pajO

Implant&aerodromi

5 poruka u ovoj temi

Drugari, imam jednu muku :)

Kao klinac sam heavy polomio ruku i od tada u podlaktici imam implant (metalni). Sasvim slucajno sam saznao (iako je potpuno logicno), da ako zapistim na aerodromu opusteno imaju pravo da me vrate nazad, ako sa sobom nemam "potrebnu medicinsku dokumentaciju". Tako pise i na sajtu aerodroma Nikola Tesla. Nista vise od toga.

Elem, da li je neko imao iskustva i ima li pojma sta je dovoljno za ovo?

S obzirom da je intervencija bila pre 15ak godina, dokumentacije nema naravno, u bolnici je "ne cuvaju toliko dugo".... Razmisljam se da odem u privatnu kliniku, na rendgen i misljenje ortopeda, ne znam da li bi to bilo iole dovoljno? Pa taj papir koji dobijem da odnesem da se prevede na engl. i overi, da imam i za stranu zemlju u koju putujem.... Oziljak od operacije je na podlaktici, vidljiv.

Ako neko ima bilo kakvu ideju, misljenje.... znacilo bi :)

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.

Izmenjeno (Mr. Anderson)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam upoznat, iz primera mog kolege koji ima plocicu sa srafovima na 3 prsljenu kicmenog stuba, skener nije reagovao na taj metal.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Моја госпођа је "пиштала" на "Хитроу" (Лондон) и на "Шиполу" (Амстердам), па су је одвајали и претресали, препипали. И пустили, наравно.

На LAX (Лос Аранђеловац) смо очекивали лајт-шоу, али НИШТА! У оба правца.

Очигледно је параноја већа у ЕУ него у САД. Једино тако могу да објасним ову чињеницу, као и чињеницу да она нема НИКАКАВ имплантат у себи! Јер, то се ВИДИ на скенеру.

После смо је зезали да има ванземаљски имплантат, као Скали. ;)

Онај ко има пејсмејкер или стент или тако нешто, мора то да претходно каже службеницима, јер може да има проблема у неким случајевима. Тако сам барем чуо.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Имам уграђену кодманову плочицу и 4 шафа у пределу врата.Прочитао сам да аеродромски метал детектори сигурно детектују металне импланте у врату,па ме занима треба ли да понесем неку медицинску документацију,ртг снимак?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905054
    Ukupno poruka