akaboka

Vraceni sa granice

79 poruka u ovoj temi

Nisam znala gde da postavim ovo pitanje, pa ga premestite gde pripada. Hvala.

Za vikend smo se uputili na kafu u Temisvar, ali smo vraceni na samoj granici, jer nismo imali po osobi 500e kod sebe, ali ni da potvrdu iz banke da imamo toliko na racunu.

Pokusavali smo da objasnimo da idemo samo na kafu, setnju i rucak i da se za par sati vracamo kuci, ali nisu hteli ni da cuju.

Naveli smo da ranije nikada nismo imali problema, da nam niko nije trazio tako nesto, ali njegov odgovor je "Evo ja trazim".

Pa me zanima koja su pravila, da li zaista moze da me vrati jer nemam 500e kod sebe a posla sam na kafu?

Ili ipak postoji neki propis, da je ako se ostaje krace, jedan dan, ako je to izlet, da je taj iznos manji?

Hvala na odgovorima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gospode bože, pomislio sam da je ova zaje...cija konačno završena kad ono, ćorak. Ova problematika se vuče već duže vreme. Bilo je o ovome i na forumu reči, u rubrici Rumunija. Sećam se nekog slućaja kada su ceo autobus vratili, pa ni naš konzul nije pomogao.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo linka gde sve pise

http://upravusi.rs/putovanje/u-sengenu/uslovi-ulaska-u-zonu-sengena/

A na kraju se sve svodi na policajca/carinika na granici. Ako nece da Vas pusti, moze mu se, jer retko ko moze da dokaze da ide samo na 1 dan. Vode se mislju da ako nemate mnogo para (ili kreditne kartice) da ih ne mozete ni potrositi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

У оваквим случајевима, када разни бедни пасјалук веЏба своје комплексе и лажну надмоћ над Србима, препоручујем овај подфорум овде:

http://www.putovanja.info/forum/forum/17-srbija/

И, нема грешке!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oni su sada EU i predpostavljam da rade po njihovim zakonima.

Mislim da imaju pravo da traže kakvo takvo "osiguranje" da neko

ne padne na teret njihovoj državi.

Oni neznaju da li će neko ostati jedan dan ili će ostati duže.

Preko Rumunije se može otići i u bilo koju zemlju Evrope.

Ne tako davno, neko je pisao da je imao sličan problem sa mađarima.

Pošao je u šoping i imao platne kartice, ali nije imao keša, koliko su mu

tražili da pokaže. Nije imao potvrdu iz banke kako bi dokazao da na kartici

ima novca.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gospode bože, pomislio sam da je ova zaje...cija konačno završena kad ono, ćorak. Ova problematika se vuče već duže vreme. Bilo je o ovome i na forumu reči, u rubrici Rumunija. Sećam se nekog slućaja kada su ceo autobus vratili, pa ni naš konzul nije pomogao.

Bilo je to krajem 2o13. godine- novembar ja mislim, ja sam naredni vikend odmah išla sa direktorkom te agencije koja je baš namerno predvodila bus i bilo je OK. Opet su nešto nadrndani bili sad u subotu. :'( :'( :nesvest: :nesvest: :nesvest::viking: :viking: :viking:

Ja sam baš u busu iza mene imala 2 stranca koji su pošli na izlet. Malo je propitivao vodičicu šta, gde i kako idu i da li je sigurna da će se i oni uveče vratiti sa nama i sve je bilo ok.

Izmenjeno (Biljana 2302)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne tako davno iz Te zemlje si za :boks Lorda, kilo Vegete i kutiju bananica mogao izneti i Čaušeskua.....gde smo to dospeli da nas i oni zaj......u.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa baš zbog toga nas i zaje.... Gori su od Mađara.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to ne tako davno je bilo pre nekih 35 godina npr... mene su kao dete vratili sa granice ... komšija i komšinica krenuli u šoping kolima, pa pošle i ja i mama tada, čisto da ne idu oni sami ...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, kad procitam ovako nesto sva splasnem i oneraspolozim se. Tim pre sto vec neko vreme planiram jedno putovanje iz istocne Srbije do Banata (ili obrnuto) preko Rumunije, sa obilaskom svih znamenitosti... i sta, resim se na tako nesto, rezervisem i platim hotele po Rumuniji preko booking.com i vrate me sa granice?

Uzgred, pre mesec dana putovala sam iz Srbije preko Bugraske do Rumunije i stvarno su nas mucili na granici, satima, ali ne Rumuni, nego Bugari i nasi! Nasi su cak trazili licencu vozacu autobusa! Mislim, mozda je to po propisima, ali stajali smo sat- dva pri prelasku granice, i po povratku isto toliko, autobus dupli sa 70-ak putnika... pa ako vec sumnjaju nasi (!!!) u neku agenciju neka to resavaju drugacije.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto ..kad covek cuje sve ovo, kako da ode na kafu u Temišvar ?? Da ponesem 'iljadu evra za svaki slučaj ?? E pa stojka cu i da im pijem kafu. :azdaja:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jos jednu pricu u prilog. Jedan nas covek pocetkom februara putovao za Maltu, kupio avionsku kartu iz Sofije u jednom pravcu (preko interneta). Bez obzira na sve, i na to zbog cega ide i kad planira da se vrati, sve je bilo po svim propisima, naterali su ga u Sofiji da na licu mesta doplati za povratnu kartu, inace ga nebi primili u avion!

Izmenjeno (Bubica)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cesto smo znali da skoknemo za vikend, onako na kaficu, malo cisto da promenimo....I uvek sve super bilo.

I sada ovo nas je bas neprijatno iznenadilo. Kaze "u buduce ako nemas 500e ne ides na kafu u Temisvar", da ne planiramo to.

Iako mi to zvucalo tako nsusedski dobro, bas kao neki hir, nisam znala svoja prava, pa evo citajuci ovaj link koji ste okacili (clan Igor Lukac), da me ne bi vratio moram da imam:

Dokumenti koji mogu da služe kao dokaz o svrsi putovanja jesu:

  • potvrda o rezervaciji hotela;
  • potvrda ili vaučer od turističke agencije ili organizatora putovanja akreditovanih od strane država članica EU;
  • pozivno, to jest, garantno pismo;
  • zvaničan dokument kojim te poziva ili ti odobrava boravak državni organ zemlje u koju putuješ;
  • povratna karta s datumom povratka koji ulazi u ograničenje od 90 dana dozvoljenog boravka u zemljama Šengenske zone.

Ali posto idem kolima na jedan dan....necu imati potvrdu od agencije, necu imati povratnu kartu, odakle mi garantno pismo? Da rezervisem hotel, pa ga otkazem (ako postoji besplatno otkazivanje)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A opet kad idemo u Grcku na more niko nam ni pasose ne gleda jer znaju da cemo potrositi najmanje 1000€ kod njih

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka