stojadin

Летовање - Зашто ићи баш тамо или зашто не ићи?

58 poruka u ovoj temi

Ja bas ne znam sta da trazim za sledecu godinu..Skroz sam zbunjena i bombama i teroristima i potencijalnim stvarima koje mogu da se dese bilo gde.Sada posle zemljotresa na Lefkadi,pitanje koliko ce se rascistiti do pocetka sl.sezone.Posto smo bili na Lefkadi,hteli smo naredno leto ponovo tamo,ukljucujuci i Kefaoniju.Neka kombinacija ta dva ostrva..Ali...ne znam.Ne znam cak i u ovoj nasoj zemlji gde bi mogli provesti godisnji odmor.Istina je to sto tvrde mnogi forumasi ,posle Lefkade stvarno ne znate gde cete,pa malo  citam ove postove,mozda iskrsne neko novo mesto koje ce nas oduseviti bas kao i Lefkada.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grcka ima toliko ostrva da za tri zivota ne mozemo sve da obidjemo,a ostrva su zakon :)

Da se razumemo,ne gadim se ja na Maldive ili Havaje,ali da li ima svrhe putovati 24h negde daleko da bi bio na belom pesku,kad ga ima i Lefkada, Kefalonija, Krit....a o ceni da ne govorim, da sam milioner ne bih se razmisljala!

CG prevazidjena, braca HR ne, razlog jasan, Bugarska ne, Turska,lepa al opet i tu se svasta promenulo, ne volim velike komplekse ALL INC, van mesta,a u mestima se ne zna gde ce bomba da padne, nisu pouzdan partner trenutno....E da,plasim se Egipta i Tunisa trenutno.

Kad se sve sabere i oduzme,GR je raj po meni. I to,ne treba ici na mesta gde idu turisti,sad je vreme za otkrivanje ostrva koja nisu braca Srbi otkrili, a ima ih :)  Pogledajte,Skopelos, Alonisos, Koufonisija...prelepo!

Za Grcku skroz slazem-za svakoga moze nesto da se nadje!

Moram da dodam samo-ima i Grcka Maldive! :)

P6181453.JPG

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tasos,blizu,jeftin i nije tako trusno podrucje kao ostatak Gr :) Prelepe plaze, uvek se otkriju neke nove ....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja ljubav je Egipat, za njim je Turska. Medjutim sa Egiptom sam se i definitivno za sad oprostila, sa Turskom se jos uvek oprastam, i sad ostaje pitanje sta sad? Primam svaki savet, a orjentir bi bio - da obavezno bude toplo, sto toplije je moguce (pricate sa osobom kojoj je u Egiptu u avgustu sasvim prijatno), da dete (6 godina) ima neku zabavu, da hotel ima svoju pescanu plazu. Smestaj nije toliko bitan, bitno je da bude cisto, sama kategorija je potpuno nevazna. Posle 15 godina letovanja na relaciji Turska-Tunis-Egipat ja sam malo izgubljena i pojma nemam sta da radim. Naravno da cu iscitati forum detaljno, al ako mogu neki brzinski saveti bila bih vam zahvalna.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bolji hoteli u Bugarskoj , na Zlatnim pjascima ispunjavaju tvoje uslove :). Znam reci ces da li sam jadna normalna, ali razmisli jos jednom posto pogledas ponudu.

Svi mi robujemo predrasudama, ali za ozbiljnije pare svako moze da ti ponudi odgovarajuci sadrzaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne robujem predrasudama, vec sam i gledala ponude, medjutim muci me to more, tako ustalasano i kako cujem hladnjikavo. To me jedino odbija. Hvala na odgovoru :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kipar ili Malta možda.

Izmenjeno (ackol)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ko voli more na kakvo smo navikli,u Bugarskoj će doživeti teško razočarenje bez obzira na luksuz hotela,dok neko ko preferira bazene tamo će biti oduševljen.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uf, gde me nadje...

Ove godine me more nece videti zbog gradjevinskih radova na kuci, ali dok se kupam u znoju lica svog, misli ce mi putovati ka svim morima na kojima sam do sada bila :D

Pre nego sto sam dobila juniora, slobodna i vesela isla sam u Egipat, CG, Tursku, Spaniju Italiju I Grcku.

Ja volim more, malo je falilo da se rodim na obali jadranskog, ali sudba je htela drugacije, pa sam se rodila u sred panonske ravnice.

Svaka od ovih destinacija na mene je ostavila lep utisak, bas zato sto je svaka za sebe, svaka ima svoje lepote i td.

U Crnoj Gori sam bila 3 puta za redom, kod istog coveka, od 2009 do 2011, po 20 dana, isli smo u Septembru sa bebom od 3 meseca, da bi smo stigli do klinca od 2 godine :) Bilo nam je zaista prelepo. Bili smo u Donjoj Lastvi. Obisli obalu uzduz i popreko.

I 2015 smo bili u Crnoj Gori, usled nedostatka finansijskih sredstava, a iskrsla nam extra povoljna ponuda za Perast. Bili smo kod divnih ljudi u super smestaju, opet u Septembru. I ponovo je sve bilo superiska. Sve u svemu, nemam nista protiv Crne Gore I njenog mora.

U Egiptu sam bila 2 puta i nista novo nemam da kazem, sem da sam zaljubljena u Crveno more. Opet smo se cekirali u Septembru. Preporucujem.

Spanija, tacnije Lloret je klasicno turisticko mestasce, nisam odusevljena, iz prostog razloga sto ne volim takva mesta. Ali to sam ja. Dobra stvar je blizina Barselone. Silom prilika sam 2 puta bila u Spaniji.

Italija, ok, Jadransko more, duboko, plavo, pescana plaza, Rimini sladak, pesacka zona, jednom bila I ko zna kada cu. Nisam za te varijante tipa Pefkohorija.

U Turskoj sam isto bila 2 puta, more ne moze da se meri sa drugim morima, ali ima svoje cari ta Turska. Isla bih ponovo vrlo rado.

Grcka...uvek :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zamolio bih vas za malu pomoc, devojka i ja se dvoumimo oko izbora destinacij za letovanje, a u konkurenciji su Pefkohori,Neos Marmaras i Parga sto se tice Grcke i Marmaris sto se tice Turske.Ne idemo kolima vec busom. Pa bih vas zamolio za vase misljenje? Hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Marmaris je lep grad, ali iskreno,otelicete se dok ne stignete tamo :)  Daleko je u tri lepe, krenes dan, noc,dan sumrak...jedva stigosmo,ali ako bas tamo resite da idete, cetkica i pasta za zube obavezno u ranas sa sobom.  Ima ta ulica barova kao i u svakom Turskom gradu, gde ima svasta da se vidi, ima bazar koji je lep,velik, pare idu kao lude, jer sve treba :D  More mi iskreno i nije bilo nesto, mnogo je lepse u Alanji, ovde su bile neke ribice koje su  nas stipale da sam poludela, plaze ok, mada ima dosta kako sam bila,mozda se svasta promenulo od tada, mislim da su rekli da je to grad od 30000 stanovnika,a u sezoni da ima 1M svaki dan, bar je tako bilo,sad zbog situacije ne znam, ja ne bih isla u Tursku iskreno neko vreme...

Sto se GR tice jaca sam sa ostrvima, mada svi jako hvale Pargu, kazu prelepo mesto, Neos Marmaras, kako sam gledala dve plaze i grad u sredini, zavisi sta trazite, dal i kuce tik uz more ili pesacenje ili iznajmljivanje auta, Mislim da Pefkohori treba da zaobidjete...ne pitajete zasto,nisam bila ali tako mi nesto misli kazuju :)

Ja sam samo za ostrva i nista drugo, meskam Skopelos za ovo leto!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje misljenja su sledeca...Sto se Turske tice svakako Antalijska regija pre Egejske,u svakom pogledu. A za Grcku bih se slozio da ostrva imaju prednost...ako sve bude kako treba,moj izbor za ovo leto je Rodos. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 17.1.2016. at 21:49, GrujaNS je rekao/la:

Zamolio bih vas za malu pomoc, devojka i ja se dvoumimo oko izbora destinacij za letovanje, a u konkurenciji su Pefkohori,Neos Marmaras i Parga sto se tice Grcke i Marmaris sto se tice Turske.Ne idemo kolima vec busom. Pa bih vas zamolio za vase misljenje? Hvala :)

Pozdrav,

Pefkohori je lep sam po sebi, ima sve sto treba da ima jedno mesto. Plaze su ciste i lepo uredjene. More je neverovatno. Stvarno zasluzuju Plavu zastavu nema sta. Ako se zelite odmoriti Pefkohori je pravo mesto za to. Ali tu ima i dosta nasih, pa ko bi voleo da ode negde i odmori se i od srpskog tamo bas i nece ;-) . To je i ne bitno tolikdo koliko je mesto vrh. 

Nije uopste skupo, voda se ne pije sa cesme kao ni u celoj Grckoj,tako da 2€ paket vode je okej. Giros vam je do 2.5€ najskuplji. Riblji specijaliteti , e za to cete morati da date malo vise para 20€ za kvalitetan komad ribe. 

Nocni zivot bogat. Ima 3 diskoteke gde pustaju nasu muziku, ima mnogo i grckih.Sve se to zavrsava oko 2 posle ponoci , max 3. 

Sto se tice NEOS MARMARASA, mislim da je lepo mesto i ako nisam bio u njemu, ali ove godine planiram da odem. Cuo sam da je brdovit i da bez kola je glupo da se ode. Ali  mislim da je divno, sa divnim plazama , pa cak i tom gradskom. 

Za ova druga mesta stvarno ne znam, veliki pozdrav i lep provod sta god da izaberete! :-)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zadnjih 5 godina Grcka. Postao pravi zaljubljenik ali me ove godine nece videti. Razlog iskljucivo bezbedonosne prirode, juznije od Nisa ne idem dok se ova situacija ne rascisti ako se uopste ikad i rascisti. Idem na Balaton i u Budimpestu tamo ne primaju ove potencijalne teroriste.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26484
    Ukupno tema
    886959
    Ukupno poruka