gordanam

Palm beach

54 poruke u ovoj temi

Higijena je bila dobra, i soba i kupatilo, jedino nisu pravili one figure od peskira. Hrana je, cinimi mi se ukusnija, za nijansu neko u carribeanu, malo je manje raznovrsna, ali mozes lepo da jedes i da pronadjes uvek nesto novo. Kolaci su im extra, najbolji do sada. Za dorucak peku galete, a za veceru ustipke, to smo u ovom hotelu prvi put videli. Sladoled imas onaj na tocenje i on je desert posle vecere.

Taxi smo placali do grada oko 30 le., realno je 25 le.

Za decu od 8-10 imas jedino animaciju uvece, dok preko dana mogu da idu na oba bazena i na tobogane.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:DO, hvala dobri covece, mislim da si jedini koji se zapravo potrudio da malo nama koji smo zainteresovani za ovaj hotel, a za koji sam ja na slepo uplatila aranzman, detaljno priblizis i preneses atmosferu  ovog hotela! 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cim izadjes iz hotela, ne prelazis ulicu, sa leve strane, jedno 5 m, nalazi se bankomat banke misr za menjanje para. Tu je realan kurs 1 evro 8,5 le, 1 dolar 7,5 le. Dok na recepciji daju nesto manji kurs. Jedino bankomat nedaje njihove metalne pare, moras da zaokruzis na min 5 le. Za 5 evra ti da 40 le, a ne 42,5, dok za 10 evra dibijes 85 le. I mislim, ili ja nisam uspeo da provalim tu opciju, ne mozes da ubacis 50 evra i da razmenis samo 20, vec moras sve. Ali ponesi iz srbije sitne evre.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim ne mislim da na ovoj slici izgleda kao neki dobar covek ovako namrsten ali to mora da je od sunca pa mu je oprosteno,ha ha ha.Dobar je covek bas se potrudio za sve pare svaka mu cast,pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav forumašima!

Stigli smo iz Palm beach resorta 23.09., sve je prošlo OK, od leta, preko check in-a, boravka, i samog odlaska, tj. leta nazad u Beograd. Uglavnom bih se složila sa opisom člana @mislimnemislim, tj., sve je onako kako je on opisao, al nije to-to, dok se ne doživi ono sunce koje miluje, ono toplo more, još topliji ljudi...

SMEŠTAJ:

U Hurgadu smo sleteli u 10h, dovezao nas je kombi, koji je ostavio jednu porodicu u Sea Gull, pa su nas posle oko 20ak min. Iskrcali ispred našeg hotela. Po prijemu u hotel popunili smo formulare, i odmah su nam dali sobu na 2. spratu, koja je relativno prostrana, i potpuno izolovana od pogleda sa drugih terasa, sa predivnim pogledom na bazen, palme i more. Doduše, mislim da sve terase imaju takav pogled, tako da je s te strane svejedno gde ste smešteni. Pošto smo putovali u sastavu: trogodišnje dete, suprug i ja, a dobili smo sobu sa velikim bračnim krevetom, odmah smo tražili krevetac, sobar je prvo nemoćno odmahivao u smislu „to je to“, ali bakišiš je bez reči u roku od dva minuta rešio tu situaciju. Imali smo LCD televizor, sa RTV SAT I Grand tv kanalom, što nam je bilo smešno, jer nam baš i nije trebao, nama su najviše trebali crtaći doduše na arapskom, ali poslužilo je. Nameštaj je starijeg datuma, ali sa dovoljnim br. fioka, nama je to bilo ok, plakar takodje sa dovoljno prostora. Zamerka se odnosi na kupatilo, gde nije postojao tuš-ručni (slušalica), već samo gornji (stojeći-fixni), i kazanče za vodu iznad WC šolje se 2X kvarilo, tj. nije radilo, pa smo prijavljivali na recepciji, ali su ga odmah popravljali. Takodje je od ventilacije na plafonu u hodniku, odmah pored ulaznih vrata u sobu malo curilo crevo od klime, al' nama to nije smetalo, u smislu da sada menjamo sobu, jer nas mrzi da se cimamo oko toga. Na terasi postoje 2 plastične stolice sa takodje plastičnim stočićem. Svaki dan sobar nam je ostavljao 4 male flašice vode, i menjao posteljinu i peškire. 2X je zaboravio da nam ostavi novi prekrivač, tj. čaršav kojim smo se pokrivali, ali poznajući Egipćane, ništa nam to nije bilo čudno, kad ga sretnemo na hodniku, u toku dana uzmeno drugi. Ostavljali smo mu bakšiš svaki dan.

PLAŽA: Izgleda ušuškano, suncobrani sa ležaljkama (drvenim, teškim, starijeg datuma) su malo zgusnuti zbog veličine plaže, ali to joj ne oduzima šarm, jer sve te palme, drveni suncobrani, super pogled na otvoreno more, čine vas baš opuštenim i zadovoljnim što ste tu. Naravno, tu je takodje stara priča da ležaljke moraju da se zauzmu rano, inače posle bude malo frke oko mesta što se nama desilo 2.dan, ali naravno bakšiš rešava sve.

Sa leve strane plaže postoji toalet, tuševi, gde je voda pretopla, i bar gde prave cedjene sokove od svih mogućih vrsta voća, koji se naplaćiju 2$. Pored je diving centar, wind surfing, kite surfing, pedaline, i mol kojim se možete prošetati, što smo mi činili predveče, tj. kad nestane sunca na plaži, oko 5. Tu su pecaroši, vide se korali, mnoštvo ribica, sipa, lignji, rakova...Taj mol koji je u stvari pristanište za brodić kojim se ide na ronjenje i jedan čamac koji se koristi za bananu i sportove na vodi, nije baš nešto reprezentativan, ali je vrlo koristan, jer da ga nema talasi koji dolaze sa otvorenog mora bili bi nesnosni, tako da ih on baš lepo sprečava. Inače ih je bilo para jutara kad je baš duvao vetar i voda je bila hladnija.

Sa leve strane tog mola postoji jedna plaža koja nije za korišćenje na kojoj su samo suncobrani, i neki objekat u daljini u izgradnji. Pri ulasku u vodu ovde su trava i kamenje, ona nije za kupanje tj. korišćenje i obezbedjenje sa motorolama obilazi ukoliko se neko tu zadržava u tom smislu. Svi se uglavnom tu fotografišu kada je zalazak sunca, malo prošetaju, bez zadržavanja.  

Sa desne strane glavne plaže, postoji još jedana, manja, ali kao malo više divlja, jer po vodi pliva malo više trave, ali je ok, jer nema gužve na njoj, malo je intimnija.

Jedan dan nam se desilo da su nam maznuli celu ležaljku sa peškirom, pa smo se iznervirali, rešili da ne prijavljujemo, jer gubitak kartice/peškira povlači za sobom kaznu od 15$. Da ne bi Egipćani dolazili u priliku da nas izvaćare, rešili smo da i mi uradimo isto kad bude bilo prilike, i sa obližnje ležaljke koja je satima zvrjala prazna, a kao bila zauzeta, uzeli smo „naš“ pekir. Mislim da nas je spasilac na plaži snimio, ali iskulirao. U medjuvremenu, pošto smo bili na samoj granici ove 2 plaže, neke ruskinje koje su snorkingovale snimile su neku veliku meduzu, i malo glasnije digle frku, a tu su se nasli neki nabildovani Arapi, pa da ispadnu frajeri uzeli plažni peškir i pomoću njega izvadili meduzu. Stvarno je delovala opasno, kao manji oktopod providno-ljubičaste boje. Posle je naka baba Ruskinja počela da drami, gde je njen peškir, istripovala da je onaj mokar na kojem je bila meduza njen, pitala me je da li sam ja nešto videla, ja sam se pravila da je ne razumem, i to je to-problem rešen.

Ostatak cu pisati kasnije, ne zamerite, danak promeni klime sa 35C na 15C je uzeo svoje, moram kod lekara, prehladjena sam kao pas jedva dišem.

Pozdrav!

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravih da spomenem da su verovatno strujom nanešene, par dana po dolasku po vodi počeli da plivaju nešto kao loptasti silikoni, najpre sproradično, da bi posle dan dva-cela plaža, tj.voda bila preplavljena ovim. To su meduze, koje ne peku, bezopasne su, ali su na dodir, jer ih je bilo puno, pa plivanjem niste mogli a da ih ne dotaknete ljigave I neprijatne. Mene su iskreno nervirale, I a moje dete, naročito kada je video moju reakciju, nije više hteo u vodu, jer se plašio. One su isto tako kako su došle – I nestale, tako da ih poslednja 4 dana nije ni bilo.

BAZEN(I): U medjuvremenu, pošto su nas meduze smorile prešli smo na bazen I to drugi, u okviru kojeg postoje 2 tobogana, 1 izuvijan kao tuba, drugi šareni kojim se direktno brže bućneš u vodu, a to je nama I bilo dovoljno s obzirom na malo dete, koje se u bazenu konačno opustilo (uz pomoć prsluka na naduvavanje) da zapliva. Tu postoji odvojen deo bazena 140cm za plivanje, 2 kao jakuzzi-ja, voda u bazenima je topla. Prvi, veliki bazen nalazi se u delu hotela iz kojeg se izlazi iz lobija I ide ka glavnoj plazi, tu je bar, snack-bar, automati za kafu, poseban deo u kojem se prodaje pomfrit I pizza, mislim da je 10Le pomfrit, za koji su mom suprugu prvo tražili 2$?!?, kečap Heinz u kesicama je dž. Sutaradan smo opet tražili pomfrit, dali 10Le, a oni nam dali dva tanjira pomfrita. Tako da kod njih po običaju nema pravila. Na velikom bazenu se u toku dana odigrava animacija, aqua aerobic, trbušni ples, itd. Animatori su dobri, smešni, zabavni, pritom mislim na muški deo, jer su žene iako mlade (ruskinje I ukrajinke ) nekako mlitave I smorene. Muzika je fenomenalna, od modernog house zvuka do njihove klasike  na bazenu (Bomba, Jara,Jara…) zvučnici su okrenuti ka glavnoj zgradi, tako da se na plaži uopšte ne čuje muzika, samo graja u vodi I šum talasa… Mi se na velikom bazenu nismo kupali, sve su ležaljke uglavnom zauzete I bazen je zaokupljen arapskom decom. Bazen je čist, I videli smo noću da ih baš čiste, čak su i neke pločice menjali noću (ronili su).

ANIMACIJA: Kao što sam spomenula, dečaci su odlični, prijatni zabavni, devojke malo manje, ali mi smo bili fokusirani na baby disco od 20-21h, gde je jedna od gorepomenutih animatorki bila angažovana I uveče. Ona je sasvim korektno obavljala taj deo posla uvek u nekom kostimu: Mini maus, Zeka, Meda. Deca naročito ruska su je obožavala. Nakon dečijeg programa od 21-22h počinje neki šou koji oni najavljuju lično svako veče u lobiju hotele pri ulasku na večeru, Dance show, Fusion, Fakir show, Comedy show… MI nismo uspeli da prisustvujemo ovom programu, samo 2 večeri, nažalost, ali mislim da su posvećeni i da se trude, I da je to kao I uostalom SVE u ovom hotelu na nivou 4*.

STRUKTURA GOSTIJU:  U početku je bilo najviše Rusa i Nemaca, nešto manje Arapa, I osim nas, još jedan srpski par, a onda su posle par dana nagrnuli Arapi sa svojom mnogobrojnom decom. Kasnije sam čula da njima počinju tad odmori, pa su za njih posebni popusti , i da je to razlog što ih je toliko, al mi nije jasno otkud tolika deca, zar ne idu u školu? Njih nešto nismo vidjali na plaži, nisu tu pravili gužvu,već kao što rekoh, na bazenu I naravno, u restoranu. Jeste da se malo jure I da su mnogobrojni, ali nisu pravili haos kao u nekim ranijim opisima njihovog ponašanja u restoranima, bili su ok. Posle sam videla I retke primerke Madjara, Čeha i Slovaka.

RESTORAN: S obzirom da nije velik, osmišljeno je da na ulazu u isti kažete broj osoba za stolom, oni odmah javljaju, tj. Signaliziraju rukama unutra konobarima koji sto je slobodan I onda vas ovaj sprovede. Mislim da je to ok, da se ne bi stvarale gužve I da ljudi ne bi lutali po restoranu I stajali jedni drugima nad glavom dok jedu.Što se tiče hrane, po meni je bila prilično jednolična, ali ono što izaberete, tipa riba ili piletina, bareno povrće, ili grašak, uvek možete da iskombinujete nešto I što je najvažnije, to nisu splačine, ukusno je spremljeno. E sad, problem je ako ste, kao mi prošle godine bili u Old Palace-u, pa ste tamo imali daleeeko veći izbor svega, od vrsta peciva, supica, voća da ne pričam, ovde vam je izbor prilično ograničen I svodi se malte ne, na jedno te isto, ali važno je da je ukusno I jestivo, pa nemamo mi ni kod kuće ne znam ti ja kakve djakonije od jela! Bilo je tu I govedjeg mesa I pasti (uvek 2 vrste, sa belim I pradajz sosom), kebabi, galete, uštipci, toster  gde možete prepeći hleb, one njihove salate od povrća, I tako da ne nabrajam sad, u suštini nije loše, može da prodje, gladni nećete biti. Postoji još jedan italijanski restoran koji može da se koristi sa dan unapred najavom, ali mi ga nismo koristili. Konobari su fini, poigraju se uvek sa detetom, nisu nametljivi, u smislu da te smaraju sa donošenjem sokova I pića za bakšiš. Malo su smotani, uvek se nagde čulo lupanje tanjira tj. stakla.

IZLETI: Mi smo išli na 2: Grand Akvarium u Hurgadi I Podmornica, tj. brod sa staklenim dnom. Oba su po 35E, rečeno nam je da ako se odmah prijavimo imamo 5E popust, ali s obzirom da nam je hotel van Hurgade doplaćuje se 5E, tako da nam je izašlo isto. Prvi bih preporučila toplo, a drugi vam je bačena para. Za malo dete nismo plaćali ni jedan izlet. U akvarijumu nam je prvo prepuručio egipatski vodič (koji nas je sa vozačem doveo tu) fotografa iz Akvarijuma, koji pravi 70 slika I daje ti CD za 20$, jer unutra možeš da slikaš, ali kao bez blica. Mi smo se prvo nećkali, mislili smo da su nas nešto izvarali, ali posle smo se potpuno oduševili jer su slike super baš profi, I lepa uspomena, a ove naše beze veze, ništa se ne vidi lepo. Unutra najpre prolazite kroz mni-zoo vrt, vidite razne životinje, ptice, pelikane, flamingose, majmunčiće, aligatora… a zatim prolazite kroz razne tunele gde su napravljeni akvarijumi najpre kao tube I na kraju najveći kao tunel gde plivaju ajkule, raže, morune, velike kornjače, baš pravi svet Crvenog mora. Na kraju, kao vrhunac, u tom najvećem akvarijumu pojavljuje se ronilac koji hrani ribe I pravi šou sa njima. Taj izlet traje oko sat I po, iako ti kažu da možeš da ostaneš koliko hoćeš, nemaš šta više da tražiš tamo. Po izlasku su nam pokazali slike na kompu da vidimo da li smo zadovoljni a ispred tog akvarijuma odigravala se neka prezentacija, kao aero-miting onih malih aviona. Moj suprug I sin otišli su da vide aviončiće I šta se to dešava s obzirom da je bilo puno novinara, fotografa. Prišli su da se slikaju sa glavim pilotom na šta su se ovi oduševili I svu pažnju fotografa I medija usmerili na nas, gde završismo sa njima na glavoj bini kao za press konferenciju. Eto mi smo njima bili na kraju atrakcija, bili su svi nasmejani, fotkali nas I tako, šou program. Drugi izlet bio je na brodu sa staklenim dnom I kao što rekoh, totalno je bzvz. Kreće se iz Marine, dolazi do nekog koralnog spruda, I gleda se mnoštvo ribica, uglavnom iste vrste, tako da ko je bio u gore pomenutom hotelu OP ili na snorklingu ili ronjenju ovo mu je smešno. Nije nas bilo mnogo na brodiću: Par kineskinja iz Pekinga, koje nisu kontale gde je Srbija pa su nas tražila na mapi, od svih mogućih objašnjenja razumele su da je blizu Italija L, ali bile su kul. Bila je tu još jedna arapska porodica sa 5 dece, koji su crnci, I kojima je moje dete bilo nevidjena atrakcija. Moj suprug je ovu dečicu naučio “Ringe Ringe raja”, da pevaju (naravno u njihovoj izvedbi) tako da nam je to bio highlight izleta. Na kraju sam po ko zna koji put zaključila da sreću I zadovoljstvo na odmoru ne čine zvezdice I cena hotela već ljudi I interakcija sa njima. Išli smo I u Sakalu, 30Le smo plaćali taxi I tamo I nazad, bili u Kleopatri, sve je poskupelo značajno, I kao što su već pisali drugi članovi foruma, prodavci na ulici te tek malo zovu, vide da nećeš, ne smaraju dalje, ne vuku za rukav kao ranijh godina.

Ja bih ovim zaklučila, da je ovo veoma dobar hotel, sa potpuno zadovoljavujućim kriterijumom za 4* I još boljom cenom za naše prilike, I ponovo bih letovala u njemu, ako se ne ukaže ništa bolje za pristojne pare (iako volim da promenim I naravno vidim nešto drugačije i novo). Puno pozdrava od zadovoljne putnice!

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dod

drago mi je da ste se vratili zadovoljni!

Kao sto sam vec napisala, da nisam uplatila Tunis u januaru, uplatila bih bas ovaj hotel. Nama je vrlo bitna plaza i sadrzaji za decu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25779
    Ukupno tema
    857517
    Ukupno poruka