u maju...krajem maja. Jeste bilo toplo i suncano (preko 25c) ali voda je u predsezoni uvek hladnija. Mi idemo opet 13.oktobra i garantujem da ce voda biti toplija bar za 20%. Moja procena je da je u Faru temperatura vode bila oko 20c dok je u sagresu bila manja bar 4-5stepeni.

Posto smo imali rent a car obisli smo i Setubal ali su tamo plaze a la 10km long...mi smo se najvise zadrzavali na manjim.

Setubal moze da bude dobar izbor kao baza za obilaske. Smestaj je povoljan a blizina Lisabona, Sintre i polozaj na pola puta izmedju Porta i Algarvea je idealan ako planirate obilaske cele obale Portugala.

Inace, jug sam po sebi predivan, ne znam zasto ga ljudi izbegavaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a sto nam slikama ne pokazes koliko je jug divan? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto smo imali rent a car obisli smo i Setubal ali su tamo plaze a la 10km long...mi smo se najvise zadrzavali na manjim.

A je li ima još ribara tamo? I da li se svi pevajući na kraju dana vraćaju sa mora?

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi se juče vratili sa putovanja... ako pratite naš post, nakon Lisabona otišli smo u Albufeiru, područje Algarve na jugu Portugala... radi se o pravom turističkom mestu koje iza svog istorijskog centra ima neverovatno veliko područje apartmanskog smeštaja, kuća za odmor i hotela... Albufeira je najpopularnije mesto na jugu zbog karakteristične peščane plaže iznad koje je na steni istorijski centar Albufeire. Mi smo bili u delu koji se zove Montechoro koje ima svoju manju plažu.

Imao sam ideju da obiđemo bar Faro, administrativni centar Algarvea ili još koje mesto u blizini... ali nama je bilo toliko lepo u Albufeiri, a vreme jako toplo, tako da smo odustali od autobuskog prevoza i obilaženja... ostali smo da uživamo!

U odnosu na Lisabon, u letnjoj sezoni, smeštaj u Albufeiri je znatno skuplji, 2 do 3 puta, a cene hrane i pića su iste ili nešto skuplje u centralnoj zoni! Međutim, zahvaljujući recesiji i neverovatnoj ponudi smeštaja, mi smo se snašli za smeštaj po vansezonskim cenama! Albufeira je turistički raj za britanske turiste, kojih ima toliko da mi se činilo da su samo oni tu... takođe, sve je podređeno njima od nekih suvenira, prenosa fudbalskih utakmica njihove lige, do tematskih kafića i restorana!

Što se tiče temperature okeana i kupanja... tu je sasvim druga priča u odnosu na Kaškaiš i okolinu Lisabona. Okean je znatno topliji po subjektivnom osećaju i mi smo se nesmetano kupali. Pravo zadovoljstvo bili su talasi na okeanu, na žalost samo jedan dan za nas... Takođe, skoro svi hoteli i apartmanska naselja imaju svoje bazene što je fino da se kombinuje sa odlaskom na plažu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do tad ću već otići u Portugaliju, ideja je dvonedeljni obilazak nekoliko gradova od severa do juga. Lisabon mi je poslednji na spisku, pa možda iz nekog internet kafea pročitam i tvoj opis :)) Mislim da si odlično prošao za ovakav hotel, što se cene tiče. Hvala za link, proveriću cene na ovom sajtu kad budem pretraživala. A sad - da nam se jave oni koji su već bili :cvetic:

Imam i ja slican plan ali pocetkom poslednje nedelje septembra, ukljucujuci i par dana na Madeiri. Ako se vratis do tada, napisi koju rec o vom putesestviju.

Pozdrav,

Dragan

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi se juče vratili sa putovanja... ako pratite naš post, nakon Lisabona otišli smo u Albufeiru, područje Algarve na jugu Portugala...

Hvala na izvestaju, koristice i meni za nesto vise od 3 i po nedelje. Takodje, se ima u planu boravak u Albufeiri u trajanju od 3 dana uz kratak odlazak do Lagosa. Hotel se nalazi u samom centru grada na 5 min hoda od Fisherman's beach. Nadam se da ce do tada temperatura mora da se zadrzi na makar prijatnih 20 stepeni.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... kupili smo avio karte preko lowcoast kompanija Wizzair-Ryanair, Temišvar-Milano-Faro i povratak Faro-Milano-Budimpešta za dve osobe i jednim prtljagom za 450eu, a sada smišljamo kuda ćemo i gde sa smeštajem...

Za te pare ste mogli da letite i Lufthansom (2 povratne karte 460 eur) do Lisabona. Inace, koga zanima, od mesta Faro do Porta se moze leteti za nekih 20 eur u jednom pravcu (Ryan air).

Postojala je jos jedna kombinacija preko Spanaira (ali su se karte po toj ceni razgrabile), Beograd-Madrid-Beograd za 130 eur, i onda u istom danu let " Easyjetom " za 80 eur po osobi (povratna karta), jedino se u povratku mora nociti u Madridu.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda kada smo trazili karte ovo je bila najpovoljnija varijanta za termin koji je nama odgovarao... npr. Lufthansina povratna karta BGD-LIS je bila 350eu za jednu osobu!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mala ispravka, cena karte preko " Lufthanse " iznosi 275 eur, dok je preko one kombinacije " Spanair " + " Easy Jet " oko 210-220 eur (zavisli da li uzimate i osiguranje i koliko bagaza nosite).

U Albufeiri smo nasli hotel sa doruckom za 23.5 eur (Colina Mar-3 zvezdice) preko booking-a.

Kako funkcionise prevoz od aerodroma u mestu Faro do Albufeire , jel ste uzeli taksi ili ste isli minibusem i koliko vas je kostalo (ima oko 20 km)?

Pozz

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lufthansa je u medjuvremenu napravila neki popust za letove u Lisabon... to smo videli kasnije na jednom hrvatskom sajtu u međuvremenu! Nas su dve avionske karte u oba pravca sa jednim prtljagom koštale 450eu... za sve ostale prevoze od-do aerodroma, minibuseve, taksi i Faro-Lisabon voz u dva pravca dali smo ukupno još 150eu...

Što se tiče prevoza Albufeira-Faro(aerodrom), mi smo išli mini busom... u Albufeiri ima nekoliko agencija koje organizuju turističke izlete i obilaske atrakcija poput delfinarijuma, akvaparka ili koride, a između ostalog rade taj prevoz do aerodroma po otprilike 30eu (koja se uvećava za 20% za vreme od 21-07h). Mi smo imali let u 6.20, tako da nam je to bio jedini izbor.

Taksi Albufeira-aerodrom je 50eu, a od aerodroma do železničke stanice Faro je 6eu (plus po 1eu za svaki kofer).

Od aerodroma Faro možete busom do Fara, pa onda do Albufeire autobusima u pravcu Lisabona. To bi otprilike izašlo najviše 6-7 eu, po mojoj proceni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravili smo gresku jer smo prvo obisli Cabo da Roka...

Pozdrav iz Lisabona!

Treba mi mala pomoc-kako da stignemo do Cabo da Rocca,a da nije automobil,da li do tamo ide neki voz ili bus iz Lisabona ili eventualno iz Sintre,jer planiramo da prepodne odemo do Sintre,a zatim do Cabo da Rocca.

Unapred hvala!

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Sintre idete vozom sa zeleznicke stanice Rossio (2eu u jednom pravcu)... u Sintri odmah ispod stanice (videcete vec) imate turisticki punkt gde cete dobiti sve informacije i mapu besplatno... tu ispred su dva stajalista, sa jednog polazi kruzni autobus za Penu (4,5eu povratna) kojim mozete obici palate... sa drugog stajalista polazi autobus za Cabo Da Roco (oko 3eu), koji posle produzava za Caiscais...

Moja preporuka da kada dodjete obidjete busom palate... zatim obidjete Sintru, rucate... pa uhvatite bus za CaboDaRoco, tamo se zadrzite do sledeceg busa (oko sat), pa nastavite za Caiscais, gde imate voz do Lisabona za 2eu...

Pozdrav, lepo se provedite!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mala dopuna... kada budete obilazili palatu Pena razmislite da li da platite obilazak enterijera... kada smo mi bili bila je ogromna guzva, čekalo se po sat-dva... mi smo imali sreće da nismo platili, obzorm da je obilazak parka i eksterijera palate već 8eu...

Šetajući parkom ispod palate, koji je jedna vrsta prelepe botaničke bašte, spustili smo se do izlaza Porto dos Lagos i tu naleteli na Gorana iz Šapca... tu radi u obezbedjenju i živi u blizini Lisabona! Eto, male zanimljivosti!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče temperature okeana i kupanja... tu je sasvim druga priča u odnosu na Kaškaiš i okolinu Lisabona. Okean je znatno topliji po subjektivnom osećaju i mi smo se nesmetano kupali. Pravo zadovoljstvo bili su talasi na okeanu, na žalost samo jedan dan za nas... Takođe, skoro svi hoteli i apartmanska naselja imaju svoje bazene što je fino da se kombinuje sa odlaskom na plažu.

Koliko je to more toplije u Albufeiri u odnosu na ledeni okean u okolini Kaskaisa (kazu da je maksimalna temp. mora na jugu do 22-23 C, sto je vise nego ok za kupanje)?

Jedan moj druga iz osnovne skole je ziveo skoro 10 godina u Portu i za sve to vreme se okupao najvise 4-5 puta jer je more tamo uvek ledeno.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka