akaboka

Vraceni sa granice

79 poruka u ovoj temi

Тресао сам се мало, сестре и браћо, ономад на царини у САД... па ме пустише они дебели црнци из ТСА и Имиграције са отприлике 5 $ у џепу, овога ми крста. :krsti:

И, нису нам тражили 542$ (~500 €) по чоеку као гаранцију да ћемо да се проведемо како ето, сви ти Румунијанци, Хрваћани, Мађаријанци и остали околни згубидани захтевају од нас - непокорених Србаља.

Ај, добро је. :hello:

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo proslog vikenda, strpali i dete i dedu u auto i naravno pitali nas za novac :) rekli smo da imamo nesto kesa, i potvrdu iz banke (odstamapala sam sam sama svoje stanje sa on line bankinga na engleskom ). Covek ljubazno rece ok, i nije trazio da pokazemo. Nismo komentarisali, pitali..samo smo odgovorili na postavljeno pitanje. Posle smo u autu kroz diskusiju shvatili da nas uvek pitaju za novac kada kazemo da idemo na kafu, kada nas je vise u autu ( babe, dede, prijatelji). Suprug i njegov prijatelj su isli par dana pre toga poslovno sami i nisu ih uopste pitali za novac.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo jedno iskustvo koje može biti nekome od koristi da zna. Kolega s posla je neki dan putovao sa suprugom Wizzom za Švedsku. Na graničnoj kontroli su pokazali pasoš, ali su vraćeni jer je Šveđanima u sistemu pokazalo da se kod supruge razlikuju prezimena na ličnoj i na pasošu. S obzirom da su se vjenčali nedavno, ona je izdvadila novu ličnu, ali je pasoš bio stari. Objašnjenje je da na svim dokumentima mora biti isto prezime (iako mi nije jasno zašto jer joj lična nije ni trebala).

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zašto je vadila novu ličnu pobogu?

Izmenjeno (Boba i Sloba)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vjerovatno joj je stara istekla.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Untiftled.jpg

Oво негативно искуство је доживела моја ФБ пријатељица. Тако да треба водити рачуна на било ком граничном прелазу. Носите кеш и картицу, као и доказ о уплати. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre neki dan bio u Rumuniji, bez problema... Ali ocigledno ima izuzetaka...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako neko poštuje zakone,neće biti vraćen sa granice.To je EU država i mora se ozbiljnije shvatiti putovanje u bilo koju EU državu.Kamo sreće da i mi udjemo u EU i da prihvatimo te zakone i vrednosti,da budemo uredjeniji.Kod nas je oduvek bio lagan i previše liberalan sistem pa su zato mnogi gradjani bahati i onda bude problema kada se ode preko granice jer tamo ne prolazi galama i foliranje.Posle normalna većina bude tretirana loše i ponižavana zbog neodgovornih pojedinaca.To je zato što nemamo sistem i uredjenost.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I plate su kao u EU, zbog toga mora postovanje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Untiftled.jpg

Oво негативно искуство је доживела моја ФБ пријатељица. Тако да треба водити рачуна на било ком граничном прелазу. Носите кеш и картицу, као и доказ о уплати. 

150 je minimum.

Nije presudno da će od svakog tražiti,ali treba imati u vidu pri ulasku u EU

I plate su kao u EU, zbog toga mora postovanje...

+1:bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je trazio carinik pre 3-4 god u vozu za Temisvar 500e, pitao sam ga da li smo se dobro razumeli, kaze da 500e u kesu ili na platnim karticama sa dokazima.
Rekao sam mu ja da imam te pare da li bih isao u Temisvar, na sta se nasmejao kiselo i u fazonu ok aj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Verujem da se to njoj desilo. Ali, opet, prelazila sam granicu sa Rumunijom kod Vatina bezbroj puta i nikad me nisu pitali za novac. Pitali su da li imam cigarete, duvan, za sverc. A ja nosila samo banane :-) 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Leicester, треба поштовати прописе, али нажалост и та ЕУ је лицемерна, јер азијски и афрички мигранти могу ту исту границу да пређу не само без и једног евра, већ и без пасоша и без и једног личног документа.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se licemerja tice, Srbija je definitivno mnogo veci licemer od EU. Migranti se sheckaju okolo-naokolo, ulaze i izlaze kako kome padne na pamet, a nemaju ni masan papir od bureka sa sobom a akamoli dokument. O problemima koje izazivaju necu na ovoj temi. I nikom nista.

A nasi gradjani kad predju van pesackog dobijaju kaznu, cuo sam da privode sa granice ako imas neku levu neplacenu kaznu...

Sto se tice mog iskustva o temi, skoro sam bio u Bugarskoj i Republici Srpskoj, niko me nista nije pitao niti su mi bilo sta trazili osim standardnih dokumenata (pasos/lk, saobracajna). Za Grcku i BJRM je vec postalo pravilo da nista ne pitaju, osim zelenog kartona na ulazu i izlazu iz BJRM.

Izmenjeno (ParadajzicanTurista)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slažem se,i mi smo licemerni što se tiče migranata,čak smo ih podržavali dok se kordon madjarske policije branio od tih bandi.Ministar je tada dolivao ulje na vatru optužujući Madjare za rasizam.I ja sam protiv muslimanskih i afričkih migranata u Evropi,imam loša iskustva sa njima na putovanjima.Ali,moram se prilagoditi stavu zemalja u koje putujem,tamo ih prihvataju i žele da ih nasele,da im daju jednaka prava,to moramo poštovati.Oni i kod nas imaju jednakost,ali im nismo zanimljivi za život.

Bugarska i Rumunija su bile deo Varšavskog pakta dok smo mi imali liberalan sistem,podsmevali smo im se i sada su se uloge promenile i oni nas mogu gledati sa visine.Bolje je poneti tih 500 € i ne razmišljati o tome,isto tako obavezno uplatiti putno zdravstveno osiguranje za sve dane boravka.Nisam se nikad raspravljao sa organima vlasti u inostranstvu,uvek slušao uputstva i do sada nisam imao većih problema.Ne možemo mi biti u pravu u stranoj državi,pred njihovim zakonima.Ne bi bilo u redu da ti strani organi vlasti traže mito i slično,to bi već bio problem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.