ibi

Lisabon

518 poruka u ovoj temi

Sredinom juna putujemo u Lisabon poslovno ali planiramo da ostanemo duze i da ga lepo obidjemo.Bicemo prvi put tamo i trebaju mi saveti vas,iskusnih forumasa.Sta videti?

Gde izaci?Kakve su cene?

Svaki savet je dobrodosao!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ukratko: Belem (spomenik, park, kulu i manastir Jeronimos), Convento do Carmo i panoramski lift koji je odmah pored, prosetajte se glavnom straftom Rua Augusta od trga Dom Pedro do trijumfalne kapije, tvrdjavu Sao Jorge, akvarijum i modran deo grada oko akvarijuma i obavezno napravite ekskurziju do Sintre. Podjite neko vece na fado, doruckujte u tradicionalnim pekarama, probajte peceno kestenje i churos na ulici.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala!A cene?Cula sam da je jedan od jeftinijih gradova u Evropi?

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi,crći će mi tema a uskoro putujem.Ajde, malo se angazujte!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja kuma se vratila, ove prolećne ture.

Mogu da je pitam za detalje.

Puno je slika donela i mislim da je najupečatljiviji Lisabon po sebi, bez nekih posebnih akcenata... Sećam se "Trijumfalne kapije", Isusa, kule neke. Obale Atlantika (na kome ljudima prodaju SERTIFIKATE! da su na najzapadnijoj tački Evrope, neverovatno...) Jeli su paelju, nekad sa piletinom nekad sa morskim plodovima.

I kaže da je jeftino. Kako hrana i piće, tako i garderoba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Nikola.Sta bih ja bez vas?Ako nije problem,pitaj kumu za hotel Amazonia.Da li je u centru i sl.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da malo oživim temu:D...

Naime,putujem 26.avgusta u Lisabon na 5 dana,u sopstvenoj režiji...Da li ima neko ko je bio u skorije vreme,da podeli sa mnom neke korisne savete? Već sam se obezbedio sa literaturom,u smislu šta videti i slično,pa me interesuju neke konkretne informacije o prevozu,cenama i slično...

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

aladarinho, ja bi trebalo da putujem u septembru u Portugaliju, pa se nadam da ćeš napisati par "svežih" informacija kad se vratiš biggrin.jpg Ne znam šta bih one koji su već bili ni pitala, koliko dugo skupljam informacije sve mi se pomešalo, čini mi se da sam bila... Najviše me zanima gradski prevoz po Lisabonu, neka od onih višednevnih karata za prevoz, šta se najviše isplati. Takođe, ako neko ima da preporuči neki povoljan hotel/hostel/pansion, samo da je čist i u blizini nekog prevoza, ne mora baš da bude u centru. Da li si ti već obezbedio smeštaj? A ja obećavam veliki putopis, samo da odem! zaljubiska.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav komisura!

Ja idem u Lisabon od 26.do 31.avgusta,a odatle pravo u Ljoret de Mar na more i tamo sam 2 nedelje,tako da cu moci da napisem nesto tek kad se vratim,dakle,posle 15.septembra (ako ti to nije kasno,obecavam detaljan opis i gomilu korisnih informacija)...Smestaj sam obezbedio,u pitanju je hotel Lutecia,ima 4 zvezdice,nalazi se malo izvan centra,kod metro stanice Roma.Koliko sam video po forumima,odlican je hotel i svi ga hvale.Prosao sam vise nego extra,s obzirom da sam za devojku i mene 5 nocenja sa doruckom platio 260 eura ukupno!!!(preko sajta www.alpharooms.com, dok je na booking-u taj isti hotel u istom terminu 425 eura!)...Ja sam nabavio prirucnik o Lisabonu i detaljno ga proucavam,ali ako neko ima info iz prve ruke,bilo bi lepo da to podeli sa nama:))...

Cim se vratim,obecavam iscrpan izvestaj!

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do tad ću već otići u Portugaliju, ideja je dvonedeljni obilazak nekoliko gradova od severa do juga. Lisabon mi je poslednji na spisku, pa možda iz nekog internet kafea pročitam i tvoj opis :)) Mislim da si odlično prošao za ovakav hotel, što se cene tiče. Hvala za link, proveriću cene na ovom sajtu kad budem pretraživala. A sad - da nam se jave oni koji su već bili :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ima još putnika za Lisabon!!! Idemo od 11. do 25. avgusta... kupili smo avio karte preko lowcoast kompanija Wizzair-Ryanair, Temišvar-Milano-Faro i povratak Faro-Milano-Budimpešta za dve osobe i jednim prtljagom za 450eu, a sada smišljamo kuda ćemo i gde sa smeštajem... slećemo na Faro aerodrom 11. avgusta, pa nam je ideja da prvu nedelju provedemo u Lisabonu, a da u povratku budemo negde na jugu u regiji Algarve blizu aerodroma Faro...

Rado ćemo podeliti sve informacije do kojih dođemo... hvala za adresu pomenutog sajta www.alpharooms.com

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav mmax!Srećan put i lep provod,molim vas ako budete u mogućnosti posle te prve nedelje u Lisabonu da eventualno podelite svoje utiske sa nama ovde i date nam neke korisne savete...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Važi... nadam se da ćemo naći neki internet kafe i vremena da kuckamo utiske ovde! U međuvremenu, rezervisali smo jeftini hostel u Lisabonu za 8 dana i nakon toga apartman u letovalištu Albufeiri za 6 dana... Koliko smo mogli da vidimo, smeštaj u Lisabonu je lakše naći i cene su niže nego na jugu gde je sada udarna sezona pa su cene smeštaja otprilike duplo veće nego u Lisabonu.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da malo oživim temu:D...

evo ja sam bila u skorije vreme, tacnije pre 2 meseca i punooo mi nedostaje:(Lisabon a i okolni gradici koje smo posetili su stvarno prelepi, meni su se barem mnogo dopali. Jedna od prednosti Lisabona je sto nije veliki grad i skoro svuda mozete stici pesice. Mi smo koristili samo metro (cena karte je 80 centi) od hotela do centra i tramvaj od centra do Belema koji OBAVEZNO treba obici jer se tamo nalazi belem tower, spomenik otkricima, manastir jeronimos ali i nezaobilazna poslasticara svih turista Pasteis de Belem. Cena karte tramvaja je 1,40 eura u jednom pravcu i kupuju se na masinama u samom tramvaju. Ne treba propustiti ni voznju tramvajem 28 koja je jedna od glavnih atrakcija Lisabona. Kao sto je neko napomenuo Lisabon je zaista jeftiniji od mnogih evropskih gradova jer npr. u samom centru imate cipele i za 5 eura, farmerice za 10, cipele kozne za 40 itd...to je ono cega sam se na brzinu setila ako treba jos neka informacija tu sam. biggrin.jpg

p.s. ako nadjem slobodnog vremena mozda i okacim neke slike na foto turi:)

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tasha,

hvala puno na više nego korisnim informacijama,ako se još nečega setiš,bili bismo ti zahvalni da to ovde podeliš sa nama...A,slike takođe iščekujemo:D:D:D

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868342
    Ukupno poruka