stojadin

Летовање - Зашто ићи баш тамо или зашто не ићи?

58 poruka u ovoj temi

Ето гледам, читам, све смајмуњен. Па ми није најјасније. Фали ова тема само да се браћа Срби не посвађају. Очекујем занимљиве постове.

Грци су дисциплиновано уједињени осим по питању дестинације,

Араберија покушава да објасни да је љетовање у ЕГ и ТУН ноблес зато што лети (несигурним) авионима и одсједа у врхунским хотелима,

Турци пак не схватају да је јефтиноћа давно прошло време и да сем комерцијалних Саримсаклија и Кушадасија нама мјеста тамо нема.

Шпанци се хвале љепим купањем на сјеверу где је хладна вода, а ретко ко иде јужније...

Албанија као туристичка дестинација? Да ли је могуће?

Хрватска, ко сме?

Па шта Ви мислите?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Заборавих ЦГ. Хвала.

Увек су ме интересовали мотиви људи који љетују баш тамо као и објашњења оних који ни за живу главу не би отишли управо ту. Могло би да помогне неодлучним туристима.

Ето ја негдје 99 био једно двадесет пута у Албанији као туриста; када год почну да поливају Амери по нама на граници , ми побегнемо у АЛ на сигурно јер тамо нема двадесет км никога у дубину. Рецимо да би ми било веома необично да љетујем тамо.

У Египту сам био док је то била непозната дестинација за нас србе, данас то није љетовање у Египту него у хотелу једнако као и на мјесецу, има и он своје море.

Мени Грчка једнако одговара, и људи и море.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema sta, Grcka je zakon. Dok su deca mala Halkidiki, Tasos, pa kako rastu tako cemo da idemo sve dalje i dalje do Krita. Kad porastu moze i Spanija: Majorka, Costa Brava, mada me to nesto previse i ne privlaci. Isao bih u obilazak Spanije, recimo na prolece al za kupanje mi je nekako vise Grcija. Krosane sam obisao sa matorcima u doba SFRJ, bilo lepo dok je trajalo. Da idem u pustinju na letovanje, nisam lud, a ionako cu da idem u taj Dubaji kad tad, da vidim najvecu zgradu u Evropi (a mozda vidim i Staniju :D) . U CG bio jednom, dosta od mene. U Turciju mi se ne ide, ne znam ni sam sto. A Albaniju necu ni da pominjem. Video sam je dva puta sa Krfa, a bogami i iz aviona i to je dovoljno.

Izmenjeno (Igor Lukač)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Interesantna tema.Evo nekog mog vidjenja i misljenja :happy: .Ja skoro uvek biram Grcku kao destinaciju za letovanje ,prvenstveno zato sto mi se najvise svidjaju plaze,a i na more najcesce idemo zbog odmora i relaxacije na dobrim plazama.Ja godinama letujem u Grckoj,i gde god da smo isli,a uglavnom biramo drugu destinaciju svake godine,svugde mi se dopalo i bilo mi je prijatno i svaki put nesto novo upoznamo/vidimo,sa druge strane ima sta i da se vidi ko voli aktiviniji odmor (rodos,krf...) -sve zavisi od destinacije koja se izabere.Cg - mislim da smo je prevazisli,u tom smislu da sam vecinu mesta posetilal pa mi nije vise interesantno... generalno vecina nas je obisla uzduz i popreko pa nekako nemam vise zelje da idem tamo,,ja licno imam dobre prijatelje koji zive u Budvi ali retko idemo kod njih dole da letujemo,uglavnom skoknemo samo na par dana i tp uvek van sezone...Turska letovalista me ne privlace (moguce da gresim,ali iz nekog razloga mi se ne ide tamo na letovanje,mada verujem da je to neka moja zabluda i da je verovatno lepo),u Tursku samo idem u obilaske,,evo pre par dana sam se vratila iz Istanbula koji me je kao grad odusevio,imam zelju i da obidjem Kapadokiju i jos par mesta ali eto na letovanje mi se tamo ne ide. Spanija - bila videla,bas costa brava meni je bilo tamo hladno izuzetno za kupanje,dopao mi se grad ali opet prvenstveno mi je na letovanju kupanje.Tako da nisam imala zelju da ponovim letovanje tamo,ako bih ponovo isla verovatno bih otisla na Majorku,to mi je zelja da obidjem.Hrvatska ne iz licnih razloga,Albanija jednostavno me ne privlaci kao turisticka destinacija.italija severni deo ne,ne svidja mi se more,volela bih siciliju da vidim, capri ima tu jos par mesta koje bih svakako posetila....Generalno da skratim raspisala sam se bas :) Sve ovo sto sam navela obisla bih vise turisticki a za letovanje biram za sada prvenstveno Grcku.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni mnogo više odgovara Turska od Grčke. Grčka je jedino povoljna ukoliko uzimate apartman i idete svojim autom. U svim ostalim varijantama izađe na isto kao Turska sa avio prevozom i uplaćenim AI u hotelu sa 3*.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

grčka i turska su nebo i zemlja

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kako znas kad nisi bio? :'( :'( :'(

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E,o ovoj temi vredi diskutovati,prvo mi smo narod koji obožava da ide na letovanje;bilo gde i bilo kako.Svako ide prema svojim mogućnostima i željama.Nedavna dešavanja u Makedoniji su malo zabrinula oko odlaska u Grčku kolima ili autobusom ali mislim da to neće sprečiti u velikom broju ljude od odlaska tamo.Grčka je po meni broj jedan za pravo letovanje i odmor,Crna Gora neka hvala,tamo je bilo raznih dogodovština,kad se samo setim!A ipak smo išli,jedino što bih ponovila je Boka Kotorska ali tipa eskurzije a ne samog letovanja.Hrvatska tako lepa tako blizu tako su nas pre par godina mamili na svoju obalu,ja bih rekla tako lepa tako skupa,mislim da je za naše uslove preskupa.Niste spomenulu Bugarsku,ja sam tamo bila 2004 propaganda u novinama je bila takva da sam pomislila kako je to raj na zemlji,kad ja tamo a ono medjutim!!!Odvaratnije letovalište ja nisam videla,jedino za Bugarsku mogu sigurno reći tamo nikad više!U ostalim državama nisam bila pa nemogu ništa reći ali jedno je sigurno:NA MORE SE MORA IĆI!:D:srce:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hajde i ja da dam glas Grckoj. Vec skoro 10 godina, svakog juna - Grcka. Nekad Egejsko more, nekad Jonsko, nekad ostrvo, nekad kontinentalni deo, uvek razlicito... razlog - u Grckoj je pravi odmor. 10-ak dana opusteni, razgaceni, u apartmanskom smestaju, uglavnom sopstvenim prevozom, i ono sto je bitno-ne kosta mnogo.

Bila sam u dobrim hotelima, u Tunisu i Turskoj, ali... ne moze se, po meni, meriti opustenost u nekom luksuznom hotelu sa jeftinim apartmanom, makar podsvesno nas glocka cinjenica koliko smo nesto platili i da li to zaista vredi toliko... A da mi je zaista bilo sjajno, posebno u Tunisu - jeste.

Letovala sam i u Crnoj Gori, Bugarskoj, Hrvatskoj (u ovoj zadnjoj provela sva leta detinjstva, i to je bilo jedino more za koje sam znala), ali to je vise kao - poklon putovanje za vanredni godisnji odmor. Naime, svakog juna imam redovan godisnji odmor i to je, kao sto rekoh, bavezno Grcka, a ponekih godina dobijem i u septembru odmor, nekad dve, nekad jednu nedelju, i tada razmisljam da li u neko od spomenutih letovalista, ali sve cesce me privlace madjarske banje, em cena, em godine koje me sustizu, a banje ne da prijaju - pravi su melem za telo, dusu (i novcanik).

I ove godine ponovo u junu Grcka (ove godine Evia) a septembra ako budem "zasluzila" odmor Bled (vec rezervisan bez placanja unapred). 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tamo gde cveta limun žut , tamo gde mogu na liturgiji da slušam prelepo vizantijsko pojanje i zablagodarim Bogu što me je udostojio da vidim mesta gde se spaja tirkizno plavo more sa nebom i uživam , tamo je moj put.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nisi pomenuo crnu goru :)

što se mene tiče grčka i ništa drugo

u cg imam drugara pa kad dekintiram a hoću kakvo takvo more, progutam knedlu i odem tamo

hrvatska me u životu videti neće. niti vilim njihovu vrstu turizma niti volim njih

turska me ne zanima a za ostalo nemam para. a i kad bih imao opet bih otišao u grčku (kos, ios, krit, simi i sl.)

​Kao da sam ja pisao...

Sem što ja nemam drugara u C.G , pa se i ono što si napisao za Hrvatsku odnosi i na C.G..

Turska bio, sve ok, bolja od Egipta..ali Grčka je Grčka..Na red su došla ostrva...

Sem Grčke bih uzeo u razmatranje Siciliju ali to za dve -tri godine, kad nam bude bolje...;)

Izmenjeno (shonebg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e bas mi se dopada tema, ajde samo da je zadrzimo ovakvu uz neko pitanje i saljive komentare, bez prepucavanja :)

NIsmo nesto mnogo letovali jer sam zivela na jezeru, a raspuste provodila kod bake.

Ali od onoga sto smo videli do sada i onogo o cemu smo citali do sada mogu da kometnarisem sledece:

- Crna Gora- bila 3 puta zadnji put sa mojojm porodicom ( a pre toga sa roditeljima, doborooo i oni si mi porodica, ali rauzmemo se :) ) u nekom toliko sugavom apartmanu, ali plaza nam je bila lepa, bili smo u centru Herceg Novog i pre neki dan komentarisemo sa suprugom kako je suma sumarum bilo lepo i ne znamo zasto izbegavamo apartmane od tada :D  ALi posle svega nekako nemam zelju da ponovim CG dok god budem mogla da idem na druga mesta.

- Grčka - bila 2 puta na Sitoniji u hotelima i bilo nam je lepo, ove godine idemo u hotel u Platamonu. Izbor je pao zbog nekih popusta, i toga što možemo samo 7 dana, a i moji muskarci vole te hotele i to ti je.  Plaze su bile predivne, nije mi se dopalo mi se to sto  u blizini nismo imali gde da se prosetamo pesaka a da bude urbanije a bili smo sa tinejdzerom, mislim da je bolja kombinacija sa malom decom.  Grcka ce se naravno ponavljati, nadam se i ostrva uskoro iako mi je trauma svaki put zbog njihovih papirića na granici jer mi u pasošu piše mesto rođenja R. Makedonija.

- Albanija-nikad bila, moji bili par puta veoma zadovoljni, mi nekako nismo mogli da donesemo tu odluku pa makar i na jedan vikend iako su sve slike i video snimci, i svedoci govorili da grešimo.

- Bugarska i Rumunija- nekako uopšte nemam želju, ali to samo zbog priča okoline. Bila je ideja da idemo do Mamaje preko Sibije i Bukuresta, pa onda Nesebar i preko Djerdapa nazad... vise kao putesestvije...ali mozda neki drugi put.

- Slovenija-bili i premrzli, ali smo se posteno isetali iako se nismo kupali u moru. Isla bih ponovo ali kao prolecna ili jesenja skitnja.

- Italija- Siliciju bih volela da vidim, Riminii taj deo nakon prica neka hvala za more.

-Francuska- Nadam se jednog dana Kan i NIca u nekoj setnji

-Tunis i Egipat- suprug ima neku averziju, a ja kada citam probleme sa avionima, hotelima odsutajem istog trenutka.

-Turska- bili jednom u Kusadasiju i ostalo nam je kao najlepse letovanje do sada, pokusali smo da ponovimo ali nismo uspeli.

-Malta- ostavila sam je za kraj samo iz razloga jer bih jako, jako volela da idem, ali nikako da se sve poklopi.  A i plasim se da cu taj ideal o njoj pokvariti :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam mnogo letovala ali sam zadovoljna, samo volela bih da sledeceg leta idem u neku drzavu gde jos nisam bila. Bugarska mi se cini ok od blizih zemalja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grčka über alles.

Nakon višedecenijskog lutanja od države do države, od grada do grada, kopna ili ostrva mogu da izjavim samo sledeće: tamo gde na 100 km unaokolo nema uliva nijedne reke jer je tamo more najčistije, plavo i providno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26118
    Ukupno tema
    871113
    Ukupno poruka